Új hozzászólás Aktív témák
-
S_x96x_S
addikt
válasz
Busterftw
#9627
üzenetére
sajnos nincs közmegegyezés arról, hogy ki a "hiteles" tesztelő.
és tesztelni nehéz.
Főleg amiatt, mert ehhez mélyen érteni kell a belső működését a hw-nek és a sw-nek
és sokan nem tudják, hogy mit nem tudnak.a jó teszt minimális feltétele a replikálhatóság, vagyis ha részletesen le vannak írva a beállítások, hogy mások is reprodukálni ( és ezáltal ellenőrizni ) tudják az eredményeket.
> igy generaciorol generaciora nagyjabol hasonlo tesztcsomaggal
> egyszeru osszevetni a teljesitmenybeli kulonbseget.igazából fél-egy év alatt annyi minden változik
( mikrokódok, BIOS, Windows patch-ek, driverek , játék patch-ek )
hogy teljesen mindent újra kellene tesztelni.úgyhogy manapság nem sok értelme az egy évvel korábbi teszteredményeket nézni.
kivéve, hogyha nincs jobb ( mert akkor a száraz kenyér is megfelelő )pl. ott van az Intel 13th/14th Gen stabilitási problémák esete és havi újabb és újabb fix és patch. Vajon egy "hiteles tesztelőnek" le kellene tesztelni minden újabb Inteles javítási próbálkozást? Sajnos ebbe még a legalaposabb tesztelők is belefáradnak - és lehet, hogy ez is a célja "akármelyik" sumákoló cégnek, amelyek közül az AMD sincs kizárva.
És mert minél inkább automatizált a teszt, annál kisebb az emberi hiba lehetősége.
de automatizáltan tesztelni nem is olyan könnyű egy játékot.Az Anandtech a fénykorában például azokat a játékokat, amelyek jobban tesztelhetőek voltak, előnyben részesítette, és legalább 10 percig futtatta a tesztet, hogy a lehetséges thermal throttling problémák is megjelenjenek.
"In terms of automation, F1 2019 has an in-game benchmark that can be called from the command line, and the output file has frame times. We repeat each resolution setting for a minimum of 10 minutes, taking the averages and percentiles." ( via Anandtech-2021 )A linux-os teszteket jobban lehet automatizálni,
emiatt 18 modern proci mindegyikén lefuttatni 443 tesztet nem annyira nehéz.
és akkor ezekhez a friss eredményekhez
már lehet az idei - új Zen5 + Intel proci eredményeket is hasonlítani.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen processzort vegyek?
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 64GB 512GB 5500M macbook garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3917, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi 15 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R7 3800X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB GameMax STORM Black Adata 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

