-
Fototrend
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Pista0001
#125391
üzenetére
Az egy jó kártya szerintem, csak nem nagyon volt való 720p-s -illetve 1280x1024-es- felbontás fölé. (De persze játéktól függ.) Évek óta szeretnék egy IceQ-s hűtésűt. Ezt.
2010-ben egyébként is sokan használtak még 1280x1024-es monitorokat, teljesen átlagos dolog volt ez akkoriban. Vagyis a többség simán elégedett lehetett a HD 5770 teljesítményével úgy általában. A GTX 460 meg ezen a felbontáson tényleg ütött, minden szaladt vele.
-
válasz
Pista0001
#125389
üzenetére
Giga valóban, és alap -rézmagos- Intel hűtő. Nem őket akartam bezsákolni, csak jöttek a procival. Legerősebb Clarkdale.

i5-760-hoz viszonyítva. És Q9650-hez is.
Ma érkezik hozzá egy GTX 460-as, lehet, kéne egy GTX 470-es is, de általában nem kedvelem a nagyobb kártyákat, se a rengeteget fogyasztókat. A GTX 460 meg illik is ehhez a procihoz tán. -
válasz
DarthSun
#125331
üzenetére
Néha eBay-ről lehet lőni HP RX 480-at, azok szinte mindig olyanok, mintha újak lennének. Nem is lehetett őket megvenni magában, csak komplett géppel, amiket meg általában nem játékra használtak. Igaz, csak 4 GB-os, de retrózáshoz tökéletes.
Ezt meg az előbb vettem ki a foxi automatából, 6k volt a proci + lap + hűtő:
-
Érdekes, hogy nálam meg se az 1333-as, se az 1400-as Athlon TB nem melegszik. Nem lehet, hogy esetleg laptól vagy BIOS-tól is függhet a melegedés mértéke? Nem ártana szerintem a melegedős Athlont átdobni egy másik lapba, hátha jobb lesz. Illetve olyan is van, hogy a lap mond valamit a hőfokra, ami nyilvánvalóan, szó szerint kézzelfoghatóan és egyértelműen nem igaz.
Nekem is ez az időszak a kedvencem. GF3 helyett Kyro II-vel, Deus Ex alatt a Kyro II jobban muzsikál.
-
válasz
envagyok
#124789
üzenetére
Egy ASRock 4CoreDual-VSTA lap kellene még, ha nincs, és aztán megnézni benne, hogy azonos VGA-kari mellett melyik procival érhetsz el több pontot ebben-abban. (De leginkább 3DMark 2001SE-ben.) Az X6800-at addig húzhatod, amíg tudod, az E8600 meg sosem fog benne a gyári FSB-jén és órajelén menni, de azért az 1200-as FSB és vele a 3000 MHz biztosan meglesz, valszeg kicsit több is.
A nagy kérdés az, hogy leverheti -e az X6800 valahogy az E8600-at? Tippre sok tesztben szerintem igen, ha nem is látványos győzelemmel.
Igen, E7600 is érdekes lehet, ahogy egy szénné húzott E5700 vagy E5800 is akár.
FF23: Szép azért így is. Másrészt nálam lodolás nélkül is mintha ennél több jött volna össze.

-
Olvastam róla sokat anno én is. Az órajel viszont elég sokat tud kompenzálni, és ebben a fentebb/lentebb -kinél hogy- említett lapban egy E8600 sosem érheti el a saját default állapotát, mindig alacsonyabb FSB-n és órajelen fog járni. Ellenben egy X6800-at vagy E6700-at meg simán húzhatsz is benne, mégpedig elég jól. (X6800 különösen érdekes lehet, mert még a húzott E6700 se kap ki nagyon a lassított E8600-tól.)
Ha esetleg van a topikban olyan, akinek van ilyen lapja, meg mindegyik procival is rendelkezik, megkínálhatna minket egy alapos tesztelgetéssel.
-
válasz
Kalacskepu
#124777
üzenetére
Nekem az volt a legnagyobb meglepi, hogy nem a kifejezetten tuningra való moduljaim adták végül a legtöbb pontot, szóval kissé kiszámíthatatlan dolog ez, lehetetlen előre megmondani, mi lesz végül a nyerő.
-
válasz
Kalacskepu
#124775
üzenetére
Még nem késő megnézned.
És a memóriák időzítései is hozhatnak pár pontot.
Felszaladtam padlásra egy képért, ilyen memóriákkal kaptam a legtöbb pontot, pedig úgy 2 maréknyi modult kipróbáltam. Azóta mondjuk jöttek újabbak, amiket még nem teszteltem. -
válasz
Kalacskepu
#124679
üzenetére
Saját, 6600GT-vel. Abba a lapba nekem az E8600 jött be a legjobban. Ha jól emlékszem, tettem be anno képeket különféle procikkal hajtva a 6600GT-t, és az E8600 nyert. Legalábbis 3DMark 2001-ben, bár a legtöbb tesztprogiban tippre ugyanez lenne, ha akadna is pár kivétel, ahol mondjuk egy húzott E6700 leverné.
envagyok: X6800 tényleg lehet, hogy jól meghúzva befogná 3DMark 2001-ben a lassított E8600-at, de max pár pont lenne köztük a difi.
-
Találtam 32MB VRAM-os, 183/183-as Radeon DDR-t, ami elvileg sosem készült. Vaciláltam, hogy megrendeljem -e, végül megkímélt vki a tépelődéstől, elvitte előlem.
Ennyi maradt meg belőle nekem:
Csak érdekességképp. -
válasz
envagyok
#124108
üzenetére
Kellemes emlékeket idéz, viszont Orion magos volt az első 1GHz-es Athlon, nem Thunderbird, ezt ki kéne javítani a cikkben, a képet meg cserélni a megfelelőre.
Vettem ma fillérekért egy i3-7320-at, és jobban örülök neki, mint a pár hónapja vett új VGA karimnak, amit kábé nem használok, mert nincs/alig van időm játszani. Retrózás is nagyjából kimerül az érdekesebb hardverek vásárlásában, amik gyakran aztán tesztelés nélkül mennek fiókba/polcra.

De ez a kis i3-7320 felderített most. A legritkább Kaby Lake proci, ami ráadásul az egyik kedvenc foglalatomba való. (S462 és 1151v1 e két kedvenc.)Vangelis: Nem jó ez a klubtagság. Az új AC: Shadows feléig se jutottam úgy 2-3 hónap alatt.
-
válasz
Pikari
#123350
üzenetére
A Savage4 kapcsán találtam a táblázatot, mert vettem egy 32MB-os (
) ColorMax S3 Savage 4 Pro-t. Van egy régi notim, amiben tán Twister-K IGP van, majd összehasonlítom az eredményeiket. Az biztos, hogy ezek tipikusan 640x480-ra valók csak, ha 3D-ről van szó, ezen a felbontáson viszont egészen jók is lehetnek, ha a driver is úgy akarja.Most már nagyon sajnálom, hogy nem vettem meg 2000 Ft-ért úgy egy éve a Savage2k-t, merthogy nem akarok én már azzal foglalkozni.
"A Geforce2 kártyák szintén a várakozásaim felett teljesítettek."
Azokban én se csalódtam.Most kaptam kedvet a Voodoo kártyákhoz is. Jó lenne venni legalább egy Voodoo4 4500-at, de mikor ezt megemlítettem a feleségemnek, nem volt elragadtatva az ötlettől. Szerinte nem kell már több ilyesféle lom itthonra.
FX-ek nálam másként jöttek a képbe, és ezért a lassúakat is kedvelem; akkor lettek éppen, mikor úgyis csak ritkán tudtam éppen játszani, és mivel a Deus Ex első részét és az UT99-et még egy 64 bites FX 5200 is szépen vitte, nekem örömforrás tudott lenni még a leggyengébb FX is. Van egy 64 bites FX 5500-am is, nagyon bírom. Annyi, hogy nem azt várom el tőle, hogy a saját korában megjelent játékokat vigye, hanem hogy a 3-4 évvel korábbiakat.
KROK640: Valóban. Kéne egy sima, vagy egy Ti500-as itthonra, de jobb a békesség.

ColorMax S3 Savage4 Pro + ASUS TNT2 Pro -legújabb grafikus gyorsítóim.
-
Vogonoktól egy kis érdekesség, már 10 perce nézem. (Egy elírásra már fel is figyeltem benne, lehet, akad majd még több is.)
-
válasz
Kalacskepu
#122050
üzenetére
Ha jársz Fehérváron vagy Csóron, és rám privizel előtte, adhatok egy szimpla 15"-ost ingyen. Mondjuk annak közel sincs olyan szép képe, mint az előbb lefényképezettnek, szóval jobban jársz egy kis keresgéléssel.
A közelünkben lévő régi és olcsó kis LCD monitorokat szerintem érdemes megvenni még akkor is, ha nem talalunk róluk sok infót. Vagy bejön, és szép képe lesz, vagy nem, de aprópénzért teszik fel őket szinte mindig, és annyit megér a móka.
Ezt már kifizettem, szóval elkelt.
Pista0001: Az a Dell nekem túl fiatalka lenne, de persze akit meg az a korszak érdekel jobban...
-
Nem kedveltem a CRT-ket, valszeg azért, mert nekem sosem volt igazán minőségi darabom. Tán egy volt, ami bejött, de aztán meg nem kellett hozzá 2 év se, hogy beadja a kulcsot. Csalódást keltő. Szóval számomra vonzóbb lett a jobban sikerült öreg LCD-k gyűjtése.
DarthSun: Amíg nem találkoztam ezzel a picivel, én sem. Aztán rájöttem, hogy már ekkor is kísérleteztek egy halom technológiával, és volt pár egészen jól sikerült monitor is, amiket érdemes lenne begyűjteni és jó állapotban megőrizni, amíg csak lehet. Szerintem van ez is olyan különleges, mint egy jó CRT.
Meglepően szép képet az ez a kis 15"-os lapos, pedig csak 1024x768-as felbontást tud.
-
válasz
DarthSun
#122038
üzenetére
Kár azért a kariért, nagyon remélem, hogy még javítható.
A fontosabbakból ezért érdemes venni aktuálisan fölösleges darabokat is. Ha az egyik besz@rik végleg, csak előkapja az ember a dobozból az "újat".
Én most 2005 előtti monitorokat kezdtem megint bezsákolni, nem véletlenül.Ezt meg ma lőttem, a két moncsi között tán úgy 21 év van:
A kicsi 2001-es, mellette meg egy 2022-es vagy 2023-as OLED monitor. Bőven szuper a kicsi képe is. Valamilyen kezdetleges VA panelje van, egyszer már rákerestem.Végre volt kis időm tesztelni kicsit a Kyro II-t úgy, ahogy már régen akartam. Elverte a GF2 Ti-t. Ez persze nagyon nem minden esetben történik meg, de az is nagy dolog, hogy időnként azért összehozható.
-
válasz
KROK640
#121302
üzenetére
Narancssárgára én se emlékeztem, fura. De simán lehet, hogy bőven játszottak a magra kerülő szmötyivel, például a két zöldem se egyforma zöld, más-más árnyalatok.
A legtöbb Athlon Thunderbird viszont "szimpla" rózsaszín, vagy férfiasan lila, ha úgy jobban tetszik. Kábé a 80 százalékuk.Ilyen a 750-es zöld közelről:

Nekem egyébként a zöldek tetszenek legjobban.
-
válasz
Pikari
#121285
üzenetére
Állítólag a rózsaszínek egy picivel jobbak, de nem nagy a difi, és nagyon sok egyéb sokkal jelentősebben határozta meg egy Athlon proci ilyen vagy olyan "jóságát". Anno annyit azért jelentett, hogy a legtöbben a rózsaszíneket vadászták a tálcáról, ha lehetett vadászni, mert elvileg az általában jobban volt húzható két azonos órajelű darab esetén. Más gyárban is készültek a rózsaszínek, mint a zöldek.
"amivel a végén nyakon borították a sziliciumot?"
Egyik gyár ilyen, másik olyan szmötyit használt, ugyanakkor egy ideig ez azt is jelentette, hogy réz vagy alu van a prociban bizonyos helyeken, és előbbi egy picivel előnyösebb volt az utóbbinál. Sajna részletekre már nem emlékszem, rá kéne keresnem, mert amúgy egy érdekes téma.Darthsun: Nekem van úgy 20 db Athlonom, ebből 2 zöld; egyik a 750-es, másik meg ez az 1333-as. Elvileg pedig 1 GHz fölött nem csináltak már zöldeket.

-
1 GHz feletti zöldmagos Athlonja van még valakinek? Sokáig úgy tudtam, rózsaszín magos az összes 1 GHz feletti.
Egymás mellett van pont 2 db 1333-as, az egyik zöld, bizonyos szögekből meg még esetleg fekete vagy fehér (pláne vakuval
), de rózsaszín sehogy se lesz, ahogy a mellette lévő rózsaszínből meg sosem lesz zöld.
A narancssárga 900-as is érdekesség szerintem. -
válasz
Pikari
#121239
üzenetére
Majd csinálok alap XP mellett egy Santa Cruz vs Live! meccset 900 MHz-es Athlonnal, összevetem őket, hogy UT99 és QUAKE III alatt mennyi fps veszteséget hoznak össze bekapcsolt 3D-s hangokkal, illetve mit tudnak így fps-ek tekintetében ezzel a 900-as proccal, aztán meg esetleg bedobok egy 1800+-os Athlon XP-t is, és megnézem úgy is.
Egyébként a Live!-nál biztosan jobb az Audigy CPU terhelést nézve, vagyis hogy már az első Audigy is biztosan jobban tehermentesíthette a procit, mint a Live! -nekem viszont sajna perpill csak második generációs Audigy-m van itthon, szóval az Audigy 1 nem lesz összehasonlítva a másik kettővel.
-
válasz
Pikari
#121236
üzenetére
Rendeltem eBay-ről egy Santa Cruz-t, EZT az olcsóbb CS4630-as karit meg még meggondolom, de azt se bánom, ha valaki a topikból behúzza magának.
Ha XP-ben és játékok alatti térhangzásban gondolkodunk, nekem más nem is jut az eszembe, csak a Sound Blasterek -Live! és Audigy-, illetve ezek a CS4630 DSP-s karik, mert a Yamaha XMF 7xx-ek XP-s driverei rosszak voltak, ahogy a Vortex kariké is. És kifejezetten arra az időre gondolok most, amikor az XP-re váltás elkezdődött, tehát 2001 nyarától mondjuk az év végéig.
Vagy volt még bámi említésre méltó működőképes XP-s driverekkel ebben az időszakban?
Fortemedia tán? Még rákeresek. Valami más? -
TB Santa Cruz, Videologic SonicFury, és Terratec Sixpack 5.1 -ezek gyakrolatilag egyformák, vagy van köztük valami jelentős eltérés, akár driverek szintjén? Mindegyiken CRYSTAL CS4630-as chip van.
Negyediknek meg még ott van a Hercules Game Theater XP is némi extrával, szintén CS4630.
Ha jól gondolom, először a Turtle Beach kari jöhetett ki, és aztán a többi.
Pikari: A Turtle Beach-ben viszont gondolom, nem nagyon lehet csalódni, azzal nem nyúlhatok mellé. (A Terratec Sixpack 5.1 viszont sokkal olcsóbb.)
-
válasz
KROK640
#115404
üzenetére
Naná.
Nekem sokáig volt MX400-am, sehogy se volt nagy szám, de húzva még éppen kibírtam vele valahogy. Tán 230/195 volt a vége stabilan, de nem biztos, hogy jól emlékszem, és az nem volt valami márkás darab. Viszont aki valami tényleg nagyon jó változatot vett, majd azt húzta is, tán még 2002-ben is viszonylag elégedett lehetett. (Igen, számított az a +2-3 fps.)
Nekem ez a legjobb MX400-am:
VRAM gyárilag 200-on, de a chip 222 MHz-re van hitelesítve (4.5ns). Nem tudom, mi lehet a vége. Hwbot-on majd megnézem. -
válasz
KROK640
#115347
üzenetére
Az én emlékeim szerint is, szóval valaki biztosan elrontotta a nevezéktant.
A GF3-ról felénk maximum olvastak a tinik, de irreális volt még elképzelni is, hogy majd gyűjtök rá, és megveszem. Az átlagnak GF2 MX-e / MX400-a volt, vagy éppen TNT2-je. Radeon SDR-t se vettek sokan, de azért az még a realitás szintje volt, akár megvehettem volna én is. Akiknek GF2 GTS-e / Pro-ja volt 2001 nyara előtt, azoknak a családja már elég tehetősnek számított.
-
válasz
KROK640
#115339
üzenetére
Nekem ez a "nem is volt 9100-as, csak Európában" azért tűnik logikusnak, mert a számozás sérti az ATi egykori ígéretét, vagyis hogy azt a DX-verzióhoz kötik. Egy marketinges, egy kereskedő meg az ilyesmivel nem törődik. És láttam ilyen alacsony profilos karit eBay-en Radeon 8500LE-ként, mint amilyet most vettem Radeon 9100-ként. A difi tényleg csak a VRAM, minden más ugyanaz. (Amit 8500LE-ként árultak, gyorsabb VRAM-ot kapott, és pár hónappal korábban gyártották. Lehet egy sima átmatricázás + egy átírt BIOS chip esete is.)
DarthSun: Hja, aki nem időrendezik... Én nem megyek 1280x1024 fölé a 2001-2005-ös időszakkal.
hobizoli: A gyakorlatban amúgy igazad lehet úgy általában, mert nálunk GF3 Ti200-a volt minden gazdagabb gyereknek, sima GF3-a senkinek se volt sokáig, mert megfizethetetlen áron érkezett. Amíg nem jött a Ti200-as, addig a gyakorlatban itt Magyarországon kábé senkinek se volt GF3-a.
Ez tényleg jó kérdés, hogy miért nem volt 8500XT. Talán nem volt elég jó a kihozatal, és csak nagyon keveset lehetett volna csinálni? De hát ez nem is biztos, hogy baj lett volna. Akkor vajon miért a nem? -
válasz
DarthSun
#115334
üzenetére
Felbontástól függ. 1024x768-ban még biztosan jók majd' mindenre úgy 2003-ig, tán 2004-ig is. 2001 végén meg egy Radeon 8500 bitang kártya volt, még az LE-s is.
hobizoli: A sima GF3 előbb jött, mint a Radeon 8500 és 7500, viszont a GF3 Ti500 és Ti200 kábé akkor jött, mikor a két említett Radeon. Gyakorlatilag a sima GF3 egy ideig még a Radeon DDR (7200) ellenfele volt, mert nem jött ki ennél erősebb kari a pirosaktól nyár közepéig/végéig.
-
válasz
DarthSun
#115328
üzenetére
Mit áldoztál be? (Amúgy meg gratula a rekordért.)
KROK640: Igen, meg olvastam egyszer olyat is, hogy nem is volt máshol 9100-as, csak Európában, mindenütt máshol 8500LE-t árultak csak. Nem tudom, igaz -e, neten olvastam egyszer.

hobizoli: GF2 Ti -és az MX440- ellen a Radeon 7500-at küldték. Ezek DX7-esek mind, ellentétben a GF3-mal és a Radeon 8500/9100-asokkal. MX460 állítólag veri a 7500-ast is picivel, de az MX440 kábé egál.
-
Szereztem egy nagyon lassú LP-s Radeon 9100-ast.


Neten is megtaláltam a típust, 250/160(320)-as lesz:
És állítólag volt egy ennél is gyengébb 230/160(320)-al.
Jó lenne már retrózni, de egyelőre csak veszek időnként pár cuccot, időm még arra sincs, hogy saját gépben leteszteljem őket...
Ez majd a Radeon 9600SE ellen megy harcba, illetve egy a GF2 Ti ellen is. De akkor már az FX5200 se maradhat ki.
Majd egyszer.Érdekesség, hogy jobb VRAM-mal jött az egyébként ugyanilyen pcb-s Radeon 8500LE LP.
-
Hátha valakit még érdekel:
Valahol ezt a választ vártam, mégis meglepett. -
válasz
FoxiestFox
#111518
üzenetére
Szerintem gondot okoz egy egyszerű CD-lejátszás esetén is a folyamatos újramintavételezés. Zajosodik miatta a lejátszott anyag. Lehet, hogy ez valakit nem zavar, de objektív hiba akkor is.
-
válasz
Yutani
#111516
üzenetére
Szerinted PCI-n mi az "ultimate retró hangkártya" időben a 2001-es évvel bezárólag?
Nekem a Vortex2 és a Yamaha YMF7xx (DS-XG) család jobbjai ugranak be, mint lehetséges nyertesek. Az első SB Audigy tervezési hibásnak tűnik, de sokak számára még így is tán szóba jöhet. ("did not support end-to-end playback of 24-bit/96 kHz audio streams. The Audigy and Live shared a similar architectural limitation: the audio transport (DMA engine) was fixed to 16-bit sample precision at 48 kHz. So despite its 24-bit/96 kHz high-resolution DACs, the Audigy's DSP could only process 16-bit/48 kHz audio sources." -Wikipédiáról). Az említetteken túl van még valami esélyes? Az Audigy 2 már ugye 2002-ben jött, így kiesett az időkeret okán.
-
Turtle Beach Montego II kapcsán jött egy számomra új infó: Vortex AU8820-as és Vortex AU8830-as (Vortex 2-es) változatban is előfordulnak. Talán még másnak is újdonság ez, talán nem, de megosztom a bizonyítékot:

-
válasz
Fred23
#110706
üzenetére
Gf123 BIOS Edit, ha esetleg vki nem ismerné. De ahogy most nézem HWBot-ot, nem lesz Top3-as eredményem semmiképp, mert nem akarom kinyírni a karim. Amit ezek ott művelnek, az embertelen. Láttam viszont a saját MX400-amat is egy az enyémnél gyengébb lapban, gyengébb procival 5000 pont fölött gurítani. 5k+ pont, GF2 MX400.
5625 pont a világrekord a 32MB-os változattal.
Én meg majd ezt a hűtőt teszem fel a tuningos karimra.
-
válasz
DarthSun
#110700
üzenetére
3DMark 2001 nagyon szereti a 6MB L2$-es Core 2 Duo-kat. Én majd HWBot-ra MX400-as és Kyro I-es méréseket szeretnék csinálni, és ehhez ezt a lapot használom majd, egy E8600-as procival. Alacsony órajelen tud csak futni ebben a lapban -a gyári FSB-je alatt-, mégis több pontot hoz, mint bármely másik e laphoz jobban passzoló proci szénné húzva.
Az ASUS MX400-asomon 4,5ns-es memória modulok vannak, szóval a 222 MHz már szinte alapból garantált. Kedvet kaptam a VGA BIOS módosításához is, szimpatikus megoldás lenne például a memória időzítések átírása is.
KROK640: Még nem ügy szerezni E8600-at pár évig. 10 év múlva viszont... -kíváncsi leszek az eBay-es árára.
A 32MB-os Radeon DDR-em BIOS-át majd a hó végén lementem, ha valakit érdekel esetleg, feltölthetem valahová. Ha lesz valamikor Radeon LE-m, azét is lementem, aztán kiderítem, mit szól hozzá a kari, ha ráírom a normál Radeon DDR BIOS-át. Tippre nem lesz semmi baja, és sima Radeon DDR-é változik.
-
2000-ben, mikor a Deus Ex megjelent, semmi se vitte stabil 30 fps-en, és ha a 2001-es GOTY kiadást nézzük, ami tán már 2001 május (vagy április, rá kéne keresni), még mindig nincs meg a stabil 30. Már persze közelebb van hozzá, de még mindig nem érte el azt.
Ha lehet ilyet mondani, trehány módon programozták a játékot, mert túl nagyok a difik a pályák között az erőforrásigényben. Az se normális, hogy ha ide/erre nézel, 65 fps, ha meg oda/arra, akkor 15.Aztán persze az ember tudott azért örülni akkor is.
-
Igazából aki beérte 1024x768-as felbontással, annak bármi megfelelt GF2MX-től fölfelé, mert ritkán volt a VGA kari a gyenge láncszem. Legalábbis én nagyon törekedtem arra, hogy a procira fókuszáljak inkább mindig.
Deus Ex minimum fps-ei például ugyanolyanok, akár egy GF2MX, akár egy GF2Ti, akár egy Radeon DDR-ed van, ha mellette gyenge a procid, és ehhez a játékhoz akkoriban az összes proci valójában kevés volt, csak nem mindenkinek tűnt ez fel.
Gyanítom egyébként, hogy nem is használt T&L-t a játék, a procit használta akkor is, ha T&L-képes karid volt. De ez csak egy tipp. -
válasz
Pikari
#110667
üzenetére
Nekem van Radeon DDR-em, és nem sokkal marad alul egy GF2 GTS-sel szemben 2001-es driverekkel (mindegyik kari esetében). Ha viszont valaki nem alakította át a Radeon LE-jét, akkor Radeon SDR / GF2 MX400 körüli teljesítményre számíthatott.
Radeon DDR / 7200 DDR (saját):
Radeon LE:
Ölég látványos a hasonlóság.KROK640: Ha találsz 2001 áprilisit, most már biztosan eszedbe jut, hogy megnézzed alaposan.
-
válasz
Pikari
#110665
üzenetére
Ha nem "alakítottad át", alapból biztosan nem túl gyors. Aki viszont Radeon DDR-t csinált belőle, jól járt, mert a teljes értékű Radeon DDR (későbbi nevén Radeon 7200 DDR) veri bármelyik MX400-at.
Nem kevered esetleg a VE-vel? A VE későbbi nevén Radeon 7000. Az LE más. Legtöbbjük nem elég jól sikerült Radeon DDR, amit nem lehetett így teljes áron eladni; az ázsiai piacra szánták csak eredetileg, de aztán megjelent kábé mindenhol. Illetve sokak szerint gariba küldött Radeon DDR-ek is kijöttek Radeon LE-ként (ugye alacsonyabb órajelre állítva, és HyperZ-tiltva).
-
Tévedtem, lehetett venni Radeon LE-t már az MX400 megjelenésének idején, maximum nem Magyarországon. Árak és termékek.
"3dfx Voodoo5 5500 AGP - $119"
"3dfx Voodoo4 4500 AGP - $69"
"ATI RADEON 32MB DDR - $146"
"ATI RADEON 32MB DDR LE (OEM) - $73 (és pár kattintás után ebből megkapjuk a fentebbi kártyát)""ATI RADEON 32MB SDR - $79"
ATI RADEON 32MB VE - $80" (A későbbi Radeon 7000 drágább, mint a nála gyorsabb Radeon SDR; a több kijelző kezelésének az ára miatt lehet.)""NVIDIA GeForce2 GTS 32MB - $132 (olcsóbb, mint a 32MB-os Radeon DDR!)"
"NVIDIA GeForce2 MX400 64MB - $125 ($99 lett a 32MB-os változat)"
"NVIDIA GeForce2 MX 32MB -$75 (a régi, sima MX ára elég jó lett)"
"PowerVR KYRO 64MB - $89 ($69 lett a 32MB-os változat; ez még a Kyro I, a Kyro II még sehol, az május végén jelent meg).Szerk.: Nincs esetleg valakinek magyar árlistája 2001 áprilisából, amin egyszerre szerepel az MX400 és a Radeon (DDR) LE? Vagy akár csak egy magyar bolt árlistája ebből az időből, amin ott a Radeon LE?
-
válasz
Pikari
#110514
üzenetére
frescho jól mondhatja, illetve az is lehet, csak én bénáztam, de nem tudtam tuningolni. A saját hibámra azért gondolok, mert nekem 900-as Thunderbird-öm lett, nem az Athlon Classic-ból volt 900-asom, szóval a TB meg elvileg mehetett volna 1000 MHz felett is.
jokeph: Nekem 2005-2006 környékén esett be egy GF3 Ti200 ideiglenes kártyának, sajnos annyi időre se lett jó, mint amit terveztem vele, mert használt túlhúzott volt, és szinte azonnal megdöglött nálam. Másrészt esztétikai élményt nyújtott, szép volt fizikailag az a kari nagyon, ha működött is volna rendesen, talán eltettem volna fiókba, miután már nem kellett volna.
-
válasz
Pikari
#110512
üzenetére
Erre jutottam én is. Ha van egy erős procid, jó lesz a játékélményed gyengébb VGA karival is, legfeljebb csökkented a felbontást; de lehet bármilyen jó VGA karid egy gyenge procival, ott a játékélmény sosem lesz jó.
Aztán mondjuk hamar kevés lett a 900-as Athlon is. Az első játék, ami erősebb procit igényelt volna, a Deus Ex volt. Annak legalább másfélszer ilyen erős proci kellett volna. (GOTY kiadás valamikor 2001 tavaszán jött ki a Deus Ex-ből asszem.)
-
válasz
Pikari
#110509
üzenetére
Új gépet építettem, és proci tekintetében nekem lett a legerősebb gépem ismerősi körben, mert 900-as Thunderbird-öt vettem. Azt imádtam is, látva mások mire mennek a saját kis 300-800 közötti órajelű, többségében herélt (Duron, Celeron) procijukkal. De a pénzem elfogyott, és a jó proci mellé valami gyengébb VGA kari kellett.
-
Csak azon gondolkodtam, lehetett -e volna jobb döntést hozni; mert nálam meg a három opció közül az MX400 volt vágyottság szempontjából az utolsó helyen, mégis ő nyert, mert egy nagyon logikus vételnek tűnt. A Kyro és a Radeon is vonzott, izgalmasnak ígérkezett, erre nyert az unalmas MX400.
GF3 elméletben biztosan volt ekkoriban, de ismerősi körömben nem volt jellemző, nagyon nem. GF2 GTS-e is csak egyetlen embernek volt.
KROK640: Szerintem akkor nem Radeon 7500-ad volt, mert az egy nagyon jó játékos kari volt a maga idejében, a GF2 GTS és a GF2 Ti közötti teljesítménnyel kábé. Neked mikor lett GF3-ad? Nekem Radeon 9600 Pro-m lett az MX400 után, szóval utóbbibal sokáig szenvedtem, a végén már szénné is húztam, tán ilyen 230/190 volt a vége.

#110507, KROK640: Én szegény diák voltam ekkoriban, GF3 Ti200-ra se futotta volna, ami pedig már jóval később jött, és jóval olcsóbban, mint az első, sima GF3. De 2001 nyarán vehettem volna egy Radeon LE@Radeon DDR-t, azt még tán kigazdálkodtam volna.
-
válasz
Fred23
#110488
üzenetére
Várnom kellett volna a vásárlással egy hónapot, és Radeon LE-t venni, asszem, ez lett volna a legjobb megoldás. Bár addigra jött be a Kyro II is kábé. Sok múlik 1-2 hónap difin, mit érdemes venni.

Szerk.: a Kyro II mintha viszonylag drágán nyitott volna. A Radeon LE viszont a hozzáértőbbek és szerencsésebbek számára olcsón hozott iszonyat teljesítményt. (Radeon DDR-t csinálva belőle.)
-
Épp azon filózok, miért a GF2 MX400-at vettem meg anno, meg a lehetséges versenytársain. 3 kari volt a képben akkoriban nálam: a Kyro I, amiről újságokban sokat olvastam, és tetszett, hogy okosan dolgozik, ugyanakkor nincs benne T&L, a Radeon SDR, amiben volt T&L, és be is jött, ugyanakkor kevés helyen lehetett kapni, valamint a GF2 MX, ami meg népkártya kezdett lenni. A Voodoo4 4500-ról nem sok jót olvastam, az volt az egyik, ami ahogy felmerült ötletként, azonnal el is vetettem, leginkább tán a rossz ár-érték aránya miatt (MX alatti sebesség sokkal több pénzért). Savage 2000-re az UT miatt még gondoltam néha, de valamiért az is el lett vetve, tán az általános sebessége volt már túl kevés, nem emlékszem. (Driveres gondokról is sokat írtak, meg ígért, de nem működő T&L-ről.)
Aztán a Radeon 7000 megjelenése idején felmerült ő is, de mindenhol azt lehetett olvasni, az játékra nem való, nem arra jött, nem az a lényege. Matroxnál kábé ugyanez: a G450 vagy G550 lassú játékra, ha szép is a képük. Aztán mire kigondoltam, hogy legjobb lenne a népkártya, befutott az MX400 is, így az MX-et azonnal módosítottam MX400-ra, és úsztam az árral. De ami azt illeti, legjobban mégis egy csúcs Radeont szerettem volna, először Radeon DDR-t (7200 DDR-t), aztán Radeon 8500-at.
Lehetett volna még valami értelmes választásom a felsoroltakon kívül? Geforce256 SDR ment még tán hasonló árban, és ott is volt T&L. Az mintha nem jutott volna az eszembe. TNT2-ket viszont sokan akartak eladni nekem használtan, talán az is bennem lehetett, hogy ha lehet, valami frissebb karim legyen.Asszem, keresek most pár GF2 MX / MX400 vs Geforce256 SDR vs Geforce256 DDR tesztet.
-
Én pont kimaradtam mégis ebből a problémából, mert 900-as TB-öm volt, aztán meg Athlon XP 1800+, és egyik se volt nagyon melegedős alapon, húzni meg tán nem is húztam őket, vagy ha mégis, csak nagyon szoftosan.
Nekem az rémlik, hogy sokan meg olyat csináltak, hogy összekötötték a CPU hűtőjüket a gépházukkal, vezesse el a hőt az.arn: Az is lehet, Nálad más a tűréshatár zaj és meleg tekintetében, vagy akár az is, egyik proci jobban melegszik, mint a másik. Az én 1400-as TB-öm számomra nem nagyon meleg se a Falconrock II-vel, se két másik hűtővel. A tápjaim is csendesek vele számomra. Laptól is függhet mondjuk, némelyik tuningos lap tán alapból felülírja a feszültséget, amit a proci default kérne, nem tudom. De engem meg pont kellemes meglepetésként ért, hogy a sokak szerint forró 1400-as nekem nem tűnt annak. Még egy nagyon könnyű alu S370-es hűtővel is kipróbáltam egyszer, és úgy se volt baj, annyi, hogy azzal azért már tényleg érezhetően forró volt a hűtő; de megfogtam kézzel. Ugye TB esetén nem gond, ha a proci nem 50C, hanem kicsit melegebb.
-
Spire Falconrock II volt a hűtőm, ha jól emlékszem, ami 2001-ben még valóban nem volt, PH! szerint 2002 végén jött. Viszont próbáltam gyengébb hűtőkkel is, és úgy se volt tragikus a helyzet ahhoz képest, amit vártam.
Gondolom, ott kezdődik sokaknál a baj (erős melegedés), mikor elkezdenek túl sok extra feszt adni a procinak. A TB-nek szerintem nem nagyon kell, mert nem lesz tőle lényegesen több az elérhető órajel, 50-100 MHz-nyi extra miatt meg nem éri meg kockáztatni, hogy valami elpusztuljon. -
Thunderbird tuningolásánál legutóbb engem pont az lepett meg, hogy milyen hűvös maradt a proci. Gondolom, ez is sok tényező függvénye. 1450 MHz fölé viszont emlékeim szerint sose tudtam menni.
Elrood: Nekem van egy hatalmas dobozom régi tápokkal tele, mikor van kedvem és időm, megjavítok egyet. Csupa olyan, amivel lehet retrózni.

Ja, a kérdés, ami éppen foglalkoztat: Kyro I-es karik esetén ér valamit a több (64MB) VRAM? Azt tudom, hogy már 2000-ben voltak olyan játékok, amik meghálálták a 32MB-nál több VRAM-ot, viszont ez a tile-based rendering arra is jó tán, hogy kevesebb VRAM is elég legyen a karinak.
-
válasz
Pikari
#110024
üzenetére
Fura, ha nincs, mert úgy 2001-ig játékokban is számított valamennyire, mondjuk egy 1 GHz-es PIII vagy Athlon esetén 1-2 fps előnyt vagy hátrányt jelenthetett, milyen hangkarid volt, és akkor többet ért az az 1-2 fps, mint ma.
Én például a Deus Ex (2000) esetén biztosan trükköztem valamint a hangkari/k terén, csak már nem emlékszem, mit, de lehetett vele nyerni egy kis extrát (900 MHz-es Athlonom volt).
Ha esetleg volt valami ilyesmi cikk, az Unreal és az Unreal Tournament idejére saccolnám, mert akkor aztán meg pláne többet érhetett az ilyen -jó esetben- 733-as cerkákkal pakolt játékgépek korában. Mikor a Celeron 300A volt a belépő szint.
-
Még hangkari témában: nincs esetleg valakinek egy ütős linkje olyan tesztről, ahol 1999-2001-es hangkártyák CPU-igényét hasonlítják össze? Ha esetleg van, előre is köszönöm.
-
válasz
Pista0001
#109932
üzenetére
& KROK640:
Ami nekem beugrott a Kaby Lake i7-esek kapcsán, hogy például nem tudták tartani a stabil 60 fps-t Cyberpunk 2077 alatt, ami úgy 2020-2021 környékén már azért sokaknál elvárás volt. Nem azt mondom, hogy teljesen használhatatlan, nekem például megfelel általában a 45-60 fps is, de sokaknak meg nem.Sandy meg szerintem azért öregedett szépen, mert egy i7-2600K 2011 januárjából elég volt kábé mindenre úgy 2017-ig, legalábbis nem jut eszembe egy olyan cím se ebből az időből, amit ne vitt volna 60 fps körül egy jó VGA karival.
-
válasz
frescho
#109899
üzenetére
MSI Afterburner tudja mérni a frametime-okat folyamatosan, ki is teszi képernyőre, ha szeretnénk, látszik rajta rögtön, ha valami gond van a simasággal. Egyébként írhatnál még ilyen cikkeket, az se baj, ha nem címlapos. Engem taszít még mindig, hogy saját Logout blogom legyen, túl személyesnek érzem, de azért nem kizárt, hogy egyszer lesz nekem is.
Pista0001: Előkerestem az egyik saját i5-661-es mérésem (jelen topikból), ennyit tud az IGP-je 3DMark 2001-ben. Remélem, futtatsz majd Te is egy-egy 3DMark 2001-et a Sandy procikkal. Clarkdale esetén két külön chip van az IHS alatt, egyik a proci 32nm-en, másik pedig az IGP és a memvezérlő 45nm-en, Sandy esetén meg egy -32nm-es- chipen van minden, ez sokkal optimálisabb működést eredményez, illetve reszeltek is az egészen kicsit.
KROK640: i3-7320 az egyik legritkább proci, komolyan. Még az i3-7350k is sokkal gyakoribb nála, ami engem is vonzana egyébként, csak a baj az, hogy használtat nem merek venni belőle, mert esélyes, hogy valaki már szénné húzta, újat meg csak néha találni jó drágán. Aztán meg kicsit fura is lenne egy B150-es lapban. Egy i7-7700 vagy 7700k azért szerintem egész sokáig használható maradt, tán úgy 2020-ig, 2021-ig. Persze ez semmi mondjuk egy Q9650-hez képest, vagy akár a Sandy i7-ekhez képest.
-
válasz
Pista0001
#109895
üzenetére
Simán az IGP teszt is érdekes. Számomra mondjuk az i5-2390T a legérdekesebb Sandy Bridge proci. Egyszer össze kéne mérni az i5-661-el, ott az lenne nagyon érdekes, hogy sokkal kevesebb az i5-2390T fogyasztása, erőben meg kábé egál (emlékeim szerint). IGP-ben meg ugye még a kis Sandy jobb is.
-
válasz
jokeph
#109888
üzenetére
& Yutani:
Ez a teszt még nagyon a jövő zenéje, még a komplett konfig terve se tiszta, de például RAM tekintetében szerintem maradok a saját, korábban eltett HyperX Savage DDR4 2400 CL12-es 2x4 GB-os moduljaimnál, mert ha kissé kevés is 2017-re, én 8 GB-ról nem 16-ra, hanem 32-re váltottam (már 2019-ben, ha jól emlékszem), ugyanakkor annyira szerettem ezeket a HyperX modulokat, hogy maradnék is náluk. Az i5-6500 mellett a B150-es lapomban például minden hiba nélkül mentek 2133@CL9-ben.
Szóval azt se tudom, még milyen játékokkal fogok tesztelni, de a Ghost Recon: Wildlands biztosan benne lesz, mert ha jól emlékszem, az volt az egyik játék, ami miatt lecseréltem az i3-7100-at. Több játékban is hozott az i5 pár extra fps-t, de sehol se sokat, viszont időnként a jelentősen jobb játékélményhez pont az a kevés szükséges.
Igen, S.T.A.L.K.E.R. játékokban például az i3-7320-as tuti simán leveri az i5-7400-at.
De egyébként igen, érdemes lenne majd frametime-okat is nézni, illetve 0,1% fps-eket, mert a simaság tényleg nem az átlag fps-ekről szól.
Pista0001: Egyértelmű, hogy a HT iszonyatosan sokat ér, ez nem kérdés. Viszont a 4 szál tényleg nagyon sokáig elég volt, pláne, ha magas órajelű Intel-ről beszélünk. Az i3-7320 meg ugye 4 szálas (2 mag HT-vel), vagyis szálak tekintetében egyezik az akkori i5-ösökkel. Saját tippem, hogy a sokkal magasabb órajel és a +1 MB L3$ miatt az i3-7320 értékelhetően több fps-t produkál majd játékokban -és sokkal jobb minimum fps-eket is-, mint a G4600, és ahol kikap az i5-7400-astól, ott nem kap majd ki sokkal.
-
válasz
Yutani
#109882
üzenetére
Meg is van akkor az első jövendő tesztem témája: G4600 vs i3-7320 párharca játékokban. Szerintem a Borderlands 2 az i3-mal is kisimult volna, de a teszt majd eldönti.

Durván nagy a difi erőben a két proci között UserBenchmark szerint is. (3,6 GHz, 3MB L3$ vs 4,1 GHz, 4MB L3$)
jokeph: Mert retrózásnál nekem sokat számít a saját hardveres múltam, miket próbáltam abban az időszakban, és nekem B150-es lapom volt, tehát nem is szeretnék majd a 2015-2017-es időszakra Z-s lapot. Tesztek alapján meg az i3-7320 és az i3-7350k között nincs nagy difi amúgy sem. (Persze, húzva azért már ebben-abban talán nyerhetünk pár fps-t, de nincs jelentős eltérés a két proci teljesítményében.)
-
válasz
KROK640
#109860
üzenetére
Én egy Sapphire PULSE RX 570 ITX 4GB-ost szeretnék majd venni retrózás céljából, pont olyat, amilyenem volt. Csak még kissé korai tán 2017, mint retrózós év.
Másrész jövő hónapban valszeg berendelek eBay-ről egy bontatlan i3-7320-at a 2017-es évre, ez sokkal ritkább is, mint mondjuk egy i7-7700k, és passzol az RX 570-hez. Úgy 10 év múlva meg lehet tesztelgetni, hasonlítgatni.
Egy i3-7320 minden általam játszott címet elvisz 45-60 fps-sel a 2015-2017-es időszakból, vagyis egy remek proci. Annyi a "hibája" csak, hogy abszolút nem jövőálló. Pont elég volt mindenre a maga idejében, és nem több.
-
válasz
jokeph
#99667
üzenetére
Úgy jó üzlet lehetett, de engem azért mégis jobban izgatnak a T-s procik.
IGP-ben Skylake és Kaby Lake között az például jelentős eltérés volt a gyakorlatban, hogy a HD530 mellett gyakran akadoztak YT-on a videók, míg a HD630 mellett nem volt ilyen gond.
Ha két kedvenc foglalatot kéne választanom: S462, és 1151 v1. -
válasz
jokeph
#99655
üzenetére
Nekem egy 7600T-re és egy 7700T-re fáj a fogam leginkább. De ami azt illeti, az a 7350k is elég izgalmas valóban.
Viszont sajnálatos módon mintha sok problémás használt proci lenne a piacon Skylake és Kaby Lake esetén. Legutóbb egy olyan gépet láttam 7600T-vel, ahol a lapon lévő 4 memfoglalatból 2 nem működött. Az eladó nem próbálta másik procival, pedig tehetett volna bele egy 1000 Ft-os G3900-at / G3930-at, és rögtön kiderült volna, hogy lap vagy proci. Aztán meg még mindig eszembe jut az a 3 magos 6600T (az is érdekelne).
-
Első BIOS 2000-09-29.
Első manual 2000-11. (Soltek SL-75KAV/75KAV-X)Tesztelők kaptak belőle biztosan már 2000-ben, de tud valaki bárki számára megvehető példányokról is? Sajna én ilyet még nem találtam.
-
-
válasz
jokeph
#96774
üzenetére
Azt nem próbáltam, de állítólag négymagos procival az a lap kevesebb FSB-t bír, mint kétmagossal. Tippre a legtöbb retró teszthez az E8600-as a legjobb választás abba a lapba, még úgy is, hogy a gyári 1333-as FSB-ből a legjobb esetben is csak 1230 lesz. Esetleg egy X6800-at lenne még érdemes megnézni húzva. Az kábé beérhetné a lassított E8600-ast.
-
-
-
Valóban. De a test minősége nagyon kihat az elmére is, illetve ha a test nem alkalmas már egy halom dologra, az se szép történet onnantól. Ezért se csak diétázok és fogyok, hanem edzek is. Nem ez a topik, de szeretnék még egyszer kockás hasat is, azaz a testzsírszázalékom levinni úgy 14-15%-ra. Alkalmas akarok lenni még olyan élmények átélésére, amikhez nagyon nem árt egy fitt test.
-
"Engem már akkor is zavart ha kicsit is 20 alá esik a FPS"
Engem is, ami azt illeti, sőt: már 25 alatt is szinte fájt. De mégis gyakran kísérleteztem az 1024x768-as felbontással, néztem a FRAPS-ot, és próbáltam valahogy elérni ezen a magasabb felbontáson a megfelelő sebességet, többnyire kevés sikerrel. Kedveltem az AF-et, de általában lemondtam még róla is. Meg bármi élsimítás?: ugyan.
800x600-ban játszottam általában majd' minden szépítőt kikapcsolva, viszont 32 biten, mert a leggyakrabban tolt játékaimon ez tényleg sokat ért számomra. Talán 2-3 cím volt, ahol megérte 16 bitre váltanom, és nem zavart a képminőség.DarthSun: Az már jó súly a magasságodhoz, tán nem vagy veszélyben.
arn: Deus Ex (2000)-nél a 16 bit tragikusan csúnya képet ad, én meg azt játszottam tán a legtöbbet. Ez így kihatott más játékokra is, ahol kibírtam volna éppen 16-on is, csak már nem akartam, mert elvette a kedvem a korábban tapasztalt látványvilág.
jokeph: 171/110-ről indultam, kábé el tudom képzelni így a formád.
Ezen már büszke 100 kilós vagyok, már leadtam 10-et. Akár 5-10 évet is nyerhetek a fogyásommal, és mivel szeretek élni, nekem ez sokat jelent. Perpill a terv az, hogy meglegyen minimum a 80 leélt év. Nem irreális elképzelés talán. 75 kilóra szeretnék lemenni, és azt tartani aztán életem végéig. -
Láttam, hogy 800x600 és 640x480 van csak, de még közöttük is nagy lesz szerintem a difi. Az 1024x768-ért viszont azért kár, az nekem még hiányzik.
Radeon LE@radeon DDR OC azért simán jó volt 1024x768-ban is kábé bármire úgy 2002-ig. 30 fps körülre legalábbis elég volt. Tény, kompetitív játékokban ennél több az ideális. -
"De PCI gef4MX vs AGP gef4 MX beleférhetne ebbe a tesztsorba."
Érdekes lesz, ha megcsinálod. Ahogy nő a felbontás, a PCI-os kari fps-ei úgy váltanak majd zuhanórepülésbe.

A 0,1%-ot én is csak kábéra mondom. 1% min fps körül -erős procival- még úgy teljesít a Kyro I, mint bármelyik hasonló vagy kicsivel erősebb korabeli kari, de bizonyos kritikus helyeken, pályarészeken, ahol rengeteg a poligon, a Kyro mindenkinél jobban állja a sarat. Kár, hogy erről anno nem tettem be képmentéseket. Verte a GF2 Ti-t és a Radeon DDR-t is.
Köszi, és üzemorvos jól mondja, a lassú fogyás vezet eredményre általában hosszú távon, én is azt csinálom. A gyors fogyás ritkán tartós. Be kell állni egy csökkentett, de nem drasztikusan csökkentett kcal-bevitelre, kiszámolni a makrókat hozzá, aztán következetesen tartani. Mellette meg minimum egy kis kerékpár, kocogás, kondi, bármi. Én 2000 kcal-os diétát tartok, fehérje 135g, szénhidrát 200g, zsír 70g. Csak hogy az arányok látszódjanak. Még 4-5 hónap van hátra, aztán készen vagyok, de nem állok majd vissza a régebbi kajálásra, inkább csak emelek a kalóriákon a mostani rendszer mellett.
-
GF2 Ti-nél erősebb fölösleges egy GX150-be szerintem is. Illetve ha esetleg SFF-es, a táp miatt sem érdemes vadulni, nálam egy 6600 GT nyírta ki az SFF-es GX150-em tápját (de majd kap új kondikat).
"Ilyen régi játékokban még a Kyrok sebességére leszek kíváncsi."
Azt megnézném én is, remélem, hamar sorra kerülnek. Nekem a Kyro I az egyik legkedvesebb karim, Unreal I motoros játékoknál 0,1% fps-ekben nagyokat alakít.Mostanában én kockulás helyett általában sportolok. Diéta van, meg kondipark. 110 kilóról indultam, jelenleg 83 vagyok.
-
válasz
KROK640
#93866
üzenetére
Nincs mit, ezekre én is rá vagyok pörögve folyamatosan. Mondjuk időnként pont az ilyen még fellelhető írások miatt marad el a saját tesztelés, pedig néha apróságok okán is simán kijöhet valami kicsit más eredmény.
Az Athlon Thunderbird nagyon hasít az Unreal Engine-es játékokban.
-
Lo-Cost Duel: Duron 1100 vs. Celeron 1200
Most olvastam épp, gondoltam, bedobom.
Illetve ezt a két képet beszúrom külön is, nekem nagyon érdekes:
-
válasz
Pikari
#93774
üzenetére
Tudom, hogy sokszor csinálják, de rengeteg kivétel is akad azért, és perpill nekem ez most fura volt. Mondjuk ismerni kéne pontosan, melyikből mennyit gyártottak, és hogy az összes prociból mennyi lett (hibátlan) 512KB L2$-es PIII-S.
Sandy Bridge esetén néztem legutóbb például, hogy több mag lett legyártva, de Skylake és Kaby Lake esetén is ez volt. "Sandy Bridge desktop and mobile consist of 2 and 4 core models, each with their own die."
-
Tualatin PIII-aknál csak 1 core van 512 L2$-sel, aztán abból letiltogatva készült a többi PIII-as is? Csak mert ITT azt látom (első keresés ezt dobta), hogy a PIII-as Tua 256 KB L2$-sel 80mm^2 die size + 44M tranzisztor, és ugyanez szerepel az 512 KB L2$-es PIII-S-nél is.
Ha ez így igaz, egy mag volt az összesnek. Fura, de nem elképzelhetetlen.
-
Szép ez is, és nekem általában Pióim voltak. Ami azt illeti, sokkal előbb elkezdhettem volna az optikai írók vételét, mert hamar kitermelték az árukat az elején, mikor még nem terjedtek el teljesen. (Mindenki azzal íratott, akinek volt, és időnként meg lehetett kérni az írás árát rendesen.)
Pikari: Nekem van itthon néhány hasonló tudású íróm.
-
-
válasz
Francia91
#93065
üzenetére
Nekem van itthon kábé egy tucat S462-es lapom, némelyikbe rakhatnék egy halom RAM-ot is, mégse tettem soha.
Egy Voodoo5 mellé szerintem inkább valami kuriózum való, nem egy akármilyen, szimplán csak jó lap. Ami azt illeti, a saját készletemből most így hirtelen egyet se tudnék ajánlani egy ilyen VGA mellé; túl átlagosak a lapjaim. Ha nekem lenne egy ilyen VGA-m, AMD 760-as chipsettel keresnék vmit. De megfelelne az említett is az ALi-val. -
válasz
balintka
#93059
üzenetére
Ha nagyon sok fölös $-od van, ráírhatnál hintawr fórumtársra, pont van egy olyan S462-es lapja, ami abszolút különleges, és pakolhatsz bele 2 GB DDR RAM-ot is. Még nem tette fel apróra, talán nem is fogja, de jó áron szerintem vihető lenne. ALi chipsetes, azúrkék pcb-s, öröm ránézni.
-
válasz
balintka
#93053
üzenetére
De miért baj egyébként az az 512 MB-os korlát? Nem csak játékra kéne a gép? A V5 5500-zal tippre úgyis csak olyan játékok futnának szépen, amik beérik 512 MB RAM-mal. Egy GF2 GTS az esetek úgy 90%-ában lenyomja a Voodoo5 5500-at -csak a miheztartás végett. Maximum 2002-es címekkel boldogul, ha meg tényleg jó játékélményt szeretnél, még eddig se mehetünk el.
-
válasz
FoxiestFox
#92750
üzenetére
Direkt ilyen, NLX form factor. Szerintem cuki.
-
-
válasz
DarthSun
#91252
üzenetére
Nekem is van egy nagy doboz, el is kezdtem már válogatni őket, de még nem értem a végére. 3 kategóriát csináltam: nem bírják a 133 MHz 2-2-2-5-öt sehogy se (c-kat), a 133 MHz 2-2-2-5 úgy általában még összehozható, de felette felejős (b-kat), és az a néhány modul, ami megy 133 MHz felett is 2-2-2-5-ben.
KROK640: Tippre "maga az SD RAM glitchel", de pont ilyet még nem is láttam, szóval tudni nem tudom.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 11900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Akár részletfizetés 0% THM ÚJ Intel LGA 1700 processzorok 3 év garanciával 27% áfaval
- AMD Ryzen 5 3400G / BESZÁMÍTÁS OK!
- Intel Core I7 12700K
- Eladó INTEL Core i9-13900K 3.0GHz LGA-1700 BOX BX8071513900K
- DAHUA 16GB DDR4 3200 MHz laptop RAM
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:86%
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





32MB-os MX400 3DMark2001SE-ben 5625 pont.
VRAM gyárilag 200-on, de a chip 222 MHz-re van hitelesítve (4.5ns). Nem tudom, mi lehet a vége. Hwbot-on majd megnézem.




Ölég látványos a hasonlóság.
800x600-ban játszottam általában majd' minden szépítőt kikapcsolva, viszont 32 biten, mert a leggyakrabban tolt játékaimon ez tényleg sokat ért számomra. Talán 2-3 cím volt, ahol megérte 16 bitre váltanom, és nem zavart a képminőség.
