-
Fototrend
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
olymind1
senior tag
válasz
Quadgame94
#70178
üzenetére
El is fogadnám az inflációs érvet, ha generációnként minimum 30-50% teljesítmény növekedés érnének el (és nem annyi %-kak lenne gyorsabb a kártya mint amennyivel több pénzt kérnek el érte), meg nem variálnának annyit az folytonos átnevezésekkel, GCN4 óta már volt egy Vega-RDNA1-2-3 generáció.
Meg azt is elfelejtjük hogy régebben szépen növekedett szinte generációról generációra a VRAM mennyiség a középkategóriában is: 128-256-512MB, majd 1 GB 2 GB 4 GB 8 GB. Azonos árkategórián belül, de érdekes módon ez most teljesen eltűnt. Bányászat óta mintha mindenki inflációról beszélne, mintha korábban nem lett volna infláció, csak akkor több volt a fejlesztés és fejlődés.
Mondjuk az igaz amit mondtál, 350€ -ért most lehet venni RX 7600 XT 16GB-ot, ami sajnos meg se közelíti a 400€ért volt kapható RX 6800 (nem XT-s) 16 GB-os kártyát, meg a 330€ -ért volt kapható 6700 XT 12GB is elhúzott tőle. 200€-s 6600 8GB-tól meg annyival gyorsabb amennyivel drágább, igaz legalább dupla annyi vram van rajta.
Nem sok előrelépés van itt ár érték arányban. Vagy legalábbis lehet én nem látom annyira.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- DUNE médialejátszók topicja
- Eredeti játékok OFF topik
- Azonnali processzoros kérdések órája
- EAFC 26
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- EVGA GeForce RTX 3080 XC3 Black Gaming 10GB Garanciával!
- RTX 5000-ES SZÉRIA ÚJONNAN GARANCIÁLIS ELADÓ TERMÉKEK! 5050, 5060, 5070, 5080, 5090.
- GIGABYTE GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC 8GB Garanciával!
- GIGABYTE GeForce RTX EAGLE 3090 24G OC GDDR6X 384bit (GV-N3090EAGLE OC-24GD)
- NVIDIA GeForce RTX 3080 FE - Founders Edition 10GB GDDR6X
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W with combo cable (3TR87AA)
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- FELVÁSÁRLÁS A GYŐRÚJBARÁTI BOLTUNKBAN!
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

