-
Fototrend
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
paprobert
őstag
válasz
S_x96x_S
#71790
üzenetére
Számomra újdonság, hogy az RDNA4 display engine-be hardveresen integrálták az élesítést, és nem shader-ként fut a magokon. Ügyes!
1.
Hogy lesz gépi tanulásra kigyúrva a következő generáció úgy, hogy a méretek nem szállnak el? Ebben hátrányban van már most is az AMD. A 9070XT egy nagyobb chip, mint a Blackwell megfelelője, és a hízlalás még csak most jön.2.
Az AMD eddig kényszerűségből kevesebb, de erősebb feldolgozót tervezett a GPU-kba, leginkább azért, mert a magok számának növelése alig hozott teljesítménytöbbletet, egy üvegplafonba ütköztek az eddigi architektúrák.Milyen struktúra mellett lehet majd 2x-3x ennyi feldolgozóra skálázni, tudva azt, hogy ez egy bő évtizedes megoldatlan gond az AMD kártyáknál?
A chiplet erre nem megoldás, sőt, nehezítő körülmény. (búcsút lehet mondani az energiahatékonyságnak is, + 1-2 egyéb negatívum is jön vele.)
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- Hill Climb Racing 2 bemutató (Android, iOS)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Háztartási gépek
- Linux kezdőknek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Path of Exile (ARPG)
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Robotporszívók
- Fura kódnéven készül a HMD új készüléke
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- ASUS RTX 5090 32GB GDDR7 ROG ASTRAL OC - Új, Bontatlan, 3 év garancia - Eladó!
- ASUS DUAL GeForce RTX 5060 Ti O16G
- SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Gaming OC Vapor-X 20G - Konzolvilág garancia 2027.05.07.
- ASRock RX 9060 XT 16GB GDDR6 Challenger OC - Új, Bontatlan, 3 év garancia - Eladó!
- Gigabyte AORUS GeForce RTX 5080 MASTER ICE 16GB GDDR7
- Thinkpad L13 Yoga i5-10210U 16GB 1000GB 13.3", Touch gyári magyar világítós bill 360 Gar.: 1év
- Apple iPhone 16 Pro Max Desert Titanium Titán dizájn, Pro kamera, 120 Hz ProMotion,90%,3 hó gari
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RX 6800 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP Probook 450 G10 - i3-1315U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I Cam I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

