-
Fototrend
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
daninet #18051 üzenetére
A nem okoz tüzet részhez azért szerényen állnék, de legalábbis nem versenyeztetném a 230VAC-val.
- 24VDC esetén ugyanarra a teljesítményre tízszeres áram szükséges. Ehhez jelentős keresztmetszet növelés kell(het) a veszteségek csökkentésére. Persze LED fényforrásból 100-200W már jelentős, ami még mindig 10A alatt lesz.
- De a tartós üzemi áram miatt a hibaáram elenyészővé válik. Például keletkezzen egy hibás kötés miatt egy zárlat, aminek 24Ohm az ellenállása. 24V esetén ez 1A zárlati áramot okoz, ami semmiség az üzemi 10A-hez képest, így a táp vígan dolgozik tovább, és 24W-al fűt a zárlatos pont. (A 10W-os USB-s pákám is elég a tűzgyújtáshoz).
Ugyanakkor ez a 24Ohm-os zárlat 240V esetén 10A, ami tízszerese az előbb feltételezett 240W-hoz számolható ~1A üzemi áramnak.
- A tartósan magas üzemi áram esetén nem csak a zárlat veszélyes, hanem az ívhiba is. Egy kilazult kötésnél a megnövekedő átmeneti ellenállás, adott esetben kontakthiba melegedéshez, ívképződéshez vezet úgy, hogy az áramfelvétel nem haladja meg a normális értéket. DC esetén az ívhiba különösen veszélyes, mert nincs nullátmenet, ami megszakítaná az ív fenntartását.Ezzel persze nem azt mondom, hogy rossz dolog a DC hálózat, de egyáltalán nem máz és hab, megvannak a hátrányai is, éppen ezért nem egy elterjedt dolog a mai napig sem.
-
válasz
daninet #18051 üzenetére
Az enyém ragaszkodott hozzá, hogy minden ledcsík külön tápon legyen és a villanykapcsoló a tápot kapcsolja, nem a szalagot. Nálad ha gond van, egyszerre fog kimenni mindenütt a világítás.
A routerem mostanában sokat vacakol, lehet nálam is táp gond van? 🤔 Kösz a tippet!
Új hozzászólás Aktív témák
- !Akció! Klipsch R-120SW Sub / Mélynyomó
- BMW gyári alufelni, téli gumival
- Eladó LG OLED G4 55" 3 ÉV GARANCIA
- iPad Air 5th gen (2022) 11" Blue M1 Cellular, ESR Rebound Hybrid Case 360 tok, 5in1 Type-C Hub
- AKCIÓ!!! Új SONOS ACE - Dolby Atmos vezetéknélküli fejhallgató, dupla BT, Sonos rendszer nélkül is m
- Lenovo ThinkPad L14 G2 i5-1135G7 32GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L540 - i5-4GEN I 16GB I 500SSD I DVDRW I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight- 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen,MS3435
- Dell XPS 13 9310 i7-1185G7 16GB 512GB 13" FHD+ 1 év garancia
- 145 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő