-
Fototrend
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
brd
nagyúr
válasz
Penge_4
#4671
üzenetére
Én nem eladni akarom, hanem gyűjteni.
Akkor miért nem gyűjtöd? Ne a pillanatnyi árfolyam izgasson, hanem az, hogy a kínálatnál nagyobb-e a kereslet (emelkedik), vagy fordítva (esik). (Konkrétan most pl. nem biztos, hogy érdemes vásárolni, kezd a kereslet lanyhulni). Csak vedd számításba a kockázatait: olyan pénzzel szórakozz, amitől nem leszel nagyon ideges, ha bukod, mert ez is előfordulhat, ilyen ez a popszakma.
Nem tudsz hozzájutni?

1. Igen, ne vegyél ilyen gépet, neked nem opció (bár ezt már többen írták neked itt, úgy emlékszem), ideje lenne elfogadni.

2. Mondom, ha gyűjteni akarod, ne az árfolyam izgasson, hanem gyűjts. Lehet, hogy már nem is esik annyira vissza az árfolyam, amelyen vásárolnál. Akkor egyáltalán nem is vásárolsz majd? Vagy te mit értesz gyűjtés alatt? Én valami olyasmit, hogy most vásárolsz, aztán fél-egy-pár év múlva eladod, vagy elköltöd. Ebben mit számít az, hogy most éppen milyen árfolyama van? Amennyiben érdemes egyáltalán gyűjtögetni, részletkérdés lesz, hogy milyen árfolyamon vásároltad most éppen, mert annyit fogsz keresni rajta. Egyébként ha nem csak itt siránkoztál volna, már dupláztál volna mondjuk 1 hónappal ezelőtthöz képest, nem?
Teljesen mindegy, hogy mennyit, de már 2x annyid lehetne... Mi a baj a személyes találkozóval?Vagy most az a bajod, hogy nincs pénzed? Hát tanulj, és szerezz jól fizető szakmát (nyilván nem ehhez, hanem úgy egyáltalán). Ha nincs ehhez megfelelő skill, akkor marad a siránkozás. Hja, kemény az élet.
Esetleg próbálkozhatsz drámával.Mert eddig azt utáltam a legjobban a Forexekben, hogy az előtt elbukhatod a teljes pénzedet, hogy csődbe menne az instrumentum.
A tőkeáttét egy lehetőség, nem kötelezettség. Ha jól használod, olyat is megtehetsz vele, amit nélküle nem (ill. csak több pénzzel). Persze csábító használni, de rengetegen rosszul használják, ezért élik meg negatívumként. Egyébként ha tőkeáttétes a számlád, akkor is tudsz olyan pozíciót nyitni (persze ez brókerfüggő, nem biztos, hogy aprópénzzel is nyithatsz olyan kis egységgel, de ez ilyen piac, tudomásul kell venni, ha belevágsz), amely pont úgy viselkedik, mintha 1:1 lenne a tőkeáttét (azaz mintha nem lenne). De ezek szerint nem sikerült elsajátítanod a fogalmát sem, jobb is, ha nem kereskedsz ott. Nem szemrehányás, tanács.
Ebben az esetben a valutapárok és egyes részvények kiszámíthatóbbak.
Igen, de csak azért, mert nagyobb a piacuk. Itt is emberek kereskednek, közel ugyanazokkal a mozgatórugókkal, csak egy-egy nagyobb szereplőnek nagyobb a piacra gyakorolt hatása is.
A többire: rossz stratégiát követtél (ha volt egyáltalán), a(z) (tegyük fel, egyik, nem mondom, hogy nincs több, de én még nem láttam olyat, ami hosszútávon is az) jó stratégia olyan, hogy ha a pozíciók már kb. harmadában igaza van a kereskedőnek, már jól érezheti magát, ugyanis amikor igaza van, az többet hoz, mint amit elvisz az, amikor nincs. Ez is egy szakma, évekig kell tanulni.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Samsung Galaxy Xcover Pro / 4/64GB / Kártyafügetlen / 12Hó Garancia
- Beszámítás! Apple Macbook Air 15 M2 2023 8GB 256GB notebook garanciával hibátlan működéssel
- Eladó One Plus Nord 2T 5G 8/128GB / 12 hó jótállás
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I NBD Gari!
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



Esetleg próbálkozhatsz drámával.
