Új hozzászólás Aktív témák
-
Alessandro
csendes tag
A newcomernél csak a boot diszket volt nehéz másolni(a védelem miatt), a többit simán lehetett egy renegade nevű progival. Asszem van valahol olyan verzió is ami működik emulátoron is, mer' az eredeti nem működik.
Azért nem mivel egy olyan töltés gyorsítót (turbót) használ, ami megköveteli hogy a Commodore és a floppy között állandó adatkapcsolat legyen. Ha az ember kikapcsolta a játék idelye alatt a floppyt, tögtön kiírta hogy I/O ERROR.
A Floppy kábel egy naggyon jó dolog, de sajna a mostani gépekkel már nem műxik, a max konig egy 486-os volt amin még megismerte a floppyt. Ugyan azzal a kábellel egy pentium 2-őn már abszolút nem látta. Ez abból adódik (szerintem) hogy a floppynak és az alaplapnak teljesen más a jelszinje. -
Alessandro
csendes tag
Sziasztok!
Én is anno végigtoltam a Newcomer nevű játékot, nagyon jó volt, ez legalább kihasználta a C64 adta lehetőségeket.
Nos a lemezekről: Mindegyik lemez 40 track-os, de bármelyik lemezegység megbikózik vele, pl. az 1541-es simán.
Védelemről: A 18-as sáv 3. szektorában van egy szándékosan okozott hiba, olyan hogy az ellenőrző összeg négy féle képpen változik. Ez a szektorhiba a lemezegység alapvető harver hibályát használja ki, mivel nem minden bálytot
lehet a lemezre írni... de ez más téma.
Nos minekünk sikerül előállítani ugyan ezt a hibát (szándékosan), És tudtunk csinálni magunknak, pót lemezet, de árulni sohase árultuk.
Nos lehet hogy még van nekem valahol egy kallódó Newcomer boot lemezem, nem tudom biztosan.
Új hozzászólás Aktív témák
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Windows 10
- MWC 2026: Kezünkben a Vivo V70, megvan a magyar ára is
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Milyen okostelefont vegyek?
- PlayStation 5
- Túl nagy alkatrészt vettél? Így kerülheted el a PC-építés legnagyobb hibáját
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- További aktív témák...
- Dell Alienware AW2518HF 240hz 1ms monitor
- M1 MAX macbook pro 16" eladó! (10/32 mag /64GB ram/1TB)
- 275 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- 274 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti
- 271 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5070
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 128GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
lehet a lemezre írni... de ez más téma.
