-
Fototrend
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
Hardstyler01
tag
Sziasztok
Mit gondoltok biztonság szempontjából melyikkel járok jobban a Digi "gyári" ZTE / Huawei, TP Link: WiFi 6 os routerével vagy a jelenlegi Frimware hiányos utolsó (2020-06-28) ASUS AC87U-val?
menyire megbízhatók ezek a szolgáltatói routerk? -
Hardstyler01
tag
Gondoltam Megosztom itt a tegnapi Digi szerelővel karöltve átélt tapasztalatokat hátha valaki járt már így!
Nem akarom túl koránról kezdeni a történetet a lényeg a lényeg hogy eleinte Diginet 100-asom volt (FTTH) üvegkábel be a szobába Huawei GPON adapterbe minden happy, vígna netezünk!
Amint lejárt a kétéves hűségidő betelefonáltam hogy megint szeretnék hűséget kötni, tovább érdeklődnék hogy láttam hogy a DigiNet 1000 olcsóbban is fut mint az én 100-as megrendelésem.
Közölték is velem hogy már nálam is Diginet 1000 van! Ezen felbuzdulva elrobogtam venni Audioquest Cat7 es kábelt hogy adjuk meg a módját, szeretem volna akkor már egy bitang router ami végül egy ASUS RT-AC87U (Merlin) bitang routert lett, amit közvetlenül összekötöttem a Cat7 es kábelel az asztali gépemmel (Win10) (cuccok fülnél a részletes Konfig) A speedtest sehogy nem ment 300Mbit fölé!
Először a routerre gyanakodtam de kollégához átvíve FTTB Digi 1000 el nála vígan kimértük a 918/204 Megabitet! Router Pipa. Nem ott van a gond!
Hazaérve kipróbáltam a Dell E7470 es laptopomba (DDR4, i5, Win7) bedugva hátha a gépem gyenge!
Ott is 300/200 at mértem speedtesten! Kipróbáltam közvetlenül a GPON adapterre betárcsázva a routert kihagyva, de ugyan ezeket az értékeket mértem!
Ezeket Továbbítottam a Digi ügyfélszolgálatara, ki is érkeztek a kollégák ellenőrizni mit csinálok rosszul
A Digis Kolléga kábeles mérése laptoppal (i7, Win8.1) szintén 300/200 as értékeket mért!!!
A meglepetést a Végére hagytam hogy amint átváltott a laptopján Ubuntura egyből kimérte a 900/200!
Ezen felbuzdulva újratelepítettem az asztali gépet és ott is meglett a 920/215

Logika ok mi lehet szerintetek (azon kívül hogy Windows egy kalap ***) ?

Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- Dell Precision 7550 i7-10850H 32GB 1TB Nvidia RTX3000 6GB 1 év garancia
- Dell Latitude 5510 - 15.6" FHD IPS - i5-10210U - 16GB - 512GB SSD - Win11 PRO + Office
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE RTX 3080 Gaming OC videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




