Keresés

Aktív témák

  • gippazoid

    őstag

    válasz lugosi #31290 üzenetére

    Senki nem mondta a nagy cégeknek hogy hülyeségekre költsék a bevételt. Pl. 6 rétegnyi menedzser fizetése, azoknak cégautó stb. Meg amiről még nem tudunk. Ennek ellenére 10 évvel ezelőtt is úgy hallottam 4 Ft volt az önköltsége egy perc hívásnak náluk. Az összes többi szolgáltatás pedig extra módon túl van árazva (net és társai), de az alap percdij is huszon-harminc-majdnem 40, az SMS-ről nem is beszélve aminek nem tudom van-e kimutatható önköltsége egyáltalán.

    Szóval ha lesz egy kis időm majd elmorzsolok pár könnycseppet a három nagyért és talán majd gyűjtést is indítok nekik.

    Közben évente leépítenek és ott vonják meg a jutalékot a dolgozóktól ahol csak tudják, anélkül meg az alapbér az éhezésre elég.

  • gippazoid

    őstag

    válasz headhunter #31262 üzenetére

    Mit gondolsz milyen okból sz.patják a DIGI-t kis hazánkban minden lehetséges hatóság által minden lehetséges módon? Mert ebben a percdíjban nincs esetleg pofátlan haszonkulcs ellentétben a 24-38 Ft-os perc- és SMS díjakkal.

    Ezért aztán a DIGI rossz! Pl.: mert nem mondta hogy a gigabites nethez olyan router is kell.
    A MediaMarkt se mondja hogy a 4K és 8K tévékhez nincs TV adás az országban tehát műsorforrás is kell, de valahogy senki nem gondol arra hogy a fogyasztó megtévesztése mikor beütik a pénztágépbe a 800e Ft-ot.

    Nagyon meg vagyunk ám védve mi fogyasztók! De amikor a Media 3 év garival hirdeti a külső HDD-t majd ideküldi 2 évről szóló jótállási jeggyel, akkor valahogy két megyei fogyvéd se akar megvédeni, az egyik válaszra se méltat - végül is csak az én pénzemből kapja a fizetését - a másik egy vállrándítással elintézni. Meg lettem védve!

  • gippazoid

    őstag

    válasz kene84 #30629 üzenetére

    Nonszensz hogy nem volt Mentés gomb... nevetséges.

  • gippazoid

    őstag

    Dec. 31-én az ügyfélszolgálat díjcsomag módosítással tette rendben a mobil csomag választást mert a rendszer valamiért nem jegyezte meg a Junior csomagot, mindkét SIM-re Max-ot mutatott, pedig előtte ki-belépés után (mivel mentés gomb nem volt és így ellenőriztem) 1 MAX és 1 JUNIOR volt eltárolva.

    Most beléptem ügyfélkapun és jók a díjcsomagok de nincs Roaming ami mindkét SIM-re be volt kapcsolva és nem is tudom bekapcsolni mert azt írja nincs mobil szolgáltatás a szerződésen.

    Viszont adatforgalmi képernyőn ott van mindkét szám a helyes díjcsomagokkal.

    Ez ennyire egy elcseszett rendszer? Másnak is vannak ilyen inkonzisztenciák az ügyfélkapun?

  • gippazoid

    őstag

    válasz ollie #16260 üzenetére

    Valamit nagyon félreértettél. Sehol nem reklamáltam, hogy csak egy sim megy 4G-n.
    Az NEM normális, hogy a DIGI SIM esetében egy dual sim telón a másik sim nem elérhető többé.

  • gippazoid

    őstag

    Ügyfélszolgálat, na igen...

    Egyik DIGI SIM nem működött. Nem regisztrált a hálózaton. De 4G adat működött kb. 2 percig. Utána leállt, de teló ki-be és megint ment 2 percig.
    Asszony telefonált az ügyfeleseknek. Azt találták ki, hogy SIM csere. Mivel csak évtizedes mobilos múltam van, mondtam, ez f.szság. Láttam pár száz hibás SIM-et, cseréltem is, azok nem ilyen hibát produkálnak. Seggbe kellene rúgni a HLR-ben a beállításokat ehhez a hívószámhoz.
    Második hívás, megint kitalálták, hogy SIM csere.

    OK, asszony bement személyesen, lecserélték a SIM-et. Ó milyen meglepő! Továbbra sem regisztrált a hálózaton az új SIM sem.
    Asszony hívott, kicsit hangosan ordítottam a telefonba, hogy nehogy már nekem kelljen megoldani mert nem értenek még hozzá! Adjanak egy másik szerződéssel egy másik számot és ezt meg stornózzák akkor! Próbálta halkítani a telót a nejem, de azt mondja egészen jól hallatszott... :D

    És lőn csoda, hirtelen ötletük lett: csináltak egy számcserét és minden működik!

    Továbbra is fenntartom, hogy egy megfelelő helyen egy deaktiválással és újraaktiválással megoldható lett volna ez a probléma telefonos ügyfélszolgálattal is.

  • gippazoid

    őstag

    válasz sfdrakex #16233 üzenetére

    Dehogy is! Amíg 1 SIM van benne, addig lehet kapcsolgatni de sosem kapcsolgattuk, alapbeállításon volt (2G/3G/LTE). De ha kettő, akkor már az adatos SIM megy a 4G-re, a másik meg automatikusan 2G-re és ezen nem lehet változtatni a menüben.

  • gippazoid

    őstag

    Sziasztok!

    Ha valakinek olyan problémája van, hogy Xiaomi Mi A2 Lite telón a DIGI SIM használatba vétele után a másik szolgáltató (nálam Telenor) kártyáját soha többet nem lehet felhívni, mert nem elérhető, akkor olvassa el ezt, mert végre sikerült működésre bírni a DIGI SIM + Telenor SIM kombinációt.

    Alapvetően az volt a probléma, hogy amint bekerült a DIGI SIM és a teló egy kicsit használta is netre vagy hívásra, a Telenor kártya soha többé nem volt elérhető. Nem lehetett felhívni. Semmilyen SIM konfigurációban (melyik SIM melyik slot-ba kerül), semmilyen beállítással.
    Nekem egy Samsung Galaxy J5 2017 van, abban Telekomos SIM és DIGI SIM simán működik, hibátlanul.

    Egy ideje már nem próbálkoztunk vele, de most újból nekifutottunk. A SIM behelyezésekor a telefon meghülyült, pár mp. működés után lekapcsolta a képernyőt és ezt ismételte. Nem volt más megoldás, mint a factory reset. Partíció cache törlés már nem lehet mert nincs már benne a recovery menüben...

    Ezután én kíváncsiságból úgy próbáltam ki a dolgot, hogy a Telenor SIM-et egy Telekom SIM-mel párosítottam össze a telóban. Az egy DOMINO kártya, melyen van net. SIM1 a Telenor, SIM2 a Telekom.
    Mint a kisangyal, úgy működött! Simán elérhető maradt a 20-as kártya, ha netezés közben befutott egy hívás, akkor csak úgy, mint az én J5-ömnél, megszűnt a net kapcsolat, de a hívás befejezése után betöltötte a weboldalt.

    Ezután megcseréltem a kártyákat. SIM1 a Telekom, SIM2 a Telenor.
    Hibátlanul működött így is! A teló megjegyezte az előző beállításokból, hogy a Telekom SIM-et akarom mobil adatra használni és a Telenort beszédre és SMS-re és a SIM-ek megcserélését emlékeim szerint automatikusan lekövette.

    Ezután a Telekom SIM-et egyszerűen lecseréltem a DIGI-re (APN-t nekem kellett kézzel felvenni, a többi szolgáltatónál a teló beszerezte a beállításokat de DIGI-nél nem) és azóta hibátlanul működik.

    Nem kapcsoltam be szerviz kódokkal a VoLTE-t se a VoWiFi-t, ahogy a factory reset után volt a teló, úgy maradt.

    Azt vettem észre, hogy a legfontosabb beállítás az a teló számára, hogy melyik SIM-et mire akarom használni. Amíg nem ezzel kezdtem, addig mindenféle érdekes dolgok történtek. Pl. SIM1-en kikapcsoltam a mobil adatforgalmat és erre SIM2-n is kikapcsolt. Ha ott visszakapcsoltam, akkor SIM1-en is bekapcsolt magától. Ha viszont a SIM manager-ben kezdem a beállításokat, ahol megmondom, melyik SIM-et akarom hívásra, SMS-re, mobilnetre használni, akkor minden szépen működik a többi menüben.

    Nem tudom, mennyire lesz tartós ez a működés. DIGI ügyfélszolgálatos mesélte asszonynak hogy Mi A1-en neki sem ment csak 2 hétig, most Redmi Note7 van és azon jó.

    Egy valami más még a korábbi próbálkozásokhoz képest: a Telenoros kártyára aktiváltunk egy mobilnetet mert kellett és a DIGI nem volt használható. Az még aktív, bár a teló úgy van beállítva hogy nem használja és a SIM is 2G-n megy csak. Ha ettől javult meg, az holnap kiderül, mert holnapig aktív a 20-as net.

  • gippazoid

    őstag

    Sziasztok!

    Van már megoldás a DIGI SIM - Telenor SIM - Xiaom teló (Mi A2 Lite) problémakörre?
    Amint egyszer is behallgat a teló a DIGI hálózatba, a Telenor SIM soha az életben nem lesz többé kapcsolható. Sőt olyan is volt, hogy a DIGI se...

    Próbáltam megcserélni a SIM-eket, de semmi nem segített eddig.

    Elővarázsoltam a VoLTE ki-bekapcsoló menüt is egy szervizkóddal, azt is hiába kapcsolgatom ki-be.

    A DIGI SIM csak adatra kell, telefonálni nem akarunk róla.

    Köszi!

  • gippazoid

    őstag

    válasz szabos #13368 üzenetére

    Úgy néz ki a simek felcserélésével megoldódott a dolog. Digi a sim1 és telenor a sim2. Xiaomi mi a2 lite sima android-dal, nem miui.

  • gippazoid

    őstag

    Sziasztok. Valaki nem tapasztalt olyat hogy xiaomi mi a2 lite telón a digi sim a sim2 helyre van téve és alapértelmezetten mobil adatra van állítva mig egy telenor sim alapértelmezetten hívásra és sms-re
    Ha digi sim-rol indit hívást utána a 20-ason nem lehet felhívni és sms-t se kap meg telefon reboot-ig. Hívást inditani tud 20-asról de utána se tudom felhívni.

Aktív témák