Aktív témák
-
cocka
veterán
Majd jöhet mellé a kötelező személyi is
De hát kivezetik az e-személyi használhatóságát is, ha jól értem. Miért is nem tudok majd bejelentkezni e-személyivel az ügyfélkapuba, amit eddig megtehettem? És 2016-ban azzal a szöveggel vezették be az új személyiket, hogy ezek mögött a legmodernebb biztonsági rendszerek vannak meg hogy mennyire sokoldalú ám ez a kártya. Nem annyira vettem észre.
Ráadásul az öregek ügyeit a könyvelő ismerős intézi, neki is megvannak a felhasználónevek és jelszavak, így ő belépkedett és minden flottul ment
Hát pont emiatt volt valami hőzöngő cikk erről, hogy milyen problémákat fog okozni ez a könyvelőknek.
Lesz még ezzel k..va sok anyázás meg telefonba ordibálás már előre látom.
Ez tuti biztos! Kivéve, ha esetleg elhalasztják.
Az, hogy fejlődni akarnak oké, de ennek nem kéne a már bevált dolgok megszűnésével járnia. Veszélyes a felhasználónév+jelszó páros? Akkor tegyék biztonságosabbá, de ne így.
Mondjuk például őrizzék meg az e-személyis belépést. Én anno kaptam ajándékba egy kártyaolvasót, de állítólag 13k egy darab, tehát elvileg nem lehetetlen kifizetni, viszont ha kirúgják mögüle a szolgáltatást, akkor ez is csak porfogó lesz.
Fun fact: legutóbb amikor hónapok után bedugtam az e-személyit az olvasóba, valami random frissítés jött rá. Magát az e-személyi klienst is szökőévente egyszer frissítik.Nemrég kaptam egy ügyfélkapus emailt, amiben kérnek, hogy változtassak jelszót, mert december végén lejár.
Az emailben egyéb szintén appos marhaságokat ajánlgatnak, az egyik ilyen rész:"A lakcímváltozás bejelentését követően a személyazonosító igazolvány elektronikus tárolóelemén könnyedén frissítheti a címét az új lakcímfrissítő szolgáltatással, melyhez segítséget nyújt az új eSzemélyiM mobilapplikáció."
Szóval az e-személyin elektronikus chipjén tárolva van az emberek lakcíme is? Mióta? Hol a francban van ez a "lakcímfrissítő szolgáltatás"?
És a sima e-személyi kliensben miért nem oldható ez meg?
Aktív témák
- Fujitsu Esprimo P520 E85+ PC, i5-4570 Proci, 8 GB DDR3 RAM, 240 GB SSD
- MSI GeForce RTX 5090 VANGUARD SOC /// ÚJ BONTATLAN /// 2028.12.01.-ig GARI /// 2025.12.01. gyártás!
- Gaming PC GTX 1660 Ti / 16GB RAM Azonnal vihető (CSGO,LOL,VALORANT,FORTNITE)
- SAMSUNG 4TB 990 EVO PLUS M.2 NVME PCI-E 4.0 x4/ 5.0 X2 - Új - 7250-6300 MBs - Eladó!
- Dell XPS 13 Plus 9320 i7-1260P 32GB 512GB 4K+ TouchScreen 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Alkalmi vétel! HP Omen 17! I7 12700H / RTX 3070Ti 8GB / 1TB Nvme SSD / 16GB DDR5 !
- BESZÁMÍTÁS! Akár Részletfizetés 0% THM ÚJ AMD RYZEN AM5 processzorok 3 év garanciával 27% áfaval
- Ventilátor bazár /NZXT/CORSAIR/LIAN LI/DEEPCOOL/ZALMAN/120MM/140MM/VEZÉRLŐK/LED KIT-ek/
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
