Aktív témák
-
Grafiqs
őstag
Kérdésed ebben a topikban tedd fel kérlek: Bővebben: link
Ezt zártam. -
mekkelek
tag
válasz
steve@prhw #2 üzenetére
Igen a dhcp gond nélkül működik, bár statikus ip-vel is próbáltam, mac szűrés meg sajnos nincs. Közben találtam ''sorstársakat'' a neten. Úgy tűnik, hogy a DLINK és az Intel wireless/PRO 2200 alapú kártyák (remélhetőleg csak bizonyos firmware esetén) nem tudnak kapcsolatot felépíteni. Most a laptopon firmware-t frissítek, a routeren már megtettem.
-
mekkelek
tag
Sziasztok!
Van egy címben említett routerem, amihez hazahoztam egy hp (nx9030) laptopot. A laptop beépített wifi kártyával rendelkezik és tesztelt, tehát beléptem már vele pl egy hotspot-ra.
Amikor megpróbálom a két eszközt összelőni a következő történik:
- beállítom az alapverő paramétereket (ebben van gyakorlatom, ilyen alap gond úgy gondolom nem lehet)
- akár titkosítás nélkül, akár titkosítással (semmi, WEP, WPA_PSK) beállítom a routert, megadom a jelszavakat
- beállítom ugyanezt a laptop oldalon
- a laptop tökéletes erősséggel látja a hálózatot
- csatlakozáskor (xp, sp2 oprendszer) eljut a ''hálózati cím lekérése'' fázisig
- a routeren látom már a laptop MAC addressét is
- aztán vár egy kicsit a laptop és azt mondja ''nincs kapcsolat, vagy korlátozott''
- ennek ellenére a hálózathoz a csatlakozás létrejött, de nem kapok IP címet, a laptop magának kioszt valami 169.x.x.x címet, így nem érek el semmit
Vajon miért nem tud a router ip cimet osztani a laptopnak, amikor látszólag a kapcsolat teljesen rendben összejött??
(a gépen lógnak más gépek vezetékes hálózaton és kapnak IP címet, illetve korábban volt wifi kártyám egy asztali géphez (dlink) és probléma nélkül ment a kapcsolat felépítés.
PLS HELP
Aktív témák
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Fűnyíró topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen légkondit a lakásba?
- Nem tetszik pár profi eSport játékosnak, hogy Intel CPU-val kell játszaniuk
- E-roller topik
- Brave
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 Ti 8GB Zalman Z1 Plus Corsair 750W
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T1000 32GB 1000GB 15.6 új akksi 1év garancia
- Bomba ár! Acer Aspire E5 - i7-7GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" FHD I Nvidia 2GB I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB ZALMAN M4 Cooler Master 650W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest