Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz dabadab #10144 üzenetére

    Halkan jegyzem meg (á, nem dicsekvésből, csak másnak a példámon okulásként), én is szenvedtem annó a mindent egybe megoldással (miután kiszenvedtem magam a médialejátszókkal...), meg ki is nőttem a sok winyó miatt...
    De most már (év eleje óta) csak is a HTPC SSD-vel + a NAS-nak használt gép, sok winyóval nem a TV közelében kombóban hiszek.
    Sőt, ráadásul ez mind Wines (NAS-on Win7Prof, hogy a szoftveres RAID menjen)...pedig linuxoltam is sokat (a mindent egybe gép is ment azzal), de ezt felrakom, oszt megy, nem kellett sokat szegelni rajtuk.

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #10144 üzenetére

    Szerinte ha nincs HDD utána is felesleges görcsölni rajta, mert 1db pár száz rpm-es jó minőségű venti tényleg nem hallható és nagyon jót tesz a szellőzésnek.

    Nálam két indok volt, hogy miért került bele HDD. (1db 1.5TB WD Green a gépben és külső házban egy 1.5TB-os Samsung, azon archivált anyagok, csak ha kell akkor kapcsolom be.)

    1.Nem akartam két gépet. NAS-okról azt láttam, hogy szenvedni kell vele, ha jó hálózati sebességet akar az ember... vagy k* drágát venni. Linuxhoz sem értek, így a HTPC-re meg maradt a Win, arra nem elég a pendrive, SSD szintén drága még. Egyszóval az ár+egyszerűség döntött.

    2. A másik ok pedig hogy nincs hova tenni NAS-t. Lehet, hogy ezzel kellett volna kezdenem. :D :D De ha lesz pince, kamra vagy hasonló akkor én is ebben gondolkodom. Valahogy majd megoldom, hogy ne a szobában brummogjon, de ne is bonyolítsam túl. :)

    Egyelőre mondjuk elvagyok ezzel az 1m-ről még hallható brummogással is, onnan már az sem hallható, plussz a UPC box és hasonlók bőven elnyomják sajnos.

  • Salvador20

    őstag

    válasz dabadab #10144 üzenetére

    ja tehát neked emiatt kell a nas, mert nagy a ház. Nos nekem csak egy tv van, ami mozizásra jó, ebből fakadóan én beleraktam a vinyót a htpc-be.

    szerk.: Nézd, nekem soha nem volt célom a full passzivitás. amikor kiválasztottam ezt az alaplapot, akkor a funkciók voltak elsődlegesek. Igen, a ventit beszívtam, ez van, de a be quietnek már sokkal csöndesebb az üzeme. Azért nem vettem front panel táposat, mert akartam egy blu--ray lejátszót is bele. Ezt nem akartam slimben, stb (másrészt, ha lemezt rakok bele, akkor már olyan ormótlan hangja van, hogy nem is részletezem)
    Eredetileg a rendszerbe 2 db 500gb-os caviar black-et akartam rakni raidben, de kiderült, hogy a lap nem támogatja ezt, ezért cseréltem ssd-re, árban ugyanott vannak.

    Ebből asszem nagyjából kiderült, hogy a gyorsaság volt nálam a szempont, az, hogy ez az asus még passzív is, annak örülök, nem véletlenül nem a passzivitással kezdtem korábbi mondandóm.
    Nem is tudom,hogy keveredtünk idáig, hogy úgy érezted, hogy passzív rendszert akartam, vissza kell olvasnom :)

Új hozzászólás Aktív témák