-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
mimi_bacsi
#4197
üzenetére
Hali!
F oszlopban vannak az adatok, F oszlop kijelöl, jobbegér, cellaformázás, szöveggé.
(egyébként a 11/11 esetén november 11. lesz a cellába)A1
=HA(KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)*1<30;KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)*1;"")
A2
=HA(BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)*1<30;BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)*1;"")
Fire.
-
válasz
Fehér Mancs
#4185
üzenetére
Hali!
Igen, igen, igen...
Egyszerű és nagyszerű megoldás, ráadásul a *1-el számmá is lesz alakítva ill. csak numerikus értékeket fogad el a "/" karkteren kívűl.......123/456.
1a/1b esetén meg #ÉRTÉK!Remek megoldás!

Fire.
-
válasz
mimi_bacsi
#4180
üzenetére
Hali!
A SPLIT a megoldás, helyezz el a lapon egy CommandButton-t, írja be valamit egy cellába, állj rá, katt...
Münkafüzet1 - Munka1(Code)
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim x() As String
xstr = ActiveCell.Value
xstrlen = Len(xstr)
Pos = InStr(1, xstr, "/", vbTextCompare)
Rem Ez csak egy ellenőrzés, hogy NE LEGYEN ÜRES CELLA
Rem LEGALÁBB 3 KARAKTER SZEREPELJEN (pl 1/a)
Rem és LEGALÁBB EGY ELVÁLASZTÓ-KARAKTERT ("/") TARTALMAZZON
If Not (IsEmpty(xstr)) And xstrlen >= 3 And Pos <> 0 Then
x = Split(ActiveCell.Value, "/")
MsgBox ("Adat1 = " & x(0) & vbCrLf & "Adat2 = " & x(1))
Cells(ActiveCell.Row, ActiveCell.Column + 1) = x(0)
Cells(ActiveCell.Row, ActiveCell.Column + 2) = x(1)
End If
End SubA Split visszaad egy string-tömböt, amiben egyel több string lesz, mint ahány elválasztó-karakter. Ezekre, hagyományos módon 0-tól kezdődő indexel tudsz hivatkozni.
A sok feltétel azért kellett, mert különben hibát dob.(ha üres, meg nincs bent elválasztó, stb)Fire.
-
-
-
-
-
Hali!
Nos ha jól veszem ki szavaidból, akkor adott egy angol OS + angol Office(ami hibátlanul müködik) ill egy magyar OS + angol Office(amiben meg nem látod a KÓD MEGJELENÍTÉSE menűt?
Ha így van, akkor a hibát okozhatja a nyelvi eltérés. [link]
Ilyennel még nem találkoztam, da hasonlóval igen, amikor angol x64 XP-m volt, erre raktam fel a magyar 2003 Office-t, nekem az Outlokkban a fájlmenü IMPORTÁLÁS-EXPORTÁLÁS menűi váltak elérhetettlenné. Talán próbáld meg az OS területi beállításait angolra állítani vagy (ha lehetséges) a Office csomag nyelvi beállításait magyarra rakni.Esetleg(bár nem írtad hogy 2000, 2003, 2007 verziójú a csomag) próbáld alaphelyzetre állítani az eszköztárat, hátha csak ezért nem látszik...
(2003 excelben ESZKÖZÖK/TESTRESZABÁS/ALAPHELYZET)Remélem segít valamit, amit írtam.
Fire.
-
Hali!
Na így már tiszta, mit is szerettél volna elérni.

Munkafüzet1 - Munka1 (Code)
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error GoTo errorhandling
xstr = LCase(Range("B2"))
Pos = InStr(1, xstr, ".jpg", vbTextCompare)
If (Pos > 0) Then
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(xstr)
End If
Exit Sub
errorhandling: MsgBox ("FileOpen ERROR!")
End SubNa, asszem ez lesz az
Ha nem a B2-ben lesz az adat akkor egyszerűen módosítsd a makróban, egy helyen kell.Fire.
-
Hali!
Oks, akkor leírom. Szóval, ha megsasolod a képet, akkor látnod kell, hogy B20-B23 tartományban beírtam képek elérését(de bárhova írhattam volna). Ha ezekre a cellákra kattintasz vagy rámész a kurzormozgatókkal, akkor egyből betölti a képet. a B2 cella csak kiírja, hogy épp melyik képet látod.
Fire.
-
Hali!
Persze, de bent is van a kódban. Ha rálépsz az adott cellára, amiben a kép elérése van akkor egyből betölti(már ha valóban létező képről van szó). Próbáld ki. A gombos megoldást csak érdekességnek szántam. Ha nem kell akkor töröld ki a makróból a commandbutton1_Click() metódust, meg persze töröld a gombot is.
Pár módosítást eszközöltem, mert a korábbi verzió mindig megpróbál betölteni egy képet, ha az adott cella nem üres. Ez zavaró lehet hiszen ha egy cellában szám vagy szöveg van és az nem egy kép elérési útvonala, akkor hibát dob. Ez a javított kód.Private Sub CommandButton1_Click()
JPGFile = Application.GetOpenFilename("JPG files,*.jpg", , "Select picture...", , False)
If JPGFile <> False Then
Range("B2") = JPGFile
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(JPGFile)
End If
End Sub
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
On Error GoTo errorhandling
xstr = LCase(Target)
Pos = InStr(1, xstr, ".jpg", vbTextCompare)
If (Target.Cells.Count = 1) And (Pos > 0) Then
Range("B2") = Target
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(Target)
End If
Exit Sub
errorhandling: MsgBox ("Multi Cells Selection found or FileOpen ERROR!")
End SubFire.
-
Hali!
Nos, a kért megoldáson kívűl még egy más módszert is beleraktam, érdekességként. A képet azért mellékeltem, nehogy más objektumot használj, hanem sima Image-t.
Munkafüzet1 - Munka1(Code)
Private Sub CommandButton1_Click()
JPGFile = Application.GetOpenFilename("JPG files,*.jpg", , "Select picture...", , False)
If JPGFile <> False Then
Range("B2") = JPGFile
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(JPGFile)
End If
End Sub
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
On Error GoTo errorhandling
If (Target.Cells.Count = 1) And Target <> "" Then
Range("B2") = Target
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(Target)
End If
Exit Sub
errorhandling: MsgBox ("Multi Cells Selection found or FileOpen ERROR!")
End SubFire.
-
Hali!
Remélem jól értelmezem a kérdésed, ha igen akkor pl így
Munkafüzet1 - Munka1 (Code)
Private Sub DTPicker1_Change()
Range("C10:C20").Value = DTPicker1.Value
Selection = DTPicker1.Value
End SubDTPicker1 - MS Date and Time objektum
DTPicker1_Change() - akkor hajtódik végre amikor kiválasztasz egy dátumot
Range("C10":"C20").Value = DTPicker1.Value - egy tartományt tölt fel a kiválasztott dátummal(azért tettem idézőjelek közé a kettőspontot, mert különben egy tapsikoló smiley lenne ott)
Selection = DTPicker1.Value - az épp kiválasztott a cellát vagy cellákat tölti fel a kiválasztott dátummalRemélem erre gondoltál
Fire.
-
válasz
Delila_1
#4073
üzenetére
Hali!
Tudtam, hogy nem tudod megállni, hogy meg ne írd a színátmenetet.
Természetesen kifogástalanul működik, csak hát ugye valóban semmi értelme.
(Mármint a villogosdinak). Ez olyan mint a 12 kőmíves meg a Déva vára, végül is megoldották ott is a feladatot, csak azért nem kellene embereket a malterba keverni.
Annyi értelme azonban van a makrónak , hogy így megoldható ha ütemezett feladatokat kell elvégezni, azaz pl óránként el kell menteni a táblát, átszámolni, összetetteb esetben (pl a tábla egy adatbázishoz van kapcsolva) akkor óránként beolvasni stb.
Fire.
UI: Visszaolvasva látom, hogy többnyire Te segítesz a legtöbbet az érdeklődőknek, értehtően, tisztán, és türelmesen magyarázod el a dolgokat.
Megkérdezhetném, hogy honnan van ez a hozzáértés?(suli, magadtól, szülők révén, stb) -
válasz
Gabcsika
#4069
üzenetére
Hali!
Tudom, hogy régen volt, de volt egy érdekes kérdésed a "villogó cella" témakörben.
Munkafüzet1 - Munka1 (Code)
Public Most_villog As Boolean
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
If Range("A1") = "ok" And Most_villog = False Then
Call Szincsere
Most_villog = True
ElseIf Range("A1") <> "ok" And Most_villog = True Then
Call Villogas_ki
Most_villog = False
End If
End SubMunkafüzet1 - Module1 (Code)
Public Idozites As Double
Sub Villogas_ki()
Range("A1").Interior.ColorIndex = xlAutomatic
Range("A1").Font.Color = RGB(0, 0, 0)
Application.OnTime Idozites, "Szincsere", , False
End Sub
Sub Szincsere()
If Range("A1").Interior.Color = RGB(255, 0, 0) Then
Range("A1").Interior.Color = RGB(0, 255, 0)
Range("A1").Font.Color = RGB(255, 0, 0)
Else
Range("A1").Interior.Color = RGB(255, 0, 0)
Range("A1").Font.Color = RGB(0, 255, 0)
End If
Idozites = Now + TimeSerial(0, 0, 1)
Application.OnTime Idozites, "Szincsere", , True
End SubHa az A1 cellába beírod hogy "ok" akkor villog a cella háttere, meg a betűszín, egyéb esetben meg nem. Bár a VB nem az erősségem, de ez olyan jó feladat volt, hogy nem bírtam ellenállni, hogy egy kis kitérőt tegyek
Nyílván ha szép elhalványodó, színátmenetes villogást szeretnél, akkor azért ennél több kell. Azonban egyetértek Delila_1-el, miszerint felesleges, jobb a hagyományos módszer.(ne villogjon, csak legyen más színe).Fire.
-
válasz
kovaripeti
#3519
üzenetére
Hali!
A Vista ill. egyéb Windows op. rendszereknek nem tartozéka a teljesértékű Excel.
(mintahogy a Word, Access, Powerpoint,stb). Tartalmaz(hat)nak egyszerűbb vagy egyszerűsített szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt stb, de a "normális" irodai munkákhoz az Office csomag összetevői szükségesek.Az Excel az Office csomag része, amit verziótól függően kb 15-150ezer forintért lehet megvenni, mármint a csomagot.
Azonban minedn, az Office csomagban található program létezik külön-külön is. Microsoft-nál itt megnézheted:
[link]Ezért először deritsd ki, hogy az Exceled különálló vagy az Office csomag része.
Ha utóbbi, akkor kell lennie Word, Poverpointnak is.Egyébként a liszensz általában meghosszabbítható, "csak" pénz kérdése.
Ahhoz, hogy a liszenszet meghosszabítsd szükség lehet az eredeti szoftver ill. liszensz-szerződés adataira.UI: Sok esetben a liszenszelés NEM EGYENLŐ a teljes értékű szoftver birtoklásával, magyarul vannak olyan szoftverek amiket használhatsz liszensz megfizetésével, de nem a tiéd a szoftver.(konkrétan a Te esetedben nem tudom)
Remélem nem zavartalak nagyon össze.
Fire.
Új hozzászólás Aktív témák
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen- MS4674, 100% AKKSI
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4339, 100% Akksi
- Jó ÁRON ELADÓ! Üzleti HP Elitebook 1040 G9 Laptop! / i5-1245U 16GB 256GB FHD
- DELL Latitude 3380,13.3",HD,i3-6006U,8GB DDR4,128GB SSD,WIN10
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A13/Samsung Galaxy A33/Samsung Galaxy A53
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Fferi50