Aktív témák
-
válasz
fsb1000
#40894
üzenetére
"Ráadásul olyan példát hozol aminek nincs köze egymáshoz hiszen 2 különböző tipusról van szó."
Olvass utána, hogy mi közös és mi nem a 2 típusban, majd azt követően világossá válik, hogy TRIM (meg az ettől nagy mértékben függő GC és WL) tekintetében semmi különbség a 470 és 830 között. (Javasolt keresési kulcsok Idle Time GC és Write Amplification)"Azt sem tudod ezzel megmagyarázni, hogy egy új SSD-nél miért okozna sebesség csökkenést a TRIm használat hiánya."
TRIM-nek eddig sem, meg ezután sem az volt/lesz a feladata. (Még mindig le vagy ragadva a sebességmérőknél, nem pedig lemezteljesítménynél). TRIM-nek az a feladata, hogy az idő múlásával is a lehető legjobb lemezteljesítmény maradjon meg."Azonkivül a HD sentiel honnan tudhatná, hogy mennyit kell mérni TRIM-el és TRIM-nélkül egy adott SSD-n? Van neki egy beépített adatbázisa?"
Mint írtam, kérdezd a fejlesztőt. Az tény, hogy TRIM nélkül rosszabb a lemezteljesítmény, de hogy ezt a HDS miért épp 80%-nak jelöli, azt nem tudom, csak tippelni tudok. Tippem szerint 5 eljárás alapján határozza meg az összesített teljesítményértéket, ennek 1 metódusa (1/5-e azaz 20%-a) az, hogy a TRIM parancs célba ér avagy sem. Ha nem, akkor ezt így jelzi(újra írom, nem pusztán sebességmérés eredményéről van szó). Hogy mi ez az 5 eljárás(ha egyáltalán a feltételezésem helyes), azt nem tudom, erre csak a fejlesztő adhat választ. -
válasz
fsb1000
#40890
üzenetére
"Ha igy is lenne, akkor a teljesítményt miért 80%-ra értékeli?"
Egyrészt ez így is van, nem csak lenne, másrészt pedig a fejlesztőt kell megkérdezni, készséggel fog válaszolni rá. [link]"Egyáltalán mit értünk teljesítményen, ha SSD-ről beszélünk?
Lemezteljesítményt értünk alatta, akárcsak egy HDD-nél, de nem csak olyat, amit általában a userek mérnek, hanem pl a szektoros sebességeket is(pl klónozáshoz).Én egyértelműen az átviteli sebességekre gondolnék. Ahhoz meg nem sok köze van a TRIM-nek egy új SSD esetén."
Van köze hozzá, egyes gyártóknál nem is kevés. Tipikus példa erre a Samsung 470/830, nem véletlen nem ajánlott TRIM-et nem támogató OS-k alá. Ahelyett, hogy hosszan ecsetelném, 2 link és egyértelmű lesz.
Samsung 470 TRIM-el és anélkül
Samsung 830 végig működő TRIM-el használva, belakva, legalább fél éves (500MB/s felett megy új korában) -
Serricon
senior tag
válasz
fsb1000
#40887
üzenetére
Szóval teljesen mindegy mit és hogyan rendezek el rajta, csak az aktuális írásmennyiségtől függ az elhasználódás?
Mert ez esetben akkor lehet hogy növelné az élettartamot, ha nagyobb cache-t adok neki, mert úgy nőne a találati esély, ami azt jelentené hogy nem írja újra annyiszor, hanem csak olvas, jól gondolom? -
válasz
fsb1000
#40883
üzenetére
Nem fura infó, egyszerűen nem működik nalad a TRIM. Lehet hagyatkozni Crystal és társaira(pl SSDLife stb), azok nem fogják kijelezni, hogy nem működik a TRIM, mert csak az SSD által visszaadott infót jelenítik meg(mármint hogy támogatja-e az SSD TRIM szolgáltatást) ill. az OS DisableDeleteNotify értékét vizsgálják. Tényleges egyik sem vizsgálja, hogy a kiküldött TRIM "parancs" célba is ér-e.
(Esetedben pl nem ér célba, mert pl az AHCI driver kampeca) -
Ice&Lime
veterán
válasz
fsb1000
#40844
üzenetére
jól mondod, most már engem sem érdekel.
kb 1hete vettem és tisztára rajta voltam hogy így kell meg úgy kell, na meg hogyan is kell, de ennyi volt, kit érdekel, használja az ember azt jól van. azért van. nem mellesleg tényleg jó az a 3év gari rá, addig meg tényleg kit érdekel az egész. -
worxland
addikt
válasz
fsb1000
#40612
üzenetére
Olvastam. Azt írtad le nagyjából, amit én.
Élettartam-növelés: ja, így könnyü - nem hiszek benne, tehát figyelmen kívül hagyom. Így számodra persze tényleg közel ugyanaz a defrag és a trim. Belinkelnéd ezt a "fles"-féle kételkedést? Ha érvek vannak benne, akkor nem lenne érdektelen. -
worxland
addikt
válasz
fsb1000
#40585
üzenetére
? Ha én mondom, akkor jobban elhiszed, mint ha le van írva a Wiki-n? Köszönöm, de nem hiszem, hogy kiérdemeltem a megtiszteltetést.
De csak itt, csak neked:
A defrag lehetővé teszi, hogy egy adott fájlt folyamatosan tudjon olvasni az oprendszer, fejpozicíonálás nélkül, így gyorsabbá téve a folyamatot. Írás sebességét csak akkor gyorsítja, ha olyan defrag opciót választunk, hogy a szabad helyeket is rakja egybe.
A trim megjelöli, hogy melyek a törlésre jelölt blokkok, elősegítve, hogy feleslegesen ne írjon rájuk az SSD, így kevesebb P/E ciklussal üzemeljen - tovább működjön.
Ergo: a trim csak az írást gyorsítja, az olvasást nem és legalább olyan fontos az is, hogy növeli az SSD élettartamát. -
korcsi
veterán
válasz
fsb1000
#40573
üzenetére
A defrag célja, hogy a hagyományos merevlemezek számára, mivel magas az elérési idejük összerendezze az adatokat, minimum úgy, hogy a fájlok ne több darabban legyenek.
Trim: a probléma, hogy a merevlemezeken nincs törlés parancs (nem fájlrendszer szinten) csak írás és olvasás. Ha letörölsz egy fájlt akkor a fájlrendszerben csak a bejegyzés módosul, minden adat marad a régiben. Így idövel betelik az ssd, csak az oprendszertöl érkezö lba címekre lehet írni (azt is elöbb törölni kell) még a tartalék területet is csak egyszer lehet bevetni. Ha aktív a TRIM akkor törléskor az oprendszer elküldi a törlendö szektorok lba címét, így szabad idöbe lehet öket törölni, hogy gyorsan irható legyen és amennyiben fut gc, az a használt szektorokat összemásolja lapokra amik így teljesen ki lesznek használva, az üres területböl meg tiszta lapok lesznek amire akár a 4k adat is gyorsan felírható. -
Tirexi
addikt
válasz
fsb1000
#40560
üzenetére
Az OS frissítéseket azt szigorúan csak is manuálisan kezelem én is. Ami nem kell azt nem kell feleslegesen az SSD-n tárolni. Ennyi. Minden másra ott a MasterCard... ja ezek nem azok a droidok amiket keresünk... hogy jött most ez ide.

(#40561) jakos73:
Ezen a linken mindent megtalálsz és képekkel van illusztrálva.(#40563) korcsi:
Hát pedig nekem ezt annó valamelyik fórumon írták és asszem, hogy itt volt.A többi meg itt le van írva részletesen: [link]
Nehogy azt hidd, hogy én ezt az ujjamból szoptam ki mindennek van alapja még ha nem is úgy van ahogy elmondtam.
De te csak futtatgasd a töredezettségmentesítőt én már kikapcsoltam.
-
Ice&Lime
veterán
válasz
fsb1000
#40532
üzenetére
Akkor van egyáltalán valami értelme, hogy az amd achi driver fent van vagy nincs? Akkor törölhetem is és marad a 2006-os alap microsoft driver, mert azon is ugyan az. Vagy stabilabb lesz az amd achi driverrel a rendszer? Vagy akkor most annak van-e egyáltalán valami értelme?
-
Ice&Lime
veterán
válasz
fsb1000
#40498
üzenetére
Ez a laptopom leírása. Ott van, hogy SATA 2-es winyóval van.

Akkor az azt jelenti, hogy a laptopom SATA 2-es foglalatú?
És SATA 2-ből ennyit bír kihozni?
Nem csak a winyó volt SATA 2-es és attól még a foglalat SATA 3-as is lehet?
Hol tudom ezt egyáltalán megnézni a gépemben? -
samu74
addikt
válasz
fsb1000
#40326
üzenetére
Corsair oldalán az van ,hogy a windows-os vagy az inteles chipset driverrel is menni kell IDE módban a Trimnek.Ott konkrétan a 9.1.xxx verzió volt írva.
#40327 Mankó: Konkrétan a chipset beazonosítására gondoltam,ha az megvan abból már valamire lehet következtetni.
#40319 Core2duo6600: az egy dolog hogy a HD Sentinel kijelzi,én arra írtam hogy nem kell csodálkozni azon ha nem AHCI-ban megy az ssd,és működik a Trim.
-
Dyingsoul
veterán
válasz
fsb1000
#40373
üzenetére
Hát nem tudom, én nem vagyok túlságosan elégedett az eredményekkel, főleg ha összehasonlítom a ph felhasználók teszteredményeivel. De ha azt mondod, hogy ne parázzak, akkor nem parázok.
-
válasz
fsb1000
#40314
üzenetére
Mondjuk a lassú format a legjobb karbantartó
, épp tegnap formáztam le az SSD-met(pont 1 éve vettem ezt). Mértem egyet, majd egy teljes secbysec backup, lassú format, majd restore és ismét mérés.
Új korában | Format előtt | Format utánErre semmilyen optimalizáló nem képes.

UI: Nehogy valaki most ezt félreértve ezt hetente vagy havonta eljátssza. Nem kímélem az SSD-t, egy év alatt jutott el odáig, hogy csak a formázás maradt, szóval nem puszta szórakozásból csináltam végig a procedúrát.
-
-
válasz
fsb1000
#40290
üzenetére
"...Win7-es gépben particiónáld..."
XP SP2 nem is tud boot-olni, ha nem a 64. sector-on(LBA) kezdődik a partíció, XP SP3 tud, de abban nem vagyok már biztos, hogy egy 1MiB-es eltolású SSD-re egyáltalán lehet-e telepíteni az XP-t, úgy rémlik, hogy nem(leakad a telepítő, vagy nem talál partíciót stb).
Vagy csak én nem emlékezem jól?
-
LordDarkness
aktív tag
válasz
fsb1000
#40266
üzenetére
Közben a másik topikban segítetek kiválasztani az ssd, nem Samsung lesz hanem ADATA S510. Amikor telepítem a Win7-et akkor állítsam át AHCI-re? Gigabyte 790X-UD3P a lapom, nem tudom milyen vezérlő van benne.
-
LordDarkness
aktív tag
válasz
fsb1000
#40261
üzenetére
Lemértem 3szor mind kettő esetben.
Native ide:
0,25 a képernyőn megjelenik a bios (de lehet rosszul fogalmaztam)
0,31 windows betöltés
0,44 üdvözöl
0,48 win asztal
1,10 kész a rendszer
AHCI:
0,10 a képernyőn megjelenik a bios
0,25 windows töltés
1,15 üdvözöl
1,17 win asztal
1,40 kész a rendszer
Mankó talán mintha gyorsabb lenne AHCI de lehet hogy csak tévedek. -
Bodor
veterán
válasz
fsb1000
#40250
üzenetére
Hát igen, ugyanezt írtam én is a cikkemben.

El kéne mennünk jósnak. . .
-
válasz
fsb1000
#40175
üzenetére
Egyrészt a többszálas mérési elvet Thread-ként jelölik, másrészt meg írtam erre egy kis progit, ami (többek közt) monitorozza az SSD felé irányuló kérelmek számát, azaz a Queue Depth-t. [link]
Ma már nem, de -ha gondolod- holnap készíthetek video-t működés közben, ahogy CDM és AS SSD mérés közben változik a QD értéke.
Mondjuk nagy meglepetés nem lesz, mert előbbi 32 körül, míg utóbbi progi meg 64 körül lesz. A progit nem ezért készítettem, hanem az érdekelt még annó, hogy fájlmozgatásnál, nagy méretű fájl másolásnál, egyszere több program futtatásakor, mennyi a max QD érték, mennyiből tudja megoldani az SSD a feladatot. -
válasz
fsb1000
#40162
üzenetére
1. AHCI/RAID módok lesznek érintve végig a hozzászólásban, 2012-ben IDE-ben csak az telepítsen, akinek nem támogatja a BIOS-a az AHCI üzemmódot
2. ATTO-t és Crystal-t nem lehet összehasonlítani, mert 2 különböző programozási elven/megközelítésből oldották a sebességmérést. Anélkül, hogy technikai részletekbe belemennék, elég beszédes, hogy az ATTO QD4-ben mér(ez az alapbeállítás) és max. QD10-ig lehet állítani.
3. AHCI/RAID esetén támogatott az NCQ(IDE módban nem), amely révén elérhető a Queue Depth(QD). Ez -jelenleg- driver és eszköz szinten is 32-re van korlátozva, de ez több, mint elegendő. Ez (és itt nagyon "elvonatkoztatva" fogalmazok) egyfajta lista (vagy rangsor ha úgy tetszik), amelyben a meghajtó aszerint rangsorolja a hozzá érkező kérelmeket, hogy minél gyorsabban ki tudja szolgálni azokat.
Fentiekből következik, hogy AHCI/RAID módban a 4KQD32 a mérvadó.4. Maradva a CrystalDiskMark-nál, egy home user 2 mért szegmenssel találkozhat, az egyik a SEQ olvasás/írás sebessége (ez látható, Intézőben vagy pl Total Commanderben fájlok másolásakor SSD-ről SSD-re), másik a 4KQD32 (ez meg csak tapasztalható/érezhető pl rendszerinduláskor).
A 4KQD32-ben mért sebességnek, meg a kis fájlok másolási sebességének nincs köze egymáshoz, egy példa: Az én SSD-men max 40MB/s írási sebesség mérhető 4KQD32-ben, de ha pl 1000 darab 4K méretű(4096 byte-os) fájlt másolnék, akkor nem 40MB/s-el ír a másolás folyamán, hanem ennek 2-3-szorosával.
A 4KQD32-ben mért sebességek olyan felhasználási területeken lehet mérvadó, amit említettél is, azaz adatbázis(pl SQL)- és fájlszervereknél stb. (persze igen méretes adatbázisokra értendő és az azokban/azokon végzett adatbázis-műveletekről)5. A CrystalDiskMark nem használ többszálas technikát (QD32 nem egyenlő Thread). Pl az AS SSD Benchmark használ ilyen megoldást, de "ő" 64 szálast. Ennek viszont semmi jelentősége, mert akár hány szálon is érkezik kérelem a meghajtóhoz(64 szál esetén egyszerre/egy időben 64), a meghajtó úgy is csak max 32-tud feldolgozni (lásd 3. pont), ezért egyezik meg az AS SSD 4k-64 Thrd eredménye, a CrystalDiskMark 4KQD32 eredményeivel(természetesen itt nem byte-ra pontos egyezésre gondoljon senki)
6. (és ezt csak azért említem, mert ebben is van keveredés a neten rendesen) A Random teszt, az nem az adatokra vonatkozik(tömöríthetetlen avagy tiszta nulla), hanem az adatok elérésére: [link]
Természetesen ez a hozzászólás elsősorban nem neked szól(hisz alapvetően egyetértünk a kérdésben), de úgy gondoltam, hogy akik olvassák a topikot, azoknak lehet benne hasznos/új infó.

-
fagy53
nagyúr
válasz
fsb1000
#40162
üzenetére
"Az oprendszer boot ideje és a sok kicsi fájlt használó programok (pl. browserek) sebessége leginkább a 4k blokkméret körüli eredményekkel van korrelációban."- én ha említem, akkor ezért...

Viszont itt az olvasási paramétert tekintem a fontosabbnak, az írás kisebb jelentőségű számomra, a többszálas 4k meg többségünknek érdektelen. -
válasz
fsb1000
#40160
üzenetére
"A samsung valamiért nem olyan jó a többszálas 4K Write tesztekben."
Tekintve, hogy egy laptopban teker a Samsung 830 64G, szerintem teljesen korrekt értékekAzt azért megkérdezhetem (és ezt nehogy személyeskedésnek vagy egyébnek vedd, mert nem annak szánom), hogy miért a 4K szegmense értékeit vizsgálod?

(Többször olvastam itt a topikban, hogy a 4K-s szegmens gyengeségét említik...) -
-
fagy53
nagyúr
válasz
fsb1000
#39483
üzenetére
A gond ott van, hogy a 4k-s paraméterek egy bizonyos érték felett a valós teljesítményét már nem befolyásolják az SSD-nek. Meg kell nézni valós alkalmazások tesztjeit és láthatóan azonos, alig különböző betöltési időket láthatunk.
Az elérési idő egyértelműen fontos paraméter és döntően hat a 4k-s adatokra, de éppen ezért vele is ez a helyzet, hogy a valós teljesítményt csak egy bizonyos határig paraméterezheti.
Az a helyzet, hogy a mai SSD-k gyorsabbak már mint amit egy átlag felhasználó gépe és az itt használt alkalmazások igényelnek
Ama bizonyos limit feletti értékek már csak a benchmarkok, ill extrém alkalmazások /szerverek/ esetében lehetnek diff. tényezők.lakisoft: mi, vagy mik azok a tulajdonságok, melyek alapvetően befolyásolják a HDD-k teljesítményét? Szerintem a szekv. R/W és a hozzáférési dő volt az ami alapján döntöttünk a teljesítményét illetően, de zárjelben jegyzem meg az tárhely és az ár nyomott talán legtöbbet a latban.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
F34R
nagyúr
válasz
fsb1000
#39343
üzenetére
Mert egyszerűen ott van a korlátja , de nem csak OCZ-nek hanem még egy halom másik nem sandforce-s vezérlőnek is.
van ami megvan húzva ~500TB lélektani határnál, persze hogy ezt extrém körülmények közt érték el. Ha valakit megkérdeznél meddig volt ilyen ssd-je 2-3 évnél többet nem mondanak mert inkább vesznek másikat a megdöglés előtt.Arra viszont kíváncsi vagyok hogy kinek van 2 évnél régebbi ssd-je.
-
viktor82
őstag
válasz
fsb1000
#39311
üzenetére
Előző gépemben hozta is a megfelelő gyorsaságot csak mióta intelem van azóta ilyen lassú
,már sata csatlakozókat is cseréltem ,de nincs válztozás még megpróbálom letölteni az új drivert fogalmam sincs mért csinálja ezt 
Külön is lemérném,de most tettem ujr a a win-t valami más gépben kellene -
Mankó
veterán
válasz
fsb1000
#39300
üzenetére
Furcsa, esetemben Samu 32 Gb SLC-ről, Intel X25-E Extreme SLC-re váltásnál nem nagyon éreztem különbséget, maximum az írásban, pedig írásban és olvasásban is sokszoros volt a különbség az Intel javára.
Bár azóta már platformot is cseréltem, lehet azért tűnik homályba a Samu sebessége. -
Bodor
veterán
válasz
fsb1000
#39300
üzenetére
De nem szóbeszédre kell hallgatni, ha nem a netről kigyűjteni az ATTO és CDM eredményeket.
Huhh...
Nem arról beszélünk épp, hogy nem a szekvencális írásra vonatkozó teszteket kell nézni, figyelembe venni, hanem a felhasználói , gyakorlati tapasztalatokat, olyanokat amiről Te és én írtunk az imént ?
Minek is nézzen ATTo és CDM teszteket? -
janos666
nagyúr
válasz
fsb1000
#39300
üzenetére
Párhuzamos csatornák szempontjából lehet, hogy a régi 30-asában több flash chip van, mint az új 60-asakban. Bár ez nem jelenti azt, hogy az új vezérlő nem tud több csatornát ugyanennyi chippel is, de ez így inkább csak azonos generációk közt jelenthető ki. Sőt, a SandForce-nál úgy nézem 250 felett már nem gyorsul, hanem lassul a 480-as.
-
F34R
nagyúr
válasz
fsb1000
#39271
üzenetére
persze akkor senki se venne ssd-t .
nem is azt mondtam hogy meghibásodik hanem gyakorlatilag teljesen elhasználódik a NAND , illetve régebben voltak inkompatibilitási gondok. 3 éven belül szinte biztos hogy cserélni fogod az SSD-d mert vagy kinőtted vagy újabb gyorsabb termék jön helyébe.
(#39273) janos666
ugye a jobb oldali a samu ? nem rossz az de nem értem miért filózol ezen annyira, főleg ha mindkettő termék rendelkezésedre áll.
egy ssd life pro screen-t elküldenél mennyi host write-d van ?
-
F34R
nagyúr
válasz
fsb1000
#39262
üzenetére
mert vannak olyan emberek akiknek van egy rahedli pénzük azért hogy leteszteljék meddig él az ssd-jük.
nem Indilinx Everest én is jól tudom. A sandforce-k is bírják legalább addig erről szól a marketing . Talán jobban alkalmazkodik a hardverekhez az Indilinx és nincs annyi bug.Persze ez egyértelmű nem is random fájlokat tolnak át rajta hanem tömörítetlen nagy méretűeket így hamar gyakolatilag pár nap alatt TB-s írásokat érnek el.
-
F34R
nagyúr
válasz
fsb1000
#39259
üzenetére
octane-t nem is baj hogy nem választottad. A régi Indilinx-ből a Vertex Turbo a legjobb.
Sajnos nagyon úgy tűnik hogy az Octane és a Vertex 4 marketing bullshit és rövidebb ideig bírják. Noh nem azért mintha ezek nem tartanának ki pár évig.
Agility 3-t nem ismerem annyira ... -
Core2duo6600
veterán
válasz
fsb1000
#39233
üzenetére
Leszedtem egy frisebb drivert a gigabyte oldaláról !
Amióta a bios megfrisitettem csak a legfrisebb driver megy fel. Most a giga oldalán 11. akárhányas van, verzió szám szerint egyezik az intelnél lévővelAz intelnél úgy lehet megtalálni, hogy rst ..for intel desktop boards.
Ami a sebességet illeti minimálisan gyorsult a 4 k olvasás írás az ssd vel a többi a teszt szerint romlott vagy nem változott
Szóvaé szedd le az alaplapgyártótól vagy az inteltől az aktuálisat !
-
Core2duo6600
veterán
válasz
fsb1000
#39222
üzenetére
Ez így van, de a win 7 csak maga alatt csinál trim-et az xp helyett nem fog, de a diskeeper a barátod, az rendbentartja.
Xp ét mihez használsz ?(#39223) dani3l
Ne féltsétek már annyira azt az SSD ét, ha a ramdisket mindig visszaírod az SSD re, akkor ugyanott vagy mintha semmit nem csináltál.
Hogy milyen írás tökindegy, mindegyik ugyanúgy öregíti a cellákat, de azt azért szögezzük le, hogy nem vágja a cache haza az SSD-ét, nem ettől fog bedögleni !Én hagytam az ssd én, és nem kapcsoltam ki semmit sem, 2 és fél év után, 100 % os az SSD ém, kell ennél több ?
Minden maradhat az ssd én, ha minden terhet leveszel róla akkor nem fogod élvezni az elönyét
(#39226) dani3l
Ez így van !Használni kell, feltenni rá a hetest, ellenörízni, hogy az SSD en kikapcsolta -e a defragot, a hdd én maradjon, és kész is vagy.
Nem kell semmien sufni tuning ! -
szab.tam
nagyúr
válasz
fsb1000
#39146
üzenetére
elszakadni gondoltam. nem le. elrugaszkodni...

fagyasztó! ssd?
ez olyasmi, mint a vga 150-190 fokos sütőzés?
tök jó. naná, hogy kipróbálom.
a kondenz miatt utána küldjek rá egy kis hajszárítót?
(a gány topicban úgyis régen volt már ilyen balesetem.)
na. akkor
1. usb.
2. fagyasztó.
3. fagysztó + sütő...

-
válasz
fsb1000
#39086
üzenetére
A Microsoft által kiadott legutolsó XP Pro SP3 sem támogatja az AHCI üzemmódot. Ennek kiküszöbölésére 2 lehetőség van.
1. Az XP telepítőbe integrálod a megfelelő AHCI driver-t, így AHCI üzemmódban is telepíthető az XP. (Én ezt javaslom: [link])
2. IDE módban telepíted az XP-t, feltelepíted az AHCI driver-t (ami nem mindig jön össze IDE módban), majd gép restart és a BIOS-ban átállni AHCI módra.
UI: Korábban azt írtad, hogy a W7-et húznád rá ("Ha új SSD-t rakok a régi helyére a SATA3_0-csatira, átállítom a BIOS-ban AHCI-ra a vezérlést és Win7-et installok...")...

Core2duo6600
Vagy azt használd, amit a gyártó javasol, vagy ha az sem menne fel esetleg, akkor annak tipikusan az szokott az oka lenni, hogy régi a BIOS, frissíteni kell, csak ezt nem minden esetben tüntetik fel a gyártók, így a Gigabyte sem ezen az alaplapján. -
válasz
fsb1000
#39081
üzenetére
"Biosban IDE mód beállítva..."
Vista óta alapértelmezett az AHCI üzemmód, szóval Vista/W7/W8 esetén, tessék elfelejteni végérvényesen a SATA IDE üzemmódot (ha az alaplap BIOS-ában van lehetőség AHCI üzemmódra is persze. Manapság az XP esetén is szükséges lehet az AHCI üzemmódra, ha a felhasználó Advanced Format-os HDD-t(2TB-nál kisebb kapacitásút) szeretne használni és XP alatt is elérni a teljes lemezkapacitást, amit az AF támogat)IDE-ről AHCI-re ilyen módon lehet váltani utólag: [link]
Ehhez azonban még hozzátartozik, hogy utólag mindig van kockázata a váltásnak, főleg, ha a felhasználó nem a W7 alap IDE driver-t használja, hanem telepített pl chipset/INF driver-t, ami lecserélte a saját IDE driver-ére. Sajnos ilyenkor azzal a lehetőséggel is kell számolni, hogy -extrém esetben- nem fog indulni a rendszer avagy indul, de furcsa jelenségeket fogsz tapasztalni (véletlen időközönként megállás nélkül "darál(nak)" a meghajtó(k) stb )Ha az átállás zökkenőmentesen történik, akkor az OS újraindítását követően újra fel lesznek ismerve az adattárolók, a SSD(-k), HDD(-k) és akár az optikai meghajtók is. Ez akár több percig is eltarthat és egy újabb újraindítással jár.
Ha az átállás zökkenőmentesen történik és a fenti procedúra is kifogástalanul lezajlott, akkor semelyik adattároló eszközre nincs negatív kihatása az IDE-ről AHCI-re való váltás. (De mint írtam, a jövőben ne utólag történjen, hanem még telepítés előtt)
-
#16695808
törölt tag
válasz
fsb1000
#38976
üzenetére
http://i180.photobucket.com/albums/x234/wizzard0003/VertexRaid_07-13-09.jpg
http://i7.photobucket.com/albums/y295/heixylori/PC/OCZVERTEX30GB.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/40/softwareraidsucks.jpg/
http://i11.photobucket.com/albums/a191/kirbypopstarhero/pc/HDTune_Benchmark_OCZ-VERTEX2.pngaz utolsó körülit szoktam mérni otthon ...
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
fsb1000
#38950
üzenetére
Írta azóta, hogy alaplapi SATA3 RAID.
Nagyúr lettél, grat!

-
Agyzuzo
addikt
válasz
fsb1000
#38928
üzenetére
Ezt én se értettem sose, az tuti hogy eszembe nem jutna máshol HW-t venni, csakis hivatalos forrásból, számlával, garival, stb... Elég csak végignézni az aprót, mennyi cumiba futnak bele az emberek. Most komolyan ér annyit az a 3-4 ezer Ft egy olyan eszköznél, amit az ember több évre vesz? Ezzel nem az eladót akarom minősíteni, mert tudom, hogy vannak lelkiismeretes, megbízható boltosok, de szerintem vannak helyzetek, amikor nem szabad filléreskedni. Iponnal amúgy kifejezetten jók a tapasztalataim, rengeteg mindent vettem már tőlük, mindig korrektek voltak, ha gond volt azonnal cserélték a cuccost egy szó nélkül.
-
ffodi
veterán
válasz
fsb1000
#38907
üzenetére
Most azt nem csináltam külön. Itt egy régi eredmény a topicból. Ennél picit gyorsabb szerintem friss rendszeren, új driverrel, új firmware-rel.

Egy ilyen SSD-m már volt, és vettem mellé egy másikat, jó áron, így szerintem megérte. 2db-ot boltból újonnan valóban nem éri meg, az már csúnyán karcolja a 6 számjegyű összeget.
-
Core2duo6600
veterán
válasz
fsb1000
#38856
üzenetére
Nálunk is fut még bőven XP, és ugyanazon a gépen (2 magos) bizony lassabban, mint a Vista vagy a 7-es
A sima P4 es meg az xp vel boldogul el.
A végére kiforrta magát, de tényleg eljárt felette az idő, azonban ha speci feladatot lát el, vagy a dolgozó emberkének a 2 pprg jét kell csak futtatni, csak azért, hogy váltsunk 7 esre nem érdemes cserélni, mint ahogyan szvsz a legtöbb cégnél még HDD ről fut a win is.
Nálunk is , és biza elég lassúnak bizonyulnak sok esetben még a Core I5 ösök esetében is. -
zippofcy
senior tag
válasz
fsb1000
#38781
üzenetére
Nekem sem. Mikor megjelent a W7 rögtön felraktam, azóta kb 2x-3x kellett leresetelnem a gépet fagyás miatt, de utána mindig simán bebootolt. Kb ugyanennyiszer volt olyan hogy a Welcome screenen nem ment tovább (desktop már nem jött be) olyankor másik felhasználó alá bootoltam majd átjelentkeztem. Az mindig rendbehozta.
Nem emlékszem rá hogy valaha használtam volna a System Restore-t.
Egyáltalán, ahhoz hogy használhassa az ember be kell hogy jöjjön a windoz, vagy a bootoláskori F8-as menüből is lehet használni? Mert ha az előbbi akkor nem sokat ér szvsz.(ui: asszem mikor PhenomIIre váltottam C2Dről vagyis két éve újraraktam a W7et)
-
Bodor
veterán
-
Core2duo6600
veterán
válasz
fsb1000
#38746
üzenetére
Viszont, ha többet adnak el belőle, akkor több lesz a gond is .
Még akkor is, ka százalékosan kisebb a meghibásodás .(#38741) SPY0817
Akkor ne vacakolj sokat, bármelyik mai darab nagyságrendekkel megdobja az élvezetet a laptopon.
Én amikor életem első ssd jét vettem kingston 64 Gb os változatban, pontosan a :
KINGSTON SNVP325S264GBAmi akkor sem volt a top, az akkori tesztek szerint közepesnek volt nevezhető. És semmi gondom nincs vele.
A Kingston ra akkor az volt a jellemző, hogy a többitől olcsobb volt, de nem végzett a teszteken top helyezéssel, a teszt egy dolog, a valós használat meg megint más.
De az biztos, hogy a noti hdd hez képest még a legszarabb mai ssd is fényévekkel jobb !(#38748) GoodSpeed
Én akkor cserélek amikor lerohad, ha annak idején nem vágja szét a villám a Core2duo mat, a (CPU még ma is megy egy gépben ) akkor még azt használnám.(#38750) attila9988
Ezzel én is vagyok !
A fönököm is megcsinált minden letiltást meg ilyenekt (A Defrag rendben van, mert klónozta hdd ről, és akkor nem tilt automatikusan a 7 es)
Majd panaszkodik, hogy nem indul, szívás, lassabb mint a hdd stb.
Ja és informatikus lenne, na erre mondom azt, hogy NO COMMENT !
Én egy ugyanolyan gépben használok egy az ővénél régebbi ezáltal lasabb ssd ét, és érdekes semmi bajom.
Telepítettem, és használom, ennyi ! -
SPY0817
aktív tag
válasz
fsb1000
#38734
üzenetére
Ez mondjuk teljesen igaz hogy "mire meghalna" addigra úgyis olcsók lesznek a nagyobbak..
De ezekkel az OCZ hibákkal nagyon elbizonytalanítottak..
bár tudom olcsó húsnak..
mert nekem nem kell egy űber kütyü mert hát egy sima noti winyó után bármelyik megváltás, de az mennyen hiba nélkül.. -
janos666
nagyúr
válasz
fsb1000
#38688
üzenetére
Én egyébként egyáltalán nem vagyok elájulva a mai SSD-ktől a nem tömöríthető adatok írási sebességét illetően.

Sőt, ez így szerintem gáz is, hogy az SSD-re olyan ~80, a RAID-0 tömbömre inkább ~250Mb/s-el tudok írni, de még egy sima HDD-re is 100 felett menne. Na persze szekvenciálisan, de nálam a TEMP mappában előfordulhatnak akár több gigás fileok is (láttam már olyat, hogy az AutoCAD épp ~4Gb-os filet tett be oda).
Csak annyiból nem mondanám siralmasnak, hogy legalább a visszaolvasás már tényleg a 400Mb/s-t nyaldossa ilyen fileoknál is, így egy írás+olvasás ciklusra nézve kiátlagolva már kb. egyforma az SSD-m és a RAID tömböm, de közben legalább apró fileokhoz sokkal gyorsabb és soha sincs gond az elérési időkből + szabad hely töredezettségből a nagy fileok esetén sem (+ ugye "jobban lélegzik" a szinkron módban futó SSD, mint a winyó, ha közben eszébe jut másfelé is turkálni a lemezen valaminek).
De ilyen szempontból kb. "ennyi". Szerintem mára már igazán lehetne legalább a gyorsabb HDD-k szintjén a "tiszta" írása is (-> nem all-zero tesztadat).
Aktív témák
- A Radeon HD 7870 és HD 7850 tesztje
- Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból
- EAFC 26
- AI, GitHub Copilot, Claude, Gemini
- Gaming notebook topik
- Mégis meglepi egy új GeForce-szal a rajongókat az NVIDIA?
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Formula-1
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- Fotó állvány eladó
- iPhone 17 Pro Max Kozmosznarancs - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok !!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkPad // T - Széria // X1 carbon // X1 Yoga 2-in-1 // és a többiek... 3-12. gen.
- Honor Magic V5 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest













![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




