-
Fototrend
Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cypresss
senior tag
Sziasztok,
#18556Đusty: Hahó, ezer éve. Mi természetesen működünk mindhárom szimmel. Hétvégén 3-4 hétre előre tele vagyunk. Simflite is működik, csak sajnos nagyon drága. A többiek bezártak.
Illetve a Simnest van még, de ott kizárólag fizetős oktatás van, de úgy tudom ha kifizeted, náluk is lehet repülni, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Más: Mivel az elmúlt egy évben nulla aktívitásom volt a topikban, úgy gondolom itt az ideje, hogy megkérdezzem, van-e kedve valakinek átvenni tőlem a topikgazda feladatait?
Amennyiben igen, akkor legyetek kedvesek nekem privátban írni. Előre is köszönöm.
-
Cypresss
senior tag
-
Cypresss
senior tag
Off topik, de fontos hír: sem a Boeing, sem az Airbus nem biztosít a továbbiakban technikai támogatást és alkatrészeket az oroszoknak.
Ezzel azt hiszem annyi is az orosz gépek légialkalmasságának. (Nyilván a saját gyártású gépeket ez nem érinti, bár úgy tudom a Busz szállít be alkatrészeket orosz gyártóknak.)
-
Cypresss
senior tag
Honeycomb cuccai mai naptól az Aerosoftnál 30 százalékkal drágábban vásárolhatók meg.
Indokok: chip-hiány, gyártási és szállítási költségek emelkedése.
-
Cypresss
senior tag
válasz
energomatt
#18107
üzenetére
Kisgépes világban tájékoztató szolgálat van, ez annyiban más a normál irányításhoz képest, hogy nincsenek kötelezően betartandó utasítások, csak ajánlások.
Az AUX-nak semmi köze az időhöz. Milyen helyi időt szeretnél beállítani, annak a reptérnek a LCL idejét, ahonnan a géppel indulsz, vagy azt szeretnéd, hogy folyamatosan a magyar időt mutassa? Utóbbinak nem igazán látom értelmét, de lehet hogy neked ez kell.
-
Cypresss
senior tag
válasz
energomatt
#18055
üzenetére
Nincs semmi gond ezzel a beszélgetéssel, mivel ez is kapcsolódik az FS-hez. Sok olyan barátom van, aki hasonló problémával küzd. Ez nekik is hasznos lehet. Annyi a kérés, hogy tegyétek az ilyen témákat offba. Én ezt most megtettem.
-
Cypresss
senior tag
A Navigraph megvette a SimBriefet: [link]
Az alap tervezőfunkciók továbbra is ingyenesek lesznek, viszont a Navigraph beszállásával sokkal több real world adat, valós FP-k, OFP-k, valamint, további egyéb, a tervezéshez használt információ várható.
-
Cypresss
senior tag
válasz
wollnerd
#17912
üzenetére
A PMDG 777 kiegészítője 77 dollár, és nincs benne semmi különös újítás - az EFB-t kivéve -, csak némi finomhangolás. [link]
#17917
Következő updatben benne lesz (elvileg).#17921
Legkorábban az utolsó negyedévben: [link]#17924
Erre a problémára az FSUIPC a megoldás: [link]#17928
A Simbrief, Navigraph fizetősek?
Igen#17937
Vagy ti milyen módszert alkalmaztok, ha nem túl ismerős a környék és csak Visual approach áll rendelkezésre?Repülj át párszor a reptér, (strip, whatever) felett. Mérd fel a lehetőségeket. A pro-k is így csinálják, az Ő videói pl zseniálisak: [link]
#17938
Mekkora munka volt a fedélzeti mérnöknek.
Egy mérnök? Pfff! [link]
#17941
TCAS-t fogalmam sincs hol lehet bekapcsolni.
#17944
Az utazómagasság elérése után, a T/D előtt letekerem az Alt-ot.a megadott siklópálya előtti magasságra, és ha minden jól megy akkor el kéne kezdeni a süllyedést. Legalábbis az FSX-ben így tanultam, itt viszont ez nem működik, a VNAV valahogy ezt nem tudja. ( nem kezd süllyedni) Mit csinálok rosszul?Nem elég ha betekerted a kívánt magasságot, utána még meg is kell nyomni magát a gombot, ugyanis ezzel utasítod az FMS-t a süllyedésre. Ne felejtsd el, hogy full autoflight módban vagy, csak tekergetni nem elég. Bár azt nem tudom az új FS 747-esében ez hogy van, mivel kb fél óra után elengedtem ezt a kérdést, annyira kidolgozatlan a gép.
-
Cypresss
senior tag
Hali,
Bár ez valószínűleg nem jelent segítséget neked, én csak azt tudom elmondani, ami a többieknél van. Nekem CP fllight MCP-m van, rákérdeztem náluk és egyelőre nincs FS2020 támogatás, év második felére ígérik. De náluk legalább lesz.
A FlyEngravity viszont azt írta, hogy az az FMC CDU, ami nekem van, biztosan nem lesz támogatott, vegyem meg az újabbat 1700 euroért. :-)Sajnos a te cuccod is régebbi darab már, ahogy látom nem nagyon foglalkoznak vele a gyártók.
-
Cypresss
senior tag
válasz
energomatt
#17836
üzenetére
-
Cypresss
senior tag
Öööööö.....nem mondanám acélosnak az új generációs VGA-k elérhetőségét: [link]
-
Cypresss
senior tag
Valaki felvetette a napokban, hogy mi újság az FS2020 VR fejlesztésekkel? Hát elég szarul állnak, amint az alább látható. Volt egy kb órás Twitch [beszélgetés] a főnökséggel, ott az hangzott el, hogy a fontosabb pontokat év végére igyekeznek megcsinálni, a többi (not started kategória) marad jövőre.
-
Cypresss
senior tag
Kell ennél nagyobb PR az FS-nek?
-
Cypresss
senior tag
válasz
energomatt
#17777
üzenetére
Vannak load manager kalkulációim, ha érdekel, de általában 80kg/utas és 25kg/csomag átlaggal számolhatsz, ezzel elég közel jársz a valósághoz. (Ezek európai adatok, az amcsik kicsit magasabb számokkal dolgoznak.)
Nem mindig a megközelítés során adják a STAR-t és a pályát, az esetek kb felében már a clearance kiadásánál mondja neked a delivery. Tehát, amikor pötyögöd be az útvonalat, akkor már tudod milyen STAR-t repülsz majd le.
Approach fázisban éppen elég dolga van a pilótáknak, ilyenkor azért elég nagy a workload, unalmasnak azért nem nevezném ezt a szakaszt.
#17778:
Köszi a visszajelzést, örülök, ha segíthettem.
#17779:
Igen, jól láttad, de ha előfizetsz, akkor - amivel a Navigraph együttműködik - más kiegészítőkkel is tudod használni az adott AIRAC-ot. Ez kb minden minőségi kiegre igaz, ami szimes repülésben szembe jöhet veled, szerintem megéri, de ez nyilván egyéni preferencia és pénztárca kérdése.#17780:
Parádés!
-
Cypresss
senior tag
válasz
Korcsii
#17767
üzenetére
+ vannak még a NOTAM-ok, amiben lehetnek pályalezárások
Kevésbé pandémiás időkben a legegyszerűbb a Flightradar24-et nézni, ott látszik, hogy melyik pályát használják épp a valóságban.
Ehhez kapcsolódva még csak annyi a kedves érdeklődőknek, hogy ha nagyon ultra hardcoreban szeretnél útvonalat repülni, akkor a Simbriefben le lehet kérni a real time időjárási adatokat, majd az alapján generáltatni egy útvonalat, amit utána el tudsz küldeni validálásra az Eurocontrol Network Manager-nek. Régen ez automatikusan történt, most manuálisan kell feltölteni az FP-t, de működik.
-
Cypresss
senior tag
válasz
Razor18
#17765
üzenetére
Ha írásos anyagot szeretnél, akkor tessék [itt megtalálod] az általam fordított 747 TRC anyagát, igaz ez PMDG-hez és FSX-re készült, tehát egy csomó dolgot nem fogsz megtalálni az FS2020 747-esben, illetve a fájlok betöltését is figyelmen kívül hagyhatod, de alapnak jó lesz.
A téged kimondottan érdeklő pontok a negyedik fejezetben találhatók.
Más kifejezetten 747-tel foglalkozó magyar nyelvű anyagot én nem ismerek, ha megy az angol, akkor oktató videóim vannak, amik hiper részletesen taglalják az autoflight módokat.Egyébként olyan nincs Boeingban, hogy FMGC (az Airbus elnevezés), Boeingben FMC CDU van, vagy csak simán FMC.

CMD L-C-R, ahogy Korcsii leírta, annyi kiegészítéssel, hogy ha LAND3 autolandet szeretnél végrehajtani, azt csak akkor tudod, ha mindhárom robot aktív, tehát L-C-R be van kapcsolva. Viszont ilyenkor ILS CAT IIIb is megy, tehát vakon szállsz le a géppel. Újabb gépeknél ehhez már csak két Autopilot kell A és B (más mondjuk nincs is), de a púposka egy régi bútordarab.
Egyébként most már készül a CATIIIc is, ami úgy néz ki, hogy autoland, centerline tartás, BTV, majd a ground utasításai alapján (amit vagy ACARS-on, vagy CPDLC-n keresztül küldenek) autotaxi az állóhelyre.
Csodálatos korban élünk.
-
Cypresss
senior tag
válasz
cintula187
#17684
üzenetére
Van. Klikk az approach gombra, kiválasztod a neked szimpatikus megközelítést, ha nem találod a sztenderd eljárások között, akkor az other apps alatt lesz, választasz hozzá transitiont és kész is. Kb így:
#17687sheep : Igazából azt gondoltam hogy ha VFR repülök, az irányítás akkor is rávezet a pályára ha bejelentkezem.
VFR-ben nincs irányítás, csak tájékoztató szolgálat, ami az ajánlott pályairányt, szelet, esetleg a hőmérsékletet, légnyomást közli.
Ezt esetleg el tudnád magyarázni hogy hogyan lehet a játékban megcsinálni? Vagy ez mindenképpen külső programmal kell megcsinálnom, a FS2020 nem tudja?
Ehhez az FS belső térképe nem elég részletes, és nem tartalmazza a szükséges adatokat sem. Érdemes külső progit használni, ha a Navigraph nem szimpatikus, akkor használd [EZT].
Ha pedig csak point to point szeretnél VFR-t tervezni, akkor [EZZEL] a videóval érdemes kezdeni. Majd ha lesz natív támogatás, meg használható SDK, akkor majd jönnek a nagyok is, mint pl az Aivlasoft vagy az FSaerodata, de ezek nem mostanában várhatók. Addig ezzel kell beérned.
Egyébként IRL is na valaki VOR repül akkor az azt jelenti h nem kell repülési terv, mondjuk felszállsz egy Cessnával Budaörsön és leszállsz Balatonfőkajáron, adott magasságon repülve, nem kell bejelentkezni sem?
Ha 9500 láb alatt maradsz, akkor FP-t csak ajánlott leadnod, hogy a FIC tudja kb hol zuhantál le.

Ha 9500 láb felett (ez már irányított légtér) akarsz repülni, akkor kötelező FP-t leadni.Bejelentkezni természetesen kell, de mivel tájékoztató szolgálat van, kb ilyen válaszokra számíts "sziasztok, köszi, a lényeg, hogy ne repüljetek a város fölé" vagy "sziasztok, a pályán induló forgalom nem várható", stb. Érkező-induló pályából is csak ajánlott van, nem kötelezően használandó. Viszonylag nagy szabadság van, ha az alapszabályokat betartod.
-
Cypresss
senior tag
Namost a műszerek alapján el is tudok menni odáig, de az csak több ezer lábbal a reptér fölé visz és nem a kifutó küszöbre.
Ez azért nem teljesen igaz. Monor VOR például a küszöbhöz visz, de a nagyobb repterek pályaküszöbénél legalább egy VOR biztosan van valamelyik irányban. Ha pedig tudod, hogy a küszöbnél van a VOR, akkor be lehet siklani egy sztenderd három fokos megközelítéssel.
Ha jól értem a kérdést, akkor VOR to VOR szeretnél repülni, de úgy mintha egy sima járatot repülnél FMC-vel.
Ehhez VOR vektorok kellenek, tehát felszállás előtt csinálsz egy FP-t, amiben szerepel, hogy TPS-t milyen magasságon és milyen irányon közelíted meg, ha elhagytad, onnan milyen vektorra fordulsz Győr VOR-ra, és így tovább. Célszerű VOR/DME adókat választani, tehát olyanokat, ami távolságot és irányt is közöl. (Térképeken ezt külön jelölik.)
A vektor tartását persze nehezítheti a szél iránya és erőssége, ilyenkor érdemes szélháromszög számítást végezni, hogy mire a VOR-hoz érsz, pont felette legyél, de szimben ennek kisebb a jelentősége.
-
Cypresss
senior tag
Szia,
Alapok nagyon egyszerűen: legyen az autód egy repülő. Amikor kiállsz a garázsodból, és eldöntöd, hogy a napi programod alapján jobbra vagy balra fordulsz az utcában, majd onnan az első, második, harmadik utcán fordulsz le, az a repülésben a SID. Amikor egy nem várt közlekedési dugó, vagy baleset miatt kerülnöd kell a jól megszokott útvonalad helyett és a célállomásodat (esetünkben egy bevásárló központ jelenti a repülőteret) egy új útvonalan közelíted meg, de ugyanoda jutsz el, az a STAR.
A megfelelő SID-et hogy lehet okosan és hatékonyan kiválasztani ha a flight plan nem utal rá?
Javaslom a [Navigraph Chartsot].
Vizuálisan feltünteti az összes SID/STAR-t egy-egy pályához.
Itt például azt látod, hogy Heathrow 09-es bal pályáról hány SID indul.
Az ideális SID kiválasztása többek között azon múlik, hogy melyik pályairányról indulsz és milyen irányba repülsz, ha például északi irányba, akkor nem feltétlenül MAY2K a neked való SID.
Ami még fontos, hogy a Simbrief az útvonaltervezés során SID/STAR-t is generál neked, ha ebből csinálsz egy OFP-t, akkor a Navigraph Chartsban a teljes útovnalat (SID/STAR-ral együtt) betudod tölteni és szépen végigtudod nézni, ha pedig valami nem tetszik, akkor tudsz rajta változtatni.Remek a két program közötti integráció, érdemes kipróbálni.
#17671: Közben megnéztem, hát az MSFS pont lesz@rja, hogy honnét fúj a szél, ha egyszer eldöntötte, hogy melyik az aktív, akkor az marad, még ha pont pályairányban is fúj az 50 csomós szél. Azért ezt kijavíthatták volna.
Emlékeim szerint ez valahol a háromszáz valahányadik a buglistán és a Top wishesben sem látom, tehát kb, úgy 8-10 hónap múlva talán sorra is kerül.
-
Cypresss
senior tag
Ilyet sem látni gyakran
: [link] -
Cypresss
senior tag
válasz
energomatt
#17596
üzenetére
Az egy teljesen más kávéház, almát - almával hasonlíts össze, ne banánnal. Egyébként úgy tudom egy új vakcina kutatása, tesztelése, és gyártásba kerülése 3-5 év, de van amikor tíz év is lehet.
Még a Cyberpunk témához kapcsolódik, hogy a Sony már le is vette a boltjából a játékot az iszonyat sok bug miatt: [link]
-
Cypresss
senior tag
Teljesen felesleges a külső képmegosztó, tökéletes a beépített is.
A funkció rövid használata (EEP 101-nek):- komment menü alatt van egy képfeltöltés felirat, arra klikk
- tallózás menüben kiválasztod a megosztani kívánt képet a gépedről
- klikk a feltöltésre
- ezután klikk a kép jobb oldalán található beillesztés gombraThat's all, zoomolható kép beillesztve a kommentedbe, valahogy így:
17567:
sajnos ehhez a userek konzumidiotizmusa abszolut termékeny talajÉn abszolút ugyanígy gondolom, és azt hiszem, hogy ez a trend csak rosszabb lesz, jobb semmiképpen. Ugyanakkor 20-30-40 ezer forintos programoknál ne nekem kelljen már a bétateszter szerepét betölteni, vagy ha igen, akkor legyen ötezer forint egy játék. Pláne sajnálatos ez az egész az FS2020 esetében, mivel volt külön bétateszter programjuk meghirdetve.

Ilyen oldalról sokkal inkább együtt tudok élni a PMDG megoldásával, lehet hogy 2-3 évig ülnek egy fejlesztésen, de amit kiadnak, azért az összességben rendben van.
-
Cypresss
senior tag
Elkerülhetetlen párhuzamot vélek felfedezni a MSFS és a Cyberpunk 2077 között. Utóbbiról szóló cikket ugyanis a következő felvezetővel látták el a Telexen:
Az év csalódása és botránya lett az év legjobban várt videójátéka: .... rengeteg buggal, régi konzolokon menthetetlen prezentációval jelent meg, a kiadó bocsánatot kért. Pedig egész jó játék lehet majd belőle, hónapok múlva. [link]
Tudom már beszéltünk erről, de szerintem lassan már kezd vállalhatatlanná válni, hogy félkész játékokat adnak ki a fejlesztők tonnányi pénzért. Ti mit gondoltok, tényleg ez marad a trend, vagy várható lesz némi javulás? -
Cypresss
senior tag
Ugyan volt már hasonló összehasonlítás, de ez most egy más aspektusból vizsgálja a VGA kérdést: [link]
A következtetések levonását rátok bízom...
-
Cypresss
senior tag
Sziasztok,
Letöltési sebesség:
először is az FS-nél több giga egy-egy patch, ha ezt egyszerre ezren kezdik letölteni, akkor nincs az a szerverpark, ami ezt megfelelően ki tudja szolgálni.Másodszor, ha egyszerre ez az ezer ember több kontinensről tölt le, akkor pláne problémás a traffic management. Hasonló gond volt pár éve a simmarketen is, ők ezt úgy oldották meg, hogy beállítottak két európai és egy amerikai szervert. Illetve ha szükséges CDN-t is használnak.
Asabonál tudtommal ilyen nincs.Ha nagyon lassú a letöltési sebesség, akkor érdemes bezárni a programot, ezután eszközkezelőben megnézni, hogy nem ragadt-e be valami FS process. Ha nem, akkor újra kell indítani az FS-t, ezután onnan fogja folytatni a letöltést (remélhetőleg sokkal nagyobb sebességgel), ahol abba hagytad. Ez általában segít.
Ha ez sem segít, akkor érdemes VPN-en keresztül próbálkozni. Nálam az mindig működött.
#17418jozsi252: Nagygépen, ahol komoly robot van, háromféleképpen tudod elérni és tartani a beállított magasságot (a kézzel repülésen kívül persze
). Ami egyben a három pitch mód is.Vertical speed: mondjuk ötezer lábon vagy, és tízre szeretnél emelkedni, beállítod a robot altitude kijelzőjén (az alatta található forgókapcsolóval) a kívánt értéket, majd aktiválod a V/S-módot, ezután pedig beállítod, hogy percenkénti mekkora V/S értékkel süllyedjen vagy emelkedjen a gép. Ebben az esetben azonban a gép sebességét nem felügyeli a robot, tehát ha túl nagy V/S-t állítasz be, akkor emelkedésnél figyelni kell rá, hogy ne essél át, süllyedésnél pedig, hogy ne gyorsulj overspeedre. Ezt a V/S módosításával tudod elérni.
LVL/CHG: Beállítod mondjuk a 10 ezer láb magasságot, és ha aktív az autothrottle (tehát a tolóerőszabályzót az FCC-k kezelik), akkor a robot mindig olyan varióval fogja emelni vagy süllyeszteni a gépet, amivel tartani tudja a speed kijelzőn beállított sebességet. Pofonegyszerű, és atombiztos megoldás.
VNAV: Ehhez már kell az FMC vagy FMCG (gyártófüggő) teljes felprogramozása, ami azt jelenti, hogy a repült útvonal a FMC-ben van (minden szükséges adattal együtt), és amikor megérkezel a TD ponthoz, akkor a gép magától elkezd süllyedi és a sebességet is tartja az előre kiszámított profil alapján, ami légnyomást, különböző magasságon mérhető széladatokat, a STAR hosszát, valamint az esetleges constraineket is tartalmazza, nagyon szépen és pontosan le lehet így hozni a gépet belső markerig, vagy akár DH-ig, de ez azért már feltételez egy viszonylag mély ismeretanyagot a gépet illetően.

Remélem tudtam segíteni.
-
Cypresss
senior tag
válasz
NvidiaRTX
#17359
üzenetére
Ne haragudj, de mégis mit vársz tőlünk?
Ez itt egy szim topik, nem a Microsoft FS2020 hivatalos supportja.
Egyébként is: vásároltál egy meglehetősen kétes forrásból származó FS2020-at, problémák vannak vele. Én személy szerint sajnálom, hogy így jártál. Javaslom a hivatalos forrásból történő beszerzést, az talán nagyobb sikerrel kecsegtet. Mást nem nagyon lehet tenni.
#17370 dareal:
Nem vagyunk rá méltók, de azért köszönjük szépen.
-
Cypresss
senior tag
LH SIM FS2020
[hírek] -
Cypresss
senior tag
válasz
cintula187
#17350
üzenetére
-
Cypresss
senior tag
válasz
NvidiaRTX
#17289
üzenetére
Ha esetleg visszakapnám a pénzt sem venném már meg ezek után.
Akkor inkább eliszom vagy elköltöm másra olyan dolgokra amik meg is érik.
Van ezen az optimalizálatlan sz@ron kívül 150 másik game amit végig kellene vinnem.
Igen amit nem visz 4K-ban legalább 60FPS-el egy 3080 az egy optimalizálatlan kaka.Ez nem egy FPS, ahol alagutakban kell szörnyekre vadászni, egy viszonylag statikus környezetben, itt a teljes bolygó van lemodellezve, (kicsivel több, mint 2 peta) ami azért némileg komplexebb feladat.
A vélményed alapján ez nyilvánvalóan nem a te játékod, azt egyébként honnan tudod, hogy optimalizálatlan, ha egy percet sem játszottál még vele?

Más: még legalább egy évig nem lesz PMDG 737 FS2020-ra: [link]
Erre vonatkozú egyértelmű utalások a komment végén...(#17294): A virágbolti utalásokat kérlek szigorúan tartsd magadban. Köszönöm!

-
Cypresss
senior tag
válasz
Eep 101
#17267
üzenetére
Szia,
Soma egy élő legenda, nagy tisztelője vagyok.
Más: nem a közeljövőben lesz FSLabs A-320 FS2020-ra:
In a final comment, Kalamaras told the community that although FSLabs does not intend to provide MSFS users with their aircraft in the near future, they have experienced a close collaboration with Asobo and Microsoft. FSLabs’ intention is to wait for further developments to MSFS and its Software Development Kit because it does not currently support high-fidelity third party products such as those from FSLabs. The focus for the team will, for now, be strongly on Prepar3D.
Lényeg, hogy további fejelsztésekre (feltételezem, it upgradekre gondolt) valamint egy használható SDK-ra várnak, addig amíg ez nem készül el csak a P3D-re fókuszálnak.
Ha jól értem szerintük is elég bugos az FS2020, idő kell, amíg kiforrja magát.
-
Cypresss
senior tag
Részlet az FS2020 új patch [changelogjából] (Cintula boldog leszel
).The VFR map should no longer crash the title during a flight
-
Cypresss
senior tag
-
Cypresss
senior tag
válasz
dareal
#17223
üzenetére
Akkor ismét feltenném a neked címzett fontos kérdést.
Van rá mód, hogy Jakabszállást lemodellezd nekünk? Van egy kb 20 fős repülős baráti társaság, akikkel minden évben az ottani repülőtéren töltünk egy hétvégét. Őket szeretném meglepni vele. Mindenről van fotó, videó, akármi, amennyiben ez kell.Más: kicsit szomorú vagyok, hogy [vége az SLI-korszaknak]. Ugyanakkor mindenhol azt olvastam, hogy a DX12 annyival jobb és modernebb, hogy egész egyszerűen semmi szükség már ilyen megoldásokra.
-
Cypresss
senior tag
válasz
lanszelot
#17201
üzenetére
Szia,
A #17197-es kommentedet töröltem, mivel stílusában nem kifejezetten illett a topikba... Hidd el, itt senki nem tekint rád hazugként, és nem kezelnek le. Én úgy látom, hogy amennyire csak tőlük telik segítenek a többiek, de ők sem tudnak mindent, tekintve, hogy ez egy mindössze egy hónapja piacra került program.
Idő kell, amíg mindent kitapasztal az ember. Ez nem egy lövöldözős fps, sokkal komplexebb, és ahány gép, annyi probléma. Ha pedig nem elég az a válasz, amit itt kapsz, akkor ajánlom az angol supportot.Kérlek légy türelmesebb, és nyugodtan kérdezz amennyit csak akarsz, azzal sincs gond, ha úgy érzed hülyeséget kérdezel. Nincs hülye kérdés. Egyikünk sem úgy született, hogy minden szimulátoros kérdésre tudja a választ. A lényeg, hogy légy megértőbb és türelmesebb amikor kérdezel, és nem azt a választ kapod, amire számítasz.
Ami pedig a legfontosabb, hogy ne láss senkiben ellenséget.
-
Cypresss
senior tag
Ez így nem teljesen valid...Régen nem voltak olyan összetett és bonyolult programok mint jelenleg! Nem lehet már házon belül minden részletre kiterjedően tesztelni azokat a bonyolult programokat, melyek a felhasználóknál már követhetetlenül frgamentált hardvereken futnak.
OFF:
Régebben is voltak összetett programok, csak a verseny nem volt ilyen nagy a cégek között, mivel jóval kevesebben voltak az adott piacon, így nem voltak arra kényszerítve, hogy minél előbb elkészüljenek a termékkel. Volt elég idejük, na manapság minden van, csak idő nincs erre.
Ma is lehetne házon belül szinte tökéletes szoftvert csinálni, csak ehhez mondjuk szükség lenne az olyan science-fiction megoldásokra, mint a soronkénti validáció (hadiiparban azért még csinálnak ilyet). Más kérdés, hogy ebben az esetben nem két év lenne egy ilyen szoftver fejlesztése, hanem öt-hét, és mire megjelenne, addigra már elavulna alatta a hardver.
Nekünk volt olyan ügyfelünk pár éve, akinek az autójában (új modell) 24 számítógép dolgozik, és a teljes fedélzeti, diagnosztikai rendszert felügyelő program kódja kb 60 millió programsorból állt. Manapság egy [középkategóriás VW-ben is] komplexebb a kód...
Volt egyetemi évfolyamtársam pedig öntanuló szoftvereket fejleszt az USA-ban, ott ez a szám a sokszorosa a 60 milliónak. Igen, egyetértek veled abban, hogy ez a fajta komplexitás, csak ilyen áron (kvázi a vásárlót használják teszternek) érthető el. Ettől függetlenül szomorúnak tartom.
OFF vége. -
Cypresss
senior tag
Szoftvertesztelő vagyok...
Akkor nagyon jól tudod, hogy ide milyen jól jönne egy alapos regression teszt.
Gyengébbek kedvéért ilyen tesztet akkor csinálnak komoly cégek, mielőtt kiadnak egy update-et, mert előfordulhat, hogy az update javítja a korábbról ismert hibát, de okoz két újat.
Na nagyjából ez a helyzet a FS2020-al is. Tulajdonképpen kiadtak egy bétát, amit a frissítésekkel foltozgatnak, a regression teszteket pedig majd elvégzik a userek. Ilyen ez a pop szakma 2020-ban.
-
Cypresss
senior tag
Akit gyakorlatban is érdekel, hogy miket javít az új patch, annak ajánlom [Squirrel] remek videóját.
-
Cypresss
senior tag
válasz
cintula187
#17028
üzenetére
A stab trim értéket nem ártana megadni. Bár úgy látom az az ablak nem aktív. Súlyadatokat első fülön kitöltötted?

-
Cypresss
senior tag
válasz
dareal
#16966
üzenetére
Mester,
Jakabszállás részletes kidolgozásán nem gondolkodtál még? Nem tudok olyan pilótát, aki nem imádná.
(#16954): Ez így van. Fuel imbalance-al nem indítanak el gépet. Előfordulhat cross rolling felszállás közben, de szinte kivétel nélkül csak akkor, ha nem sikerült T/O előtt a két hajtómű közötti teljesítménykülönbséget megszüntetni. (Már persze azoknál a gépeknél, ahol nem érhető el azt ezt megakadályozó rendszer.) [Itt van] egy nagyon szép szemléltető leírása a problémának, ha érdekel és megy az angol.
(#16988) Szóval vagy kézzel közelíted meg, vagy viszi végig az autoland (ebben most nem vagyok biztos, talán legkésőbb decision hight-ig kell leoldani.
Nagyon rossz időben (jellemzően CATII/III-nál) csak TD után kapcsolják ki az AT-t. CAT III-nál előírás. Vannak még hasonló spéci szabályok. Például nagyon ködös időben, főleg ha sűrű talajmenti köd is van, akkor landing lightsot csak DH-nál kell kapcsolni, hogy a visszaverődő fény ne égesse ki a szemed approach phase közben.

(#16990) Társaság függő. Wizznél havi kettő Autoland kötelező, de csak a kapitánynak és csak akkor, ha Ő a PF. Elsőtiszteknél nincs előírás. De általában úgy van, ahogy mondod, a többségnél havi egy az előírás.
-
Cypresss
senior tag
SZIASZTOK,
Tisztelettel megkérném az új topik lakókat, hogy a szarozós, lehúzós, fosozós, másik szakmai felkészültségét firtató, beszólogatós kommenteket legyenek kedvesek a továbbiakban offba rakni, mivel semmivel nem járulnak hozzá a téma iránt fogékony érdeklődők képzéséhez és a felmerülő kérdések megválaszolásához.
Valamint nem tesznek hozzá érdemben a topik témájához sem, ellenben rossz hangulatot keltenek, abból pedig van elég máshol is, kíméljük meg tehát egymást az ilyen hülyeségektől. Vitázzatok, veszekedjetek, de azt - a másikat tiszteletben tartva -, abszolút kulturáltan tegyétek.
(A személyeskedő/sértő kommenteket a továbbiakban törölni fogom, tehát ha lehet próbáljatok önuralmat gyakorolni, mielőtt válaszoltok valakinek.)
Nagyon köszönöm a megértésetek!
-
Cypresss
senior tag
Squirrel repült egyet az [Alpokban] az MSFS 2020-al és hát parádé.
A felszállás is, a jegesedés, a mesh, kb minden. Nekem egyedül a felhők nem tetszenek, de személyes ízlés kérdése. Van még pár textúra betöltési hiba, de még csak bétát repült, aug 18-ig remélem lesznek még javítások.
A videóban is elmondja, hogy a GPU terhelése a csúcson 90 százalék volt, az átlag pedig 70 százalék körül mozgott (átlag 60 fps). A CPU pedig mindössze 27 százalék volt.Tehát végre elértünk oda, hogy a GPU kapja a brutál terhelést, ha jól emléxem valami efféle hardver optimalizálás volt a cél az FSX-el is, csak hát az nem sikerült túl jól.
Két dolog biztosan kelleni fog a szimhez nagyon széles sáv és bika gpu, a többi - úgy látom a videókból - olcsón megúszható.
Még annyit elmondott a videóban, hogy párszor találkozott CTD-vel, de nem jellemző.
-
Cypresss
senior tag
Tök friss videó az FS2020-ról [link], elején az időjárás állítást mutatják be, végén a menürendszer egy része látható, mindkettő elég patentnek tűnik.
Valaki kérdezte, hogy mi van a progresszív taxi opcióval, úgy tűnik az is van 13:45-nél látható.
Az AI hang nekem kifejezetten tetszik, végre nem egy akadozó bádog doboz. Ha ez tényleg csak béta, akkor azt hiszem elég jó lesz a végeredmény.

Nekem az egész színvilág, a textúrák, de még az épületek is eléggé ORBX-os hatásúnak tűnnek, de ez végül is nem baj, ők azért elég magas színvonalat képviselnek. -
Cypresss
senior tag
válasz
fatal`
#16140
üzenetére
És talán active skyra sem.
Sajnos a Hifi Sim nincs is fent a listán, és hiányzik a FlyTampa valamint a Navigraph is, de nagyon remélem, hogy előbb-utóbb ők is megerősítik, hogy lesz FS2020-as port mindenből. [link]
(#16082): Hát akkor nem biztos, hogy az első vásárlók között leszel: [link] Bár azért nem zárták ki teljesen a Steamet, de jelenleg elég csekély rá az esély.
(#16113): Egyetértek, tök gyerekes ez az összehasonlítósdi, egyébként is mindenki tudja, hogy a 747-es egy szerethetőbb és jobb gép, felesleges is ezen agonizálni.

(#16116): Az Airbus komfortját illetően ajánlom tanulmányozásra Bjorn videóját, abszolút komoly szakmai titkok is kiderülnek belőle: [link]

-
Cypresss
senior tag
Itt a válasz azok kérdésére, akik érdeklődtek a Steam elérhetőségről:
Marketplace Program
Announced today is the start of the new Microsoft Marketplace Program. Microsoft said that “we recognize that creations by 3rd parties are a vital ingredient to broaden and deepen the Flight Simulation experience so we are excited to announce our Marketplace Partner Program which enables approved partners to sell content within our built-in Marketplace.”
The new Marketplace is the first time simmers can download and buy products directly from the simulator. Based on an Agency Model, it means that developers and publishers can set their own prices, see their sales and get paid directly from the system itself. Whilst the Marketplace exists as a way to make distribution easier, Microsoft confirmed that developers and publishers can continue to retail their products via their own stores and platforms.Vagyis nem lesz Steam, mindenkit beterelnek a Marketplace alá, még a külső fejlesztők cuccai is megvásárolhatók lesznek közvetlenül a Marketplacen keresztül.
(#16072) Akkor most bántóan őszinte leszek
a Logitech - ami egy Saitek - szar, és erről wolruf tudna órákat mesélni, de elég ha elolvasod ezt a rövid, ám lényegretörő kommentjét (#15842). Tulajdonképpen egyetlen olyan pontot sem tudnék említeni, amiben csak kicsit jobb lenne a konkurenseknél. Szóval nem éri meg rá beruházni. Én a Korcsi által írt listából a Honeycombot választanám ár/érték/tartósság arányait vizsgálva szerintem a legjobb, csak a Covid miatt kicsit problémás az elérhetősége (amerikai cég), bár az Alzán ép van: [link]
És azt hiszem az Aerosoft is forgalmazza.(#16075): A VKB nagyon jó cucc, imádtam, nem tud annyit mint a Warthog, tehát funkcióban rosszabb, de kidolgozásban és tartósságban sokkal jobb, kvázi a Yoko szintjén van, csak éppen töredék áron. Kicsit old school a hangulata a Warthoghoz képest, de ha ezzel együtt tudsz élni, akkor tökéletes választás lehet.
(#16076): Ha segít a jó döntés meghozatalában, nyugodtan bejöhetsz hozzánk (pilots.hu), ha érdekel keress meg privátban.
(#16078): "gyere át (ha pesti vagy)" Aha, tehát a budaiak smafu?
Ok, értem. Motorral azért még beugorhatok hozzád (szigorúan bukóval a fejemen, hogy ne legyek vállalhatatlan számodra), vagy az is tiltott?

-
Cypresss
senior tag
válasz
Korcsii
#16057
üzenetére
Nem véletlen, Robert a 737u megjelenésekor már írta az Avsimen, hogy aki megveszi még dec 31. előtt, az ingyen megkapja az FS2020-as változatot is, mert már a fejlesztés eleje óta együtt dolgoznak. Gondolom ezt volt a PMDG részéről a feltétel, hogy csak akkor portolják a 737-est FS2020-ra, ha exkluzivitást kapnak. Az FS-nem meg kellett egy jól ismert 3rd party developer, hogy azt mondhassák, már a legnagyobbak is a projekt mögé álltak. Win-win szitu.
(#16059) Feltételezhetően, ORBX is ezt írta: We are looking forward to delivering our world class products on this new platform, both through the Microsoft marketplace, and our own channel, OrbxDirect.
A Steam még kérdéses, de szerintem az indulásnál kizárható, egyelőre nem máshová akarják terelni a népet, hanem a Marketplace-re.
Egyébként nekem nincs vele bajom, ha az első 6-12 hónapban MS exkluzív játék lesz. (#16060) A platform itt selling platformot jelent? - Igen.
-
Cypresss
senior tag
MSFS 2020 megjelenési dátum és árak: [link]
-
Cypresss
senior tag
Airbus fanatikusok figyelmébe: [link]
-
Cypresss
senior tag
válasz
cintula187
#16026
üzenetére
Ezt nem teljesen értem, pontosan mi a kérdés?
-
Cypresss
senior tag
Minden idők legbetegebb kiegészítője, eddig nem ismertem, véletlenül találtam rá. A lényeg, hogy ez egy olyan program, amiben be tudod állítani az utasok be- és kiszállítást, név szerint, útvonal szerint, azt is látod, éppen mit csinál az utas (pl: kinéz az ablakon, vagy wc-re megy, milyen útvonalon megy az üléséhez, stb), ugyanez a helyzet a cabin crew-val is. És ez nem statikus, a repülés teljes időtartama alatt dinamikusan változik. Kompatibilis az összes nagy szimmel.
-
Cypresss
senior tag
Ha valakit érdekel, elindult a HC blogja, vannak rajta jónak tűnő írások is:
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy elindult a HungaroControl blogja, amelyen heti rendszerességgel jelentkezünk a repülés legérdekesebb témáival. Cikkeink nemcsak a légi közlekedés és a technológia iránt érdeklődőknek szólnak, hanem azoknak is, akiket érdekel a környezetvédelem és a társadalmi felelősségvállalás kérdésköre, illetve számos olyan kollégát is bemutatunk, akik a HungaroControlnál dolgoznak.
Blogunkat olvasva többek között az alábbi témákkal találkozhatnak:
Q Hogyan szüntethető meg a turbulencia? Azaz miként utazhatunk a jövőben anélkül, hogy csukott szemmel a könyöktámaszt szorítanánk?
Q Mi a közös az evezésben és az irányításban? Milyen egy világbajnoknak a hajóból az irányítópult mögé ülni?
Q Mióta nincsenek légifolyosók a magyar légtérben?
Q A mesterséges intelligencia már a pilótákat is képes helyettesíteni?
A HungaroControl blogja a következő linken érhető
el: https://blog.hungarocontrol.hu/ -
Cypresss
senior tag
válasz
Korcsii
#15998
üzenetére
Külön topik, erről? Az szép, lehet be kellene lépnem a VA-ba.
Wizz: mondjuk elég vicces látvány lehetett egy európai ultra low cost társaság gép a GA terminálon.
Értem, hogy teljesen idegen légtér, ország, irányítók, de azért felkészülhettek volna jobban. Az hogy JFK tornyot kérdezgetik, hogy mi a ground frekije
meg egyenesen botrány, amikor egy Navigraph Chartsból kiolvasol minden szükséges infót. Ettől függetlenül viszont nagy respect nekik, amiért kimentek a magyarokért. És úgy hallottam, hogy a szervezés is elég profi volt.El kellett volna kérni a lengyelektől az egyik 787-est, mondjuk azt, amire addig vártunk, még le nem fagyott a t@künk, ha még emléxel...
Milyen szép emlék, akkor még volt mínusz 20 fokos tél, manapság meg egy pulóverben végig menedzseled a nov-márciusi időszakot. -
Cypresss
senior tag
Miért NAGYON fontos a fónia level 5 vagy 6 vizsga, ha az USA-ban repülsz: [link]
-
Cypresss
senior tag
Nekem is volt húsz évvel ezelőtt egy nagy szerelmem, ma is könnycseppet morzsolgatva gondolok rá, de még sem vele élek, mert találtam egy hozzám kompatibilisebb alanyt.
Mindig minden változik, pláne manapság, a Win 10 szerintem elég kiforrott és bár tény, hogy vannak anomáliák - bár én nem nagyon találkozom velük - inkább ez, mint egy nem támogatott oprendszer.
(#15981): Nem tudom eldönteni, hogy ez élő ember vagy viaszbábú?
-
Cypresss
senior tag
válasz
Korcsii
#15957
üzenetére
Az első tapasztalatok nem túl biztatóak:
I Did purchase it today it sucks a big one I will be requesting a refund tomorrow.. I will stick with prepar v4 the water sucks it looks like I am flying over blue plastics little mountains....horrible..and believe me I have a $5000.00 gaming computer so it’s not my system...the platform just plain sucks I don’t know what people see but I didn’t see anything great....
-
-
Cypresss
senior tag
Az A2A-t mindig is a legjobb cégnek tartottam, ez most ismét bebizonyosodott.

Ingyen P-40 mindenkinek a jelenlegi szopóroller átvészelésére.
[link]
Repüljetek rá, mert ez egy once in a lifetime kategória. -
Cypresss
senior tag
válasz
LWhite
#15919
üzenetére
Nyugodtan tolhatjátok ide a videókat (jó tesz a fórum aktivitásának is), csak a virágbolti utalásokat kukázom, minden más mehet.
FS2020 rendszerigényéről viszonylag friss infók itt: [link]
Szélessávú net kelleni fog, ez biztos. Azure-t használnak, ami két dologra kényes; sávszél és a kapcsolat minősége (tehát érdemes lesz megnézni, hogy mennyi a latency meg a jitter).
Amiről jelenleg beszélünk az valamivel több, mint 2 petabyte (ez kétmillió GB vagy kétezer TB). Nyilván nem a teljes adatbázist kell lehúzni
, csak azt a részt, ahol éppen repülni fogsz.
Úgy tudom, hogy kb mekkora részt tölt be a program, azt a sávszéled fogja eldönteni. Gyakorlatilag a BING térképadatbázisából dolgozva streamelik a bolygó jelentős részét...de ezt adaptív módon teszik meg, tehát az AZURE alkalmazkodni fog a sávszéledhez, és ennek megfelelő adatot enged át.Az Azure ahhoz kell majd, hogy a BING adatait kiegészítse, az olyan finomhangolásra szolgáló macro adatokkal, mint árnyékok, fák, épületek helyzete és sűrűsége, tavak, folyók, óceánok színe és mélysége, vagy hogy milyen típusú tető van az épülete(ke)n, ami felett éppen repülsz.
Itt pedig a legfrissebb képek (talán egynaposak):
-
Cypresss
senior tag
válasz
Korcsii
#15898
üzenetére
Akarok egy ilyen hűtőt, MOST!

(#15899) sqpp:
Más: LHBP TAF most
TAFTAF LHBP 202315Z 2100/2124 VRB03KT 1200 BCFG BR SCT007 TEMPO 2100/2108 0300 -FZDZ FZFG VV001 BECMG 2105/2108 24006KT BECMG 2108/2111 3000 BR BKN004 TEMPO 2116/2124 0500 FZFG OVC002
Bármelyik bányában valószínű most jobbak a látási viszonyok.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Cypresss
senior tag
Ne gondolkodj sokat, költözz BP-re, itt targoncásból sincs elég, de nincs szakács, felszolgáló, és árufeltöltő sem. Mindegy milyen képesítésed van, gyorsan találni fogsz munkát.
Más: a PMDG vezetője idei utolsó topik [bejegyezésében] a következőt tudta írni:
Porting Products to XPL:
Just because someone will ask (might even be the same MD-11 guy): No.Tehát nem lesz sem 737u-747-777 XP-re
, sem az újdonságokat nem portolják XP-re, helyette a MS-t fogják tolni. Azt gondolom ez egy teljességgel idióta döntés...A P3Dv4 - 777-747 - frissítések pedig csúsznak az MS megjelenése miatt:
PMDG 777 Updates:
I mentioned under a different header that the announcement of the new Microsoft Flight Simulator threw our entire development process for a loop. We had a carefully mapped out strategy that got tossed out the window shortly after the MSFS announcement- and we haven't yet nailed some of those pieces back to the board yet. For example, we had planned to do a late 2019 update to the 777 product line, which was planning to add the EFB and a batch of fixes we have accumulated since the product was last updated in 2018. This didn't happen.Erre nehéz bármit is mondani...
Ettől függetlenül mindenkinek nagyon kellemes ünnepeket kívánok!!! Repüljetek sokat!
-
Cypresss
senior tag
Hát én kb a P3D V1-et vártam ennyire, remélem ezt most úgy rakják össze, hogy keményen odabasszon a szimes világnak legalább egy évtizedre. Mert azért azt lássuk be, hogy a korábbi FS verziók gyenge maszatolások voltak csupán, a P3D-k pedig kicsit erősebbek, de még ezek sem érték el egy olyan szim szintjét, amire egy XXI. századi power user vágyna.
-
Cypresss
senior tag
FS2020 Cockpits: [link]
A bőrüléses résznél lefostam a bokám.
-
Cypresss
senior tag
Egy őrületesen jó [tech videó] az FS2020 aerodinamikai fejlesztéseiről, bevallom engem ezzel a videóval megvettek. Eddig nagyon arcade cuccként tekintettem a programra, de ha ezek tényleg megvalósulnak a végleges változatban is, akkor úgy érzem sok pénzt kell félretennem jövőre.

Minden másra igyekszem hétvégén válaszolni. -
Cypresss
senior tag
PMDG 737 NGXu P3D V4-hez [Released]
Újdonságok itt: [link]
Bár nem tudom, rajtam kívül itt még repül-e valaki P3D-ben...
(#15841) nyaflaty: Úgy kb tízszer jobb bárminél, amit eddig próbáltam, a YOKO-t nem veri, de az ára negyede, szóval ár/érték/minőség hármasát nézve verhetetlen.
(#15842) wolruf : A Saitek egy fos - Köszönöm, végre valaki ki merte mondani.
(És ezzel nem szeretném a Saitek tulajokat megbántani) Akkor zárom is a topikot, OK?
-
Cypresss
senior tag
válasz
nyaflaty
#15824
üzenetére
Sajnos fogalmam sincs, hogy mi történik jelenleg az online repülésben, de tervezem, hogy visszatérek.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Az anyagokat szerdára összeszedem neked, majd küldöm a linket.(#15825) wolruf: még annak is tartozom a technikai összefoglalójával.

(#15826) Korcsii: szomorú lennék, ha csupán egy kodek elég lenne a menőséghez.

Más: nem tudom itt hányan ismerik a zseniális Airforceproud95 videóit, de a legutóbbi mindent visz, kétszer hallgattam meg és könnyesre röhögtem magam: [link]

-
Cypresss
senior tag
Akkor itt egy félórás videó:[link]
Egyébként a bemutatón elmondták, hogy két petabyte
adatot mozgatnak, amit csak streammel lehet megoldani.
Majd ha lesz időm összeírom mire lehet számítani technikai oldalról. Megjelenésről annyit mondtak, hogy mivel pre alfában vannak, kb jövő év közepe.(#15814) LWhite És kell egy Digi1000-es csomag is.

-
Cypresss
senior tag
Sziasztok,
De rég jártam erre, magyarázhatatlan a topikgazdától, de ez van.

Egyszerűen nem jut elég időm mindenre.
A 787-es szim egy nagy nulla volt, nem volt OH, és rádiópanel sem, az FMC-hez pedig nem volt billentyűzet.
Bár az is igaz, hogy én kicsit más aspektusból nézem az ilyen cuccokat. Nekem inkább tűnt okos dummynak, mint fixed base szimnek.Más: milyen fantasztikus érzés lehet az utasoknak, amikor a kapitány telefonos segítséget kér közvetlenül az indulás előtt: [link]
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(egyébként ez a sorozat baromi jó ötlet)
-
Cypresss
senior tag
-
Cypresss
senior tag
válasz
weinmaker
#15619
üzenetére
Igen, ugyanazt az ICAO kódot kell beállítani. Aztán ha már megadtad az összes szükséges adatot (tömeg, hőmérséklet, CG érték) válassz ki egy indulási eljárást (SID) és egy megközelítésit (STAR). Nem tudom mivel repülsz (Boeing vagy Busz), de mindkettő FMC-jén ki lehet szedni a töréseket (route discontinuity).
-
Cypresss
senior tag
válasz
Korcsii
#15579
üzenetére
Ez VATSIM, ugye? Na majd nézd meg milyen lesz a PMDG GFO rendszere.

(#15588) weinmaker: Nem akarlak elszomorítani, vagy megijeszteni, de sem az X-Plane, sem a P3D nem játék, hanem játékra is használható szimuláció.
Igen, az X-Planeben repülni nehezebb, kérdezed csak meg Korcsiit milyen volt az első pár óra 747-tel.
Ha részletességet és látványt akarsz ahhoz tengernyi tárhely kell, de nehogy azt hidd a P3D jobb. Látogass fel az ORBX [oldalára]. Ez a kis csomag összesen kb 33 GB csomagolva és ebben egy részletes scenery sincs. Valós [mesht]akarsz? 70+ GB.

Active Sky, Cloud Art, vagy REX, egy-két kiegészítő, néhány komplex gép, és hopp máris 3-400 GB-nál járunk. Ez sajnos ilyen. Persze ha csak ismerkedni akarsz a repüléssel, arra tök jó az alap mindenből, de ha egyszer rákpasz az ízére, akkor nincs megállás. Sok idő, pénz és energia kell ehhez a műfajhoz. Nem véletlen, hogy ebben a topikban nem tolongnak tucatszám az újoncok.

RAM-ból minél több, annál jobb.
(#15597) cintula187: Üdv újra köztünk. A tripla hetes örök szerelem, nem lesz nála jobb és szerethetőbb gép. Pont. Hangok: FMC/PMDG Setup/Options/Sound/Volume Levels
Más: Három hete megérkeztek az új monitorok és végre volt időm beállítani őket, íme az eredmény (az előtte képek pedig [ITT]. A monitorok sarkait majd össze kell ragasztnom kétoldalú ragasztóval, mert elállnak egymástól, de már így is nagyon baba. Iszonyú jó az imerzió, elmondani nem tudom mennyit számít a hajlított kijelző ilyen méretben (a teljes szélesség 183 cm).

-
Cypresss
senior tag
Új STOL világrekord született: [9 láb, öt inch]
Kezdésnél még a legutóbbit látjátok, a fekete gép az új rekorder.
-
Cypresss
senior tag
válasz
dareal
#15535
üzenetére
"hogy van mivel repülni, van választási lehetőségünk!
egy ismerősöm mondta mindig - igaz, mobil operációs rendszerekre - , hogy mindegyik szar, csak mindegyik máshogy"Így van, én a magam részéről a katonai szimeseket is behoznám ide, de ők valahogy nem akarnak keveredni.
Más: XP-sek ismerek [EZT] a gépet? Egyetlen szóval: BÁMULATOS!!!

Egyszerűen nem találok kivetni valót benne.

-
Cypresss
senior tag
válasz
cintula187
#15531
üzenetére
Irtó nagy az árverseny, mindenki ott trüközik, ahol tud. A Lufi meg csak próbál életben maradni az ultra low-costok által uralt piacon. Egyébként ezt a módszert kb öt éve használják, legjobb barátom így repült ki Új-Zélandra és Ausztráliába 175 ezerért (oda-vissza). Itt is az volt a lényeg, hogy ha közvetlenül repülsz Syndeybe, akkor 400k, de ha útbaejted Aucklandet, akkor csak 175. Ez sokaknak nagyon jó deal és élnek is vele. Gondolom a fickó is kb ezt csinálta.
MÁS: Tudtátok, hogy a budaörsi reptér ki(el)adó? [link]
-
Cypresss
senior tag
válasz
dareal
#15522
üzenetére
Pazar, viszont az ablaktörlő és a törölt víz mozgatása mintha nem lenne teljesen összhangban...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ezt a PMDG sokkal jobban megcsinálta a Rainmakerrel.Apropó PMDG, ezt látáttok már? Zseniális: [PMDG összeomlás]
Végezetül [ezzel a videóval] szeretnék reagálni arra az XP11 cunamira, ami mostanában elárasztja a topikot.
(Aminek egyébként örülök, mert végre van itt egy kis élet.)

-
Cypresss
senior tag
[Nem szarozott a pilóta], már csak azt nem tudom a kamerás csókával mi lett, lehet azóta is ott örömködik magában.

-
Cypresss
senior tag
válasz
cintula187
#15473
üzenetére
Captain Joe nálam is hiper kedvenc.

Sajnálom, hogy szétszéledőben a banda, de ez az élet rendje, a fontosabb dolgok háttérbe szorítják a kevésbé fontosakat.
Nekem a legjobb barátom tűnt el egy időre, mert Grúzia (Kutaiszi) lett a bázisia, hát sokat nem találkoztunk az elmúlt fél évben...(#15479) LWhite: IFR-t most én is elengedtem, éppen elég az ami a Pilotsban van.
#15480) Korcsii : Én kb két éve próbáltam újraaktíválni, de mire mindent összeraktam pont elment az áram az év legnagyobb vihara során.
Néha azért jó lenne online is repülni, mert a végén teljesen elfelejtem a fóniát. 
-
Cypresss
senior tag
Nem tudom hol vagy az USA-ban, de a Boeing múzeumot és a gyárat (vannak oda előre szervezett látogatások) nem hagynám ki a helyedben.

(#15468) Kbhont: Jól van, akkor megnyugodtam, hogy még itt vagytok, majd néha dobok fel egy-egy találós kérdést, mint anno.
(#15469) Korcsii: EGLL-EBBR
longhaul. Aha...
És a jó öreg 747-essel mi van, vagy az már túl nagy?
-
Cypresss
senior tag
Úgy látom totál megdöglött a topik. Ennyire nincs időtök, vagy csak mindenki beleunt a repülésbe???

(#15464) sqpp: [EZT] használom, az új monitoroknál fogom csak a Surroundot.
-
Cypresss
senior tag
Minden idők talán legkomolyabb felmérése az FS-es világról, by Navigraph: [link]
Ami már most látszik, hogy az FSX (még), az XP11 és a P3D V4 nagyon hasít, a többi platform szépen lassan kikopik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen autót vegyek?
- Okos Otthon / Smart Home
- Barátságot teremtene az ARM és az Anti-Cheat rendszere között az Epic Games
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen routert?
- CES 2026: a Gigabyte legfrissebb csúcs-VGA-ja mindenképp kitűnik a tömegből
- Gumi és felni topik
- NVIDIA® driverek topikja
- PlayStation 5
- Bittorrent topik
- További aktív témák...
- iPhone 16 Pro Max - Desert Titanium - 256GB - 2 év jótállás - 94% akkumulátor - rengeteg ajándék tok
- ASRock J3355M alaplap + 8GB RAM
- HDZero goggle + dronok
- MSI CLAW A1M 512GB GamerPC + hordozó tok 2027.09.19-ig garancia!!!
- Szép Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i9-11950H 64/2TB RTX A4000 8GB 4K OLED
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3881
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4248,100% Akksi
- ÚJ HP Omen 16 - 16,1" FHD 144Hz - i5 13420H - 16GB - 512GB - RTX 4050 - Win11 - 3 év garancia
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Illetve a


).
Van rá mód, hogy Jakabszállást lemodellezd nekünk? Van egy kb 20 fős repülős baráti társaság, akikkel minden évben az ottani repülőtéren töltünk egy hétvégét. Őket szeretném meglepni vele. Mindenről van fotó, videó, akármi, amennyiben ez kell.
meg egyenesen botrány, amikor egy Navigraph Chartsból kiolvasol minden szükséges infót. Ettől függetlenül viszont nagy respect nekik, amiért kimentek a magyarokért. És úgy hallottam, hogy a szervezés is elég profi volt.
Nekem a legjobb barátom tűnt el egy időre, mert Grúzia (Kutaiszi) lett a bázisia, hát sokat nem találkoztunk az elmúlt fél évben...

