-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
cd930
senior tag
válasz
Peterhappy #68416 üzenetére
Ha ilyen sokat használjátok, akkor egyértelműen hőszivattyúsat vegyetek, mert belátható időn belül megtérül a pluszköltség a kondenzációs ~2,5x-es áramfogyasztása miatt.
Ne gagyit, sok garanciával.
A mi Gorenjénk ősszel halt meg, emagos újracsomagolt Bosch lett az utód, de elképesztő a különbség a szűrőrendszer kialakításában a Bosch javára.
Most is van jó áron, de lutri, hogy az enyhe horpadás mit jelent.
Én elhozatnám aztán ha nagyon gáz, mehet vissza.
Sajnos csak december végéig volt érvényes a Bosch 5 éves garanciás promóciója.
Így a legalább 5 éves gari miatt nézegetnék másokat is. -
st6969
őstag
válasz
Peterhappy #68416 üzenetére
Szia,
nagyjából jól össze is foglaltad az ezzel kapcsolatos dilemmákat úgy általában.Kondenzációs - olcsóbb, megbízhatóbb, házilag tisztítható, ámde magasabb fogyasztású. Biztos ki lehet számolgatni, hogy hány év alatt térül meg a különbözet, de heti 8-10 szárításnál szerintem a hőszivattyús irányba érdemes elmenni. Az is lényeges szempont lehet, hogy általában magasabb hőfokon szárít, nézegetni kell, hogy melyik ruhát lehet beletenni.
Bár nem néztem, de sima kondenzációsból szerintem nem lehet túl nagy a választék. Amper is több kell neki.Hőszivattyús kondenzációs: házilag takaríthatatlan, lehet késleltetni az elkoszolódást különböző praktikákkal (lamellákat ecsetelgetni, szűrőt beszabni, autoclean-est venni...), de előbb-utóbb vagy szakszerviz lesz, vagy eldobós. Nálunk 5 éves, autoclean-es (leöbíti a hőcserélőt a kondenzvízzel többször egy ciklus alatt). Még bírja, de ha megmakkan, majd meglátjuk, hogy mennyiért takarítják. Mások 40+ ezreket írogattak, még ez is jobb, mint újat venni. Ebben szinte mindent beledobunk, van "gentle dry" gomb, használjuk is, akármit is csinál (talán még alacsonyabbra veszi a szárítási hőmérsékletet, mert rátesz 10 percet), ennek ellenére alig van ruha, ami nem megy össze benne (elég passzentos, szűk ruhákat hordok, egy cm-t is azonnal észreveszek).
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Vidd haza a jövő RAM-ját már ma!
- Akciós Windows 10 / 11 Pro OEM Licenc Kulcs 100% eredeti, jogtiszta!
- BESZÁMÍTÁS! AMD FX-8320 8 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H370 i5 9500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB ZALMAN S2 TG be quiet! 650W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged