-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
hotkar
senior tag
válasz
Fox Mulder
#80227
üzenetére
Szia!
A tablettának mosogatás közben nem a tartóban a helye, hanem a gép aljában. Ha a tartóban találtad a program végén, akkor a tabletta túl nagy a mosószertartó rekeszhez.
Amint elindul a program, kb. 30 másodperc múlva kinyílik a mosószertartó ajtaja, és a tabletta belepottyan a gép mosogató terébe. Na, ez nem történik meg nálad (és ahogy olvasom, másnál se néha).
Nálam pont ez volt a probléma a '90-es évek végén vásárolt Whirlpool géppel. Amikor vettük, még viszonyag vékony, kétrétegű tabletták voltak forgalomban; ezek kiválóan működtek, ehhez méretezték a mosogatószer-adagolót. Aztán bejöttek az egyre vastagabb, ráadásul egy "bogyóval" a közepén gyártott tabletták, és ugyanúgy jártam, mint te most.
Megoldás: egyszerűen, "parasztosan" belehajítottam a tablettát a program indítása előtt a gépbe. Kb. 15 évig használtuk így, és nem volt többé elázott, félig kioldott tabletta. Még a 30 perces gyorsmosogatásnál sem volt maradék (összesen 23 évig ment a gép hibátlanul.)
-
balojazz
aktív tag
válasz
Fox Mulder
#80234
üzenetére
Különösebb baj nincs vele. De ha anno úgy vettem az SMI6ZCS49E gépemet, hogy tudja 42dB-es hangerőn a 14 terítéket 0.75 kWh-val és 9.5 liter vízzel 3 óra 50 perc alatt, akkor azt ki is hajtom belőle. Akkor nem fog 12 litert vagy 1 kWh-t megenni, vagy nagyobb zajt csapni, és féltöltetet sem kap stb. Tolja csak azt, ami a címkén van;, és ha lehet, akkor éjszaka vagy percre pontosan akkorra végezve, amikorra akarom.
-
balojazz
aktív tag
válasz
Fox Mulder
#80227
üzenetére
Aha. Mondjuk 300-ból 301-szer ECO (fo evö) megy nálam, de ha olyanom lenne, hogy 45 percest akarnék (nem lesz olyanom), akkor vagy 65 fokon, vagy akkor nekiállok inkább kézzel, az még gyorsabb, és még olcsóbb is. A 45 perc pont semmire sem jó. amire kitalálták a mosogatógépet.
-
Dorian
félisten
válasz
Fox Mulder
#79813
üzenetére
A szabad vízben (nem zárt csőrendszerben) a klór nagyon gyorsan lebomlik, szóval ha kitöltöd és állni hagyod vmennyit - mondjuk fél órát, de majd kitapasztalod - már nem is lesz klóros szaga. Akkor is ha nem csodakancsóban van, hanem egy simában.
Persze nem véletlenül van benne klór, úgyh egy napnál tovább nem illik hűtetlenül hagyni. -
válasz
Fox Mulder
#79813
üzenetére
Persze, sokkal jobb íze van a víznek tőle. Ez sem csodakütyü, de a szennyeződések egy jelentős részét kiszűri.
-
Nagya21
addikt
válasz
Fox Mulder
#79209
üzenetére
Hali!
Lehet az invertert hallod.....
Üdv Nagya -
Brandynew
őstag
válasz
Fox Mulder
#79158
üzenetére
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. Elképzelhető, hogy csak ez a két keskeny mosó-szárítógép létezik a magyar piacon... A Samsung keskenyebb, szóval valószínű az lesz, ha nem tudtok másik típusról.
-
pjen
félisten
válasz
Fox Mulder
#77930
üzenetére
Nem akarom látni, ameddig működik gond nélkül.

-
Gömbike
senior tag
válasz
Fox Mulder
#77564
üzenetére
Ha csak és kizárólag a melegítés a cél, akkor a watt számot kell figyelni.
Minél nagyobb, annál egyenletesebben és “jobban” melegít.
A 750 watt az nem éri el a belépőszintet, persze melegít, csak kompromisszummal.
A 800-900- esetleg 1000 watt már alkalmas az egyenletes melegítésre.
A Panasonic gyárt inverteres mikrót, azaz nem fog kapcsolgatni ki-be, folyamatosan a beállított teljesítményt adja le. Az áruk ezért magasabb, de melegítésre kiválóak.
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus B560M i5 10400F 16GB DDR4 512B SSD RX 6600XT 8GB AeroCool DS Cube ADATA 600W
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


