-
Fototrend
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tamy
senior tag
válasz
Kernel #55352 üzenetére
Köszönöm, nálam is szimpla táp van, próbáltam korábban feszültségosztóval féltápot adni a neminvertáló bemenetekre, de úgy nem működött, csak ha a gnd-re kötöttem őket. Majd kipróbálom újra.
A diódákat akkor benne hagyom. Viszont nálad a második fokozat nem használ visszacsatolást, ha komparálni akarok, akkor nem használhatok? Csak mert így kevés lesz az erősítés, az első fokozaton is azért kellett az 1MOhm-os visszacsatoló ellenállás. A bemenetre kb. vonalszintű jel megy (most egy régi telefon fülhallgató kimenetéről hajtom).
A tranzisztoros megoldást ismertem, csak szerettem volna megúszni, gondoltam valamiképp megoldható a másik műveleti erősítő segítségével, ami úgyis adott az LM358-ban.
Kicsit ez a rajz volt az alapötlet, de máshonnét is ollóztam hozzá:
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali A320 B350 X370 B450 X470 A520 B550 X570 chipset alaplap felvásárlás személyes/csomagküldés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI Crosshair 17 HX Gamer notebook - i7 14700HX 64GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
- Bomba ár! Dell Latitude 7280 - i5-7GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Nintendo Switch bazár (Okosított Nintendo Switch konzolok, játékok, tartozékok)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest