-
Fototrend
iPad topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
xhege
veterán
Az emagon elérhető az iPad 8 és már 24 hó garanciát írnak magánszemélyek részére. Azonban az ár is lehet, hogy ehhez igazodik
:
[link] -
tuzpenge
őstag
Sziasztok!
Akinek valós (hosszabb távú) tapasztalata van az írja már le hogy mi az érezhető / látható különbség a laminált és a nem laminált kijelző között.
Köszönöm ha valaki szán eme kérésre időt, tudja a választ és még meg is osztja azt! -
Kókuszdió
nagyúr
Ajándékba szeretnék még egy iPad 8 128gb ot kis öcsémnek karácsonyra ,de sehol sincs készlet....

Milyen jól tettem ,hogy én a múlt hónapba vettem egyet magamnak ,másokra hallgattam volna még nekem sem lenne....
És kb. ugyan ez a helyzet az új iPhone okkal ,azt is jól tettem hogy megvettem már.
-
Divinity
őstag
válasz
dave182
#31592
üzenetére
Egy régi stickes billentyűzet van még, azzal is próbáltam meg az MX-et is próbáltam stick módban, ugyanaz a hiba sajnos minden esetben
Ami még érdekes és így lehet, hogy az appok lesznek a ludasok, hogy a remote desktop kliensen a virtuális keyboard is ugyanezt produkálja -
Divinity
őstag
-
Kókuszdió
nagyúr
válasz
ArrayOfLilly
#31587
üzenetére
Időközben megoldódott ,simán megfogom az egérrel és fel csúsztatom ,bezárja ugyan úgy az alkalmazást.
-
Kókuszdió
nagyúr
Már csak az alkalmazások bezárásához kéne egy billentyű parancs ,vagy gesztusvezérlés.
Alkalmazás kezelőt természetesen elő tudom hozni ,csak be zárni (ki lökni) nem sikerül őket.Meg annyi még az észrevétel ,amit beállítok az AssistiveTouch ban ,és le kapcsolom a Bluetooth vezérlőket ,mikor újra csatlakoztatom elfelejti a beálltásokat.
-
HIJ
őstag
válasz
Divinity
#31570
üzenetére
Reméljük nem sokáig. Jövőre indul az érték szerinti garancia idő, amiben Apple nagy ász (mármint a magas ára miatt
) és így könnyen 3 év gari járhat rá...Én pl ezért is várok a teló vásárlással...
-
xhege
veterán
Nézelődtem és lehetséges az, hogy mindez hol veszek iPadot 1 év garancia van rá? Néztem emag, edigital, MM, iStyle mindenhol az van írva hogy egy év gyártói garancia.
-
Szerintem egységes a nyomáspont és minőségi a kialakítás. Bár nem vagyok egy nagy billentyűzet fetisiszta és nem dolgozom vele napi 8 órákat. Néha egy-két doksit korrektúrázni, e-maileket írni nekem bevált. Az elsődleges szempont az ölben használat volt. Akksija sokat bír, Bluetooth kapcsolat stabil, zsánérok erősek és olyan lesz, mint egy kis notebook, csak nem melegíti az öledet.
-
SharpSA
veterán
válasz
Parson
#31559
üzenetére
A Magic Keyboard egész alja érintkezik a felülettel, azzal simán lehet ölben használni, de azzal a kitámasztóval szerintem nehezebb, de ha azt mondod, hogy lehet azzal is, akkor elhiszem.
Egy kérdés: iPad Pro 2020-hoz melyik appot lehet úgy használni, hogy a szoba, helyiség adott pontjára irányítva tetszőleges felirat jelenik meg, ahogy bútort is lehet odarakni. Egy szülinapra szeretnék ilyen meglepi bevezetőt.
-
Parson
addikt
válasz
SharpSA
#31531
üzenetére
Lehet ölben használni, de tény, hogy nem annyira ergonomikus mint egy laptop, aminek nem kell kitámasztó, hogy megtartsa a pozicióját... összességében az én céljaimnak még mindig jobban megfelel mint egy laptop, amit szintén sose használtam ölben (nekem tul alacsonyan van akkor a képernyö), hanem mindig csak asztalon.
-
válasz
Isikamika
#31545
üzenetére
Ha már nincs garancia akkor drága lesz: [link]
Nem ismerem az üzletet, de ez tűnik a legolcsóbbnak.
Eladni pedig szerintem 120-150-ért lehetne így, ha el lehet, de ne vedd készpénznek.
Lehet érdemesebb lenne javítani és aztán tovább adni, mert úgy hamarabb találnál vevőt.
-
Isikamika
tag
válasz
ArrayOfLilly
#31544
üzenetére
2018 november,ha jól emlékszem.
-
Isikamika
tag
Üdv!
Adott egy 2018 ipad pro 11” - a kijelző a balszélén és alul 2-2 centis sávban hajszál csíkos lett egyik pillanatról a másikra! A kérdésem,hogy ennek javítása kb. milyen összeg lehet,vagy mennyiét lehetne eladni ebben az állapotban? Ipad pro 11” 64gb wifi+cellular ,dobozos minden tartozéka megvan ,a fent említett hibán kívül semmi baja,külső sérülés nincs rajta. -
-
Divinity
őstag
TL;DR
Van valakinek olyan problémája, hogy BT keyboard nem veszi az összes gombot?
----
Ma úgy döntöttem kipróbálom milyen fejleszteni iPad-en. A NAS-omon fut egy Code Server (remote VS Code) ami eléri a projektjeim, tudok buildelni, debugolni stb.
Na most simán felcsatlakozok rá, lényegében egy Safari tab kell hozzá és kész. Viszont nagyon gyakran meghülyíti a billentyűzetem (Logitech MX Keys), csak az arrow key-ek mennek meg a backspace. Ugyanezt tapasztaltam iSH-ban is, még nem találtam közös pontot vagy épp worklfowt amiért történhet, tök randomnak tűnik azt leszámítva, hogy ha csak gépelek és nem nyúlok még az egérhez sem akkor ritkább. Egy keyboard ki-bekapcs megoldja, olyan 2 percre
Találkozott már valaki ilyennel? -
Jaded
őstag
válasz
Parson
#31538
üzenetére
笰moleculez
Én sem vagyok elvakult, de én szeretem az eszközeiket. Itt-ott elég high-tech némelyik, de mégis egyszerű és jó használni őket. Igaz itt sincs kolbászból, de szerintem az ökoszisztémájuk messze a legjobb (legalábbis itt nem csak papíron létezik).
Windows is a 10 miatt utáltam meg, nekem ne töltögesse a Candy crush hülyeséget a háttérben, amikor le van törölve, meg ne erőltesse a frissítéseit. Mac-en nyugalom van, bár az sem hibátlan. -
Parson
addikt
Én 2004-ben egy iPod 20GB-tal kezdtem az egészet... nem vagyok azota se apple fan, inkább csak apple kedvelö... mindig is azt mondtam, hogy ez a cég vmi jo irányba megy ezzel a termékvonallal... nekem nem a csucskategoria kell otthonra, csak az a kielégitö szint, ami mellett nem a fejed fáj, hanem egyszerüen csak élvezed a használatot... no meg a valóban fontos dolgokat, amik a készüléktöl függetlenek.
-
Divinity
őstag
válasz
moleculez
#31536
üzenetére
Én az i7-ben akkorát csalódtam, hogy menekültem vissza Androidra. Mondjuk ott is hiába mentem sok irányba csak a Pixel vonal vált be ami Magyarországon azért elég frusztráló, főleg, hogy egy csomó menő feature nem megy a lokáció miatt. Tavaly előtt meg céges gépnek kaptam egy mac-et mert a Windows használhatatlan volt, Linuxot nem sikerült kinyígnom
Na után jött itthonra is mac, most meg az iPad Air 4, aztán úgy tűnik jövőre egy i13-ra is benevezek majd
Végülis az iPad-ben tapasztaltak alapján két problémám van, az egyik iOS related csak, a notification management nagyon szuper lett Android 11-en és nagyon idegesítő hozzá képest az iOS-es, a másik meg, hogy a fránya Google Assistant csak USA régióban érhető el az App Store-ban
-
Jaded
őstag
Én Windows Phone-os voltam, nagyon szerettem, de ugye tudjuk mi lett a vége. iPhone-t nem akartam, így lett egy Huawei P9 (ami akkor jó volt, nem volt még pro meg lite meg a tököm tudja mi), de egy hónap után behányt rajta a rendszer, újra kellett húzni, gservices állandóan leállt, stb. Akkoriban vettem meg a Mini 2-t, aztán kukáztam az androidot is. Így indultam a lejtőn
-
Parson
addikt
válasz
dave182
#31528
üzenetére
A magic keyboard csak asztali felhasználásra lett optimalizálva, de pl ágyban háton fekve, vagy ágyban hason fekve, vagy akármilyen pozicioban, ahol neked az lenne a célod, hogy teljesen vizszintben legyen a képernyö a billentyüzettel, nem megoldható... és igen, ezek mind olyan felhasználási módozatok, amik gazdagitják az élményt, a kényelmet... márpedig ezért is kell ez az eszköz, hogy minél rugalmasabban lehessen használni.
Engem is bosszant egyelöre az air4 lehetöségei, de még van egy évem kitalálni, mi legyen... addig lehet hogy jön vmi ujitás ott is, bár erre kevés esélyt látok jelenleg.
-
Parson
addikt
válasz
consono
#31522
üzenetére
Nos én öszintén ajánlom ezt a Combo Touch-ot, ennél jobb számomra nincs... az air4 + magic keyboard fele ennyit se tud az én szememben...
Alapból az pedig, hogy fizikai billentyüzeten tudok gépelni, sokkal gyorsabbá teszi a felhasználást sok helyen, viszont egy könnyed mozdulattal leválasztható, ha állitva akarom használni az iPadet, vagy mert egyszerüen zavar a cucc, mégis megmarad a védö tok az iPad körül... ez hatalmas elöny szerintem.
Teljesitményben egyelöre semmi gond (átlagfelhasználás itthon), kezelhetöségben viszont kegyetlenül jo, hogy kézzel-lábbal használhatod a felületeket... notebook nekem ezek után nem kell, max asztali PC / Mac, de az is csak a nagy monitor / spéci felhasználás miatt... hm, vajon milyen lenne egy Mac mini a 60 colos tv-re kötve?
-
SharpSA
veterán
válasz
consono
#31522
üzenetére
Nekem ugyan 11 colos Pro-m van Magic Keyboarddal, de nagyon tetszik az egész így. Teljesen jól használható irodai munkára, bár vannak helyzetek, amikor kicsit másként kell megoldani a dolgot, de minden lehetséges. Még WordPress weboldalt is be tudtam üzemelni iPad-ről, úgy hogy erre töltöttem le a zip-et és innen töltöttem fel ftp-re. Egyedül a szolgáltató honlapján nem jött be valamiért az új adatbázis létrehozása ablak.
-
xhege
veterán
A használt oldalak tele vannak garanciában újra cserélt Air 3-mal. Ott mi a trükk ?
-
consono
nagyúr
válasz
Parson
#31520
üzenetére
Én most azért veszem az iPad-et, hogy lássam kiváltja e a saját notit teljesen a dolgaimra (melóra úgy is van céges, de azon nincsenek privát dolgaim). Ezért érdekel a billentyűzettel is a tapasztalatod
A '17-es Air-emmel még jól elvagyok, szerintem jövőre is elég lesz még, de utána valamerre lépni kell majd. Valószínűleg Air lesz majd megint, a kérdés már csak az, hogy iPad Air, vagy MacBook Air 
-
Parson
addikt
Én Mac mini-ben gondolkozom, M1 vagy újabb SoC-vel. Talán jövöre. Esetleg egy Macbook Air. De ezek még csak elképzelések a winfos lecserélésére, csakis otthoni, sima felhasználási környezetben. Munkára ott a céges munkaállomásom, amit az IT pofozgat úgyis, nekem csak használni kell.
A felsorolt hw problémák valszeg nem jönnek elö, ha nem macbook-ról van szó (tudom, akkor lesz cserébe más), a szoftveresre meg irtam amit irtam... egy kiforrott rendszer kell aztán mindig csak ugy frissiteni, hogy az már ‚bugmentes‘ verzió legyen. -
wm2
őstag
válasz
Parson
#31512
üzenetére
Nézd, én 10.4 óta használok Mac-et. Nekem az a tapasztalatom, hogy néhányan, akik soha nem használtak még almás notebookot, kicsit túlidealizálják ezt a rendszert. Ilyenkor mindig csak arra tudok gondolni, hogy jól van, majd megtudjátok. A problémák akkor kezdődtek, amikor évente jöttek a bugosabbnál bugosabb frissítések, miközben egy Snow Leopardot évekig foltoztak, azért lett olyan jó. Aztán sokminden van itt még, hw problémák, bill, amd lapka leolvadt az alaplapról, képernyő kopás (staingate) stb. Azok az okok, amiért váltottam iPad Pro-ra. Én macOS-t meg almás notebookot nem akarok látni.
-
ArrayOfLilly
aktív tag
-
Parson
addikt
Alap, hogy azonos hardveren új oprendszerre való átállást nem az új oprendszer kiadása után kapásból csinálja az ember, hanem miután megbizonyosodott arról hogy másoknál is müködik már rendesen (pl a javito frissitések miatt).
A win 10 viszont használat közben lassult be a hónapok, évek során... a kettö külön téma. -
wm2
őstag
válasz
ArrayOfLilly
#31510
üzenetére
Ismerem. Köszi. Menten hátra is dőlhetünk.
-
ArrayOfLilly
aktív tag
Ha a Macrumors-ról szeded az információidat, akkor nyilván, azzal is tisztában vagy, hogy a “mérhetetlen mennyiségű adat szivárogtatása” egy totális félreértés, amire kb. 2 nap alatt fény derült. Ha nem tudatosan csúsztatsz és érdekel, szívesen megkeresem neked a legalaposabb elemzést a témáról, van pár
-
wm2
őstag
válasz
Parson
#31505
üzenetére
A Big Sur is tetű lassú sok embernek. Tele van a Macrumors a problémával. Ráadásul hazavágja az 5 évnél régebbi gépeket (biztos csak véletlen, elnézve az üzletpolitikájukat más hogy is jutna az ember eszébe) és mérhetetlen mennyiségű adatot szivárogtat, ami nemcsak a linuxusok körében tette a rendszert közröhej tárgyává — miközben évekig azt hangoztatták, hogy márpedig őőők nem állnak be a sorba. Pont nem szerencsés az Apple rendszerével takarózni mostanság.
-
DGery
aktív tag
válasz
Carasc0
#31495
üzenetére
Ha a sporz lenne a fő cél, akkor tuti nem ezt venném. Így viszont nincs alternatíva. Nem azt akarom,h full ezzel diagnosztizáljam magam, hanem ha érzem, h vali nem stimm és pl dolgozom, akkor egy csekkolás beleférne. Én is jobban örülnék, ua nem ilyen miatt agyalnék a watch-on.
Hogy a 7 mit fog hozni, az jó kérdés, de a 6on (ha sikerül rá vigyázni) 1 év alatt nem feltétlen bukok sokat, és ha érdemes, akkor ott a csere lehetősége.... -
consono
nagyúr
válasz
Parson
#31501
üzenetére
Ezt a karbantartás igényes Windows témát nem értem, a családban csak nekem van Mac-em, az asszonnyak is meg a kölöknek is Win 10 van. Semmi gond nincs velük, évek óta. Felmennek a frissítések, fut, szalad minden, nincsenek vírusok, semmi gond nincs velük. Pedig a gyermek játszik is eleget rajta...
-
Parson
addikt
válasz
#05304832
#31502
üzenetére
A ‚windows 10-es számítógép‘-böl nem sikerült levenni hogy melyik? Home kiadás amúgy, és rádásul sima userként használják (tehát nem admin), ami szintén hasznos - IT-sok szerint - had ne kelljen leirnom, miért.
A 7-eset már nem árulják jó ideje... mi több már support se nagyon van hozzá. Ergo elavult. 1000 km-röl meg nincs kedvem crackelt dolgokkal foglalkozni. Legalábbis nem OP rendszer szinten. -
Parson
addikt
válasz
SharpSA
#31500
üzenetére
Pedig nagyon jó lenne, mert ez az iPad8 egy év múlva repül ajándékba a szüleimnek. Egyedül a német billentyüzet kérdéses... ha az iPad9 külsöre ugyanez marad és kompatibilis lesz ezzel a mostani Logitech Combo Touch billentyüzettel, akkor ebböl veszek nekik egy magyar kiosztásút (ha van) és nekem meg megmarad ez az iPad 9-hez... de ha ez nem jön be, akkor viszont nagyon remélem, hogy lesz vmi nagyon hasonszörü alternatíva...

Azt meg ne is mondjam, hogy az otthoni windows 10-es számitógép lecserélésén is gondolkozom - olyan szinten karbantartásigényes a windows, hogy az röhej... de ezt nem kell bemutatnom. Csak tudjanak majd átszokni az új környezetre... sima netezgetésre meg táblázatkezelésre, microsoft word doksikra az is jó lesz idövel szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bontatlan Új M2 M4 IPAD PRO 2022 12,9 128GB - 256GB Wi-Fi Azonnal DEÁK TÉRNÉL Átvehető
- Bomba ár! ÚJ, bontatlan iPad AIR 11 6.gen M2 CHIP! 256GB WIFI + 5G Cellular KÁRTYAFÜGGETLEN!
- Lenovo Yoga Smart tab 10.1"-es tablet eladó
- Ipad Pro 12.9" M2 (6.gen) + Pencil 2.gen. újszerű állapotú
- IPAD Pro 12.9 2.Gen 512GB Wifi+CELLULAR, ÜZLETBŐL, 27% ÁFÁS SZÁMLA. GARANCIA
- HP 14 Elitebook 640 G10 FHD IPS i5-1345U vPro 10mag 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Huawei P30 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- iKing - Xiaomi 14T Pro Titan Gray Vékony, prémium kivitel, nagy kijelző 12/512
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- Apple iPad 11Pro Wifi+Cell 256GB Kártyafüggetlen 1év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

:






