Új hozzászólás Aktív témák
-
Lortech
addikt
válasz
M_AND_Ms
#5017
üzenetére
Szerver oldalon titkosítva illik tárolni, és titkosítva is illik továbbküldeni a kliensnek a szerver felé, de kliens oldalon mivel a kliensnek nem ártana tudnia a jelszót a szerver felé elküldeni autentikációra, ezért még ha nem is plain textben van valahol tárolva a mentett jelszó, a kliens oldalon akkor is rendelkezésre kell álljon minden információ az eredeti jelszó visszanyeréséhez vagy legalább a sikeres autentikáció reprodukálásához (pl. ha közbe van iktatva egy hash és a szerver is hasht vizsgál).
Ezek szerint a böngészők sem biztonságosak ilyen szempontból, mert tárolják a jelszavakat, nem plain textben, de visszanyerhető formában. Pl. chromeban ilyen egyszerű: chrome://settings/passwords Egyébként tényleg nem biztonságos a jelszó megjegyeztetése kb. sehol, ez egy kényelmi feature. Ha egyszer az alkalmazásnak is vissza kell tudnia nyernie a mentett jelszót vagy annak lenyomatát, akkor ugyan lehet bonyolítani a dolgot a tárolásnál és autentikációnál, de ha helyileg hozzáférsz a géphez, ahol meg van jegyeztetve a jelszó, akkor mindig meg lehet szerezni a jelszót vagy azt a tokent amit autentikációhoz használ az alkalmazás.
Abban viszont egyetértek, hogy az elfelejtett jelszóra a gyógymód az, hogy fel kell venni a kapcsolatot a gyártóval / szolgáltatóval az új jelszó igénylése érdekében. Amúgy sem célszerű senkinek ilyen dolgokban segíteni egy névtelen fórumon, ahol nem lehet meggyőződni arról, hogy az illető tényleg jogosult-e a jelszó megismerésére, a szolgáltatás használatára.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- Asztali PC , R7 5700 , RTX 3080 , 24GB DDR4 , 1TB NVME
- Secretlab MAGNUS Pro elektromos asztal - FULL EXTRÁS szett (2 monitor kar, PC tartó, kiegészítők...)
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga GEN 9/14"WUXGA /2-in-1/Ultra 7/165U vPro/32GB/512GBB SSD/ÚJ/GARANCIA
- www.olcsogamerpc.hu - V055 - DDR4 - INTEL i5-14400F - 16GB RAM - RTX 5060 - 1TB SSD - HITELRE IS!
- www.olcsogamerpc.hu - V051 - DDR4 - INTEL i5-12400F - 16GB RAM - RTX 5060 - 1TB SSD - HITELRE IS!
- Apple iPhone 11 128 GB Lila 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3918
- Apple iPhone 12 Mini / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 89%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Apple iPhone 16e 128GB White használt újszerű 100% akku 83 ciklus garanciás 2026.10.26-ig
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


