Új hozzászólás Aktív témák
-
#31733248
törölt tag
válasz
DigitXT
#31084
üzenetére
Ha visszanézed, láthatod, hogy már akkor is a II/A kerületben laktam és a márkaszervizbe a szervizciklus felénél is hordtam a motoromat. Viszont egy hozzáértő, lelkiismeretes embernél szívesebben költök és meggyőződésem, hogy a motor is jobb kezekben lesz (azóta lecseréltem, ismét márkaszervizbe járok).
Semmiféle lenézés nincs bennem az alkalmazottak felé, többször írtam is, hogy nekem is vannak általam nagyra becsült alkalmazottaim, a szüleim is azok voltak és úgy is lehet boldog életet élni. De a magyar átlag teljesen másképp látja a világot és hogy világos legyen: annak hatására szegregálódunk, amit tapasztalunk. Az állandósult irigység, a bántás (pl. feltételezik, hogy gátlástalan adócsaló vagy, "lefelé taposol", a NER-nek köszönheted a vagyonod stb.) a "szerencséd volt" szövegek mind errefelé hatnak. Nem nekünk probléma elsősorban, hogy a magyar társadalom csak a saját véleménybuborékjaiban képes kulturáltan eszmét cserélni. Ez az utolsó poszt, mindenki megkönnyebbülhet, megyek.

"És hol lehet "gyakorlott és tőkeerős vállalkozókat" találni."
Ha üzleti szempontból értelmezhető a mondanivalód és fel tudod kelteni az érdeklődésüket, hidd el, szóba állnak Veled. Állíts össze egy üzleti tervet, készíts egy vezetői összefoglalót és keresd az említettek társaságát. Én sem egy lépésben jutottam el az első lépéstől a kínai olajipar óriásvállalatáig, hidd el.
Nem országos, hanem régiós, de mindegy is...
-
#31733248
törölt tag
válasz
DigitXT
#30731
üzenetére
Szomorú ezt itt olvasni, mert tudom, hogy egy értelmes, jóindulatú srác vagy, mégis: most a cipőd mellett jársz.
A szavaidból ítélve a megoldást is tudod: tanulni és lelépni. Minél előbb. "Sokan viszont, 15-20 év munkaviszonnyal nem állnak fel:
akkor is kitartanak, ha nyakig ér a sz*r, mert végkielégítés még járna."Tipikus probléma, rengeteg cég kihasználja, ha a munkavállalói elkényelmesednek.Sokszor akkor jár valaki legjobban, ha folyamatosan keresi az új, jobban fizető, távlatos pozikat és nem megöregszik az adott cégnél.
-
tototos
addikt
válasz
DigitXT
#30731
üzenetére
Ezért 2008-ban nem hangzik olyan rosszul az a 400k bruttó. Én 2014-ben 1,5 év gyakornoki háttérrel kaptam 380-t amit év végén felemeltek 420-ra.
ReFleXx: Igen ez benne van a pakliban. Egy szint van még amit el lehet érni a cégnél mindenféle beavatási rituálék nélkül így még az is lehetséges hogy oda tudnék vissza jönni.
-
Dr. Akula
félisten
válasz
DigitXT
#30672
üzenetére
"Egy ilyen minimálbérre bejelentett vállalkozó mondjuk
a nyugdíjazásakor koppan."Ilyenkor mindig a tévét telesíró művészfélék jutnak eszembe, akik szipognak hogy milyen kevés amit kapnak - csak épp azt felejtik el hozzátenni, hogy annál már csak az volt kevesebb amit beleraktak a közösbe. Amíg jól ment a szekér, addig nem fizettek adót, most meg értetlenkednek hogy "de hát azt hittem fizeti a munkáltató" - miért fizette volna, ha már akkor is neki kellett volna... Némelyik még eljátsza a hattyúdalt hogy most őt ki fogják lakoltatni... Igaz van még mellette 4-5 villája, tehát 1. nem a híd alá fog menni, 2. amit abból a pénzből vásárolt amit "elfelejtett" befizetni a közösbe.
-
Resike
tag
válasz
DigitXT
#30672
üzenetére
Jáj nem érted amikor egy hülye gyerek szakít a szakadt használt surranókon az követendő példa de amikor kiderül hogy intézményi szinten lehet apuci pénzén betolni a kölyköket az elit parasztelosztóba az már nem elég statisztika.
De amúgy biztos minden le van adózva rendesen, amikor kiskorú sem egyéni vállalkozó sem cégtulaj nem lehet. -
pyxis
csendes tag
válasz
DigitXT
#30384
üzenetére
Ha nincs magánhasználat, akkor a céges autó nem juttatás hanem munkaeszköz, mint a laptop meg a szék az irodában. Annyi kikötés szokott lenni ahogy írták, hogy a külföldi tankolást nem szeretik, de azt főleg az ÁFA visszaigénylés miatt.
A kamatok pedig... most az állampapír magas (direkt nem 16% körül számoltam ami most elérhető), békeidőben meg más hoz stabilan 10-12% körül
-
horush
addikt
válasz
DigitXT
#30384
üzenetére
Mármint hol nem? Minden ismerősöm, akinek van céges autója, annyit használja magán célra, amennyit akarja. (Most nem munkaautóról beszélünk, hanem ahol a juttatás része a kocsi.) Annyi a megkötés általában - ha van hozzá benzinkártya is, hogy tankolni csak itthon lehet, vagy esetleg van valami limit a tankolásra.
Új hozzászólás Aktív témák
- P14s Gen5 14.5" 3K IPS Ultra 7 165H RTX 500 Ada 32GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- DJI Mini 3 RC drón szett - újszerű állapotban, táskával
- Asztali PC , i7 9700 , RX 6600 XT , 16GB DDR4 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Microsoft Xbox Series X 1TB Játékkonzol 2 konti (kiegészítőkkel)
- ZBook Fury 17 G7 17.3" FHD IPS i7-10850H RTX 3000 32GB 512GB NVMe ujjolv IR kam gar
- Új Lenovo Thinkbook 14 G7 WUXGA IPS Ultra7 155H 16mag 32GB 1TB SSD Intel Arc Win11 Pro Garancia
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- 273 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
- 235 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

A szavaidból ítélve a megoldást is tudod: tanulni és lelépni. Minél előbb.
