Új hozzászólás Aktív témák
-
glaci
őstag
válasz
bbalazs_
#26445
üzenetére
Szia!
Nem vagyok pro a témában, meg régen is tanultam már, de ez a fék üzemmód biztos jó így?
Ha ebben is 3 fázisú asszinkron motorok vannak, mint a legtöbb modern rollerben, akkor nem lenne jobb generátor üzemben fékezni velük?
Én annak idején azt tanultam, hogy a lassabban forgó mágneses mezős generátor üzem nagyobb nyomatékkal fékez, mint a fordítva forgó mágneses mezős fék üzem.
Mert akkor ez alapján úgy erősebben kellene fognia, csak meg kellene oldanod, hogy vagy az akkuba vagy egy fűtő ellenálláson el tudd vezetni a keletkező áramot. Aztán akkor elvileg ugyanakkora (vagy közel ugyanakkora) árammal és nyomatékkal tudnál elektronikusan fékezni, mint gyorsítani.Bocs, ha esetleg hülyeséget írtam. Több mint 10 éve tanultam és nem nagyon használom, így elképzelhető, hogy nem teljesen pontosak az emlékeim.
Új hozzászólás Aktív témák
- Válságmódban a Samsung mobildivíziója
- Milyen videókártyát?
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Háztartási gépek
- Soha nem szabta ilyen pénztárcabarátra új CPU-it az Intel
- iPhone topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Mini-ITX
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- ASUS routerek
- További aktív témák...
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550 R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Zalman i3 Edge FSP 700W
- Samsung Gear VR: Note5, S6 (EDGE), S7 (EDGE)
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Szuper áron eladó dobozos Asus Vivobook 16 /Ryzen 5-7530U/16 GB RAM/256 GB SSD/FHD+/IPS/16"/Gari/
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
