Új hozzászólás Aktív témák
-
Vesa
veterán
Túl sokat nem tudsz tenni. Ajtóval az a gond, hogy elzárni sem tudod tőle. Egy fémlemezt lehetne rácsavarozni, azt utálják. Az enyémek is szétrágtak mindent kölyökkorukban, a bejárati ajtót asztalosnak kellett helyrehozni. A kutyaházat használhatatlanra rágták, ezért csináltam egy másikat amit elláttam fém élvédőkkel. Azóta egyetlen rágásnyom sincs rajta!
-
Vesa
veterán
válasz
pecccccccca
#35538
üzenetére
Egy kutya elvesztése, főleg ha ennyire közel állt a gazdihoz, mindig nagyon fájdalmas tud lenni. Nehéz az embernek túltennie magát rajta, és ezen sokszor még az sem segít, ha új kiskutya érkezik a házhoz.
-
Vesa
veterán
válasz
TheProb
#35534
üzenetére
Akkor tényleg csak türelem, sok-sok szeretet, és kellő mértékű foglalkozás kell! A kutya meg fogja hálálni!
Arra azért figyelj, hogy ne kényeztesd halálra, mert egy neveletlen hisztis kutya sok bosszúságot is okozhat.
A hidegre is legyél tekintettel, ő még nem képes befűteni a házát. Ha kinti kutya lesz, akkor egy szigetelt ház nem árt majd. -
Vesa
veterán
válasz
TheProb
#35531
üzenetére
Ez teljesen normális! Nem várható el, hogy a frissen alomból kiszakított kölyök 1 nap alatt alkalmazkodjon a környezethez. Nem is értem, hogyan lehet ez elvárás?? Minden esetben kell 3-6 hét, mire a folyamat lezajlik és beszokik az új környezetbe. A kennelezést és a többit -főleg a behívást és egyebeket-, pedig sokkal később fgja csak csinálni, eleve suliba se lehet vinni 8 hónapos kor előtt, maximum kutya oviba, de ott még nem tanulnak szinte semmit, annak inkább csak szocializációs jelentősége van.
Ez nem egy termék amit hazavittél és 0-day úgy működik, ahogy a termékleírásban szerepel. Rengeteg idő, kitartás, foglalkozás, és főleg, türelem az, ami ahhoz kell, hogy a kutya olyan legyen, amilyet szeretnél.
-
Vesa
veterán
válasz
stickermajom
#35523
üzenetére
Én magamnak csináltam. Körben szigetelt, ferde tetős -nyitható- zsindely fedéssel, lambéria borítás, fém élvédők a rágás ellen, plexi függőny a bejáraton. Tökéletes már 4 éve. Azért csináltam magamnak, mert egyetlen megvásárolható ház sem volt alulról szigetelve ami nekem fontos volt, és nem voltak fém élvédővel ellátva. Egyetlen vállalkozót találtam aki ilyet csinált és árult, de az horror áron volt.
Hogy ma mennyiből jönne ki azt nem tudom.
-
Vesa
veterán
válasz
pecccccccca
#35505
üzenetére
Épp ideje már! Más kérdés, hogyan fogják ezt bizonyítani, a mérgezéseket jellemzően éjszaka követik el. Hacsak nincs profi infra kamera a házon amivel egyértelműen azonosítható az elkövetés módja és az elkövető személye is, akkor nem nagyon látom át, hogyan találják meg a tettest. A rendőrségnek komolyabb nyomozásra nem lesz erőforrása, van elég bajuk az emberek sérelmére elkövetett ügyekkel is. Ettől függetlenül, nagyon pozitív a javaslat.
-
Vesa
veterán
válasz
Dorian
#35498
üzenetére
Én egyetlen szaporítót láttam testközelből, ő Bernikben utazott. Valami 120db kutya volt a tanyán, akkor nem részletezem, milyen körülmények között. A kaját úgy oldotta meg, hogy betolt nekik egy fél döglött tehenet aztán aki kapja, marja. Bár nem mehettünk be hátra, mert kihozta a kölyköt és a szüleit mutatóba, de így hirtelen azt sem láttam át, hogy juthat mindegyik szerencsétlennek fedett rész mondjuk esőzéskor. A vicc az volt, hogy tenyésztőként tekint önmagára, persze törzskönyv az nincs, de megmutatja a szülőkét ha kérjük, akik természetesen "versenygyőztesek".
-
Vesa
veterán
válasz
galervin93
#35481
üzenetére
Ez a helyzet amúgy nem véletlen. Ugyanis az egy dolog, hogy a kutyás kiválóan érzi magá a kutyával egy étteremben, csak vegyük rögtön hozzá az átlag magyar kutyás intelligencia szintjét is, ami sajnos valahol a béka segge alatt van kettővel. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy ő imádja a kutyikáját, tehát mindenki más is tegyen így az étteremben, vagyis nyugodtan odaengedi a kutyát a másik asztalhoz, vagy hagyja ugatni a kutyát, stb. stb. Namármost teljesen érthető, hogy a másik ember is étkezni ment be, amit adott esetben szeretne nyugodtan megtenni, nem úgy, hogy 3 neveletlen kutya liheg a nyakába.
Tisztelet a kivételnek természetesen, de tegyük a szívünkre a kezünket: vajon mi az aránypár a kutyatartó vs. a kutyáját iskolázott kutyatartó között? Tippre nem lehet több 80-20%-nál, és lehet, hogy túlbecsültem.
Konklúzió: az étterem a vendégekből él, ha pedig valakinek az étkezését zavarja egy kutya, akkor az többet oda nem megy vissza, a hely meg becsődöl. Tehát inkább kizárják a kutyákat.
És akkor még nm beszéltünk a higiéniai problémákról (egy étteremben azért nem annyira vidám, ha pl. pisa szag kering a kutyák miatt). Több ezzel a nyűg, mint ami hasznot hoz. Én kutyásként sem vágyom rá, hogy étkezés közben mások kutyája idegesítsen. Mindennek megvan a maga helye. De tény, hogy ez nagyban rontja a kutyás nyaralási lehetőségeket. -
-
Vesa
veterán
válasz
Salex1
#35462
üzenetére
A kettő más célt szolgál. A box utazatatni jó, a ketrec aludni. A boxban nem fog megmaradni bent, nem is arra való, nagyon klausztrofób ami utazásnál elmegy, de huzamosabb tartózkodásra nagyopbb testű kutyánál nem annyira. Különösen egy labi, mert energikus típus. Ketrecnél is rezeg a léc, én inkább nevelném, hogy mondjuk az előszobán beljebb nem mehet, de ha mindenképp ketrec kell, akkor olyat érdemes, amiben van némi tér számára. Az, hogy fizikailag befér és nagy nehezen esetlen még meg is tud fordulni, nagyon kevés!
-
Vesa
veterán
válasz
CactuS
#35458
üzenetére
Ösztön. Az utcán is ott ragadnak le szaglászni, ahova egy másik kutya vagy egy másik állat már odacsinált. Új szagok vannak, izgatja. Nyilván az említett helyeken a legintenzívebb. Ha a másikat zavarja, le fogja rendezni, ebből pedig meg fogja érteni előbb-utóbb, hogy ez nem kívánatos tevékenység. Illetve a szagokhoz is hozzá fog szokni. Nekem néha mai napig ez megy, pedig 4 éve együtt vannak és mindkettő kan. De már jóval ritkább és hamar átcsap játékba. Ha meg idegesíti a másikat, akkor látom, hogy rámorog vagy odakap és ennyi. Le tudjók ők meccselni ezeket a helyzeteket. Akkor kell foglalkozni vele, ha láthatóan durva agresszióba csap át és keményen összevesznek, de azt látni fogod mert nem téveszthető össze.
-
Vesa
veterán
válasz
Dorian
#35444
üzenetére
Embernek sokkal többet kell megenni ahhoz, hogy belehaljon. Ennek a faszinak szerencséje volt, végül nem halt bele csak jól megmérgezte magát (írnak ott egy fiatal lányról is, akinek sajnos nem volt ekkora szerencséje).
A szakirodalom szerint kb. 20-40 szem elfogyasztását követően alakulhat ki súlyosabb ciánmérgezés, ez attól is függ, hogy mennyi volt a magvak cián-glikozid tartalma (a keserűbb általában többet tartalmaz). 6-8 szem környékén még nincs külöbösebb panasz, efölött már szédülés, gyomorpanaszok, fülzúgás, látási zavarok, idegrendszeri problémák, hányás, légzési nehézség, hasmenés jelentkezhet. Egyszerre nagyobb mennyiség elfogyasztása akár halálos is lehet.
A kutyának viszont kevesebb is elég ahhoz, hogy pl. fosson.
-
-
Vesa
veterán
válasz
nyesteb
#35420
üzenetére
Nem tudja egyedül befűteni a házat az apró testével, és ahogy előttem írták, se zsír, se szőr nem elég még ahhoz, hogy bírja a kemény mínuszokat. Ha van garázs vagy fészer, vagy bármi olyan hely ahol nincs +24C, de -10C sem, akkor oda kéne betenni neki egy átmeneti, kisebb házat védőfüggönnyel.
-
Vesa
veterán
válasz
nyesteb
#35414
üzenetére
Akkora kell, hogy be tudja fűteni magának. Ha túl nagy a ház, ez nem fog menni. 7 hetesen nem tudom mennyire szerencsés kitenni a mínuszokba. Mert most anyuci és a tesók tesmelege fűti (vagy mondjuk normálisabb tenyésztő szokott betenni lámpát is), de egymagában elég karcsú. Bár még nincs nagyon hideg, reggel így is -1 fok volt nálunk.
-
Vesa
veterán
-
Vesa
veterán
válasz
galervin93
#35378
üzenetére
Összemosol már itt dolgokat. Vannak evolúciós ösztönök, de ez nem terjed ki mindenre, főleg mióta az ember háziasította őket. Azt én is leírtam, hogy bizonyos dolgokat nyilván nem fognak megenni, pl. rothadó húst. De számos olyan növény, virág és élelmiszer mérgező rájuk nézve, amit simán megesznek, bármiféle "ösztönös megérzés" nélkül. A kutyánál szinte kizárólag az szag határozza meg, mit fog megenni. Mivel rengeteg mérgező élelmiszernek amúgy jó illata van, simán megeszik. A gyógyszert azért nem eszi meg könnyen, mert természetellenes a szaga. Simán elrágja viszont a tiszafa gyökerét, ahogy bármilyen más fadarabot, mert lövése nincs róla, hogy abba szépen belepusztulhat. Ugyanez van számos rájuk nézve veszélyes gyümölccsel és zöldséggel is. Külön cikkek szólnak arról, milyen növényeket és virágokat NE ültessünk, ha kutya van a háznál, mert simán megrágja és jobb esetben csak összehányja magát, rosszabb esetben temető.
Dorian
+1 -
Vesa
veterán
válasz
ladybug
#35371
üzenetére
Most mit is állítasz valójában? Azt, hogy a Te kutyáid nem esznek meg akármit -mert mondjuk nem szeretik, vagy kicsit finnyásak és válogatósak-, vagy azt, hogy ösztönösen tudják, mi veszélyes rájuk nézve és abból nem esznek? Mert előbbi létezhet, utóbbi meg egyértelműen nem létezik! Semmilyen kutyánál!
-
Vesa
veterán
válasz
ladybug
#35364
üzenetére
Nincs olyan kutya, amelyik "ösztönösen megérzi", mi lesz számára mérgező. Nem feltétlen eszik meg ész nélkül mindent, pl. rossz szagú, büdös kaját a legtöbb otthagyja (de itt is van kivétel, a topikban is volt már téma az, hogy a székletet is megeszi némelyik, bár ennek oka valószínűleg a kutyatápban lévő adalékok miatti érzékcsalódás). Viszont fogalma nincs arról, hogy mely növény vagy zöldség, vagy egyéb élelmiszer lesz rá mérgező. Legtöbb ugyanis finom...csak éppen halálos, ha megeszi.
Az alap felvetéseddel vitatkoztunk, miszerint "ösztönösen megérzi". Semmit nem érez meg, maximum egyedileg nem szeret ezt vagy azt.
-
Vesa
veterán
válasz
dragon11
#35323
üzenetére
Már az első hozzászólásban írtam, hogy 6 hetes korig esetleg még mehet tápszer (ha előtte anyatejes volt, erről nincs infónk). De egy 6-8 hetes kölyköt már a tenyésztő is száraztáppal etet. Léteznek un. starter száraztápok. A kölyök elválasztása után a tenyésztő is ezzel etet, annyi, hogy 8-10 hetes korig még lehet kicsit áztatni. A starter/kölyöktápok nem 1x1cm méretűek, hanem jóval kisebbek! Adult tápot majd 1 éves kora után kell adni. Az irreleváns, hogy mekkora lesz a kutya mérete, a fogai erősek lesznek. Egy tacskó is betolja a csirkefarhátat csontostól, mindenestől, nem kell őket félteni.
-
Vesa
veterán
válasz
#89309696
#35308
üzenetére
Súlynövelés gondolom, az aszpik jelentős részben víz, egyebekben eleve csontok és bőr főzésével készül, a kutyatáp gyártóknál pedig ezek igen nagy mennyiségben előforduló anyagok. Dobnak bele még filléres zselatint, ízfokozót -mert ezek az alapanyagok nem éppen a vágóhíd elitjei-, aztán kész. Ennyivel is kevesebb agyag kell bele, a profit is nagyobb ha vizet adnak el kaja helyett. A konzervtápban ez is probléma, mert itt lehet nyomatni azt a trükköt, amit egyébként az emberi hússal is eljátszanak, vagyis tele lehet tolni vízzel mert a rostok szépen felveszik a vizet, a súlyt így jelentősen meg lehet növelni. Aztán az 1kg konzervből 40dkg víz, ha nem több.
-
Vesa
veterán
válasz
#89309696
#35305
üzenetére
Na ez az. Telerakják agyon színezékezett, ízfokozózott aszpikkal. Attól olyan "illatos". Aztán 1:1-ben kijön a kutyából és híg is, a gazda meg szívjon a napi feltakarításával. 2 hónap után büdös a kert ahova tojnak, mert semmivel nem lehet rendesen felszedni, max. beázik a talajba és onnan eregeti tovább a szagot. Egészséges, jó minőségű táptól olyan a cucc, hogy simán egy darabban feszedem és nyoma se marad semminek.
Persze a hulladék kategóriás száraztáp is pont olyan tré lesz, mert emésztetlenül távozik a 60%-ka. -
Vesa
veterán
válasz
dragon11
#35290
üzenetére
Sose értettem, miért kér valaki tanácsot ha már eldöntötte, mit akar csinálni?? Önigazolásként itt nem fogsz sok egyetértő kommentet találni ehhez, mert zömében tájékozott, régóta kutyákat tartó emberek vannak a topikban, akik pontosan tudják, hogy a konzerv táp sz*r! Ha ennek ellenére azzal akarsz etetni, az maximálisan a Te döntésed, de továbbra sincs értelme konzerv mellé hiperszuper száraztápot venni. Értelmetlen ez a kombó! Akkor már inkább főzzél neki rendes húst amit a hentesnél veszel és azt add a száraz mellé.
De ha folyamatosan eláztatod valamivel a száraztápját -akár konzerv, akár főtt hús/annak leve-, akkor azzal sok jót nem teszel a fogainak, ínyének és rágóizmainak.
-
Vesa
veterán
válasz
Saskakas18
#35284
üzenetére
Most írta pont előtted...Orijen, Acana.
-
Vesa
veterán
válasz
elfelejtette
#35280
üzenetére
A zsilipkamra értelme éppen az, hogy mindkettő légmentesen zár.
Akkor tölti be a funkcióját. Itt meg egyik se fog zárni sajnos! Ráadásul a hőkülönbség ugye légáramlást is generál (minél nagyobb, annál nagyobbat), vagyis a hőfüggönyt esélyesen még el is fogja emelni kicsit az ajtótól, ami tovább növeli a rést.Esetleg annyit tudsz tenni, hogy teszel rá egy szorító reteszt és éjszakára kézzel lezárod. Nappal pedig, amikor a kutya jellemzően közlekedne rajta, bevállalod azt hőveszteséget, ami a réseken távozik.
-
Vesa
veterán
válasz
elfelejtette
#35273
üzenetére
Igazából a meleg az oldalán szökik el, tehát nem sokra mész a falvastagság duplázásával. Azt nehéz ezeknél megoldani, hogy amikor visszazár, akkor minden oldalon résmentesen lezárjon. A hőfüggöny kutyaháznál sokat ér, de nektek ide nem sokat fog. Az sem zár rendesen, húzni fog ki a meleg.
-
Vesa
veterán
válasz
dragon11
#35266
üzenetére
Ha jót akarsz a kutyádnak, olvass utána a konzervtápoknak! Semmilyen szinten nem ajánlott, az egyetlen értelmes felhasználási területe az időnkénti (heti max. egyszeri), monotonitást megtörő alkalmazára, de akkor is a normál adag száraztáphoz keverve éppen csak azért, hogy más illat/íz is legyen. A száraztáp lényegesen jobb tápértékben, mellesleg tisztítja a fogat + erősíti a rágóizmokat (kornak és fajtának megfelelő szemcseméret esetén).
Az ilyen "100% hús" gyártói szlogeneket felejtsd el, helyette tájékozódj a témában!
A Britnek több termékvonala van, ezek között van felsőkategória is. De egyébként is értelmetlen erről beszélni, ha szuperprémium száraztápot keresel, miközben nagyobbrészt hulladék konzervvel akarod etetni. Ennek a kombónak az ég világon semmi értelm nincsen.
-
Vesa
veterán
válasz
dragon11
#35262
üzenetére
Szia,
Ha utcáról van, honnan tudjátok, hogy 5 hetes? Mindegy, ha valóban annyi, akkor azt tudni kell, hogy 8 hetes korig nem szokás elszakítani az anyától, bár az elválasztást egy tenyésztő is megkezdi a negyedik hét környékén, de onnan fokozatosan hozza le 8 hetes koráig. Ha tehát valakitől hoztátok, akkor ott baj van, lehet, hogy szaporítóval volt dolgotok, abból is a trehányabbik fajtából. Ha tényleg utcai kutya akkor gondolom ki lett dobva, ebben az esetben kölyöktáp kell neki (vagy ha eddig szopott, akkor esetleg még 2-3 hétig tápszer). Acana, Brit Care, Orijen, ezek jó száraztápok. Konzervet lehetőleg csak minimálisat adj, tápértéke rossz, 70%-ka víz, értelmetlen. Ráadásul az erős illat miatt hajlamosak rászokni ha csak azt kapnak, aztán finnyás lesz, illetve a fogainak sem tesz jót, nem kell rágni stb..
-
Vesa
veterán
válasz
Saskakas18
#35249
üzenetére
A Select Gold gyengébb, mint a Brit Care.
-
Vesa
veterán
válasz
volandy
#35244
üzenetére
A kutyám 50kg felett van (bár nála nincs ilyen gond, megeszik bármit, bármikor). Viszont anno a Rotim csinált ilyet, képes volt kiszedni a kolbászból is mindent, addig forgatta a szájában, amíg a kolbászt megette, a gyógyszert meg kiköpte. Neki a hentesnél vettem olyan májkrém rudat, ami kb. 6-7cm átmérőjű volt, abba simán befért bármi. Ráadásul rágni se kell, az illata is olyan, hogy már méterekről nyáladzik tőle a kutya. Fogta, kettőt betolt, a harmadiknál már remegett az újabb adagért, abba ment a gyogyó, egybe lenyelte...Problem solved!
(ha pedig nagyon nagy a bogyó és nem tudja egyben lenyelni, akkor kettétöröd és két adagban kell beadni, az már befér a kajába. Ha nem érzi a szagát, megeszi!)
-
Vesa
veterán
válasz
volandy
#35242
üzenetére
Ne azt csináld, hogy bekened mert attól még érzi a gyógyszerszagot, hanem vegyél egy vastag szalámit vagy kolbászt, és nyomd bele alaposan a közepébe, hogy ne is látszódjon. Aztán ne azt add oda elsőnek, hanem ugyanabból 1-2 falatot, majd dícséret. Harmadiknak jöhet a gyógyszeres verzió. Ne legyen túl nagy sem amibe a gyógyszert teszed, mert akkor szétrágja és ki fogja köpni a gyógyszert. Az a cél, hogy szinte egyben nyelje le. A kutyák ezt meg is teszik, ha olyan illatú és ízű cuccot kapnak, akkor remegnek érte, nem szarakodnak rágással. De ehhez fel kell csigázni, erre jó az első kettő "beugrató" falat.
(az összetörés szintén azért nem jó, mert a kutya szaglással képezi le a világot, az összetört és elkevert gyógyszer pedig árasztja a szagot mint a fene, vagyis az egész kaját büdösnek fogja érezni). el kell rejteni a gyógyszerszagot, ez a cél!
-
Vesa
veterán
válasz
#89309696
#35207
üzenetére
Egyébként ezért sem hiszek ezekben a szuperprémium tápokban. Van egy szint kb. felső-középkatnál, amitől feljebb csak marketing van és áremelkedés. A kutya pedig vagy f*sik tőle, vagy nem, ártól és csúcskategóriától ez már teljesen független. A lényeg az, hogy ne a plázás szemetet etessük, hanem minimum közép/felső-közép katot. Úgyis adunk rendes húst és egyebet is a táp mellé.
Anno úgy nyertem versenyeket a Rotival, hogy Eukanuba-val etettem, mert a 90-es években az volt csúcsnak hazudva, az volt a prémium. Holott ugyebár...Aki meg azt gondolja, hogy kutyatápba bármilyen gyártó emberi fogyasztásra szánt friss színhúst adagol, az nem tudja, hogyan működik az élelmiszeripar.
-
Vesa
veterán
válasz
nyesteb
#35194
üzenetére
Berni egy vicc kutya, agresszió jelét se mutatja. Hosszúszőrű, abszolút család és gyerekbarát, játékos. A kanok méretesebbek. Olyan 4 éves kora után lusta mint a disznó, főleg nyáron amikor meleg van. Sok gond nincs vele. Jól tanítható, kell is neki a suli a mérete miatt. Nálam is másik kutyával van tartva, és imádják egymást kezdettől fogva. Goldi-vizsla keverék egészen más habitus, a vizsla vonal mitt rengeteg mozgást igényel. A Berni sokkal nyugisabb, nem pörög annyira. Viszont a területét védi, mármint jelez ha történés van a kerítés körül.
-
Vesa
veterán
válasz
Micsurin
#35192
üzenetére
Ha valahol helytelenül tárolnak, az tipikusan nyáron szokott előjönni, amikor meleg van. Nem feltétlen az említett shop a ludas, a beszállítói láncban bárki lehet és persze a gyártó is hibázhat. Utóbbi esetben viszont komplett szállítmányok romlanának meg, amire hamar fény derülne mivel sokakhoz jutna romlott termék.
Nem jelezted feléjük a problémát? -
Vesa
veterán
válasz
nyesteb
#35188
üzenetére
Berni Pásztor, hosszúszőrű és kb. 50kg a kutya.
Fressnapf-ban szoktam venni a plexi függönyt, az elég jó minőség. Egyszer lemértem és 5 fokkal melegebbet "csinált" a kutyaházban (kutya nélkül), persze ehhez szigetelt ház kell. Ha a kutya is benne fekszik és adja le a testhőt, akkor szerintem a duplája is megvan.Micsurin
Honna szoktad venni? Nem a kereskedő a ludas? Emberi kajákkal is szórakoznak néha, akkor képzelem mi mehet állateledel fronton. -
Vesa
veterán
válasz
bandi0000
#35160
üzenetére
Nem láttam még normálisan nevelet kutyát, ahol ne jött volna össze. Akkor nem jöhet össze, ha a nagy idegbeteg, vagy a gazda elcseszi. A kutya falka állat. A falkasort le fogják játszani minden esetben, ez nem vezet komoly sérüléshez, teljesen természetes folyamat és nem most fog bekövetkezni, hanem majd akkor, ha a kicsi már érettebb lesz. Kölyköt egyébként sem szoktak bántani, hacsak -ismétlem-. nincs idegrendszeri problémája a nagynak. Az, hogy "odakap", semmit nem jelent. Egyértelmű jele van annak, ha gáz van, pl. felhúzott pofával vicsorog, vagy merev farokkal haragosan morog a másikra. Amíg ezt nem csinálja, igen kicsi az esélye bármilyen durvaságnak. Új jövevény van a territóriumában, teljesen normális, ha óvatos és szagolgatja, ismerkedik vele. Ha rettegsz és rángatod a pórázon, annál rosszabbat kb. nem is csinálhatsz.
-
Vesa
veterán
válasz
bnorci71
#35154
üzenetére
Méretből adódó probléma soha nincs két kutya között, ez nem ettől függ. Kérdezz meg egy kiképzőt.
Nekem a Berni mellett van egy tacskónál alig nagyobb másik, ráadásul a kstermetű kutya már 14 éves, a Berni csak 4. Akkorákat játszanak még ma is együtt, hogy öröm nézni. Nem hülyék a kutyák, egymás értésére tudják adni, ha valami nem tetszik nekik. Nálunk pl. a kicsi a falkavezér, ha rámorog a hatszor akkora Bernire, az kettőt ugrik hátra félelmében. Persze ha egy nagytermetű kutya agresszív, az más lapra tartozik, de ott sem a méret a gond, hanem a viselkedés. -
Vesa
veterán
válasz
bandi0000
#35151
üzenetére
Ez számos paramétertől függ (pl. a "nagy" alapból mennyire ellenséges vagy agresszív, milyen a szocializációja más kutyákkal stb.). Alapvetően legtöbb esetben lejátszák egymás között a "falka harcot", ami 1-2 összekapásban általában kimerül és utána többségében kiváló társak lesznek. De ez sincsen kőbe vésve. Tény, hogy a gazdán is rengeteg múlik, már eleve azon, hogy a meglévő kutyát hogyan nevelte, ha nevelte egyáltalán. Mindenképpen szoktatni kellene őket egymáshoz, mert pl. ha a nagy azt látja, hogy a kicsivel tőle függetlenül van foglalkozva, akkor baromi féltékeny lesz, ami általában agresszivitásba csap át a kiskutya irányába.
Vagyis arra kell figyelni, hogy a nagy ne érezze, hogy a kicsi miatt háttérbe szorult!
-
Vesa
veterán
válasz
jézusom
#35046
üzenetére
Évtizedek óta tartok kutyát, imádom őket, de mindig a helyén kezelve. Nálunk is családtag, de attól még csak KUTYA és nem ember! Megvan a helye, távolságot is tartom, pontosabban, meg van rá tanítva, mikor lehet játszani, mikor van itt az ő ideje, és mikor kell kussolnia szépen ha épp olyan a helyzet. Póráz nélkül jönnek térd mellett, nincs kéretlen ugrabugra, emberre rárombolás, erőszakos játékra invitálás vagy nyalizás. Ez mind kizárólag akkor van, ha én azt megengedem!
Azonban ebben nagyon sok meló van. 6-8 hónap intenzív kiképzés, és rengeteg otthoni foglalkozás.
Sajnos sokan nem tudom miért várják el egy kutyától, hogy születésétől fogva olyan legyen, amilyennek elképzelték? Egyetlen kutya sem születik úgy, hogy viselkedni tud. A gyerekekhez hasonlóan szeretve nevelni kell, nem pedig magára hagyni a kertben aztán majd lesz valami, vagy a másik véglet fossá kényeztetni. -
Vesa
veterán
válasz
T0mBd1gg3R
#35038
üzenetére
Megoldható amit szeretnél, de ahhoz iskolába kell vinni a kutyát (és főleg magadat). A kutyasuliban megtanítják neked is, mit kell csinálni. Mert a suli önmagában kevés, otthon folytatni kell a gyakorlatokat. A kuya csak úgy tudja megtanulni, mit szabad és mit nem, ha sokat vagy együtt vele.
-
Vesa
veterán
válasz
j.bravo
#35023
üzenetére
Elhiszem neked, én nem ismerem őket. Nem is rájuk értettem amit írtam, hanem általában véve jelenleg az a szabáltozás, hogy már nem szükséges pl. fizikai üzlettel rendelkezi egy webáruházhoz. Régebben ez nem így volt.
Nyilván hibás lehet a vevő is, akár más okból is hányhatott a kutya, ezt mi itt nem fogjuk tudni megfejteni. Ugyanakkor ha igaz amit a kolléga írt, akkor a problémakezelés és kommunikáció az üzlet részéről minimum aggályos.
-
Vesa
veterán
válasz
#04441088
#35011
üzenetére
Sajnos nehéz ezt már bizonyítani, főleg mert még ha el is teszed a romlott húst, nehezen bizonyítható, hogy nem nálad romlott meg. Ezzel együtt, én sem hagynám annyiban, de szigorúan törvényes keretek között! Aki pedig ilyen szinten bunkón kezeli a vásárlóit, az megéri a pénzét..."stílus maga az ember". Remélem, azért ellenőrzi valaki ezeket is. Mondjuk egy Nébih ellenőrzést megérne a dolog. Be kell jelenteni az esetet, talán ránéznek, milyenek is ott a viszonyok. Ma már bárki nyithat webáruházat, néhány esetben még üzeltük sincs, egy lakásból árulnak vagy egy ház garázsából. A kérdéses kereskedőt nem ismerem, és ezek után nem is tervezem megismerni. Még csak nem is a romlott áru miatt, hanem az utólagos problémakezelés miatt.
-
Vesa
veterán
válasz
#04441088
#35006
üzenetére
Ha büdös volt, akkor nyilván romlott volt. Fagyasztott cuccokkal nyáron amúgy is sok a gond, mert sajnos sok cég sz*rik bele nagyívben, hogy a fagyasztott árut -18C fokon KELL tartani, különben azonnal elkezd romlani. Sajnos ezt főleg szállítás közben nem feltétlen tartják be, ha fgyasztós is a kocsi, előfordul, hogy kipakolásnál kicsit felenged (ugye átlag pakoló józsika simán kiteszi a napra pár percre, oszt jóvanazúgy), vagy eleve a kocsiban nem tudja tartani a -18C-t, csak mondjuk -5-10C körül van tárolva, ami már nagyon nem jó. Nekem is hoztak ki pl. fagyit úgy, hogy bár hideg volt, de a a teteje már folyt, tehát kezdett felengedni.
Vissza kell kérni a pénzt!
-
Vesa
veterán
válasz
bnorci71
#34962
üzenetére
Jellemző Bernis videó (megfelelő trénineg előtt/után).

-
Vesa
veterán
válasz
bnorci71
#34952
üzenetére
Hátöööö...alaszabály, hogy pórázon a kutyát nem rángatjuk, mert stresszeli és pont az ellenkezőjét éred el vele, mint amit szeretnél! Nem tudom milyen suliba jártok, ahol ezt nem így tanítják?
Ha sulin kívül nem hallgat rád, annak az az oka, hogy nem tekint falkavezérnek! Ezt lehet kezelni, a suliban szólni kell. A Berni okos kutya, de szeleburdi és "játék az egész világ" kényszerképzettel élni a mindennapjait. Csak akkor fogad szót, ha rangsorban alattad érzi magát. -
Vesa
veterán
válasz
galervin93
#34942
üzenetére
Méret nem számít. Úgy kell ezt elképzelni, mint a gumiabroncsot, ami simán bírja azt is, ha 240-el repesztesz vele az úton, de egy szimpla szög kivégzi 1 másodperc alatt. Nem arra van tervezve, hogy hegyes, pontszerű szúró behatásnak ellenálljon. Pedig az egy rettenet vastag anyag egy labdához képest. A kutya foga (most nyilván nem egy csivaváról beszélek), hegyes és éles, a harapása pedig erős. Az a vékony anyag amiből a labda van, és amit szintén nem arra terveztek, hogy ilyen behatásnak ellenálljon, semeddig sem bírja egy kutyánál. Ha egy labda nem lyukad ki 2-3 napon belül, az csak azért van, mert a kutya nem akarta kilyukasztani és nem azért, mert az a labda jobb mint a többi.
Nekem a megvásárolt kb. 15db bármilyen típusú labdát már az első játéknál kilyukasztotta a kutyám, még napokat sem húztak ki.

-
Vesa
veterán
válasz
draco31
#34939
üzenetére
Nem a méret miatt végzi ki, hanem mert éles/hegyes a foga és kiharapja...Az, hogy nem fér be a szájába, nem probléma. A nyitott száját ha hozzányomja, az éles hosszú fogai már nyírják is ki a labdát. Az enyém pl. a lábával lefogja és addig b*sztatja, amíg ki nem lyukasztja. Szóval hiába veszel nagyobbat. A medicinnel is csak neked lenne bajod, mert azt is kiszakítaná és mivel abban homok van, szét is hordaná a kertben a tartalmát. Érzésem szerint -de ez csak elv-, talán egy masszív kevlár-ból készült, vagy azzal bevont labda felelne meg a célnak. De lehet, hogy az sem.
-
Vesa
veterán
Van valakinek tapasztalata hűtőmatraccal? Nekem nincs sok bizodalmam ezekhez, egyrészt a hűtési képességeit tekintve, másrészt gél van benne, a matracok pedig nem rágásállók, nem tudom mennyire lenne jó, ha véletlenül lenyelné azt a ki tudja milyen anyagot?
-
Vesa
veterán
Csirke allergiára milyen tápot ajánlotok? Francia bulldognak.
-
Vesa
veterán
válasz
notika77
#34859
üzenetére
Ezek nem jók neki, mert ahogy nézm, mind kicsi. Kiskutyáknak valók.
Nekem a Roti volt labda imádó, de mindegyiket szétszedte, bármilyet is vettem neki. Végül egy profi, masszív focilabda maradt meg, bár azt is kilyukasztotta és leeresztett, de ezt leszámítva egyben maradt. Lehetett még rúgni is, kutyával játszani teljesen jó volt. Sőt, így legalább be tudta venni a szájába és tudott vele rohanni is, amit általában imádnak.
-
Vesa
veterán
Ősi ösztön! Nincs ezzel baj, a macska vigyázzon magára. Nem tudod lenevelni, pontosabbam, ha eleve így szocializálod kiskorától -ami jelen esetben a hozott kutyánál ugye nem játszik-, akkor el lehetnek jól együtt megfelelő nevelés és szoktatás után, de ha eddig vadászott a macskákra ami amúgy teljesen normális dolog, akkor innen már nem fogod tudni lehozni. Büntetheted ugyan, de akkor felesleges stressznek teszed ki, ráadásul félő, hogy féltékeny is lesz a macskákra, ami további agressziót szülhet (maximum nem előtted fogja őket megkergetni/kinyírni, hanem majd amikor nem vagy ott).
-
Vesa
veterán
Én ezzel nem tudok egyetérteni. A régi korok gyakorlatát idézők azért elfelejtik, hogy akkoriban a fertőzések is gyakoribbak voltak, csak erről már nem beszél senki. Nem véletlenül vannak az állatorvosok, tudnának mesélni.
Régen sok dolgot csináltak az emberek, ami nem volt jó. PL. megették az aranyrozs nevű gombát, ami a gabona egy fertőzése volt, mert nem tudták, mi az.Tudatlanok voltak. Bedarálták a gabonával együtt, lisztet készítettek, majd kenyeret. Aki abból evett, az furcsán kezdett viselkedni, mert a gomba egyik vegyülete hallucinogén, és motorikus idegrendszert bénító hatású volt. Ezeket az embereket aztán szépen megölték, mert úgy tartották, hogy megszállta őket az ördög. A nyomorultak nem tehettek róla, csak ettek egy fertőzött kenyeret. Állatoknál is számos kórokozó van. Szerencsére a háziállatokban ritkábbak azok, melyek veszélyesek, de pl. a pandémiákat is sokszor a nem megfelelően feldolgozott -hőkezelt-, vadhúsok elfogyasztásával lehet indítani. Szóval én nem szeretem a nyersezést, jobb a békesség. Az egész nem ér annyit, hogy a gyerekem vagy bárki más, egy kutya miatt kerüljön veszélybe, 5-10 perc forralás a nyugalmam ára. Ezt betartom. Még soha nem volt gondom a kutyákkal emiatt. -
Vesa
veterán
válasz
notika77
#34807
üzenetére
Ezen meglepődsz? Minek van ebben az országban bármi következménye? Semminek.
Soha nem adtam nyersen a húst a kutyának, és nem is fogom. Fertőzésveszélyes! Ahogy előttem írták, 5-10 perc forralás megoldja, a kórokozók többsége elpusztul ennyi idő alatt ilyen hőfokon. 30 éve vannak kutyáim, még egyik sem fordult fel szilánkos csonttól.
-
Vesa
veterán
válasz
adika4444
#34774
üzenetére
Lehet persze. Ahogy írod, külön tálak és fekhely alap. Konfliktusok persze lehetnek, de ezzel nem tudsz nagyon mit kezdeni. Azt ne érezze a meglévő kutya, hogy az új jövevény "jobban van szeretve", tehát többet foglalkozol vele vagy ilyesmi, mert akkor féltékeny lesz. Ha látják, hogy egyformán szereted őket, akkor ez az érzés nem alakul ki.
-
Vesa
veterán
válasz
mirci18
#34750
üzenetére
Az sikeres oktatáshoz vannak jól bevált technikák. Ezeket vagy úgy tudod elsajátítani, hogy elviszed 1-2 alkalommal kutyasuliba és megbeszéled az oktatóval, hogy speciálisan erre a problémára mutasson gyakorlatokat, vagy minimum meg kéne nézni a youtube-on, talán ott lesz ilyen irányú oktató videó.
Ha a megfelelő technika megvan, akkor már csak kitartás kell és következetesség! Sokan ez utóbbit rontják el, sokszor látom ezt. Pl. megtanítja, hogy nem mehet be a házba, a kutya meg is tanulja, majd egy érzelmesebb pillanatbam "beengedi csak egyszer szegény kutyust". Onnantól a kutya ismét ki-be fog járkálni, hiszen ha tegnap is bemehetett, akkor ma miért ne mehetne?
Megfelelő gyakorlatokkal 2-3 hét, és nem lesz ezzel több problémád!
-
Vesa
veterán
válasz
mirci18
#34725
üzenetére
Ahogy írták, oktatás! A kutyának gyakorlatilag _bármit_ meg lehet tanítani, ami egy kutyától elvárható szint. Van olyan szolgáltatás, hogy házhoz megy az oktató és megmutatja neked, hogy milyen feladatokat és hogyan kell csinálni ebben a konkrét helyzetben. Utána csak sok-sok gyakorlás és türelem kell részedről. Pár hét alatt megtanítható rá...Persze kutyától is függ, az okosabbak hamarabb, butábbak kicsit később, de meg fogják tanulni ha következetesen tanítod rá.
-
Vesa
veterán
válasz
bnorci71
#34715
üzenetére
Persze, jogos, én is csak azt írtam, hogy nem mindenhol jó. A kertek többsége, főleg ahol kutya is is van, nem 10-15nm, az maximum kennel méret. Jól is lehet csinálni, de mindennel együtt nagyon drága lesz, ahogy írták is, alatta nagyon fontos a talaj előkészítése, mert sok probléma lehet ha nincs jól megcsinálva.
Létezik pár alternatíva amit meg lehet próbálni fű helyett. A lóherét (fehérhere) már írtam, az elég jól bírja csak nyírni kell a virágzási időszakban a méhek miatt (így tud kinézni). Szerencsére csak kb. 3 hét. Vagy van a kúszó pázsitszulák (kb. így néz ki). Ezeknek mélyebbre megy a gyökere és oldalhajtással terjednek, így nehezebb kinyírni. Mondjuk mozgékony, nagytestű kutyát szerintem semmi nem bírja ki tartósan, főleg ha ásni is szeret. Illetve érdemes ésszel kialakítani a keretet, pl. kerítés mellé 1m-re és annak vonalában semmi értelme bármit vetni, mert ott rohangálnak 90%-ban ha elhalad valaki az utcán.
-
Vesa
veterán
válasz
bnorci71
#34709
üzenetére
A műfű nem megoldás mindenhol. A normális műfű -ami nem az az olcsó zöld filc-szerű förmedvény-, viszonylag drága (4-10eFt/nm), az már 100 nm-en is minimum félmillió, és ahhoz, hogy ki is nézzen valahogy, alatta tereprendezni kell a talajt. Meglévő egyenetlen, részben fűcsomós területre csak úgy rátenni nem lesz szép, szóval még az is költség, hogy alatta rendesen előkészítik. Persze megoldható házilag is, akinek van erre energiája.
-
Vesa
veterán
válasz
Micsurin
#34702
üzenetére
Nem létezik...Vagy széttapossa, vagy kihugyozza és kiég. Próbálkozhatsz esetleg örökzöld talajtakaró növényekkel, azoknak mélyebb a gyökere, jobban bírják. De azok is foltosodni fognak. Lóherét többen ajánlgatják pl. kertészetekben, de én lebeszélnélek róla, mert bár valóban mindent kibír és még akkor is zöld, amikor a fű már régen kiégett, ugyanakkor az apró viráagi miatt pár hétig folyamatosan jönnek rá a méhek, a kutyákat pedig csíphetik...És mivel talajtakaró, a nyírás sem segít mindig, mert alig van szára a virágnak, elmegy felette a penge. Mondjuk ha nem nagy kert, és van időd hetente vágni a virágzási szakaszban, akkor ez egy megoldás. Nekem volt egy rész ahova vettem, mellette a fű már régen kipusztult nyáron -öntözőrendszer mellett-, mert nem bírta az UV-t meg a szárazságot nappal-, ez meg full zöld volt még mindig.
-
Vesa
veterán
válasz
jézusom
#34668
üzenetére
Nekem ugye Rottweiler volt, az pl. kiváló házőrző. OKtatva természetesen. Hideget is bírja. Az oktatás nem annyi, hogy hova fogjon rá, nagyon sok komoly és hasznos gyakorlat volt kiképzésen. Eleve arra megtanítják, hogy ne egyen meg semmit amit nem én adok neki. Ez önmagában életmentő tud lenni pl. mérgezés ellen. Ok, így is ki lehet iktatni persze, de azért itt nem egy bankot kell őrizni csak egy random házat, oda pedig piti kokszos betörők járnak be, nem vérprofi bűnözők.
Jobb az, ha karra fog, mert ha mondjuk a torkát harapja át, akkor abból neked mint gazdának is komoly problémád lehet, hiába önvédelem. Sajnos ez nem az USA, ahol a saját területeden belül embert is ölhetsz önvédelemből.
Most Berni pásztorom van, ugat vadul kerítésen kívül meg minden, látványra is szép nagy meg fekete, amit a kokszosok nem szeretnek, de amikor bejön valaki tök idegen, simán nyalogatja és jár a farka. Rotinál ez kb. elképzelhetetlen volt.
-
Vesa
veterán
Vannak direkt őrző-védő feladatra alkamas kutyák, de ezeket sem úgy kell elképzelni, hogy megveszed, eteted, itatod aztán védi a házat. Ezek csak adottságok, melyek nevelés, oktatás nélkül csak több bajt okoznak kutyának és gazdának egyaránt. Ami meg nem őrző-vádő fajta, az semmit nem fog csinálni a betörővel. Ugatni egy tacskó is fog, de sem látványban, sem hangjában nem lesz ijesztő, és védeni sem fog semmit, ezeknek addig tart a "keménykedése", amíg kerítésen kívül van az illető. Ha már bejött, hátraszalad és onnan fogja ugatni, elkergetni nem fogja.
Tehát, ha rendes kutyát szeretnél akire tényleg lehet ezen a téren számítani, akkor kell egy masszív, erre a célra alkalmas fajta (nem harcikutyákra kell gondolni), majd utána _megfelelő kiképzés és nevelés_! Ha ezt vállalod, akkor nyugodtabban alhatsz (persze megmérgezni, vagy más módon kiiktatni még így sem okozna gondot, ha valaki nagyon be akarna menni). Ugyanakkor az is igaz, hogy a piti tolvajok és kokszosok többsége retteg a kutyáktól, tehát nem hülyeség a dolog, mert nem vesződnek mérgezéssel, inkább mennek egy olyan házba, ahol nincs kutya.
-
Vesa
veterán
válasz
#89309696
#34574
üzenetére
Nem erre értettem, hanem hogy 4 kutya mellé viszel egy ötödik, idős, nem tudni milyen mentális állapotú kutyát. Abból sok gond adódhat ha a tieid nem tűrik meg (vagy az új balhézik), mondjuk én most nem szívesen mászkálnék állatorvoshoz azért, mert megtépik egymást. Idő, pénz, macera, és még fertőzési forrás is jelenleg. De nyilván ezt Te érzed, csak elmélkedem.
-
Vesa
veterán
-
Vesa
veterán
válasz
szotyika77
#34528
üzenetére
Persze, nyilván most nem lehet ilyen körülmények között. Általánosságban értettem.
-
Vesa
veterán
válasz
szotyika77
#34524
üzenetére
"de ha kutyát látna a nyitott ajtónál az utcán biztos menne utána. De nem adunk neki esélyt a szökésre"
Ezért kell iskolába járatni. Ott sok a kutya és számos olyan képzési metódus van, ahol direkt a többi kutyás ingert veszik bele a feladatokba. A rendes képzés nem abból áll, hogy "ül" meg "fekszik", hanem mindenféle helyzetre felkészítik a kutyát, legföképpen arra, hogy a gazda ehgedélye nélkül nincs az az inger, ami megengedi számára az önállósodást. Persze ehhez otthon is foglalkozni kell vele.
-
Vesa
veterán
válasz
T0mBd1gg3R
#34523
üzenetére
Pedig neveléssel bármit el lehet érni. Nézd meg...itt egy példa.
A kutyák akkor sem rohannak ki, amikor zajong a kukával.
-
Vesa
veterán
válasz
T0mBd1gg3R
#34513
üzenetére
Mindazt, amit elvárnál, honnan kéne tudnia, ha nem neveled meg? Kutya, embergyerek egyre megy. Ha nincs nevelve, ilyen lesz. Nem születik senki szófogadónak, arra meg kell tanítani. Ha olyat látsz, ahol a kutya ilyen szépen, pedánsan viselkedik, az nem azért, van, mert a gazdájának szerencséje volt és olyat fogott ki, aki ezzel a tudással született, hanem azért, mert munkát tett bele. Kutyasuliba kellene vinni, és pár hétvége alatt legalább az alap engedelmességet meg lehet tanítani -és neked is megtanítják, hogyan kell otthon a kutyával foglalkozni ha azt szeretnéd, hogy szófogadó legyen.
-
Vesa
veterán
válasz
pècsimunkás
#34456
üzenetére
Én slagot használtam néhányszor.
Szerencsére nagyon ritka volt, később pedig már elég volt leüvölteni a fejüket. Szomszédok nagy örömére...de legalább nem kellett a víz sem.
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Kerékpárosok, bringások ide!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Milyen okostelefont vegyek?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Fűnyíró topik
- További aktív témák...
- LG OLED & OLED evo Televíziók -30%
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad L14 Gen 1 notebook - i5 10210U 16GB DDR4 512GB SSD Intel UHD GraphicsW11
- PANASONIC Toughbook CF-53,i5-3340M,4GB RAM,500GB HDD,DVD,WIN10
- ÓRIÁSI AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
A Berni most nekem is betol bármit, de volt olyan kutyám, akinél májkrém rúdba kellett rejteni.

(amúgy egyetértek)
