-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
zsolt734
tag
CAD, illetve CAE, valamint az ezek alá fejlesztett adatbázisokat kezelő programok. Linuxra nincs egyik se, ezt az utat a hazai disztribútoroknál, illetve ahol nem volt, a fejlesztőknél már végigjártam. Ennek az eredménye lett, hogy ha a Win7 mellett döntök, akkor -akinek van- térítésmentesen biztosítja a programjának a 64bit-es verzióját.
Köszönöm Neked, illetve a többieknek is a válaszokat! Még gondolkozom rajta, mit is lépjük.
-
zsolt734
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Linux vs. Win7 témában. A jelenlegi helyzet röviden: vállalkozás két számítógéppel, legális technológiai programok, sok 100eFt értékben, WinXP. Mivel a programok, amiket használunk, erőforrás igényesek, valamint a gépek már elavultak (Athlon XP 3200+, stb.). Döntésünk, hogy új gépek kellenek, új, 64bites oprendszerrel (szoftvereink között többet le tudunk ingyen cserélni 64bit-esre). A nagy kérdés, hogy kb. 100eFt értékben ez Win7 legyen, vagy ingyenesen Linux.
Mivel informatikai vénánk van egy kevés, kolléga pedig régebben (5-6 éve) foglalkozott már Linux-szal, ezért a Linux "mássága" pl. XP-hez képest nem nagy gond, viszont a Windows kompatibilis programjainkat tudjuk rendesen futtatni VirtualBox-ból vagy WINE-ból? Mint említettem, ezek erőforrás igényes programok, egyik-másik USB-s hardware key-vel.
Szerintetek érdemes lenne megpróbálkoznunk a Linux-szal, vagy maradjunk inkább a Win7-nél? Időnk kísérletezésre nem sok van, mivel ugye az idő pénz, a családnak meg enni kell...Előre is köszönjük segítségeteket!
Üdv.:
Zsolt
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- BLACK FRIDAY! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- HP 150W töltők (19.5V 7.7A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I W11 I CAM I Garancia!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ryzen 7 3700X / RTX 2070 Super / 32GB DDR4
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Jackson elektromos gitár
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
CPT.Pirk
