-
Fototrend
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Petya XT
#12636
üzenetére
Nálam a LUKS teljesen jól megfért a torrenttel, és gyengébb gépeken sem evett sok erőforrást. És a víruskeresést sem tartom indokoltnak Linuxon, főleg nem Live Kasperskyvel. Bőven elég online módban (értsd már futó rendszer alól) vírusszkennelni clamav-vel, azt is csak windowos megosztások és windowsos gépek védelmében.
Publikus gépen nem tudsz egész lemezt titkosítani az OS alatt, azt csak a zárolásra meg a login jelszóra írtam.
Az egész adatbiztonság per defintionem „szarakodás”. Az adattárolási redundancia (RAID és hasonlók), a snapshotok, a backupolás, titkosítás, login/zárolás és rendszergazdai műveletek jelszavazása, jelszómenedzserek használata (pl. Keepass, Seahorse kulcstartó, Lastpass, stb.), víruskeresés, hardverabsztrakciós réteg, virtualizáció, sandboxing, konténerizáció is mind-mind-mind szarakodás, kényelmetlenség, és szarakodás a köbön, csak az ember idejét és erőforrásait viszik el. Mégis csinálják emberek és nem paranoiából vagy önszivatásból. A modern oprendszerekben a kernelben lévő feature-ök 99%-a megint csak biztonság miatt van benne, ergó megint erőforrászabáló szarakodás, az egész IT és internet, sőt, ha nagyon távolról nézed, az egész élet ebből áll, szarakodás hátán szarakodáshegyek és -völgyek. Pedig milyen egyszerű lenne az élet, ha ezekkel nem kéne szívni. De ezek pont azért jöttek létre, mert az élet sose ideális, mindig szívás van, lesz mindennel.
Nem is kell messzire menni, most írt be a haladó linuxos topikba egy koma, hogy a hozzá nem értő ismerőse véletlenül leformázta és windowszal felültelepítette a HDD-jét. Most ugye ment a sírás, hogy jajjazadatok, mihozzaeztvissza, segítség, világvége. Backup of course az nuku, mert kényelmi szempontból nem akartak szarakodni vele, eddig biztosan sok kényelmetlenséget meg is takarítottak az évek folyamán, csak most milyen jó lenne, ha mégis szarakodtak volna pár kört néha napján. Az ilyen védelmi intézkedéseknek a hasznát mindig csak akkor látja be a legtöbb ember, mikor kész a baj, adatot vesztett, gépét, online accountjait felnyomták, és még akkor is másokat hibáztatnak érte, nem saját magukat.
Ezt van, aki belátja, van, aki csak a saját kárán tanulja majd meg. A Windows nagyon rosszul teszi, hogy a felhasználók idiótaságát és kényelmét szolgálja ki, és nem a biztonságról gondoskodik.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Bakelit, Vinyl lemezjatszó
- Milyen okostelefont vegyek?
- EA Sports WRC '23
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Apple iPhone 14 Pro Max - sziget fesztivál
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- A legjobb INGYENES programok Windowsra!
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Dell Latitude 3420 - i5 1135G7 ,16GB RAM, SSD, jó akku, EU bill., számla, 6 hó gar
- Dell Latitude Precision Üzleti gépek, 2-in-1 gépek, 3-11. gen.
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3756, 100% Akkumulátor
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
- 183 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5090 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon
