-
Fototrend
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Smiley
addikt
válasz
MaryJane
#26225
üzenetére
Akkor jo lesz az a verzio amit irtam.
A telepites ugy zajlik, hogy eloszor letrehozza a recovery-t majd magatol ujraindul de ezt mindenkepp meg kell varni. Ha ez megvan akkor megint az install-t kell bebootolni, innentol mar teljesen automatikus, felhuzza a rendszert es ujraindul megint. Ez utan meg mindig a pendrive-rol kell bootolnod, de mar ott lesz a kesz rendszer. Ha ez elindult ugyanezekkel a beallitasokkal feltelepited a clover-t arra ahova a rendszert raktad.
En annyival csinalom maskepp mint a leirasok, hogy a FakeSMC-t es a nekem szukseges kext-ket a /System/Library/Extensions mappaba teszem. Ehhez azonban az El Capitan ota kell a rootless=0 kapcsolo is a boot args-ba.Jah es a vege lemaradt, ha fennt van a clover meg a FakeSMC es a tobbi szukseges kext a helyen akkor lehet a hdd/sdd-rol bootolni.
-
Smiley
addikt
válasz
MaryJane
#26201
üzenetére
4. pont, amikor megformaztad a pendrive-ot HFS+-ra utana nevet kell adnod neki. Most mi a pendrive-od neve?
Szerk: basszus elirtam
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction -
tlac
Topikgazda
válasz
MaryJane
#26198
üzenetére
több volt, mert többször is vissza kellett tekernem, hogy megnézzem, hol kezdődik az osx indítása
tehát a mac-es géped pár másodperccel gyorsabb csak
amiért mégis nagyobbnak tűnik a különbség, az a pc miatt van (az uefi/bios inicializálja a gépet, a bootloader betöltődése)a bootloader-nél a várakozást leveheted 1 másodpercre, de lehet ki is lehet kapcsolni, csak ez utóbbi esetben ha bele kellene nyúlni indításnál, akkor az kényelmetlen lesz
ha verbose módban indítod az osx-et, láthatod, hogy tököl (jó eséllyel majd maga a hackintosh miatt)
meg esetleg ha uefi-s géped van, átnézheted, hogy van-e valami fast boot, esetleg ott kikapcsolni dolgokat még, amik nem kellenek a gép indításához (pl. régi ps2 portok inicializálása)
de szerintem az a pár másodperc amit nyerhetsz, amennyit sem, mint amennyit időt már a hozzászólások megírásával eltöltöttünk
-
rooney8
aktív tag
válasz
MaryJane
#26198
üzenetére
nekem baromi hosszú a boot idő. de már megbékéltem vele

más: hát nem tudom, egyelőre semmi extra a kapitány. gyorsulást reméltem, de spotlight keresés kb. lassabb lett, appok megnyitásában sem érzek gyorsulást (sőt...). lehet user error, de nem győzött meg.
és akkor egy kérdés: a kurzor néha csinál furcsaságokat. mikor változik a kurzor ikonja (pl. egy link fölé viszem böngészőben), akkor néha egy pillanatra kb. háromszorosára nő az ikon, majd vissza normálisra. nem tudom mennyire érthető, de elég idegesítő dolog. eléggé random módon csinálja, nem vettem észre összefüggést (már azon kívül, hogy akkor történik, mikor változik a kurzor ikonja). ti találkoztatok ilyennel?
-
Smiley
addikt
válasz
MaryJane
#26192
üzenetére
Akkor probaljuk meg ujra, szajbaragosan.

Lepesrol-lepesre:
1. Kell egy minimum 8GB-s pendrive.
2. Letoltod a mukodo Yosemite alatt az El Capitan.app-t az appstore-bol.
3. Elolvasod ezt az oldalt. itt az angol valtozata is, ami mar ki van egeszitve az El capitan-al.
4. Elinditod a disk utility-t es a pendrive-on letrehozol egy GPT-s particiot amit HFS+ Journaled-re formazol, es az elozo pont leirasa alapjan a kovetkezo nevet adod neki: MyVolume (kis/nagy betu fontos)
5. Kelleni fog egy admin user aminek tudnod kell a jelszavat. Ha ez megvan akkor megnyitod a terminal-t es lefuttatod a kovetkezo parancsot:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /volume/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction (itt nem latszik mikozben gepeled a jelszot)
6. Amiutan ez vegzett, letoltod innen a Clover-t.
7. Telepited a Clover-t a pendrive-ra aminek mar a kovetkezo a neve: Install OS X El Capitan
8. Letoltod a FakeSMC-t innen.
9. Bemasolod a FakeSMC.kext-et a dmg-bol a "Install OS X El Capitan/EFI/CLOVER/kexts/10.11" mappaba.
10. Ujrainditod a gepet, bebootolsz a pendrive-rol, majd bemesz a clover settings-be, ott atirod a 10.10.10-et 10.11-re.
11. A -v PCIRootuid=1 graphicsenabler=yes flag-eket beirod a Boot Args-hoz.
12. Visszamesz a fomenube, es elinditod az Install OS X El Capitan nevu particiot. -
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Torrent meghívó kunyeráló
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Ne várj sokat a vásárlással: drágulás a láthatáron
- Assetto Corsa Rally
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Rossz hírek a Galaxy S26-ok teléjét illetően
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- AKCIÓ! LG UltraGear 27GR93U-B 27 4K 144Hz IPS monitor garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / Rog RX580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B650 Steel Legend WiFi R5 8600G 32GB DDR5 500GB SSD RX 7800XT 16GB NZXT H700i
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





tlac
