-
Fototrend
Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban !
Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
negyedes
addikt
válasz
paramparya
#18338
üzenetére
tok mindegy, vamkotoles eu-n kivulrol vasarol termek. ha nem fizetsz akkor az mar csempeszes.
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
paramparya
#18333
üzenetére
Azzal számolj, hogy akkor is ha lábon jön be az országba, megterhelhetik vámmal és áfával a határon. Mindenképpen ezzel együtt kalkulálj az árakkal, sokszor így már nem éri meg külföldről (jobban mondva Európai Unión kívülről) vásárolni. Előfordulhat, hogy a vámost nem fogja érdekelni és simán átengedi, de ez csak attól függ, hogy milyen lábbal kelt fel aznap.
-
jjeahh
nagyúr
válasz
paramparya
#18333
üzenetére
vf-2-őt, sőt a vf-4-et is fontold meg...ha viszont utóbbi nem esélyes, akkor nekem e-m5 kéne, ha használtan is. az 5 tengelyes stabi még mindig brutálnak számít, + időjárásálló, és gondolom az af is gyorsabb, na meg pont most jelentett be az oly rá egy frissítést, amit gondolom a kis pen-ek nem kapnak meg
ha tényleg érdekelnek ezek a vázak, akkor viszont inkább ez a te topikod
-
schawo
titán
válasz
paramparya
#18273
üzenetére
Igen, kábé 2/3 fé a különbség. De a Samu szenzora egy elég gyengén sikerült darab. Szóval a méretből adódó zaj-előny semmivé enyészik a technológiai különbségek miatt.
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
paramparya
#18267
üzenetére
Dupla? Az APS-C és M4/3 között 30% a különbség. Elég messze van ez a duplától.
Pite: Nem is mondtam, hogy túlárazottak. Csak nincsenek a rendszerben a két XC üveget leszámítva olyanok amiket átlagos amatőröknek terveztek. Drágák, de cserébe Zeiss minőséget hoznak, közel sem Zeiss áron.
-
jjeahh
nagyúr
válasz
paramparya
#18267
üzenetére
én a samsung cuccokat nagyon szeretem, de fényképezőgépet még mindig nem vennék tőlük

valós körülmények között fogalmam sincs hogy teljesítenek a samuk, dxo szerint az nx1100, nx300, e-pm2 képminőségre kb. egy kutya... -
jjeahh
nagyúr
válasz
paramparya
#18255
üzenetére
nem ismerem a panákat, de sztem csak azért lehetett kényelmetlen, mert nem volt időd összeszokni vele, vagy nem tom...a gf1 elég jól el van látva kezelőszervekkel. az oly-k menüje nagyon összetett, fülétől farkáig testreszabható, de talán pont ezért alaposan el is lehet tévedni benne
szerencsére csak egyszer kell beállítgatni a cuccost, a fontosabb funkciók a gyorsmenüből elérhetőek, ami kb úgy néz ki, hogy megnyomod az "ok"-t oszt tekered az érzékenységet a tárcsával vagy bármi mást...rekesz állításhoz még a gyorsmenübe sem kell belelépni, szal nincs benne semmi fájdalmas...+itt még érintőkijelző is van.
az ösőreg e-p1-emben van giroszkóp, sőt amikor visszanézem a képeket, a gép forgatásával a képet is beforgatja, úgyhogy gondolom e-pm2-ben is van ilyen ficsőr, de ennek érdemes utánnajárni..a képminőségről annyit, hogy mft fronton az e-pm2-ben lévő szenzor az egyik legfejlettebb, ugyanez van az e-m5-ben is, de talán a gh3, meg e-m1-ben is. -
jjeahh
nagyúr
válasz
paramparya
#18252
üzenetére
a gf1-ben jóval öregebb szenzor van, de amúgy nem rossz gép sztem, asszem a gf sorozatból az egyetlen komolyabb felépítésű gép... mi nem tetszett neked benne a képminőséget leszámítva?
(#18253) Fujis2950: Stauffenberg-nek asszem ilyen fuji-ja van
-
jjeahh
nagyúr
válasz
paramparya
#18250
üzenetére
azt már csak te tudod, mennyire van szükséged módválasztó tárcsára, kihajtható kijelzőre meg két zumm obira...én egy ilyen körútra mondjuk a kitobit vinném + legalább egy penge kis fixet. igaz az már valszeg túl lenne a kereten
-
jjeahh
nagyúr
válasz
paramparya
#18248
üzenetére
olympus e-pm2+vf-2 vagy vf-3 ha belefér a keretbe, esetleg ha a lehető legdurvább kereső kell, akkor vf-4, de az valamivel drágább...képminőségben meg keresőben is előrébb lennél valamivel, sokkal kisebb méretben.
igaz, a 17-50 2.8-nak olcsón nincs alternatívája mft fronton, így vagy sötétebb zummal pótolod, vagy fix-ekkel. -
Stauffenberg
nagyúr
válasz
paramparya
#18246
üzenetére
Panasonic G-sorozat nem begyere? Kisebb és könnyebb mint az átlag DSLR, de van fasza EVF.
Új hozzászólás Aktív témák
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- The Game Awards 2025 - Íme a jelöltek listája
- Assetto Corsa Rally
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Androidos tablet topic
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Strix RTX 2080Ti 11GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Microsoft Surface Laptop 5 i5-1245U 16GB 512GB 13.5" Gorilla Glass TouchScreen 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone 12 emelt kapacitású 3250mAh diagnosztizálható akkumulátor, +ajándék ragasztó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.


Mr.Csizmás
