-
Fototrend
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. március
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Mandarinn #57889 üzenetére
Egyik sem ajánlott.
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? -
-
válasz
Mandarinn #21794 üzenetére
százalékosan sem próbálnám meg, mert amennyivel jobb a 8-as antenna szórása, annyival jobban lát(hat)ja az idegen hálózatokat - amik esetlegesen bezavarhatnak -, illetve a környezeti zajokat...stb is annyival jobban összeszed(het)i, szóval a hátránya is lehet annyi, mint az előnye! tényleg csak adott környezetben történő összehasonlítás lehet a mérvadó! a 20% nekem már ideális környezetben is irreálisan sok különbözetnek tűnik!
-
válasz
Mandarinn #21792 üzenetére
a mobil szempontjából általában elég a lite-n router, viszont tablet létezik mimo képességgel, ott esetlegesen számíthat valamennyit egy mimo képes router, a nem mimo képessel szemben!
a nagyobb antenna előnye egyrészt attól is függ, hogy mennyire valós a ráírt érték, másrészt a környezeti tényezők is számítanak, ezért méterben vagy hasonló módon nem lehet látatlanban meghatározni, de tényleg csak minimális javulásra lehet/kell számítani! -
válasz
Mandarinn #21790 üzenetére
a felsorolt külső antennás routerek jobbak wifi szórás tekintetében, mint a belső kis antennás szolgáltatós eszköz!
a gyári 5-ös antennák 8-asra történő cseréjétől, csak nagyon minimális javulást várj!
az 1 kontra 2 antenna különbözete akkor számít, ha az ellenoldalon 2 vagy 3 antennás, mimo képes eszköz csatlakozik fel, akkor a 2 antennás és mimo képes router előnye kidomborodik!
amennyiben nem mimo képes, netán csak g szabványos ellenoldal van, úgy mondhatni felesleges a 2 antennás router! -
válasz
Mandarinn #21591 üzenetére
A 70-80 Mbps az a NAT-ra vonatkozik vagy is mekkora net elérést tud lekezelni a router.
A wifi-n pedig nagyon erősen függ környezettől, hogy mennyi fog átmenni de az első hozzászólás alján ott van, hogy Lite N (150) esetén olyan max 40-50Mbps lesz a valós teljesítmény, ezen fog az összes wifi-n logó eszköz osztozni.40/20-as netet simán átvisz kábelen, wifi-n már nem biztos de nagyon esélyes, hogy igen.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Bundle topik
- Projektor topic
- Milyen routert?
- Home server / házi szerver építése
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- PlayStation 5
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- One mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
- Intel PC , i7 8700 , RX 6600 XT , 32GB DDR4 , 512GB NVME , 750GB HDD
- Garanciális! ASUS Zenbook Notebook! 13" OLED / i7-1065G7 / 8GB / 512GB SSD
- Lenovo ThinkPad X13 Gen4 Laptop! Intel i5-1345U / 16GB DDR5 / 13.3" WUXGA
- LG UltraWide 40WP95XP ívelt 5K2K Nano IPS monitor! 72Hz / 5ms / FreeSync
- Lenovo ThinkPad X1 FOLD! Hybrid laptop! Hajlítható OLED kijelzős (2048x1536)! BeszámítOK!
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Xiaomi 10W töltő nem használt
- Xbox Ultimate előfizetések
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest