-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
MPeter87
őstag
Akkor átfogalmazom kicsit, hogy megnyugtassalak.

A gyári proci hűtőt nem fogod hallani. A vinyó sem lesz zavaróan hangos, viszont emiatt lesz majd a gépnek egy halk alapzaja. Először azt hittem, hogy a hűtő az, majd mikor kicseréltem, rájöttem, hogy nem az volt.
Nem vészes, de úgy gondoltam, hogy el tudom majd teljesen csendesíteni a gépet. -
-=MrLF=-
senior tag
Szia!
Nekem nagyon bejött és hangtalan gyári Intel hűtővel, a 2,5" lemezeket se hallani, konfig:
Deskmini 110, i3-6100, 8GB RAM, 128GB M.2 NVME SSD, 2x1,5TB 2,5" HDDProblémák:
A Intel G4560 procit, ha régi a BIOS nem fogja szeretni, boltban nézesd meg/frissíttesd.
[g4560-support-out-of-box?], illetve [BIOS (H110M-STX)] ([CPU Support List] 1.5 vagy újabb BIOS kell)
[Adata SU800] az SATA a Deskmini 110 csak M.2 NVME jó.A jön és a fentieket megoldja, de nálunk még nem kapható a 310 verzió, itt [link] írtam a különbségekről.
A németeknél már árulják: [link]M.2 Wifik: [link], én ezt néztem ki [link], de aztán nem vettem meg maradt a LAN meg USB BT.
-
MPeter87
őstag
Van egy rossz hírem: a vinyó lesz a konfig leghangosabb része, amin nem tudsz sajnos változtatni, a proci hűtő jó a gyári is. Ettől függetlenül imádom, apró és gyors gép.

Amúgy ha le akarod cserélni a gyári hűtőt, vadássz valahonnan egy ID-Cooling IS-40v3-at (ahogy nézem, újonnan már/jelenleg nem kapni), jobban hűt és csendben lesz ez is. Nekem egy Noctua NH-L9i van benne, de teljesen felesleges beruházás volt.
A WD Black helyett talán egy Red halkabb lenne valamivel, de ebben sem vagyok teljesen biztos.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo L13 G4 Core i5-1335U 10 mag 12 szál 16Gb Ram 256Gb NVMe Touch Boltból Számlával Garanciával
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 4000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Beszámítás! Asus ROG Phone 9 256GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- Új könyv: Harrari: Sapiens Rajzolt történelem
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Nem vészes, de úgy gondoltam, hogy el tudom majd teljesen csendesíteni a gépet.
