-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
Hard-gamer
#11712
üzenetére
A te szempontodból nyilván többet nyom a latban, hogy a sima 90-es itthon is beszerezhető, mint az, hogy a 90-XLP peak loadja 1A-rel magasabb.
Ezt a kérdést inkább egy vonatkozó tápos topikban tedd fel (különös tekintettel az első hsz.-ban lefektetett irányelvekre!), ahol azt szakértői szemmel közelítik meg. - Tápokról alaposan - mélyvíz
Aztán persze lehet, hogy átirányítanak ide: Melyik tápegységet vegyem? /Mielőtt kérdezel, olvasd el az első hsz.-t!/
(#11714) tlac: Igen, az Achilles-sarok ezúttal a méret (250 x 210 x 374 mm, azaz 19,63l). Az egyszerűség érdekében annak oltárán áldoztak. Úgy vélem, a többi érték fényében ez megbocsátható.
(#11715) GerykO: A #11680-ban a gyártó oldalát is linkeltem, az nem jó? -> Amec Thermasol Flat Cool Pipes
-
HookR
addikt
válasz
Hard-gamer
#11709
üzenetére
Hitelt érdemlőbb a gyártó oldalán fellelhető manual, aminek a 3. oldalán láthatod, hogy 12V-on a max load (maximális terhelés) 5A, a peak load (csúcsterhelés) pedig 7A. (Ugyanezen értékek a már korábban említett picoPSU-90-XLP esetén 5A és 8A)
-
_BM_
senior tag
válasz
Hard-gamer
#11698
üzenetére
Olyat már láttam ősrégi alaplapokon hogy nem kért a 4 pines 12v ágból hanem elég volt a 20tüs atx csati.
Atom-ionos lap is van 20 pinnel és 4 pin nélkül.
-
HookR
addikt
válasz
Hard-gamer
#11698
üzenetére
Hmm, igazad van. A kérdésedet is végig abban a tudatban értelmeztem, hogy a 120-ason is van P4-es csati, teljesen átsiklottam a hiánya felett. Így már érthető, hogy a wireless-bolt miért árusítja ki a készletet.
Nos, akkor a pico PSU kínálatból lényegében csak a picoPSU-90-XLP-ben és a (picoPSU-150-XT /) picoPSU-160-XT-ben érdemes gondolkodni.
Talán még a 90-es is jó lehet a számodra, elvégre az is tud 5A-t 12V-on huzamosabb ideig (szellőztetve) és 8A-t 1 percig (boot idejére). Biztos, ami biztos, érdemes lenne meglesni néhány fogyasztási tesztet hasonló konfiggal.
Ha igazán nyugodtan akarsz aludni és/vagy előfordulhat, hogy később bővül a rendszer (pl. további HDD-kel), akkor inkább válaszd a 160XT-t (szvsz árban a 150XT-hez képest nem jelentős a különbség)!És ha már így szóba került a kompatibilitás ellenőrzése, az AC-DC adapter és a DC-DC táp párosítására is oda kell figyelni. Azonos feszültséget adjanak/fogadjanak (12V vagy 19V) és egyezzen meg a ház hátlapi csatlakozója is (de legalábbis legyen hozzá megfelelő átalakító).
-
HookR
addikt
válasz
Hard-gamer
#11693
üzenetére
Az a plusz 4 tüske a 20-pines ATX csatlakozóhoz képest egy-egy kiegészítő 3.3V, 5V, 12V és föld vezetéknak ad otthont, hogy eloszlassa az egy vezetékre jutó terhelést. Mivel eleve alacsony fogyasztású rendszert kívánsz építeni (proci is keveset fogyaszt, nincsenek bővítőkártyák, se sok HDD), s mivel a proci ellátására elsősorban a P4-es csati szolgál, elvileg gond nélkül mennie kell. Azért elvileg, mert ez leginkább az alaplap kialakításán múlik és előfordulhat, hogy valamelyik kényes a +4 tüske hiányára. Nézd meg a kiszemelt alaplap leírásában, hátha írnak valami rendhagyót, ami ide vonatkozik!
Összefoglaló írások a témában:
- Connecting a 20-pin PSU to a 24-pin motherboard
- Computer power supply: pinout, cables, connectors -
HookR
addikt
válasz
Hard-gamer
#11691
üzenetére
Nem. Az 12V-on csak 4A-rel terhelhető. A hétköznapi használat (netezés, filmnézés, stb...) még talán bele is férne, de egyrészt nem szerencsés ennyire kicentizni, másrészt odáig el is kellene jutni (a boot során fellépő extra terhelés már egyértelműen túlmutat a képességein).
A PicoPSU-120-szal viszont már nem lenne gond, az 12V-on 7A-t tud (sőt, 1 percig 10A-t is - ami boot során jól tud jönni). Azt mindenképp fontos megjegyezni, hogy amennyiben ezek a pico/paneltápok a határérték közelében vannak járatva, akkor illik valami szellőzést biztosítani a részükre az alkatrészek hosszú élettartamának megőrzése végett.
-
HookR
addikt
válasz
Hard-gamer
#11660
üzenetére
Igen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Facebook és Messenger
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- EA Sports WRC '23
- Azonnali informatikai kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED monitor topic
- Apple MacBook
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- 2x4GB 2666MHz DDR4 kit SODIMM
- Asus TUF B360M-E Gaming / Beszámítás OK!
- G.SKILL TridentZ RGB 32GB kit (4x8GB) 3866MHz CL18 F4-3866C18Q-32GTZR !!Samsung b-die!!
- Laptop ramok DDR4 8Gb (10e/db) 16GB (20e/db) 32GB ( 44e/db) modulok 3200Mhz párban is! - garival
- Corsair VENGEANCE LPX 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 - Új, bontatlan - Eladó!
- 170 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Xiaomi 13 Pro 12/256GB Ceramic Black használt 6 hónap garancia
- Apple iPhone 15Pro 128GB - Kártyafüggetlen, Fekete Titán, 85% Akku - 1év Garanciával
- Samsung Galaxy A80 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xbox One S 512 GB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

