-
Fototrend
Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:
Új hozzászólás Aktív témák
-
agentJ
tag
Time Spy,ami ingyenes Steam-en.
Jelenleg mennek a játékok is,a GTA 5 is tud 60+ FPS-t 4K-n,viszont a felső kártya még túlmelegszik,és olyankor előfordul hiba.89 foknál leszabályoz az XFX kártya.
Holnap érkezik folyékonyfém paszta és +4db venti a házba,meglátjuk mennyit segít.Ha nem,akkor megpróbálom lejjebb húzni a gpu feszültséget majd. -
agentJ
tag
Időközben a 18.11.2-es driver-el hajlandó volt az XFX hibamentesen futni a 4K monitorral.
Viszont a CF összerakásnál voltak gondok a driverrel,utána DDU-val letöröltem,majd restart után mielött bármit is csinálhattam volna,felrakott 17.1.1-es drivert a windows.
Jelenleg Wattman-ben mind a két kártyát dinamikus órajelekre állítottam és feltoltam max-ra a power limitet,így lefutott a 3DMark 1-2 mikro black screenel,de fagyás nélkül,és 7200 grafikus pontot adott. -
agentJ
tag
Kipróbáltam
régi XFX kártya 4K monitorral összeomlik 3Dmark alatt,fullHD monitorral hiba nélkül lefut
új Sapphire kártya 4K monitorral is hiba nélkül lefut.Annyi,hogy amikor beraktam az XFX helyére a Sapphire-t,akkor a felbontást csak akkor engedte állítani,meg akkor jött elő az AMD driver,amikor lefrissítettem a gyártói oldalról a drivert.
Tehát akkor a régi XFX kártya problémázik a 4K monitorral.

-
agentJ
tag
válasz
energy4ever
#7734
üzenetére
Megpróbálok ma tesztelni külön külön a két kártyával,és csak a 4K monitort rádugva.
Köszi a gyors reakciót
-
agentJ
tag
válasz
energy4ever
#7732
üzenetére
Megnéztem a Driver Boostert,és 11 elalvult drivert talált,amit frissített.
Viszont a problémát sajnos ez nem oldja meg,ugyanúgy összeomlik 3DMark alatt.
Nagyon nem tudok mit próbálgatni rajta,mert a felső kártya így is ugyis túlmelegszik.Esetleg ugyanarra az órajelre kéne hozni a két kártyát?Vagy valami speckó beállításokkal kéne szórakozni?
Úgy érzem bukott dolog ez az RX480 CF és a 4K a számomra
Tettem fel kérdést a monitor hiba topikban is még amikor 1 kártya és 2 monitor volt,de semmi reakció nem jött rá.
Azt még elfogadnám hogy 4K-ban kifagynak a játékok,mert hát miért ne lenne valami gond,de így hogy a 3D mark is lehal,meg egyes játékok el sem indulnak,így nem túl jó.Egyébként 3DMark alatt a fekete képernyők mindig ugyanakkor jönnek elő,viszont a kifagyás változó.
-
agentJ
tag
Sziasztok!
Beújítottam egy másik RX 480-t a meglévőm mellé,és igencsak komoly problémákkal küzdök.
A konfig
Asrock Z97M OC Formula, x8/x8 móddal
i7-4771
2x8GB 1866MHz DDR3
Corsair CS550M
XFX RX 480 8GB 1288MHz GPU/2000MHz VRAM felső,régi
Sapphire RX 480 8GB 1306MHz GPU/1750MHz VRAM alsó,új
LG 32 MP58 fullHD + LG 32 UD59B 4K monitor(elsődleges)
Win10
18.11.2A problémám az,hogy a konfig elbukik 3DMark alatt is,már a tesztek közben is vannak fél-1 másodperces fekete képernyők,de csak az elsődlegesen,amin a teszt fut.Ezen túl is jut,de a végéig sosem ér el,mert amikor a felső XFX kártya már 88-90 fok körül van,akkor az elsődleges képernyő szürke szemcsés képet,majd zöld hátteret ad,miközben a másik képernyő megmaradt.Ilyenkor csak az ujraindítás segít.
Ezen felül a F1 2018 el sem indul,bead egy fekete képernyőt,és onnan nem jut tovább.BF1 10-ből 5x befagy,ha megy is,akkor akad,bár az elvileg normális.
Gép indításkor is ide-oda dobálja a képet az egyik monitorról a másikra.
GTA5 hibátlanul futott 1440p-ben,4k-n viszont akadt,bár az FPS ezt nem indokolta.Mikor beraktam a kártyákat,a felső alapjáraton 65 fokos volt,ezt egy mellé rakott ventivel 51-55 fokra le tudtam tolni,de sajnos terhelés alatt elmelegszik.Megcserélni nem tudom,mert akkor nem férnek el,hiába próbálom a felsőt feljebb meghúzni,az alsót lejebb,egyszerűen lenyomja a felsőt ventijét az alsó backplate.
Vagy esetleg a tápom a rossz/kevés?
Esetleg a 4K monitorral van gond?Igazából az is friss nálam,és eddig voltak kifagyások 4k játék alatt 1 kártya mellett is.
Jelenleg a fullHD monitor DVI-->HDMI,míg a 4K HDMI-vel csatlakozik.A Display Port nem igazán vált be.Igazából a melegedést elnézném,mert komplett vizet tervezek rá,de ha folyamatosan összeomlik az egyik monitor,meg kifagynak a játékok,és összeomlik a win,akkor nem fektetek vizesblokkokba.
Eddig 5 órája van meg a CF,de már az utódon agyalok
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayerUnknown’s Battlegrounds
- Autós topik
- Filmvilág
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Apple MacBook
- Cyberpunk 2077
- Gumi és felni topik
- Akciófigyelő: 25 000 forintos ajándék jár a Xiaomi Pad 8 tabletek mellé
- Nintendo Switch
- További aktív témák...
- Új MSI 15 Cyborg FHD IPS 144Hz i7-13620H 10mag 16GB 512GB SSD Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
- Microsoft Surface Laptop 5 i5-1245U 16 GB RAM 2256X1504 érintőkijelző Garancia
- Playstation 4 FAT 1 TB kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 3 i5-1245U FHD+ 16GB 512GB 1 év teljeskörű garancia
- Beszámítás! MSI Thin 15 B13UC FHD GAMER notebook - i5 13420H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 4GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




