Új hozzászólás Aktív témák
-
TheProb
veterán
Köszi!
Origo igen, de csak írásbelin voltam.
Nem volt nehéz szerintem, de lentebb már leírtam az akkori tapasztalataimat. Annyira nem kell sietni szerintem, mert elég rá az idő bőven. Legalábbis én fél órával hamarabb végeztem és nem annyira kapkodtam, de ha tudom, hogy ilyen jó állok az idővel akkor jobban megfogalmazom a fordítást.
Én ebből csinálgattam meg pár mintavizsgát, szerintem ennek nehezebb volt a szövege, mint az éles vizsgáé. A szöveg alapján való kérdésválaszolgatásnál meg lehet hogy a kevesebb több, mert volt ahol tök sokat írtam és, utána láttam csak hogy 1-2 pontos a válasz, lehet azért vontak pár pontot tőlem.
Összességében korrektnek érzem a vizsgát, anno mikor egyetemi felvételi volt akkor TELC-en 3x is meghúztak írásbelin, igaz akkor kb negyed ennyire éreztem erősnek az angolomat. Vicc az, hogy azóta gyakorlatilag nem is tanultam a nyelvet...
-
TheProb
veterán
Na megvolt a Origos nyelvvizsga. fél órával hamarabb végeztem, ha ezt tudom, hogy ilyen jól fogok haladni akkor kicsit jobban átgondolom a fordítós feladatot, mert volt ott olyan ami 2. olvasatra magyarosabb lehetett volna. Nemtom az áthúzogatásokat mennyire tolerálják, mert bele-bele javítgattam azért.
Összességében szerintem meglesz, most jön az ideg őrlő 1 hónap...
-
TheProb
veterán
Egyébként aki volt már az új, egyszerűsített origo-n, mik a tapasztalatok?
Mennyire nehéz a közép írásbeli? Az oldalukon lévő mintavizsga nem tűnt vészesnek, bár ilyenkor mindig könnyített feladatokat raknak fel, mint ami élesben szokott lenni. -
TheProb
veterán
Sziasztok!
Júli elején megyek origo 2nyelvű közép angolra. Igazából csak a levélírást tervezem gyakorolni, a többi szerintem menni fog, mást nem szótárral. Levélírás gyakorlására van tippetek?
-
TheProb
veterán
TELC-nél nem akarok még 1x írásbelizni, felbaszták az agyamat anno...
Ha más nyelvvizsgán van meg a szóbeli és az írásbeli akkor azt is összevonják komplexé? Gondolom ott csinálják meg ezt, ahol utoljára vizsgáztam, nem?Euroexam-nél tényleg nem a nyelvtannal nyaggatják az embert, hanem a lényegi részre koncentrálnak?
Vagy még van a lexinfo, ami informatikusként is szóba jöhet esetleg.
-
TheProb
veterán
Sziasztok!
Nyár környékén illene megcsinálni a B2-t, mert jövő ilyenkor már szeretném megkapni végre a diplomát...
Melyik vizsgát ajánljátok? Eddig BME-ről, meg Euroexam-ről hallottam, hogy nem olyan vészes. Utóbbi ráadásul azzal hirdeti magát, hogy nincs nyelvtani rész, ami engem különösen idegesít, mikor ezzel nyaggatjak az embert.Továbbá ha én 2010 környékén megcsináltam TELC-en a szóbelit, akkor az ér még valamit vagy már elévült?
Új hozzászólás Aktív témák
- BIOS frissítés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Fotók, videók mobillal
- Tesla topik
- Jóárasítja két Arrow Lake-S CPU-ját az Intel
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen monitort vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Társasjáték topic
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5g 8/256gb - Szép állapot, akár beszámítással
- LG 70UN74003LA Smart LED Televízió, 70" (177 cm) - 4K Ultra HD, HDR, webOS
- TP-Link RE650 AC2600 (RR650) WIFI hatótávbővítő
- BONTATLAN Új Iphone 16 és 16 Plus 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo Thinkpad T480S üzleti i5-8350u 8th gen. 8-24Gb RAM 256GB-1TB SSD, több db, gar.
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest