-
Fototrend
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mitkov77
aktív tag
válasz
kris07
#32540
üzenetére
Az első kettő jó, de később lehet, h visszafogják majd az új rendszert. A 3. meg 10000%, h nem fog képet adni. Ezek a memek már annyira az X.M.P-re vannak hangolva, h tamogatás hiányában nem fognak semmit csinálni.
Ez jó választás lehet
Corsair Vengeance™ — 4GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CMZ4GX3M2A1600C9) -
mitkov77
aktív tag
válasz
Angel1981
#32538
üzenetére
Ebben az esetben mind1, véleményem szerint cl5-ön fognak menni. De lehet, h a lap tudja páronként kezelni, akkor egyik így a másik úgy.

De akkor is javasolnám a nagyonn freq-re cserét, mert így a memória alacsonyabb sávszélességgel komminkál, mint a proci. Szerintem 5-10%-kal is kisebb lehet így a rendszer teljesítménye. -
mitkov77
aktív tag
válasz
Angel1981
#32535
üzenetére
Igazából nem csak az időzítés számít a memnél, hanem a freq is. Amit venni akarsz valószínű 1066 MHz-es, ezért nagyobb a késleltetése. Vagy nem, de mivel nem írtál pontos adatokat erre következtetek. Viszont a memória kezelő mindig a leglassabbhoz állítja a rammokat, ezért a cl5-ös lesz az alap, ami cs annyiban lassít, hogy a procid 1066 MHz -ig kezeli a memóriát. Tehát most kicsit a mem miatt vissza van fogva. Inkább a 2x1GB-t cseréld le a 2x2gb-re, majd a 2x1gb-t cseréld el,v a add el, és helyette 1066 MHz-es rammokat vegyél.
kris07
Az esetetben az a gond, hogy a procid max. 1066 MHz memeket tud kezelni, ennyi sávszélességgel bír a memóriavezérlő. Sajnos a 775 tokozáshoz a DDR3 memeket cs mutatóban találták ki, mert egy hasonló sebességű, de jobb késleltetési idejű DDR2 leveri, vagy egy szinten van vele.
Ha mindenképpen szeretnél rammot venni, akkor a g.skill helyett jobb alternatíva lehet a kingston hyper t1-es ramjai. 1600 MHz-es változatát 2x2 GB-t 7k körül már lehet kapni. És egyszer majd még jól is jöhet. Persze a lap is fontos, h meddig kezeli a memeket, ha csak 1333-ig akkor is benyomhatod, legfeljebb alacsonyabb sebességgel, és jobb késleltetéssel használja majd, vagy manuálisan beállítod. -
mitkov77
aktív tag
válasz
kris07
#32533
üzenetére
Ha nincs benne a lapod chipsetje a listában felesleges megvenni. A G.skill laphoz specifikusan alakítja ki a ramjait. Még ott is előfordulhatnak kompatibilitási problémák, de ha nincs benne a Pl x48-ba tennéd, de csak H67, P67-től támogatja a lapot, akkor nem fog képet adni. Én így szereztem olcsón a G.skill rammom, mert akivel cseréltem nem ment neki a lapjában, nekem meg a P55-ös lapomban babán, na persze csak X.M.P-vel, mert egyébként instabilan kezelte. 1,5V ramot a lap alapból 1,65V-ra állított, X.M.P-vel meg egyből 1,5V-ra. No ezért nem érdemes kockáztatni.
Nem írtál konkrétumot. Ha írsz közelebb kerülhetsz a megoldáshoz. -
mitkov77
aktív tag
válasz
XIII Ramses
#32531
üzenetére
Azt hiszem ez mindent elmond:
Memory Types
DDR3-1066/1333
# of Memory Channels
2
Max Memory Bandwidth
21 GB/sMivel az 1333 MHz ramoknat max 21 GB/s belső sávszélességgel kezeli mind1, h ennél nagyobbat használsz, mert mondjuk 25-30 GB/s lenne az átvitel, ha a CPU nem kezeli. Igazából ezeknek a rammoknak Tuningban van jelentőssége. Mivel az új I5- széria nem blck specifikus, így csak a szorzót módosíthatod, ami nincs hatással a memre. Természetesen, ha egy jobb késleltetést ki tudsz hozni a memből, és nincs egetverő különbség árban a kettő között akkor le lehet cserélni, de igazából teljesen értelmetlen. Csak + fogyasztás a lapra, mivel magasabb az üzemi fesze a memeknek.
-
mitkov77
aktív tag
válasz
Воланд
#32528
üzenetére
Ezzel a kijelentés kérdéssel kicsit elirányítod az embert. A két ram között igazából semmi különbséget nem fog érezni. annyi, 4*2 GB helyett 2*4 GB lesz a gépben. 1600 MHz felett igazából nincs nagyon jelentős változás. A késleltetés is elég nehezen befolyásolható, még feszemeléssel sem. Mivel nem írta a CPU-t, ezért általánosítok. 1333 MHz-ig kezelik a rammot, tehát mind1, hogy 1600, 1866, 2133, vagy akármennyi, mivel a CPU memória kezeléő sávszélessége nem fog nőni(változni).
-
mitkov77
aktív tag
válasz
XIII Ramses
#32523
üzenetére
Tornászhatod felfelé a freq-it, de teljesítményben nem fogsz észrevehető változást tapasztalni.
-
mitkov77
aktív tag
válasz
RootRulez
#32521
üzenetére
Hm.. akkor sem hiszem, h a vinyó. én egy t166 Samsung-ot használok, és ilyen nem fordult még elő, sőt, 90%-osan tele van. Nézd meg feladatkezelőben mi az ami eszi a rendszermemóriát, kapcsold be a virtuális memória megjelenítését, és meglátod mennyire használja a vinyót. De az erőforrásfigyelőt is használhatod. Nekem crysis2 nem eszik meg 2 Gb rammot sem, a GTA 4 meg régebbi, de neki is elégnek kell lennie 2 GB ramnak.
Tehát ha nem elég, ott ram hiba van inkább.. próbáld alacsonyabb freq-re tenni a rammokat, jobb késleltetéssel. Szerintem megoldja a problémát. És nézd meg, h a memnek mennyi a gyári fesze, és mennyin viszi a lap. Én pont most jártam porul. XMP-s rammom van, nem volt beállítba az XMP, és a lap alapból 1,65V-on használta, mikor gyárilag 1,5V-os a ram. Amint bekapcsoltam az XMP-t 1,5V-os lett, és stabilabb lett a rendszer. Persze te nem tudod bekapcsolni, mert nem intel lap, de a beállításait megvariálhatod
-
mitkov77
aktív tag
válasz
RootRulez
#32519
üzenetére
LEhet, h töredezett a merevlemez. Futtas le egy töredezettség mentesítést, vagy ha van nyitva torrent akkor zárd be. Első sorban a háttérben futó, letöltéskezelők lassítanak be, vagy a víruskeresők. A virtuális memóriának jelen esetben nem hiszem, h sok köze van.
Meg a memória is hibás lehet az ügyben, mert felesleges AMD proci mellé XMP memkót tenni, úgy sem fogja kihasználni. Bár attól még a 4 GB rendszermemóriának elégnek kell lennie. Én Crysis 2-t full grafikával nyomom, és bőven elég neki a 4 GB ram.Milyen OP van fent?
-
mitkov77
aktív tag
válasz
RootRulez
#32512
üzenetére
A virtuális memóriát nem nagyon tudod kiváltani. Ennek az az oka, h az alkalmazások igénylik a memóriát (a virtuálisat is), sőt követelik, el sem indulnak, ha nincs. Lehet a gépedben 32 GB-is, akkor is ha kell akkor kell. Talán még xp alatt meg lehetne oldani, próbálkoztam, volt olyan alkalmazás ami felgyorsult, de volt ami meg nem ment.

A másik hátrány, hogy mindig annyi vitruális memória kell legalább, amennyi a rendszer memória.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fotók, videók mobillal
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Wuthering Waves
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Házimozi belépő szinten
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- TP-LINK routerek
- További aktív témák...
- LG 55QNED813RE / QNED / 55" - 140 cm / 4K UHD / 120Hz & 4ms / HDR Dolby Vision / FreeSync + HDMI 2.1
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
- Apple iPhone Air Black 256GB használt karcmentes 100% akku (20 ciklus) garancia 2026.12.20.-ig
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4414
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4522
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
ki kell próbálni, De a 2 GB-800 elég lehet játékhoz, de még tán a webhez is. A 4 GB-533, hát... méretre megfelelő, de lehet, h lassú lesz. kérdéses milyen CPU van mellette.


fudi2002