Új hozzászólás Aktív témák
-
drpele
senior tag
Ha csak 2 login engedélyezett egyidőben akkor ez hub-al 3 gép esetén nem oldható meg (egyszerre nem lesz net mind1iken).
Az egyetlen megoldás a router, ez lehet hardveres, ami esetedben kiesik.
Tehát maradaz a lehetőség, hogy a modem az egyik gépre megy és annak állandóan bekapcsolva kell lennie ha a másik kettőn netezni akarnak... -
drpele
senior tag
-
drpele
senior tag
-
drpele
senior tag
Rövid leszek:
Rádugod a routert a gépre ahogy kell.
Hálózati helyek->Hálózati kapcsolatok->Dupla klikk a helyi kapcsolaton->Properties (talán beállítások?)->Internet Protocoll TCP/IP kiválaszt -> Properties-> Use the following ip adress. Ip address: 192.168.2.2 Subnet mask: 255.255.255.0 Default getway: 192.168.2.1 Prefeerred (talán elsődleges?) DNS: 192.168.2.1 Alternative (másodlagos?) DNS: üres -> OK
Parancssorba beír: ipconfig /all Innen kiírod a hálózati kártya fizikai címét (amire eddig a kábelmodem volt dugva)
Böngészőbe beír: http:\\192.168.2.1:88 -> LOGIN
Varázslót követed, majd kapcsolat típusánál kábelmodemet választasz, beírod az előbbi MAC címet.
Nagyjából ennyi.
(Hacsak nem fix ip-d van)
[Szerkesztve] -
drpele
senior tag
Gondolom a szolgáltatód két egyidejű logint engedélyez. Viszont 3 géppel ez már nem elegendő. Itt jön a képbe egy router. Ilyenkor a modem a router wan portjára megy és ezekután nem te fogsz csatlakozni a netre, hanem a router fogja megtenni helyetted.
Az olcsó otthoni routerek dinamikusan szabályozzák a sávszélt a felhasználók közt, tehát nem tudsz beállítani fix értékeket/rátákat. Egyszerűbben fogalmazva ha csak 1 user használja a netet akkor ő kapja a teljes sávszélt, ha ketten használják akkor kettejük közt oszlik meg, s így tovább. -
drpele
senior tag
A kábelmodemet dugd be a router wan portjára. A gépek a router lan portjaira mennek. Ezután böngészőn keresztül be kell lépni a router admin felületére és be kell állítani a hozzáfárásed adatait. Kábelnetet nem igazán ismerem, de nagyon valószínűnek tartom, hogy ugyanúgy mint chellónál Mac cím alapján azonosítanak, tehát le kell klónoznod annak a kártyának a címét amibe eddig a modem volt dugva és csak utána fox tudni csatlakozni. Gépeken nem kell semmit beállítani mivel alapbeállításban a router DHCP-je osztja a gépeknek az IP-t, beállítja az átjárót és a DNS-t.
Bővebben lsd. User Manual (használati útmutató).
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- HP 255 G10 Ryzen 5 7520U 8 GB DDR5 256 GB SSD FHD Új 2 ciklus Gari 2028.
- Akció! Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- Akció! Csere-Beszámítás! Asus Zenbook 14 UM425IA! R7 4700U / 8GB / 512GB SSD!
- Astro A50 4th Gen wireless + base station fejhallgató
- OnePlus Nord CE3 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



