Új hozzászólás Aktív témák
-
Dell XPS
veterán
válasz
slajos2
#10550
üzenetére
Nem lehet probléma, én már több notiban is cseréltem i5-32XX -re. Megfelelő heatsink esetében (gáztartalom eltérhet..) max. 84 - 89 fokot lehet mérni teljes terhelésen (AIDA stressz -teszt). 93 foknál kezd throttlingolni, így nem okoz gondot az erősebb processzor.

Ha a laptop hűtése nem lenne megfelelő a komponens csere után (kevés..), akkor visszaveszi a processzor órajelét (throttling: 2.6GHz -» 800MHz), így azonnal látható és érezhető jelenség.

-
válasz
slajos2
#10550
üzenetére
Ezek a 3. gen. Core i mobil processzorok:
wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_microarchitecture#Mobile_processorsHa 35W-os TDP-t nem léped túl, akkor vinni fogja a hűtés.
De szerintem a Sandy Bridget is viszi a géped, mivel a B960-is Sandy alapú (egy generációval korábbi).
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platformÚgyis a pénz lesz az akadálya annak, h lecseréld a processzort szerintem.
Mivel nem nagyon láttam még értelmes áron I5-ös Ivy cpu-t. Sandyt már esetleg.Én i3-nál nagyobbat nem vennék bele, a videokártya amúgy is gyenge láncszem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Pánik a memóriapiacon
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Formula-1
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Futás, futópályák
- Windows 10
- Apple MacBook
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Xiaomi 14T 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciaval
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H81M-A H81 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Új, Aktiválatlan iPhone 16 (128 GB) (rendelhető)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- RAKTÁRKISÖPRÉS! Eladó szerverek!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

Pyttawrx
