Aktív témák
-
op9
aktív tag
Szia Zsozso!
Homepage: Bővebben: link
Download: Bővebben: link
Legfrissebb: Bővebben: link
Üdv.! -
Laca-faca
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék én is vásárolni egy gépet: Amilo as28hu, most lett sulinetes az eletro W-ben! Nem találok róla semmit!
Tud nekem valaki segítei?
AMD sempron 2800+ proci, 512 Ram 40 GB vinyó DVD-író
milyen a videóvezérlő benne?
Megbízható a masina?
Help????!!!!! -
op9
aktív tag
A hitelesség kedvéért a Blockbusterről szóló történetet saját tapasztalatból megerősíteném: (nem mintha szükség lenne rá...)
Bővebben: link
Mobil P4 2.66GHz wHT-s volt, és bizony visszafizették.
Üdv.! -
d900t
senior tag
Nos, szia Laci. Csak hogy kicsit értehetőbb legyen számodra a dolog, a kolléga által kiollózott szöveg tőlem származott egy másik fórumból.
A szöveg eleje és vége hiányzik. A Robotron gyár pl. úgy került szóba, hogy egy látogató értesülése szerint az Amilok Oroszországban készülnek. Ezt kivántam cáfolni.
A lényeg: én jelenleg komolyan aggódom a fusi - és nem csak a FUSI - jövője miatt. Sőt, fogadást tettem - nem kis téttel- , hogy 10 év múlva csak távol-keleti gyártók lesznek az első 3-ban. Ez elég keménynek tűnik, de ha fel kéne sorolni 3 nem távol-keleti TV, vagy motormárkát szvsz, Te is bajban lennél, nem csak én.Mint írtam volt, remélem, hogy a beszállítóválasztási szokásai megváltoznak. Hozzászólásom nem is a Fujitsu-Siemens termékek ''puttozásában'' merült ki. Én unblock az egész consumer termékskálát és értékesítési logikát elutasítom, legyen az Dell Insprion, FSC Amilo, Compaq Presario, Toshiba Satellite. Bocs attól, akit kihagytam
A problémát abban látom - és ez minden gyártó problémája -, hogy két minőségi kategóriát állítanak fel: consumer és corporate (commercial). Az első kategória a retail csatorna árversenyének eredménye. Olcsóbb és kevésbé megbízható termékek. Úgy gondolkodnak, hogy az ember úgyis csak egy darabot vesz, ergo nincs hibastatisztikája, na meg aztán nem is beszélgetnek egymással. Ez egy hibás logika. Ha igy lenne, akkor a vásárlók fejében nem létezne, megbízhatóbb és kevésbé megbízható autó. A feszültség ott keletkezik, hogy az egy darabos áron megvásárolt consumer termék azonos paraméterek mellett kevesebbe került, mint a corporate üzletágnak címzett termék, flottában vásárolva. Piszok nehéz elmagyarázni egy cégvezetőnek, miért ne az olcsóbbik verziót válassza. Nem mondható ki ugyanis az, hogy a consumer termék nem jó. Nekem kimondható, Neked nem ;)
. A vásárlók a márkákban, mint homogén minőségben gondolkodnak. Ha a gyártó nem követi a vásárló logikáját, hosszú távon rajta fog veszteni. Az autógyártók erre már rég rájöttek és több márkanéven gyártanak. Jó példa a VW, mely a Skoda, SEAT, VW, Audi négyessel - ne vegyük elő a többit - gyakorlatilag több különböző minőségű terméket gyárt, különböző vásárlói igények kielégítésére, különböző árakon. A HP kihagyta azt a történelmi lehetőséget, hogy a két márkáját (HP, Compaq) egymás alá rendelje. Az FSC nem tudta megtenni, hogy meghagyja a minőségi Lifebooknak a Fujitsu márkát és alárendelje a Siemenst. Ezt egy német gyomra sosem venné be.
Jelenleg a legtöbb ''A brand'' problémája pont az, hogy a különböző minőségű termékeit azonos márkanéven gyártja. A vásárló FSC-ben vagy Toshibaban gondolkodik. Nem azt kérdezni, hogy milyen minőségű termék a TECRA vagy a Lifebook.. Valljuk be egymás közt őszintén, az a brand jelenleg abból profitál, hogy távol-keleti terméket ad el az attól viszolygóknak európai vagy amerikai márkanévvel. Ez igy nagyon nem szerencsés. Ha pl. a Mercedes kiadta volna a gyártását mondjuk a maláj Protonnak, csak azért, hogy tartsa az árversenyt, hmm, ma nem tudom mi lenne velük.
Nem tudom, miért nem maradt meg a Fujitsu gyártás Japánban. Azért, mert így olcsóbb? Annak mi értelme? A vásárlók egy jó része minőségi terméket szeretne venni, mert elege van a bóvliból. Az összes ''A brand '' satuba fog kerülni hamarosan. A termékei már nem jó minőségűek, viszont drágábbak lesznek, ha a beszállítói megjelennek a piacon. És ez már folyamatban van. Az Acer (a Wistron tulajdonosa ) két éve alatt legázolta az európai piacot és már az USA-ba tart. Az ASUS sem akar lemaradni, elvégre a világ legnagyobb gyártója. Az ECS és az MSI is már itt dönget, így meg is van a világ három legnagyobb alaplapgyártója. Akárcsak a világ 2 legnagyobb monitor gyártója, az LG és a Samsung. És ha elindul saját néven a Quanta és a Compal is - ők a világ 2 legnagyobb notebook termelői, gyakorlatilag a világon forgalomba kerülő notebook több, mint felét gyártják - , akkor mindennek vége. Hiszen ők már a ti beszerzési áraitokon profitot termelnek. Ehhez nem kell több, mint 5 év. Addigra az emberek fejében az lesz, hogy tetszőleges nagy márka ugyanolyan gagyi, mint a távol-keleti. Végülis, mitől is lenne jobb, hiszen ott gyártják. Részletkérdés, hogy kelet- vagy nyugat- németországban csavarozzák bele a winchestert. Ezeket a helyeket akár még gyárnak is lehet nevezni. Mondjuk ekkora erővel bármelyik autó-hifi studio autogyárnak mondhatja magát (auto-rádió+rádió = autó).
Hozzáteszem gyorsan, hogy a consumer minőségű termékek nem elsősorban a gyártók felelősek. Az ok maga a nagy kereskedelmi láncok léte körül keresendő. A kereskedelmi láncok ugyanis - a gyártók hathatós támogatásával - kifektették a szaküzleteket. Igy a vásárló oda meg, ahol adnak valamit és olcsón. Ott pedig tul sok technikai segítséget nem kapnak, hanem a katalógusokból tájékozódnak. A katalógusok - szórólapok - pedig a könnyen kommunikálható dolgokat írják le : kjelző, CPU, VGA, stb..) Igy aztán maguk a márkák versenyeznek és az a márka ad el, mely olcsóbb, mint a többi. Aki el akar adni, az a többi alá megy árban és ha keresni akar valamit, akkor minőségben is. Senki sem fogja azt mondani a vevőnek, hogy X terméket kerüljön el, mert sz@r.
Beszéltem a napokban egy nagy márka honi másodikemberével - kötetlenül, némi alkohofogyasztás után -, aki elmesélt egy történetet: 2001-ben beszakadt a PC piac. Kutatásokat végezték, hogy kiderítsék, milyen módon lehetne növelni az eladásokat. A kutatás eredménye az lett, hogy fel kell gyorsítani a termékváltási ciklusokat, melynek legolcsóbb megoldása a termékminőség rontása.
Azt írod a Uniwill nem élne meg a piacon, ha silány termékeket gyártani. A Uniwill mindaddig meg fog élni a piacon, amig van valaki, aki gyártat vele. Ez úgy mondják pestiesen, hogy ahol szar van, ott légy is van. A Uniwill azért célpontja a közepes méretű gyártóknak, mert messze a legolcsóbb barebone árakat adja.
Augusztusban volt szerencsém az Averatec vezetőivel beszélni. Ezek az urak korábban a Gericom osztrák és német kereskedelmi vezetői voltak. Mint elmondták, a Gericom attól omlott össze, hogy belefulladt a pick-up&return garancia költségeibe és többek közt a sok visszavásárolt gépekbe. Itt kimondottan a Uniwill alapú cuccokról volt szó: (Webboy, Webgine, Webshox, Hummer (Amilo K és L), Blockbuster), Például a Blockbusterből sok-sok ezernek kellett visszaadni az árát, mert a készülék hűtése nem tudott megbírközni még egy 2.53-mas P4 hűtésével sem.
Az AMILO-k első fecskéit még a Compal gyártotta. (M30N) modell. Nem is volt velük komolyabb gond. A Wistron ismét egy jó választás, A Pro-k jó gépek. Örülök, hogy az M-es széria is Wistron, ezt nem tudtam. Sőt, tetszik, az új Sempronos notesz, végre egyedi ID. Erre idáig a fusi nem költött. Szóval, remélhetőleg valami elindult.
Még egy apróság: lehet azért haragudni rám, mert megírtam az AMILO-ról a véleményem. A lényeg az, hogy a véleményem írtam, mely hamarosan megváltozik, amint erre okot látok. Ehhez mondjuk az kéne, hogy 70 eladott noteszból ne jöjjön vissza 9 db 3 napon belül...
Hosszú voltam, tán végigolvastad. Ha igen, érdekel a véleményed. Ez itt egy fórum, zártkörű társaság, alig párszázan olvassák. Véleményformáló ereje országos szinten minimális, így aztán akár még az őszinteség is elmegy.... -
Cris
csendes tag
En is laptop vasarlas elott allok...
Már kinézetem egy gépet, HP nx9110, 15,4 wxga, 512Mb, IP4/FSB800HT, 3200MHz, ATi Radeon IGP 8/64M....
Szal, én csak azt szeretném, h a tervező programok 1000rel pörögjenek rajta(archicad, autocad, photoshop) és zenet tudjak rajta hallgatni melo közben, meg néha dwd-t nézni...
Mit ajánlatok? Melyik tipusnak érdemes utananéznem? -
Kbali
nagyúr
Mármint vehetem kézbe...
-
fsc
tag
Sziasztok! Amire most válaszolok, az a ferdítés tipikus esete!
''A Fujitsu Siemens minden lécet lever''
Egészen pontosan melyik lécet? Teljesítmény? Ár? Megbízhatóság?
Cégünk bőven 1 számjegyű (nem 9) % garanciatartalékot képez a notebookokra.
Ebből fedeződik a minden garanciális probléma, alkatrészcsere, munkadíj, stb. Azt hiszem, ez magáért beszél. Amikor egy IBM Business Partnernél dolgoztam, akkor láttam az ottani számokat is. Ég és föld.
Univill. Nem, nem csak ők. Egyszerre több beszállító. Mellesleg, ha az Univill olyan rossz lenne, már régen nem élte volan túl a konkurrenciaharcot.
Amilo Pro. Pontosan ugyanaz a platform, mint az Amilo M, ugyanaz a szállító, más design.
''Régi Robotron gyár''- ezt én meséltem a notebook.hu-s kollégáknak))
Csak nem így! A sztori, pár mondatban: A Robotron (NDK írógépmárka, csak hogy tisztán lássatok, az IBM is írógépekkel kezdte) gyárával 1 városban, (Sömmerda, Erfurt mellett) van egy a Fujitsu által megvett és modernizált gyár, aminek a kapacitása évi 6-7 millió PC és notebook. Itt gyárt most a Fujitsu Siemens most ún. Consumer PC-ket és notebookokat, míg az üzleti gépek a régi, (de szintén modernizált)) augsburgi Siemens gyárban készülnek.
-
TOZ
addikt
válasz
trickyboi #261 üzenetére
''a 2 gép kb. egy árban van.'' ???
Ez azert csak akkor igaz, ha az 1-nel a normal a 2-nal a Sulinet arat nezzuk...
Az A3501 br. 263k
Az A2Dc A2532DcB br.272-60=212k (sulinet nelkul 245k korul megveheto pl. www.gepbolt.hu)
ha ez meg belefer a ''kb. egy árban'' meghatarozasba, akkor en kerek elnezest.
(Nekem - sajnos - az 50k arkulonbseg a 2. konfig fele billentette a merleg nyelvet; penteken kapom meg a cuccos)
[Szerkesztve] -
A notebook.hu-s kollega írta egy másik fórumban:
''
A FUSI Amilok mindent lécet levernek.
''
Németországban a régi Robotron gyárban rakják össze. A barebone beszállítója a hirhedt tajvani Uniwill. Nagyon remélem, hogy a FS felnő egy kicsit és lecseréli ezt a beszállítót. Az Amilo Pro-k például a Wistrontól származnak, mely lényegesen korrektebb minőséget produkál.
'' -
Kbali
nagyúr
Hi All!
Teljesen lámaként írok, így szeretném segítségeteket kérni.
Szerintetek ez milyen konfig?
Fujitsu
AMD Athlon XP-M 3000+
15'' XGA
512 DDR RAM
40 GB HDD
DVD író
Win XP Home
270e HUF
Sajna ilyen konfigot nem találtam a hivatalos oldalon, így pl. nem tudom, hogy milyen grafika teljesítménye van (ugyanez az ino érdekeln egy Amilo K7600 esetén is).
Amire egyébként nekem kellene:
asztali gép helyett, szöveg, excel, internet, képszerkesztés, sok játék.
Ha nem a fenti konfig, akkor mit ajánlanátok ebben a kategóriában? Külföld sajna nem játszik -
micro
addikt
válasz
tjhooker464 #282 üzenetére
Nem tudom, hogy Intel vagy AMD, mert én elfogult vagyok, de Intelből, ha hól tudom egy új Mobile proci 2MB L2-vel rendelkezik.
-
micro
addikt
válasz
tjhooker464 #278 üzenetére
Arra azért vigyázz, hogy a MM-ban soxor kifutott termékeket árulnak, de még a ''régi'' áron! Igy lehet, hogy egy régebbi szériájó cucc mégis drágább, mint a nagyobb tudású testvére.
-
Den
veterán
válasz
tjhooker464 #277 üzenetére
neked az a clevo kéne amiről nemrég volt itt tesz
-
micro
addikt
válasz
tjhooker464 #275 üzenetére
Menj be a MM-ba, és a nagy kijelzősök közül a legdrágábbat emeld le a polcról!
-
tjhooker464
őstag
Játékra milyen notebook ot ajánlanátok? A keret végtelen csak az a lényeg hogy Media M@rkt ban legyen belőle.
-
jani0625
aktív tag
-
-
#64791808
törölt tag
Sziasztok!
Tökjó, hogy rátaláltam erre a totyikra, a segítségeteket kérném:
Kellene egy laptop. Fontos pontok: max teljesítmény.
És itt ennyi. Kell egy embertelen teljesítményű csúcslaptop, ár nem kifejezetten érdekes. Dual DDR, Intel alapon, ATi vagy nVidia VGA, DVD-RW. A Clevo csúcsmodelljét néztem: Bővebben: link
Létezik ennél erősebb laptop? Ha igen, hogy híjják?
Kösz
Üdv
[Szerkesztve] -
micro
addikt
Egyik ismerősöm szeretne ilye venni:
Asus M2437CU
• Intel® Pentium M Processor
Clock speed: 1.6 GHz
FSB: 400MHz
Cache: 2MB On-Die L2
• Microsoft® Windows® XP Professional Edition.
• 2-Spindle 14.1'' XGA TFT
• Intel 855 PM
• Intel® PRO/Wireless 2100 / 2200BG Network Connection
• ATI Mobility™ Radeon™ 9000
• 256 MB DDR
• 40 GB HDD
• DVD+-RW
• weight: 2.2 Kg
Tudtok valami ellenérvet? -
trickyboi
csendes tag
Szerintetek melyik gépet érdemesebb megvenni?
1. ASUS A3501 LB (Konfig: 15.0'' (1024x768) XGA TFT Intel® Celeron-M 1400 MHz CPU 256MB RAM 30GB HDD DVD/CDRW Intel Video 8-64M w/DDR)
2. ASUS A2Dc A2532DcB 1(Konfig: AMD mobil XP2800+, 15,1'' XGA, AMD XP 2800+, 256MB DDR, 30GB HDD, COMBO DRIVE, Ati 9200 32MB VGA)
Nem tudom, hogy a mobil AMD procik mennyire melegszenek, a 2 gép kb. egy árban van.
Amire kell: programozás, film, zene, (néha játék) -
rdi
veterán
Embörök!
Mit tudnátok mondani a Qwrety IQ 837 -esről?
Van vkinek itt qwrety notija? -
Pizzafutar
aktív tag
No, emberek!
Senki sem hasznal mobile Athlon64-et? -
Ludovicus
aktív tag
-
erte
csendes tag
válasz
zsoltee10 #253 üzenetére
Annal egyszerubb nincs mint felhivod a HP-t es megkerdezed toluk.
De ha jol emlekszem akkor mukodik, csak azert kerdezd meg hogy milyen adatok kellenek, mert ha ''esetleg'' lopott geppel talalkozol akkor nagy szarban lehetsz.
Es ha franko a gep, akkor legalabb megmondjak meddig franko a garancia.
[Szerkesztve] -
zsoltee10
addikt
hungeek: köszi.
van viszont egy apró probléma. nincsen garipapír, de azt mondja a srác, hogy a hp-nél sorozatszám alapján is beazonosítják, és simán lehet gariztatni. igaz ez?
nem szeretnék úg yjárni, hogy megveszem, aztán ha baja van, akkor meg kiderül, hog ymégsem így működik, és buktam 250e-t. -
Pizzafutar
aktív tag
Hali!
Egy kis segitseg kellen, két notebook kozt kellene valasztanom:
ASUS Mobile Athlon 64
Acer TravelMate 4500 P4M 725 (1.6GHz, 2MB cache, 400MHz FSB)
A tobbi tulajdonsag nagyjabol azonos -
hungeek
senior tag
nah, ma 3 órán keresztül ültem egy IBM R50-es előtt (Pentium-m 1,4ghz 256ddr) és alaposan szemügyre vettem (egyébként osztályozó vizsgám volt számtechből és ezzel a géppel dolgoztam).
masszív! Most hogy hosszabb ideig használtam, kellemesen csalódtam ebben az R sorozatban. Full műanyag ugyan az egész (no magnézium ház, no titánium satöbbi mint a T-knél és X-eknél) de masszív. Az LCD stabilan van rögzítve, nem nyikorog, nem lifeg, ''kellemesen nehezen kihajtható''.
A billentyűzet jó (persze hogy jó, IBM billentyűzet), bárhol nyomom le a bill-eket normálisan érzékelte. A bill-ek benyomódása pont ideális. De: nekem ez a műanyag kidörzsölte a kezem egy picit, a sok gépelés alatt, ahol megtámaszotttam a kezemet a gépen (de ezt arra is lehet fogni hogy nem vagyok /még/ rendszeres noti használó és bénán tartottam akezem).
A pöcökegér mellett nagyon jó hogy van tapipad is. Engem az a pöcök hosszú távon az őrületbe kergetne
A súlya 3 kiló... nekem nehéz. (pedig nem állók gyenge gyerek hírében, de ezt azért nem cipelném magammal egész nap...)
Kijelzője átlagos.
Teljesítménnyel nem volt gond (de azért az itthoni 2400+-esem 512rammal alázza az 1,4-es procit, persze igaz, a notiban csak fele annyi memória volt, asszem inkább ez érződött nem az hogy a proci lenne lassabb...
A gép nagyon halk, a venti egyszer kapcsolt be kb 5 percre (asszem akkor mikor Photoshopoltam és Dreamweaverrel dolgoztam egyszerre)
Wifi-t sajna nem volt alkalmam kipróbálni rajta
Ha nem 1 év gari lenne rá hanem 3 akkor biztos ezt venném (1,5ghz-s Dothan + 256ddr => ~290k) de nálam 2 év gari az minimum, még ha IBM-ről is van szó.
Így számomra továbbra is csak az ASUS és az LG nyújt alternatívát a 280k-360k-s ár intervallumban... na meg persze ott van még az X31, de az kicsivel drágább, és most úgy néz ki mégsem fog az beleférni a költségvetésbe. -
hungeek
senior tag
válasz
zsoltee10 #247 üzenetére
szerintem ez egy nagyon jó vétel lenne.
A wifi az a vezetéknélküli hálókártyát jelzi, nem nagy gáz ha nincsen benne mert 8-10 rugóért tudsz venni PCMCIA-st bele.
teljesítményben nem sok különbség érezhető a celeron-m és pentium-m között (egyébként mind a kettő Banias, illetve Dothan, ugyan arra a magra épülnek). Pentium-m nagy előnye a speedstep. Ezért 1-1,5 órával tovább bírja mint a celeron-m.
[Szerkesztve] -
zsoltee10
addikt
Légyszi valaki szánjon egy kis figyelmet rám.
Szal néztem ilyen notit aproneten:
a gép fél éves, HP NC8000
1,6-os centrino, 768ram, 60gb hdd, 9600 vga, wifi asszem nincs benne, 15'', és 1400*1050-es felbontás.
255e lenne az ára, gari 2007.04-ig. megér ennyit? egyáltalán érdemes ilyen notit venni? ha az asztali gépem eladnám, pont beleférne ez a noti.
A másik kérdésem pedig, hogy mi az a wifi? annyit tudok, hog yvezeték nélküli net.még keresek a fórumon infót, csak gondoltam itt is megkérdezem.
-
zsoltee10
addikt
olyan kérdésem lenne, hogy pl. az 1.4-es celeron M, és az 1,4-es Banias között mekkora a teljesítmény, és a fogyasztás különbség?
vagy 1,5-ös cerka vs 1,5-ös Dothan, szóval értitek. -
Ludovicus
aktív tag
Az adott helyen már többször is használtam wifi-t és mindig gond nélkül ment. A lényeg: minden automatikusan történik, legalábbis ha nálad jól fel van téve a hozzá adott driver, nem kell beírni az ssid-t sem, csak leokézni a felismert hálózatot. (A legtöbb nyilvános helyen ugyanez a helyzet.)
+ 1 kérdés: használt már valaki wifi-t linux alatt, ha igen hogyan? Konkrétan Intel PRO/Wireless 2100 BG-re vonatkozik a tudatlanságom. -
karib
addikt
Nem sokat - notebook procit és optikai eszközt nem találsz mindenhol, és nem is feltétlen olcsók. Ráadásul összerakni sem triviális dolog, bár nem is ördöngősség.
Az ilyen oldalakon kell legyen hozzájuk alkatrész is, abból be tudod tájolni, hogy kb. hogy jönnél ki. De általában a barebone-okat a kereskedők szerelik készre, nekik van hozzáférésük a spéci alkatrészekhez és gyakorlottak az összerakásban. Ráadásul a garanciát is a komplett gépre vállalják, ha bármi gond lenne. -
karib
addikt
A wifi elég szerteágazó téma.
Első lépésként, ha még nem tetted, rakd fel a WinXP Service Pack 2-t, illetve az összes lehetséges fontos frissítést (Windows Update). Az SP2 sokat javít a wifi konfiguráción, tehát már csak emiatt is érdemes, de elsősorban a sok biztonsági javítás miatt.
Amúgy szinte biztos, hogy a gépedhez is van valami wifi segédprogram, talán az Intelé (PRO/Wireless). Ha van ilyen, akkor jellemzően le van tiltva a Windows automata wifi konfigurálója. Érdemes mindig a spéci segédprogramot használni, ha van.
Ellenőrizd, hogy a wifi kapcsolat rendesen telepítve van-e: Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok, szerepelnie kell valahol egy vezeték nélküli kapcsolatnak (wireless connection). Ha nincs, akkor valami le van tiltva, vagy nincs telepítve.
A wifi hálózat belövéséhez elvileg annyi kell, hogy elindítod a programocskáját, vagy a Windows wifi konfigurálóját, és valahol kilistázza, hogy milyen hálózatokat lát a környéken, amihez csatlakozhat. Illetve magától is meg kellene találja és pampognia illene, de tegyük fel, hogy nem tette.
Lehet, hogy az adott helyen nem sugározzák a hálózat nevét (SSID), akkor nem fogod meglátni. Ilyenkor meg kell mondják, hogy mi az SSID, neked azt be kell pötyögni a konfigurálóba, és akkor remélhetőleg megtalálja a hálót. Lehet még mindenféle titkosítás is, tehát nem mint mondtam, szerteágazó téma.
Esetleg itt érdemes körülnézni: hotspotter.hu Bővebben: link -
zfarkas
senior tag
Láttam egy osztrák oldalon barebone notit. ''Csak'' proci, mem, diszk, cd/dvd kell bele. Számításaim szerint valamivel olcsóbban meg lehet úszni egy egész jó notit. Van valakinek tapasztalata ilyen gépekkel?
-
rdi
veterán
sziasztok,
olcsóbb kategóriás laptopot vennék és két lehetőségem van:
sulinetre venni ecs bruttó 180 E (-60)
vagy használtam egy IBM -et.
Mind a kettőben 850 mobil proci van, csak az IBM-ben p a ecs - ben duron .
Szerintetek mi a jobb választás ? -
erte
csendes tag
Egy dologban segitsetek.
Ki akartam probalni a WiFi-t es elmentem az Arany Janos u-i BurgerKingbe.Ott ugy reklamozzak, hogy ingyen van a net, de nem mukodott.
Mit kell beallitani, hogy mukodjon?
Mondtam laikus vagyok.
Meg egy kerdes:
Meg lehet valahogy oldani, hogy tv-t nezzek a notin? -
Reinhardt
őstag
válasz
kapcs-ford #233 üzenetére
Szeretnék két dolgot kiemelni abból amit írtam:
''szerintem''
''kinek mi a komolyabb'' -
erte
csendes tag
Sziasztok!
Bar szora sem erdemesnek tunt nalatok a gep, de en beleugrottam.Bevallom oszinten en teljesen laikus vagyok (meg).Ezen a konfiguracion egy komolyabb jatek elfut?
Bementem az Arany Janos u.-i BurgerKingbe es megprobaltam a WiFi-t hasznalni, de nem tortent meg a nagy csoda.Hol rontottam el?
Most ne BurgerKinget mondjatok
HP Compaq nx5000 (DU400A)
Microsoft® Windows® XP Professional magyar
Intel® Pentium®-M 735 processzor (1.7 GHz Dothan)
512 MB DDR-SDRAM
60 GB 4200rpm merevlemez
15'' TFT/XGA kijelző
DVD+RW MultiBay meghajtó
56k modem, 10/100 Ethernet csatoló
WLAN 802.11b/g, BlueTooth
1 év garancia
Mi a véleményetek? -
op9
aktív tag
válasz
zsoltee10 #227 üzenetére
Ahogy gondolod... nekem 8. Csak segíteni akartam. A tesómnak pl. tökéletes, az előző rendeléseket 4 héten belül teljesítették, és kb. 6 ember írta a fórumon, h pixelhibamentes a gépe. (senki sem írta, h lenne rajta legalább 1)
A késést pedig +100MHz-el ''honorálták'', holott nem ők voltak a hibásak, hanem a Shanghai-i Compal.
''nem veszik vissza''... Írtam volna ilyet?
Az általad felsorolt indokokból kettőt elismerek: időben hosszabb (késés), és kockázatos. De vmit vmiért.
1ébként van www.compal.hu is, de a supportjuk állítólag nem teljesen okés.
Üdv.! -
mcneill
csendes tag
Azt gondoltam, hogy relatív és nem tudom milyen körülmények között prodkálta ezt az eredményt. Magáról a laptopról tud valaki érdemleges információval szolgálni? Mármint, hogy ''minőségre'' miylen.
-
zsoltee10
addikt
na látod az ilyen szívás nem hiányzik nekem. pixelhibák, késés, nem veszik vissza, elntűenik a postán, áhh, ez túl körülményes, kockázatos, inkább veszek Mo.-n kisebbet.
Mcneill: a 4 óra akkuidő relatív, mert nem mind1, hogy a win képernyőkímélő futott, vagy meg lehet rajta nézni 2 filmet egymás után. szal milyen felhasználás esetén 4 óra?
egyébként a korábban linklet Clevo 3000+ A64 noti vajon hány órát bír? mondjuk egy 2 órás filmet meg tudok nézni? -
mcneill
csendes tag
más:
a hp omnibook vt6200ről mi a véleményetek? Ez sem atom játékra kellen, csak dolgozni(rajzolás, szövegszerkesztés ect). Sürgős lenne... Mert elég korrekt, 1,6os P4M, 256Mb RAM, hogy csak a legfontosabbat említsem. Ja és 4 óra aksiidő. Az azért elég jó, nem? -
op9
aktív tag
válasz
zsoltee10 #223 üzenetére
Hát igen... a külföldi gari. De erre is rákérdeztem.
Azt mondták, h ha probléma adódna a géppel, akkor küldjem vissza postán, és megtérítik a pénzt.
Amúgy én is peches vagyok ilyen (minden) téren. Ez előtt volt a egy Blockbusterem, és azon volt egy pixelhiba, tesómén nem. Én egy nagyon hangos akksitöltőt kaptam hozzá, tesóm passzívat. Az MR9600-as memóriáit 202MHz-ről 225-re tettem, tönkrement (szemetelt). Ezt szerencsére gariba kicserélték, mondván, h nem csináltam vele semmit.
Aztán több hibája is kiderült (írtam a hwsw-n), és (1 levél)+(10 e-mail)+(1 levél)+(1 törvény) után visszaadták a pénzt (ezt egyébként legalább 10-en megcsináltuk, aki ezt vette).
Sajnos a GetBestMobile amikor rendeltük, épp a szállítási problémákkal küzködött (Kína=>Németó.), így csak a múlt héten kaptuk meg (rendelés: szept 27.), de ezért 1.7-es Dothan helyett 1.8-ast tettek bele.
Peches létemre, én egy 3 pixelhibás gépet fogtam ki, a tesómén 1 se volt, és állítólag az eddig eladott több, mint 200-ból egyiknek sem volt pixelhibája, és megígérte, hogy nem is lesz rajtuk. És kihagyták mind2nkéből a Bluetooth modult, mivel nem volt akkor nekik, de később küldték volna őket.
Ebből kifolyólag írtam egy e-mailt, és írták, h nagyon sajnálják, de vszínű a hosszú út során keletkezhettek a pixelhibák, DE küldjem vissza és kicserélik a TFT-t, holott 5 pixelhiba után lennének kötelesek, és most bele tudják tenni a BT-t, a másikat pedig elküldik.
Vszínű hétfőn megy vissza, és amikor visszakapom, akkor be tudok számolni az igénybe vett időről is.
Anyagában eddig mindenki pozitívan csalódott, én sem gondoltam volna, h ennyire masszív lesz. De ezt tényleg inkább látni, és tapintani kellene.
Üdv.! -
mcneill
csendes tag
Hello!
melyiket ajánlanátok inkább?
ASUS M6701RBH
vagy
CLEVO M400K 05
Fontos lenne azért a súly is és látom, hogy a clevo kb 1 kg -val több. De amúgy úgy nézem van benne minden alap dolog. Ja igen nincs semmi xtra igény, szövegszerkestésre, esetleg filmnézésre kellene. Meg talán játszani, de semmi atom 3D. Mit ajánlotok? Vagy ha esetleg van más jó ebben az árkategóriában (nettó 250-270.000 körül) akkor tudnátok nekem mondani?
kösszi -
zsoltee10
addikt
-
op9
aktív tag
válasz
zsoltee10 #219 üzenetére
Hali!
Tudom, mi kell Neked!!!
Bővebben: link
op#´9 néven keress. A 375EW-ről is írtam ebben a fórumban.
Erősen ajánlom az oldalon említett céget. Egyetlen hátránya, hogy pár hetet kell várni a gépre.
(de hogy ne kelljen sokat keresni... róla van szó: Bővebben: link)
Felmerülő kérdések jöhetnek akár e-mail-en is.
Üdv.! -
hungeek
senior tag
válasz
zsoltee10 #219 üzenetére
nem tetszik olvasgatni a ph-cikkeket?
itt van pont ezeknek a kritériumoknak megfelelő noti: Bővebben: link
sajna a gari csak egy évkülönben nálam is tuti befutó lenne, de így nem
-
zsoltee10
addikt
válasz
Cathfaern #216 üzenetére
hmm, nem értem miért ne jelenhetne meg az aktív hardver témák között.
látom neked is Clevo notid van.meg vagy vele elégedve? mármint minőségileg, kidolgozás? akksi mennyi ideig bírja? mondjuk filmnézéskor.
Karib: desktop proci van benne, ez biztos, mert +20k a mobil A64. igazából nekem egy 1,6-os, centrino bőven jó lenne, de nem találok olyan notit, ami a következő felszereltségű:
15'' tft (1024*768 vagy 1400*1050)
1,5, 1,6 dothan
512 ram
40-es vinyó
mobil 9600, vagy 9700 vga
legalábbis, amit találtam, pl. Clevo-t, a 375ew, az szélesvásznú, emi drágítja, és nincs rá szükségem. -
erte
csendes tag
Hi!
Ez lenti Hp konfigról mi a véleményetek?Nagyker áron tudom megvenni.
HP Compaq nx5000 (DU400A)
Microsoft® Windows® XP Professional magyar
Intel® Pentium®-M 735 processzor (1.7 GHz Dothan)
512 MB DDR-SDRAM
60 GB 4200rpm merevlemez
15'' TFT/XGA kijelző
DVD+RW MultiBay meghajtó
56k modem, 10/100 Ethernet csatoló
WLAN 802.11b/g, BlueTooth
1 év garancia
Mi a véleményetek? -
zsoltee10
addikt
hmm, nem nagyon pörög a topic.
pedig találtam egy mobil barcis gépet.
Bővebben: link ez 260+fa
vélemények? Clevo-hoz viszonyítva? -
zsoltee10
addikt
Bővebben: link
Ebben mi az átverés?? Mobil A64, mobil 9700, és 260+fa?? -
haris
őstag
Köszi srácok a válaszokat.
Más driver kell hozzá, mint a PChez?
Mégis bele kell ássam magam ebbe a témába is, pedig annyira távol áll tőlem.
Köszi még egyszer -
karib
addikt
Kicserélni ki lehet, de csak a feliratot cseréled ki - alatta ugyanazt az érzékelőt fogod nyomkodni
Sajnos ez így van, az egyik iskola a Fn gombot rakja a sarokba, a másik a Ctrl-t. Érdekes módon az IBM is a sarokba rakja, pedig ők aztán tudhatnák
Jó hír: meg lehet szokni, pár hét kérdése. -
eviktor
tag
Hali, vettem egy Asus notebookot, mindennel meg vagyok elégedve, egy dolgot kivéve. Éppen rossz helyen van ctrl gomb a billentyűzeten. Nem a bal alsó sarokban, hanem eggyel arréb. Ott ahol igazán kézre állna, egy spec funkció bill. van. Vajon ki lehet-e cserélni a kettőt? ugyanúgy néznek ki, pont egymás mellett.
Szerintetek?
[Szerkesztve] -
csehzoo
csendes tag
Mi a véleményetek az AMILO sorozatról?
Most jelent mega mediamarktban Amilo 1425 elég jó paraméterekkel:
Bővebben: link -
zsoltee10
addikt
a mobil 9600 mit tud?
notebook vásárláson töröm a fejem, az asztali gépem helyett venném, amiben ti4200 van, és nem szeretném ennél lejjebb adni grafikus teljesítményben.
ár max 250 netto. mobil bartonos konfig mennyivel gyengébb a centrinonál, és mennyi az árkülönbözet? lehet ez így nem túl konkrét, de nem tudom pontosabban megfogalmazni. vagy de.2600+ xp vs 1,5Ghz Dothan? teljesítmény/ár?
egyáltalán milyen notit érdemes vennem, ha a grafikus teljesítmény is számít? -
consono
nagyúr
Hát, szvsz új notebookkal nem nagyon lesz szerencséje, mert jó, ha win2k-s drivert adnak a géphez, de a legtöbb helyen csak XP-set kapsz... Mielőtt választotok valamit nézzétek meg a gyártó oldalán, hogy kínálnak e letöltésre Win98-as drivert és ha tényleg ez a fő szempont, akkor olyant válasszatok, amelyiknél van ilyen.
-
haris
őstag
sziasztok
Bocsi a lámaságért, de egy ismerősöm kért tőlem segítséget notebook témában, de én ehhez nem értek. 2 kérdés:
1 Win 98-al szeretne használni notebook-t,és ujat venne, de azokon mind előre rakott WinXP van. Ált angol v francia (notebook.hu-n kerestem)
Ezekre speciális Oprendszer kell, vagy rá lehet rakni az ismerősöm asztali Win98-át?
2 Mire kell vigyázni notebook vételekor? csak készlet nyilvántartó program fog futni rajta +net. Semmi játék, film stb
Előre is köszi
Haris
Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Mini PC
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- Íme az új Android Auto!
- Hardcore café
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Óra topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Revolut
- További aktív témák...
- Új - Macbook Pro 13" M1 - 2020, 16GB RAM, 1 TERA, touchbar - Apple garancia (106)
- Macbook Pro 13" M1 - 2021 gyártás, 16/512GB, touchbar - garancia (56)
- Macbook Pro 13" M1 - 2021 gyártás, 512GB, touchbar - garancia (63)
- Precision 3480 27% 14" FHD IPS i7-1370P 32GB 512GB NVMe magyar vbill IR kam gar
- Precision 3580 27% 15.6" FHD IPS i7-1360P RTX A500 32GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 7 7700 Processzor!
- Eladó szép állapotban levő Huawei P30 Pro kék 6/128GB 12 hónap jótállással!
- Konica Bizhub C220 - A3 fénymásoló
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 docking station
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest