-
Fototrend
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
JackFeryll
őstag
válasz
tylerddd
#15420
üzenetére
"Ha minél nagyobb fényerejű obit szeretnék, akkor ugye ezeket az "f/1,8" értéket kell figyelni és minél kisebb, annál nagyobb fényerejű?!"
-Igen.
"Az objektív végén lévő üveg fizikai mérete mennyire függ össze a fényerővel?!"
-Azonos fókusztávolságú és hasonló dizájnnal rendelkező objektíveknél igaz lehet és súlyban is nehezebb lesz a fényerősebb.
A fenti példa egy tele zoomot és egy pancake fix-et hasonlít össze ami nem annyira hiteles.Amúgy a Pana 4/3 objektíveinél szerintem ez nem egy annyira lényeges szempont. Egyik sem nagy vagy nehéz. (összemérve a FF fényerős objektívekkel)
Új hozzászólás Aktív témák
- Tippmix
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Okos Otthon / Smart Home
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Metal topik
- Motorola Signature - mielőtt aláírnád...
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 8-16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W11 I Gar
- Új! AKRacing Premium Master gamer szék
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- HP EliteBook 650 G10 15,6" i5 -1335u, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
