-
Fototrend
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
alba-regia
aktív tag
Ritkán vásárolok használtan, inkább eladok dolgokat. Nekem is több vevőm volt, aki jelezte, hogy adásvételi szerződést szeretne írni. Van, akinek azért kell, mert csak így tudja vállalkozásban elszámolni, másnak csak az eredet miatt.
Vettem már adásvételivel pl. biciklit. Ha rendben vannak a dolgok, nem lopott vagy hibás terméket próbálnak rádmelegíteni, az eladó nem zárkózik el véleményem szerint az adásvételi szerződés megírása elől (két tanú azért legyen rajta).
A helyedben megírnám előre, kinyomtatnám a saját adataiddal, és csak az eladó és a termék adatait (megnevezés, SN) írnám be a helyszínen. Addig nem is feltétlenül mondanám a másik félnek. Ha meg nem hajlandó aláírni (mondjuk az összeg átadásánál vagy átutalásnál), akkor árulja tovább. A legtöbb helyen pl. objekíveknél, gépvázaknál kérik feltüntetni már a hirdetésben is a gyártási számot, nem véletlenül.
Szerk.: pl. járművet ha vásárolok, előtte printscreenelem a hirdetést, és igyekszem minél többet írásban kommunikálni, ha lehet. Magánszemély esetén ez a jótállás egyébként is egy nehezebb dolog. Nekem volt már olyan problémám korábban (cégtől vásároltam), hogy visszavásároltattam a járművet. Majd évekkel később kiderült, hogy a cég (vagy annak a nevében) többeket átvert, így bekérte a rendőrség az információkat. Szépen megkerestem a biztonsági mentésben, elküldtem nekik. -
rednifegnar
senior tag
mondanam ha ennyire parazol akkor vegyel ujat, vagy kereskedotol.
en mar rohadt sok cuccot adtam-vettem hasznaltan nem kis penzekert de az elmult 25 evben egyszer se irtam ilyet ala. igazabol fel se merult. talan egyszer egy mukso aki raadasul elado volt o mondogatta hogy ir es akkor lett.
nyilvan minden hasznalt cuccban van riziko, pont itt a ph-n vot egy ipse akitol vettem egy tabletet, az nagyon mondogatta hogy garis meg minden es bizzak benne ezerszeres pozitiv ertekelesei vannak, telszam barmi ha gond lenne. aztan par hetre ra lett, es ugy eltunt mintha soha nem lett volna, telot se vette fel soha, uzenetekre se valaszolt. szoval van ilyen is de ritka.
ami viszont celszeru hogy kezbe kell venni ki kell probalni, es csak akkor fizetni. megnezni pl nem e decenteres, vagy pl a stabi megy e (hallani lehet), frontfokusz/backfokusz, stb.
a lancfuresz amugy egy kulon allatfajta, nagyon sok a lopott meg hamis, nagyon kapnak ra meg jelentgetik fel egymast, kicsit olyan mint az autodiagnosztikasok azok is egymast nyomjak fel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kalandor: Muti, mekkora a havad?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gumi és felni topik
- Trollok komolyan
- Máris limitálja egy európai disztribútor a GeForce-ok szállítását
- BestBuy topik
- CES 2026: felcsavarta az AI-t az AMD, de örülhetnek a játékosok is
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Elektronikus zene topic
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- Yurbuds Ironman fülhallgató
- Honor 400 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


