-
Fototrend
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Surfym@n
senior tag
válasz
Triathlete
#31401
üzenetére
Volt nekem is a sport verzió 150-600ból. 500ig és egy rekesszel szűkebben borotválkozni lehetett vele
-
rednifegnar
senior tag
válasz
Triathlete
#31228
üzenetére
erdemes ezeket vegigprobalni amiket irnak, allvany, stabi ki be, nyilvan ha pl sportot akarsz loni es nincs lehetoseg allvanyozni akkor csokkenteni kell a zaridot. de elotte egy fix vagy lassu dolgon le kell tesztelni mivel van a hiba (ha van), meg persze af/mf stabi ki/be stb.
nyilvan a rovid zarhoz tolni kell az iso-t, nyitni kell a bendet es ezek mas hibakat okoznak. plane egy 15 eves croppos vazon limitalt minden.
a blende nyitas vagy fenyeros obi se megoldas mindenre mert akkor jon a vekony melysegelesseg, ami kepileg se biztos hogy jo, plusz agep se tudja lekovetni.
a nagy telezes mindig is a kompromisszumokrol szolt. -
Throme
veterán
válasz
Triathlete
#31226
üzenetére
Szerintem próbáld meg stabival is (ha csak nem svenkelni akarsz, bár ahhoz meg sok az 1/1000-4000 szvsz).
Könnyebb komponálni és nyersz 3 vagy 3,5 lépést záridőben.Mostani vázamban van stabi és még a fényerős fixhez is használom. Nekem sokkal jobb. Nem fényerős obinál is számít az az 5,5 steps...
-
rednifegnar
senior tag
válasz
Triathlete
#31226
üzenetére
Az 1/1000 sok lesz oda, 1/4000 v 1/8000 es sorozat, ilyen gyujtotavolsagon siman bemozdul.
-
Throme
veterán
válasz
Triathlete
#31224
üzenetére
Szerintem próbáld ki állványon, időzített expoval (vagy távirányítóval) és automata módban.
Első körben kikapcsolt stabilizátorral.Milyen vázzal próbálod?
Obin van stabi és be is van kapcsolva és működik? -
Surfym@n
senior tag
válasz
Triathlete
#31121
üzenetére
1.
2.8as üveg 2FÉ előnnyel bír tele végen.
Kézzelfogható előny pl, hogy ISO 12800 helyett ISO3200-on tudod ua-t fotózni azonos záridő mellett -> képminőség2.
DSLR-ek AF rendszere nagyobb fényerejű obikkal tudnak jobb pontosságot
(Canonoéknál pl 2.8 vagy gyorsabb lencséknél van duplapontosságú AF követés - Nikonnál nem tudom ez hogy van, de biztos ott is sokat segít), illetve a keresőkép is világosabb lesz -> kevesebb rontott kép3.
Kisebb DOF, szebb háttérelmosás, jobb témaleválasztás -> magasabb értékű képek+1
200mm-en kis vágással simán megvan a 300mm-es látószög (vagy 5-10m-el közelebb mész a témához, HA tudsz)Szerintem ez mind fontos, főleg kevés fényben, sportnál, ráadásul ha pénzért adod el képeidet

Új hozzászólás Aktív témák
- Először beszélt bővebben az új Xbox konzolról a Microsoft
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- iPhone topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Jövedelem
- Tőzsde és gazdaság
- Metal topik
- További aktív témák...
- Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sports objektív ( Canon ) - Újszerű -
- Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 ( Nikon ) - Újszerű -
- Eladó Nikon D500, 17-55 mm 2.8, 18-140 mm 3.5-5.6, markolat, tartozékok egyben vagy külön
- GoPro HERO 8 Black, full szett
- Sony Alpha 7 III váz(30 perc limit off) + Sony 50mm 1.8
- Beszámítás! Asus TUF A17 FA707RR FHD Gamer notebook - R7 6800H 16GB DDR5 512GB SSD RTX 3070 8GB W11
- AKCIÓ! Intel Core Ultra 5 235 14 mag 14 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Beszámítás! MSI Thin 15 B13UC FHD GAMER notebook - i5 13420H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 4GB WIN11
- Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm, GPS, 1 Év Garanciával
- Sima Vs.Windows Logitech Mx keys s plus és hagyományos Mx keys magyar bemutatása. Új videó linkkel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

