-
Fototrend
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Balinov
titán
válasz
Formaster
#27295
üzenetére
Draga szuromarkakhoz kepest a Haida gyartmanyuak eleg jo ar/ertek arannyal birnak. Nekem 2db ND1000-es MC PRo II-m volt (elsot a keteves elkeverte
). En innet vettem, hologramos, tuti eredeti (ezt is hamisitjak) kulonbozo fotos topikokban tobben hasznaljuk megelegedessel.Viszont videohoz lehet egy vari ND jobb lenne? Jjeahh kollega hasznal vario ND-t, esetleg ha nem fix ND8 vagy ND10/1000-es kell, o szerintem tud majd jo tanaccsal szolgalni.
Ja, barmilyet veszel nezd meg hogy a jelenlegi es tervezett obiknak milyen a szuromerete es a legnagyobb szuromeretut vedd meg es pareuros step up ringekkel old meg a kulonbozo obiatmerokre valo felszerelest. Nekem pl meg Nikon DX idokbol kifolyolag 67mm-es van, de a legnagyobb MFT uvegem is valami 52mm. siman frankon lehet step up ringgel hasznalni.
udv
B -
Balinov
titán
Sracok, ismeros szeretne egy 70-200@F2.8 Nikkort de mivel nincs annyi penze most kerdezi, milyen jo minosegu alternativai vannak ennek a csodanak. Elbol mondtam neki a 70-200@F4-et, de Sigmaba/Tamronban van valami szambaveheto alternativa fenyero/fokusztav teren?

-
Balinov
titán
válasz
#74459392
#18247
üzenetére
Kisracosak is faszak, de a szitakoto, meg a tajkep! nyami! Volt 55-200VR-em, meg D5000-re, de hulye fejemmel eladtam
egy forumtarsnak. most meg vadaszhatok helyette, mire kezdek belejonni a temaba.Sigma 70-300mm f4-5.6 APO DG Macro-t latok amazonon hasznaltan 100€ korul postaval, de az 55-200Vr is megall ekorul, szinten onnet, meg esetleg a Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro 1:2-je is. Vagy veszek egy 3rd party vakut belterhez.
-
Balinov
titán
Sracok, kisebb penzmag all a hazhoz, gondolkozom ujabb uveg beszerzesen. UWA-ra most sincs keret, meg hasznaltan sem, de egy D90-re milyen telet ajanlotok, amit hasznaltan kb 100€ alatt meg lehet szervalni? 55-200, 70-200, 70-300 tartomanyban
-
Balinov
titán
Sracok,
NIKKOR 50mm f/1.8D mennyire ajanlott, bevallalhato uveg D90-re? Angol amazonon most szemtelenul olcson akciozzak (kb 30kHUF, postaval kb)
Koszi
B -
Balinov
titán
válasz
aleister
#11659
üzenetére
nem mondod. eleg jol tajekozott bar ebbe a profi vonal=Nikkor, consumer=Nikon dologba lehet valami
-
Balinov
titán
válasz
kovaripeti
#11514
üzenetére
igen, pontosan erre. Otthoni beszerezhetoseget majd tobbiek mondanak (latom ez megtortent), en kulfoldon elek
-
Balinov
titán
válasz
kovaripeti
#11512
üzenetére
szia, ha ez fontos szempont (marpedig a csalad az!), akkor en a 18-105VR-ben gondolkodnek. Minosegben nem rosszab (sot ahogy nezegettem teszteket tobbnyire jobb is) a 18-55VR kitobinal.
Megintcsak ismetelni tudom magam (nem neked szol
) de en is eloszor az 55-200VR-t vettem a kitobi melle, amit masfel ev alatt talan 5x, ha hasznaltam, viszont a kitobinal neha hianyzik a nagyobb atfogas, ezert vettem a heten egy 18-105VR-t hasznaltba -
Balinov
titán
válasz
kovaripeti
#11507
üzenetére
szia, nyugodt lehetsz, mindket obi jo a D3000 vazhoz.
-
Balinov
titán
Sracok, ezt tenyleg nem itt kene. Oke, hogy objektiv szemmel kell a vilagot figyelni, de ezt inkabb a RING Topic - Boxoljuk le! c. topikban kene
-
Balinov
titán
válasz
kovaripeti
#11438
üzenetére
szia,
ha visszaolvasol par hozzaszolast latod, hogy egy kollega velem egyutt hasonlo cipoben jar, mint te most .Anno en is 18-55VR-el vettem kitbe a vazat, majd bovitsunk objektivparkot cimszoval vettem ujan egy 55-200VR-t, amit kb masfel ev alatt talan ha 5x tekertem fel a vazra. Mivel a kitobi atfogasa neha keves en is nezegettem, mi lenne a legcelszerubb ápgréd a kitobi mell es egy 18-105VR-t vettem, hasznaltan. Otthon sztem meg ujan is boven belefer a keretedbe, de ahogy elottem is javasoltak, erdemes korbenezni az aprokon, ki lehet szvsz ott is fogni egy hasznalt, megkimelt es joarasitott peldanyt. A kulonbozetet meg elkoltheted tatyora, tartalek akkura, sd kartyara, szurokre vagy tripodra
Új hozzászólás Aktív témák
- Gumi és felni topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- ZEN.com
- Napelem
- Milyen autót vegyek?
- 007 First Light - Bemutatkozott a PC-s gépigény
- CES 2026: A Lenovónál már akasztják a jövőt
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen notebookot vegyek?
- További aktív témák...
- iKing - Apple iPhone 15 Pro Natural Titanium ProMotion 120 Hz, A17 Pro, USB-C 128 GB
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPhone 12 Mini 64GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 14 Pro 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
).
Ezt copy-pastelem egy emailbe holnap neki. Ja, elfelejtettem irni, D5000 vaza van a sracnak, 18-55VR Kitobival ill. 50/1.4 AF-S-szel.
) de en is eloszor az 55-200VR-t vettem a kitobi melle, amit masfel ev alatt talan 5x, ha hasznaltam, viszont a kitobinal neha hianyzik a nagyobb atfogas, ezert vettem a heten egy 18-105VR-t hasznaltba


