-
Fototrend
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
gerisz23
őstag
válasz
haddent
#42037
üzenetére
Vettem egy behozott C-s corsát,ami még nincs honosítva,kereskedőtől,szóbeni garanciával.
Elhoztuk lábon kb 85km-ert.Másnap a szerelőnél akihez vittem már nem indult el-az ő állítása szerint.
Rádugta gépre gyújtótrafó hiba,hozatott bele gyújtótrafót azzal se lett jó.Nevezzük a szerelőt mondjuk Tibornak,csak az egyszerűség kedvéért.Szóval nem lett jó a trafóval a 4.henger hibát dobott,azt mondta akkor szét kell szedni a motort.
Közben beszéltem azzal a szerelővel akivel eddig javíttattam,-nevezzük Zsoltnak-azt mondta ilyen nincs,hogy egyik napról a másikra elmegy a kompresszió egy hengerből,meg hogy dadog a motor.
Közben beszéltem a kereskedőkkel is akiktől vettem,elképedve álltak a dolog előtt.Azt mondták hogy a motort ne szedessem szét mert akkor garancia ugrik.beszéltem zsoltival,aki hidrotőke fennakadásra tippelt helyből (telitalálat) azt hiszem itt is kaptam hasonló tippeket,azt mondta mondjam meg hogy nincs pénzem kifizetni a javítást,és hozassam el trailerrel.Pár telefon elhoztuk az autót,Tibor nem örült neki,és a fejemhez vágta hogy nem érti az embereket akik ilyen autót vesznek,miért nem akarnak költeni rá(nem 10-20 ezrekre gondolt hanem 100 feletti összegekre).
Mindez tegnap délelőtt történt,este hívott Zsolti,hogy alszom-e már,kicsit kéretve magát elárulta hogy az volt a hiba amire ő gondolt,nem volt olaj az autóba,illetve ami volt is régi volt.fennakadt az a fránya hidrotőke(amire mellesleg Tibor azt mondta hogy hülyeség,biztos motorhiba,mert olyan nincs hogy egy 2003-as autóba csak 67000km van-igazolva előző osztrák műszakikkal).Tibornak kifizettem a kipufogó cserét,a középső részben talált kivetni valót,meg a munkadíját,számlát azt nem adott.
Zsolti este 9-kor derítette ki,illetve mérte fel a helyzetet,Tibornak volt rá vagy 2-3 napja.Beszéltem közben róla a kereskedőkkel,ők is hasonló tippeket mondtak mint a Zsolti,körbekérdeztek ismerős Opelos szervizeknél is,teljesen készségesek voltak.
Ma megtörtént az olajcsere,gyertya csere stb,szép hangja van a motornak.
A történethez tartozik,hogy Tibornak van egy kereskedése is,ahol volt egy 3 ajtós c-s 1000-es corsa,amit nem vettem meg,de gondoltam az ismerettség végett majd bizonyos összeg fejében elintézik a papírokat az autón,ehelyett majdnem másik motort vetetett, úgy nézett ki hogy arra kíváncsi mennyire vastag a pénztárcám,csak tippelek de arra hajthatott hogy majd otthagyom neki az 5 ajtóst "motorhibásan",cserébe a másikért.
Új hozzászólás Aktív témák
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- MWC 2026: csápolt a robot, majd dobott egy hátraszaltót
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Windows 10
- Akciófigyelő: Jelentős kedvezményekkel veheted meg a Xiaomi 17-eket
- Modding és elektronikai kérdések
- gerner1
- Huawei P10 - pisztácia nem is volt
- További aktív témák...
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- Philips EP5441/50 automata kávéfőző - Patika állapot - Philips garancia 2027.03.19.
- Konferencia kamera + mikrofon egyben - vaddi Conferenceshot AV Camera távirányitóval
- Robotporszívó - Eufy Robovac L70 Hybrid
- UrbanFlow Inox kihúzható konyhai csaptelep
- Xiaomi Mi 10T Pro 256GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Lenovo T14 Gen 1 Ryzen 5 pro 4650U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- 241 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- Apple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue karcmentes 100% akku (58 ciklus) - 2026.12.03.-ig garancia
- DTK 2.1 Multimedia Speaker System 3D-168D
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
