-
Fototrend
A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
kmarci25
veterán
válasz
kmarci25
#38929
üzenetére
Csak okulásképpen... Kiderült, hogy átverés lett volna az egész.
Röviden: jófogáson hírdet bátyám egy nagyobb értékű cuccot (~450 000 Ft). Jelentkezett egy figura emailben, hogy ő megvenné, euróban fizet, Grúziába kell szállítani a cuccot. Itt már kezdett gyanús lenni. Kért egy PP accountot amire utalhat. Megadtuk az email címet, azzal ugye még sokra nem megy. Majd érkezett egy email, ezekhez hasonló. Maga az email kinézetre rendben volt, a feladó címe (service@tranferdept.com) viszont és a tartalma elég gáz. (Várakozik 2100 euró átutalásra, de előbb 400 eurót be kell fizetni a GramMoney-nak egy grúziai címre, ez lenne az áruszállítás, és ezt követően kapjuk meg a 2100 eurót.) Na, innen már teljesen biztos volt, hogy full kamu az egész, úgyhogy jelentettem a PP-nek is az esetet az erre a célra szolgáló email címen, illetve a ScamWarners-nek is továbbküldtem. És küldtünk egy választ azzal, hogy kb. kapják be.
Szerintetek kell még valamit tennem? (Még mielőtt: nyilván a PP-nél többlépcsős azonosítás van beállítva erős jelszóval, ahogy mindenhol másutt is.) -
válasz
kmarci25
#38929
üzenetére
Naponta változik az árfolyam. Egy hozzávetőleges árfolyamot most is tudsz nézni, az egyenlegnél ott a számoló.
De nem mindegy hogy miként küldik neki, mert ha nem Pénzküldés ismerősnek a módszer, hanem Termék vagy szolgáltatás kifizetése akkor jutalékot vonnak belőle. (1500 €-ból úgy 51,35 €)
Saját bankszámlára, amit előtte hozzáadott a fiókhoz ingyenes a kiutalás.
Új hozzászólás Aktív témák
● Tekintsd át a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (Jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, a PayPal szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 1 i5-10210 / 16GB RAM/ 256GB NVMe SSD világítós EU bill, kiváló állapotban
- vizes GAMER PC - RYZEN 5 7600X / 32GB DDR5 / RTX 5070 12GB
- HP EliteBook 840 G7 i5-10210U / 16GB RAM / 256GB SSD Szép állapot, EU bill, gyári töltő
- A KINCS ! Új HP EliteBook 860 G10 Profi Fémházas Laptop -50% 16" i7-1355U 32/1TB FHD+ IPS MATT
- Dobozos DELL Inspiron 16 Fémházas Multimédiás Laptop 16" -30% Ryzen 7 8840U 8mag 16/1TB FHD+ IPS
- 216 - Lenovo Legion Slim 7 (16IRH8) - Intel Core i7-13700H, RTX 4060
- PC Architech Branding
- Apple Magic Keyboard A2261, magyar billentyűzet iPad Air 11"/ iPad Pro 11" - 27% ÁFA
- AKCIÓ! HP EliteBook x360 830 G7 i5-10210U 16GB 512GB 1 év garancia
- 262 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Röviden: jófogáson hírdet bátyám egy nagyobb értékű cuccot (~450 000 Ft). Jelentkezett egy figura emailben, hogy ő megvenné, euróban fizet, Grúziába kell szállítani a cuccot. Itt már kezdett gyanús lenni. Kért egy PP accountot amire utalhat. Megadtuk az email címet, azzal ugye még sokra nem megy. Majd érkezett egy email,


V/