-
Fototrend
Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója
Új hozzászólás Aktív témák
-
Yocee
aktív tag
Kikérem magamnak ezt a feltételezést, ez Bithumenről van.

De nincs igazad, a HEVC egy szabványos kodek, és a rilízek a fenti oldalakon nagyjából szabványosak.
A beillesztett filmet egyébként csak a PC játsza le, MPClassic al, rendesen bekonfigurálva. A TV semmi lejátszóval nem viszi. A 400-as Popcorn meg tekerni nem engedi. -
-
Digiflex
tag
Bocs, még nem vagyok ennyire otthon a számozásban, de van egy apróság, ami zavar. Alapból 4K-s dróbfelvételeim natív megnézéséhez vettem a TV-t, mert a fullHD-s felvételek is sokkal jobban nézhetőek voltak a 10+ éves tv-men, mint a PC-n. A 4K-val is ez a helyzet, valamiért a PC (Win 10, SSD, 1050GTX, FHD+ monitor) lejátszáskor mintha frame droppok, ugrások lennének a videóban, pedig a TV-n lejátszva tökéletesek.
DE!!! mivel nincs hangsáv a nyers videón, a nagyonokos tévé ezt a tényt kiírja a képernyőre, jó hosszan, szép nagy betűkkel. És folyamatosan...... Hogy lehetne ezt kikapcsolni??? -
Yocee
aktív tag
"- csont nélkül lejátszik amúgy mindent 4K 60FPS HDR-ig bezárólag, szóval a lejátszó kapacitásával nincs probléma"
Azért erre kíváncsi lennék. 55pus7502, és 55pus7503 am van, sokmindent lejátszik, de a hevc 4k filmek azért akadnak. Ami meglepett, hogy kijön belőle az Atmos hang, de csak FHD nél, 4k nál már csak a 7.1.
-
wizzgeri
tag
Na ez szuper hír,mert az volt a baj a régi philips pus6272nk nem irta csak a csatorna nevét,meg a kis logót mellé,a régi lg-nk meg web0s 2vel is irta az aktuális műsor nevét,és azt is hogy épp mennyi van hátra belőle. Ez hiányzott,jó hogy újra lesz ilyen ,nem kell külön műsorújságot nyitni miatta.
-
wizzgeri
tag
Wow ez nem semmi összefoglaló. Nekem egy fórumtárssal sikerült megegyeznem aki ugyanilyen akcioban vette mint te és 240ért átveszem tőle magát a tvt. Szerintem ennyit megér azért. Annyi kérdésem van, ha lapozgatsz a csatornák között,kiirja a műsor címét,illetve hogy hol jár a tartalom? Nekünk is digi kábel van.
-
kew
senior tag
Engem zavar, ha a mozgásos cuccok be vannak kapcsolva, olyan mintha valami animációt néznék, vagy nemis tudom, olyan mű. Kikapcsova inkább természetesebbnek hat.
Full sötét szobában te mennyire látsz bevilágításokat? Mondjuk egy olyan kép esetén, mikor teljesen fekete a háttér, csak középen van valami világos rész (stáblista, egy logó középen, vagy hasonló).
-
Tin
veterán
na pár dologra már sikerült rájönni mindenféle tesztábrával és tesztvideóval.
- a kontraszt alapból túl magas, én levettem 40-re, így egész jó.
- színjavítás ki, de a színterjedelem lehet magas, mivel nincs kalibrálva. ez esetben nálam a színhőmérséklet egyéni.
- a kontraszt üzemmódot kikapcsoltam, a hdr felkonvertálás viszont maradt be, mert az nem rossz.
- a dinamikus kontraszt ízlés dolga, szerintem kikapcsolva is jó, nem annyira zavaróan széles a kontraszt, és a feketéje még így is egész jó.
- a fényérzékelőnek van értelme, besötétítettem, majd kivilágosítottam, és tényleg alkalmazkodik a körülményekhez. világosban sem túl sötét a sötét szobához beállított kép.
- az ultra resolution jópofa dolog, én bekapcsolva hagytam. 480p-vel sokat nem tud csinálni, de 720p-től felfele már használható, 1080p-n simán javít nem keveset.
- a zavarelnyomás meg mpeg zavarelnyomás tökmindegy, sok hatását nem láttam.
- a mozgás viszont baromira nem mindegy. "ki" állásban mozgás esetén darabos a kép, de egyenletesen darabos. ez nyilván közelről nézve nagy képnél zavaró, főleg erős mozgásoknál, de stabilan "remegős". ha viszont be van kapcsolva (és ebben talán az "egyenletes" üzemmód a legjobb), akkor betesz a képek közé "átmeneti" képkockákat, és sokkal folyamatosabb lesz a kép tőle. viszont, bizonyos irányú mozgásoknál nem tökéletes a "közberakott" képkocka, és fura mozgások alakulnak ki.alapvetően asszem bizonyos műsorkészítési stílusnál, ahol mindent "zoomolva" vesznek fel, és gyorsan a mozgások, a tévé méretéhez képest túl közelről nézzük, és ezért lehet furcsa a kép. a mozifilmeket bazinagy mozivászonra tervezik, és nem rángatják a kamerát sem, abban az esetben nyilván sokkal kényelmesebb a "nagy" képernyő.
-
anrab
addikt
Nekem 55"7502 van.
Tv adásokhoz kikapcsoltam a HDR felkonvertálást. Bekapcsoltam a teljes energia megtakarítást az Eco módban és a másiknál /nem jut eszembe a neve/ ahol van a képre optimalizált, ott is energiatakarékosra állítottam. És még így is levettem a világosságot 45-re.
A többit majd meglátod.
Az energia takarékos dolgok mindig sötétítenek egy kicsit.
Nem biztos hogy nálad jó lesz de próbálgasd. Végülis mindenkinek más az ízlése. Ja és ne a film módot piszkáld vagy valamelyik másikat. Minden forrásnál az egyénit állítsd be.
Új hozzászólás Aktív témák
- BestBuy topik
- Cudy routerek
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Lexus, Toyota topik
- Futás, futópályák
- Milyen SSD-t vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Sharp 55FN2EA UHD Android LED Smart Televízió, 139cm
- Samsung QE50Q80D 50" QLED 4K Dolby Atmos Smart TV / AirSlim dizájn
- Új, bonatlan Philips 43" (108cm) 4K LED TV - 43PUS7609/12
- LG 50QNED87T3B 50 colos LG AI QNED87 4K Smart 120hz Gaming TV
- LG 50QNED85T3A / QNED / 50" - 127 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- Microsoft Surface Pro 6 fekete
- HP Omen 80G8E9 - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDR 400 - USB Type-C
- BESZÁMÍTÁS! 64GB(2x32GB) Kingston Fury Beast 3200MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- FELVÁSÁRLÁS A GYŐRÚJBARÁTI BOLTUNKBAN!
- 8Gb DDR3L 1,35V 12800u 1600Mhz RAM-ok, több db
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő



holnap kiderül majd. Várom már



