-
Fototrend
Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
meroly
veterán
Egy dolgot nem értek ebben a frekvencia őrületben. Minél magasabb a frekvencia, annál kényesebb is. Mivel a műholdak 12-15Ghz környékén tolják az adatot, totálisan pontos rálátás szükséges az adó és a vevő antenna közt.
A westel0660 anno 450Mhz környékén szolgáltatott, az nagyjából megegyezik a most nyilvános PMR sávval. Akkor hogy-hogy nem működik több km-re? Nem hinném hogy a BTS-ek kilóméterenként voltak elhelyezve és a mobil teljesítménye is kb akkor volt, amit írtál a mostani PMR rádióhoz.
Szóval kérdem én, akármilyenek a terepviszonyok miért nem jut el a jel pár km-re? A mobilnál eljut (a bázisig legalábbis).
Ezt igazolja az is, miszerint a VHF sávban (CB - amit te is írtál) sokkal kevésbé érzékeny az átviteli csatornára. Gondolom ezért használják a taxisok is ezt pl.
Nem vagyok rádióamatőr, de érdekelne a dolog, pl egy CB hatósugara nagyságrendileg mekkora?
Ezekben van valami titkosítás, vagy kódolás, hogy ha két készülék "beszél" akkor hiába hallgat bele más abba a sávba, nem fogja érteni? Vagy ez még kvázi analóg?
Új hozzászólás Aktív témák
- Hiseeu vk10v 4hd405 hd nvr komplett szet
- Jó állapotú Kona Shred / Pike 454 dual-air 110mm-140mm / Shimano Deore felszereltség!
- Gree klíma AKCIÓS áron beszereléssel együtt!
- Új, bontatlan FÉLÁRON - LOVI Expert 3D Pro elektromos mellszívó - Még 1,5 év magyar bolti garival! -
- Midea klíma akciós áron beszereléssel együtt!
- Bowers-Wilkins Pi7 S2 (2195084) (ELKELT)
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Lenovo ThinkCentre M910q Mini PC / i7 7gen/8GB RAM/240GB M2 SSD/12 hónap jótállással
- Samsung Galaxy A55 128GB,Átlagos,Adatkábel,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest