Új hozzászólás Aktív témák
-
Cadal
őstag
Hi!
Sokszor hallani, hogy a Gigabyte MA-770-DS3 lapban nem ajánlott nagy fogyasztású procikat túlhajtani a gyenge processzort ellátó tápáramkör miatt, és mert rosszul teljesít a nem létező hűtése a FET-eknek!

Ezért gondoltam egy merészet, és a fejembe vettem, hogy márpedig megoldom a FET-ek hűtését. Több alkalommal lehetett már látni, hogyan oldják meg a fórum társak az északi híd hűtését gyári, vagy saját készítésű hűtőbordákkal.
Én egy Slot A-s hűtőborda átalakításában láttam meg a megoldás kulcsát! Az alany:
Az borda alsó felének síkba maratását követően megszabadítottam a további felesleges részektől, hogy elférjen az alaplapon a kondenzátorok között. Ahogy körvonalazódtak a végső méretek, már komoly kétségeim támadtak a hatékonyságával kapcsolatban

Nem kevés reszelést és fűrészelést követően helyére került a borda!
Szerencsére a Freezer alsó lamellái enyhén hajlítottak, így onnan érkezik némi friss levegő a bordákra! Terheléskor pedig egy kicsit több
!
Így fest más szögből...
Sajnos megfelelő berendezés hiányában nem tudok hőfokokkal szolgálni. A borda méreteit és a rögzítés problémáját tekintve bátran kijelenthetem, hogy ez a próbálkozás megmarad gondolatébresztőnek... Sajnos be kell látnom, hogyha valamikor is váltok Phenom II-re akkor alaplapra is áldoznom kell, mert a tuning elengedhetetlen
!Végeredményként mégis úgy érzem érdemes volt nekiállni. Megismerkedtem új emberekkel (a maróssal) és kezdem melyen tisztelni a home made megoldásokat.
Üdv. Cadal
Új hozzászólás Aktív témák
- Gigabyte Geforce RTX 3090 Eagle OC
- Budget Gamer - i5 7600 / GTX 1070 8GB / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- Eladó Apple Watch SE 2 Rose Gold
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" WUXGA I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 500GB I 14" QHD+ I Cam I W10 I Gari!
- Kingston HyperX IMPACT 32GB DDR4 2400 MHz laptop RAM (2x16GB)
- Apple iPhone 14 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire Pulse RX 6800 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Sony PS3/PS4/PS5 és kézikonzolok Okosítása és Szoftveres szintű javítása - MÁR 13.00-S PS4 IS!
- MSI Thin GF63 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-12450H - 8GB - 512GB - RTX 3050 4GB - Win11 - Gari - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
!