-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
B-L-A-C-K
titán
Pl itt van egy része de még van egy pár, de mivel nemértek hozzá igy nem tudom eldönteni mi a legkönyebb....
Adott ládáknak egy sorozata. Minden láda kocka alakú és egyik oldala nyitott. A ládákat egy robotnak kell összepakolni úgy, hogy egy ládát belerakhat egy másik ládába, ha az utóbbinak a mérete kisebb. Azonbana robot csak sorban balról-jobbra haladva tudja a pakolást elvégezni, teháta soron következő ládát vagy belerakja egy másik, már összepakolt ládába,vagy külön hagyja. Az a cél, hogy a lehető legkevesebb összerakott láda keletkezzen.
Feladat:Írj programot (LADA.PAS vagy LADA.C) amely megmondja, hogy minimálisan hány ládába lehet a ládasorozatot összepakolni, továbbá megadja, hogy mely ládák lesznek egybepakolva.
Bemenet:
A LADA.BE állomány első sorában a ládák N száma (0<=N<=10000) van. A második sorban N db pozitív egész szám van, a ládák méretei. Mindenszám értéke 1 és 30000 közötti.
Kimenet:
A LADA.KI állomány első sorába az összepakoláshoz minimálisan szükséges ládák M számát kell írni. A következő M sor mindegyike egy összepakolást ad meg, azaz azon ládák sorszámai szerepelnek egy sorban, amelyeket egybe kell pakolnia a robotnak a kiírás sorrendjében.Példa: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- OLED monitor topic
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- Házimozi belépő szinten
- Arc Raiders
- PlayStation 5
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Az év utolsó napján előbújt pár Galaxy S26 dummy
- Jövedelem
- 3D nyomtatás
- További aktív témák...
- iKing - Apple iPhone 15 Pro Natural Titanium ProMotion 120 Hz, A17 Pro, USB-C 128 GB
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- IKEA (HAVREHOJ) tablet tartó
- 179 - 180 - 189 - 190 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


