-
Fototrend
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
válasz
oregcsóka #5289 üzenetére
Nem kötekedésből meg fennhéjazásból, de ha az első gondolatod egy .exe file esetén, hogy átnevezed .txt-re hogy szerkeszthesd, akkor ne erőltesd ezt az egészet. Ez nem az a témakör, ahol néhány fórum hozzászólás elég ahhoz, hogy akár minimálisan is képben legyél azzal kapcsolatban, hogy mi merre hogyan.
-
amargo
addikt
válasz
oregcsóka #5289 üzenetére
Ne haragudj, de egy kicsit megint lemaradtam.
Mit lehet szerkeszteni?
Ha a bináris állományt akarod, akkor kevés hozzá az átnevezés. Úgynevezett decompiler/reverse engineering-re van szükség. Ha a bináris állomány kódolt, akkor még nagyobb feladat.Ha leírod mit szeretnél csinálni, lehet jobban tudnánk segíteni.
-
amargo
addikt
-
ArchElf
addikt
válasz
oregcsóka #5280 üzenetére
C64-es BASIC-je - ha jól rémlik - tokenizált nyelv volt (inkább interpreteres, mint kompilált nyelv). A PC (windows, dos, egyebek) futtatható fájlai leggyakrabban kompilált (lefordított) programok (lefordítandó programnyelven készült programok). Legtöbbször a forrásnyelv kitalálható a gépi kódból, de viszonylag kevés nyelv van, ahol a gépi kód visszafordítható volna (majdnem egy-az-egyben) forráskódra. Az ilyen (ehhez hasonló) nyelvek a "modern korban" .NET környezetben készült nyelvek (IL kódot generál a fordító, nem közvetlenül gépi kódot), és a JAVA (szintén ú.n. byte-kód készül, amit a JVM fordít gép kódra).
Vannak emellet interpretált futtathatók (szkriptnyelvek), de ezek - mivel futtatás előtt nincsenek lefordítva - így közvetlenül is olvashatók.AE
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- Diablo IV
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Melyik tápegységet vegyem?
- Dying Light: The Beast
- Ingatlanos topic!
- Sorozatok
- Path of Exile 2
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G5 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
- OLCSÓBB!!! DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
- Crucial 240GB SSD eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest