-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
atesss
addikt
válasz
azbest
#38945
üzenetére
"A megjelenítés vagy kiírás pedig, ha oda helyi idő kell, akkor arra szokott lenni függvény, ami kiadja magából olyan, emberi fogyasztásra alkalmas formában."
Akkor ezzel a függvénnyel az alapból UTC-ben kiolvasott TimeStamp-ot alakítsam át ?
Most a konkrét esetben amúgy nem végeznék semmilyen műveletet vele, csak kiírnám a log-ba a már részletezett célokra.
De amúgy arra jó lehet az UTC használata, hogy akkor ezt a megoldást szokom meg már most. És így írom meg a kezelő-függvényeimet, amit akkor később - amikor már tényleg kell is az UTC - egyszerűbben újra tudok hasznosítani/ ismét fel tudok használni."Szóval nem azt mondod, hogy végeten ciklusban nézegeted az órát, hanem megmondod neki, hogy 1 másodpercenként történjen a végrehajtás és adott függvény végezze akkor el. "
Igen, ez teljesen jogos.
Annó Atmega-n használtam Timer Interruptokat. És nem a - HW-es működést elég komolyan elfedő - mostanában nagyon népszerű Arduino alatt, hanem a gyári IDE-vel (akkoriban még AVR Studio-nak hívták), közvetlen a regiszterek bitjeit címezve. Sőt, asszem még AVR-assembly alatt is használtam timereket.
Viszont mivel úgy tudom hogy a Raspberry Pi ilyen szempontból elég gyenge ehhez képest, így első körben nem erőltettem a Timer Interruptot.
(Lehet kivétel ha valami RealTime OS-t rakok fel rá, de ahogy sejtem az RTC hiánya miatt még az alatt sem lesz teljes értékű.)
De persze nem lenne rossz, csak kérdés mennyire bonyolult használni. Illetve ezekre a feladatokra még oké lesz, ledet villogtatni, meg ADC-t átlagolni.
De kicsit valamiért úgy érzem, hogy - bizonyos szempontból - hiába tanulnám meg. Mivel amit te írtál, hogy:
", de komolyabb feladatokra túl kell lépni ezeken."
Az a sejtésem, hogy bizonyos komolyabb feladatokra, ahol pontosabb időzítés kell, oda meg mégsem lesz elég ez sem."Az áramszünetre: az már egy teljesen más probléma és gondolom most sem tudod lekezelni. Oda már valami nyilvántartás kell (adatbázis), hogy mi történt meg és ha késik, akkor megtörténjen -e és ha igen, akkor mikor."
Jó igen, ha olyan a feladat, hogy ez fontos, akkor ilyen eseteket tényleg csak így lehetne profin. De most erről azért nincs szó.
Itt nem arról van szó, hogy az áramszünet befolyásolt-e valamit. Hanem szimplán csak arról, hogy az áramszünet okán a Raspberry órája kicsit elállítódott. És ha pont akkor áll vissza a pontos idő, amikor a scipten belül fut valamilyen, a rendszeridőt kalkulációnak használó függvény, akkor ezt a függvényt az óra-átállítás "eltérítheti"."Egyébként újraindulásnál érdemes azt is megnézned, hogy mikor történik az óra netes szinkronizációja. Hogy előtte elindul-e a szolgáltatásod."
Igen, már a téma-indító hsz-emben is feltettem ezt a kérdést. Hogy hogyan lenne arról információm, hogy egy netes idő-szinkronizáció történt.
cigam ötlete közvetlenül ezt nem oldja meg, mert azzal csak letiltani tudnám meg engedélyezni a funkciót. De arról nem lenne információm, hogy egy rendszerindulás után megtörtént-e a "kezdeti" szinkronizáció."Egyébként systemd óta úgy emlékszem külön érdemes megadni a raspbianon, hogy várja meg a szolgáltatások indításával a netkapcsolatot."
Egyrészt: az internet-csatlakozás, és a hálózati idő-szinkronizáció megtörténte nem feltétlenül esik egybe.
Másrészt: azért ha esetleg nincsen net, attól még nem lenne rossz ha elindulna a scriptem.
Vagyis akkor be kéne rakni ide egy plusz timeout-ot is, hogy ha nincs netkapcsolat x idő után sem, akkor viszont indítsa el a scriptet, ne várjon a végtelenségig.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Apple MacBook
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- Autós topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Assetto Corsa EVO
- Androidos fejegységek
- További aktív témák...
- RTX 5070 + i5-14600K 32Gb ram GAMER PC + 144Hz MONITOR AJÁNDÉK
- Rackszekrény - APC NetShelter SX 48U, Fekete, 2258H x 600W x 1070D mm TAA
- Új Fehér Gamer Gép - ASRock X870, Ryzen 7 9800X3D, 64GB DDR5, RX 9070 XT 16GB, 1TB SSD, 1000W
- Intel Xeon E3-1265L v3 (4 mag / 8 szál / 45W ) // 32 GB DDR3 (4X8GB) // ASRock Z97M Anniversary
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 64GB DDR5 1TB SSD RX 7800 XT 16GB Montech XR TG FSP 750W
- 27% - HEIGAOLA MiniPC - / 10.1" Érintőképernyő! Intel J4125 / 8GB RAM /128GB SSD
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy Tab S9 128GB Wifi tablet garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4666
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann