-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Mr Dini
#13686
üzenetére
A fat boot partición vagy egy ~100 megás SYSTEM fájl, abban van a rendszer. Az meglehet, hogy sok memóriás pi2 esetén a fájl felolvasásakor a bufferben megmarad nagyrészt, de szerintem semmi sem garantálja, hogy mindig ott is marad. Ha valami memória intenzívebb dolog megy, akkor a bufferek felszabadítják a nélkülözhető helyet. A squashfs előnye, hogy mivel csak olvasható, így az alaprendszer kevésbé hajlamos összedőlni, ha például futás közben áramtalanítják. Persze a beállításokat és bővítményeket tartalmazó partíció még sérülhet ettől függetlenül. A tömörítés miatt gyakorlatilag gyorsabb is a betöltés, mert kevesebb olvasás mellett kapja vissza a tartalmát, cserébe a procit kicsit jobban terheli.
A 256MB memóriás pi-nél 112MB-ot kap a gpu, ott eleve nincs annyi szabad memória, hogy felolvassa a fájlt teljesen, mert azért a futáshoz is kell pár mega szabad memória.
(#13687) Mr Dini
ha CI+ szabványú kártya tartozik hozzá, akkor kb semmi esélye, mert pécére nincs ezt támogató modul fogadó. Ha még a régebbi fajta kártya, akkor talán egy megfelelő dvb-s tunerrel és smartkártya olvasóval, oscammel talán megoldható. Nem csak a párosítás probéma, hanem a Ci+ szabvány is.
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Apple MacBook
- Meggyi001: A végtelenbe...
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Nintendo Switch 2
- Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan ment is a világ legdrágább csúcs-VGA-ja?
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- LEGO klub
- Foxpost
- További aktív témák...
- Eladó gamer pc, intel i7, GTX 1080 TI
- INTEL PC ULTRA 7 265KF - RTX 5070/5080 - 32GB DDR5 - 2 TB M.2 SSD - 360 AIO/Garanciás-Beszámítás
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 32GB RGB DDR4 / 1TB SSD
- 27% - APC BGM2200-GR 2200VA UPS
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / RX 5700XT 8GB / 32GB DDR4 / 512GB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4056, 100% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Jura Impressa S90 Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- iPhone 12 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3581, 100% Akksi
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G3 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann
