-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tomy_cz
senior tag
válasz
MaCS_70
#23475
üzenetére
Ezeket én is ismerem itthon talán a Meanwell kapcsolóüzemű tápokat forgalmazó gyártó, ami márkásabbnak és megbízhatóbbnak számít belőle. Amúgy nem két dollár hanem majdnem 5, ha kiválasztod az 5V2A tpíust.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ezek a kínai noname cuccok, háth jókérdés...végülis minden kínai, csak azon belül is vannak különbségek.
Egyébként én most rákötöttem a TV USB-re a PI3-at, aztán majd tesztelem. Ha nem lesz jó akkor rendelek hozzá valamilyen normális tápot.
Így gyakorlatilag kilövi alóla a tápot a TV, hosszútávon meg sűrű backup kell a rendszerről.
-
tomy_cz
senior tag
Végülis igaz, hogy minimális a fogyasztása, szóval meggyőztetek..
Külső adapterről kapja az áramot, de azért kíváncsiságból kipróbálom, hogy a tv usb portjáról táplálom meg. Elvileg így ha megszűnik a +5V akkor ki kellene kapcsolnia. Ha a tv nem ad le kikapcsolt állapotban feszültséget.
Bár kétlem.Másik dolog: Újraindulgatás mitől lehet? Véletlenszerűen újraindul a rendszer. Logot még nem néztem mutat-e valamit, kevés lenne neki az 5V 500mAh táp?
-
tomy_cz
senior tag
Sziasztok!
Raspberry Pi 3 Model B, Samsung LE32C550 HDMI-CEC, OpenElec kombóval küzdök. Azt szeretném elérni, ha kikapcsolom a tv-t, akkor kikapcsolja a PI-t, illetve ha bekapcsolom a TV-t, akkor bekapcsolja a PI-t. Nos ezekből csak az első működik, tehát ha kikapcsolom a tv-t, akkor kikapcsolja a PI-t. Visszafelé nem.
Mit kell beállítanom, van ötletetek?
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iMac 21,5" 2015 Late / 8GB DDR3 / 1TB HDD / Bill+Egér 6 hó garancia, számlával!
- Corsair Water RGB PC - Aorus Z390, i9 9900k, 32Gb RGB PRO, 2080 Super, 1Tb M2, WiFi - Windows 11
- Asztali PC , i7 9700 , RX 6600 , 16GB DDR4 , 512GB m.2 , 500GB HDD
- Gamer PC
- MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI + AMD Ryzen 9 7950X3D
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- HIBÁTLAN iPhone 14 Plus 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4561, 100% Akksi
- AKCIÓ! Acer Predator Helios Neo 16 PHN16 notebook-i9 13900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Air 15 M4 16GB RAM 512GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4279
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

wassermann